SPERM TESTİNE BAKABİLİRMİSİNİZ

handesarii46

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2024
18
7
31
Merhaba yeni üye oldum burda hep okurdum şimdi 1 yıllık evliyim ve çocuk istiyoruz çok denememize rağmen hamilelik belirtisi olmadı hastaneye gittim polikistik over rahatsızlığım olduğunu öğrendim soğan kürü vs denememe rağmen hamilelik yine olmadı eşim sperm testi verdi varikoselden şüphelendiğimiz için doktoru bir sorun olmadığını söyledi her hangi bir ilaç vermedi sonrasında 2 ay daha denedik ama yine hamilelik olmadı çok istiyoruz ama nasip olmuyor eşimin sperm testini bilen biri yorumlayabilirmi normal mi sorun varmı doktor çok kafamıza yatmadı ama her hangi bir rahatsızlığı yok sigara alkol yok. lütfen bilenlerden destek istiyorum. herkes bebek düşünmüyormusunuz dediginde çok kafama takıyorum artık :KK43: test yaptıran ve anlayan lütfen yardımcı olun başka bir doktora gitmek gerekirmi eşimde sorun varmı yokmu kafamız karıştı iyice. BİR BİLEN YARDIMCI OLSUN LÜTFEN BU DEĞERLERLE ÇOCUK SAHİBİ OLABİLİRMİYİM
WhatsApp Image 2024-08-09 at 15.50.26.jpeg

Hem sekil hem de hareket problemi var, hareket problemi muhtemel sekil bozukluklarindan kaynaklaniyor, doktor degilim. 1.5 sene bizde denedik esimle sonra hamile kalabildim. O donemde arastirirken ogrendiklerim uzerinden sunu soyleyebilirim. sigara alkol vs tek etken degil, esinizin rahat ve hava alan ozel bolgesini cok sicak tutmayacak ve sikistirmayacak giysiler giymesi bu durumda cok onemli, ne yiyip ictiginizi bilmeden bunu soyluyorum lutfen kizmayin, mesrubat, fast food vs kesilip saglikli bir beslenme duzenine gecilmeli, medipolde bir doktor benim icin de esim icin de bazi takviyeler yazmisti sadece eczanelerden saglanabilen suan marka isim veremiyorum uzerinden zaman gecti hatirlamiyorum.
buna ek olarak bende de pcos var, kiloluyum ve sigara kullaniyorum bunlar icin ekstra olarak 100mg coraspirin, gunde 3 damla D3K2 vitamin ve 2000 mg (1g sabah 1 g aksam glifor kullanmaya basladim), yaklasik 4 ay sonra ilaclar vucudumuzda etki etmeye basladiginda ve hamilelik durumunu kafaya takmayi biraktigimda hic beklemedigim bir ay (olmayacak artik, kesin tup bebek gerekiyor vs mentalitesine gecmistim) hamile oldugumu ogrendim normal yolla.

Hem sekil hem de hareket problemi var, hareket problemi muhtemel sekil bozukluklarindan kaynaklaniyor, doktor degilim. 1.5 sene bizde denedik esimle sonra hamile kalabildim. O donemde arastirirken ogrendiklerim uzerinden sunu soyleyebilirim. sigara alkol vs tek etken degil, esinizin rahat ve hava alan ozel bolgesini cok sicak tutmayacak ve sikistirmayacak giysiler giymesi bu durumda cok onemli, ne yiyip ictiginizi bilmeden bunu soyluyorum lutfen kizmayin, mesrubat, fast food vs kesilip saglikli bir beslenme duzenine gecilmeli, medipolde bir doktor benim icin de esim icin de bazi takviyeler yazmisti sadece eczanelerden saglanabilen suan marka isim veremiyorum uzerinden zaman gecti hatirlamiyorum.
buna ek olarak bende de pcos var, kiloluyum ve sigara kullaniyorum bunlar icin ekstra olarak 100mg coraspirin, gunde 3 damla D3K2 vitamin ve 2000 mg (1g sabah 1 g aksam glifor kullanmaya basladim), yaklasik 4 ay sonra ilaclar vucudumuzda etki etmeye basladiginda ve hamilelik durumunu kafaya takmayi biraktigimda hic beklemedigim bir ay (olmayacak artik, kesin tup bebek gerekiyor vs mentalitesine gecmistim) hamile oldugumu ogrendim normal yolla.
Sizin adınıza çok sevindim Maşallah evet söyledikleriniz daha da rahatlattı beni dediklerinize dikkat edelim ayrıca bir doktora daha gitmeyi düşünüyor ama iş sebebleri birde testler filan biraz onları kafasına takıyor çok üzerine gitmiyorum o yüzden inşallah olmayan herkese nasip olur. Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Merhaba yeni üye oldum burda hep okurdum şimdi 1 yıllık evliyim ve çocuk istiyoruz çok denememize rağmen hamilelik belirtisi olmadı hastaneye gittim polikistik over rahatsızlığım olduğunu öğrendim soğan kürü vs denememe rağmen hamilelik yine olmadı eşim sperm testi verdi varikoselden şüphelendiğimiz için doktoru bir sorun olmadığını söyledi her hangi bir ilaç vermedi sonrasında 2 ay daha denedik ama yine hamilelik olmadı çok istiyoruz ama nasip olmuyor eşimin sperm testini bilen biri yorumlayabilirmi normal mi sorun varmı doktor çok kafamıza yatmadı ama her hangi bir rahatsızlığı yok sigara alkol yok. lütfen bilenlerden destek istiyorum. herkes bebek düşünmüyormusunuz dediginde çok kafama takıyorum artık :KK43: test yaptıran ve anlayan lütfen yardımcı olun başka bir doktora gitmek gerekirmi eşimde sorun varmı yokmu kafamız karıştı iyice. BİR BİLEN YARDIMCI OLSUN LÜTFEN BU DEĞERLERLE ÇOCU

Merhaba yeni üye oldum burda hep okurdum şimdi 1 yıllık evliyim ve çocuk istiyoruz çok denememize rağmen hamilelik belirtisi olmadı hastaneye gittim polikistik over rahatsızlığım olduğunu öğrendim soğan kürü vs denememe rağmen hamilelik yine olmadı eşim sperm testi verdi varikoselden şüphelendiğimiz için doktoru bir sorun olmadığını söyledi her hangi bir ilaç vermedi sonrasında 2 ay daha denedik ama yine hamilelik olmadı çok istiyoruz ama nasip olmuyor eşimin sperm testini bilen biri yorumlayabilirmi normal mi sorun varmı doktor çok kafamıza yatmadı ama her hangi bir rahatsızlığı yok sigara alkol yok. lütfen bilenlerden destek istiyorum. herkes bebek düşünmüyormusunuz dediginde çok kafama takıyorum artık :KK43: test yaptıran ve anlayan lütfen yardımcı olun başka bir doktora gitmek gerekirmi eşimde sorun varmı yokmu kafamız karıştı iyice. BİR BİLEN YARDIMCI OLSUN LÜTFEN BU DEĞERLERLE ÇOCUK SAHİBİ OLABİLİRMİYİMEki Görüntüle 3463920
Canım sayılar iyi morfoloji ve ileri hız sorun onların yükselmesi için doktor takviye vermedi mi keçiboynuzu kürüne hemen başlayın .
Proxeed plus gibi takviyeler de kullanmalı

Merhaba yeni üye oldum burda hep okurdum şimdi 1 yıllık evliyim ve çocuk istiyoruz çok denememize rağmen hamilelik belirtisi olmadı hastaneye gittim polikistik over rahatsızlığım olduğunu öğrendim soğan kürü vs denememe rağmen hamilelik yine olmadı eşim sperm testi verdi varikoselden şüphelendiğimiz için doktoru bir sorun olmadığını söyledi her hangi bir ilaç vermedi sonrasında 2 ay daha denedik ama yine hamilelik olmadı çok istiyoruz ama nasip olmuyor eşimin sperm testini bilen biri yorumlayabilirmi normal mi sorun varmı doktor çok kafamıza yatmadı ama her hangi bir rahatsızlığı yok sigara alkol yok. lütfen bilenlerden destek istiyorum. herkes bebek düşünmüyormusunuz dediginde çok kafama takıyorum artık :KK43: test yaptıran ve anlayan lütfen yardımcı olun başka bir doktora gitmek gerekirmi eşimde sorun varmı yokmu kafamız karıştı iyice. BİR BİLEN YARDIMCI OLSUN LÜTFEN BU DEĞERLERLE ÇOCUK SAHİBİ OLABİLİRMİYİMEki Görüntüle 3463920
Selamlar sizinle değerlerimiz neredeyse aynı. Hangi doktor bu sonuçlara gayet iyi dedi çok garip. Bence vakit kaybetmeden iyi bir ürologa randevu alın varikosel olabilir mi bi muayne etsin. Bizde çok çok hafif varmış ama ameliyat gerek yok dedi doktoru. İyi bir infertilite uzmanına gidin ardından doktorunuz tedavinizi belirler. Belki yol gösterebilir size de diye söylüyorum, Bizim yaşlar 33-35 bana rahim filmi istedi ilk 3 ay şansı artıyormuş o zamanda olmazsa aşılama deneyeceğiz. O da olmazsa tüp bebek şeklinde planladık. Umarım gönlünüzden geçen en kısa sürede olur 🙏

morfoloji sorunu var demişler ama eşinizin sperm sayısı çok yüksek 230 milyon sperme sahip. morfoloji 200 sperm seçilerek yapılır. 200 sperm içinden 2 sperm sadece sağlıklıymış diğerlerinin bozuklukları var. yüzde 1 bu demek. ayrıca 230 milyonun yüzde 1i 2milyon 300bin eder. (sağlıklı sperm sayısı) hamilelik için sağlıklı bi yumurta ve sağlıklı tek bir tane sperm yeter. eşinizin 2milyon 300 bin sağlıklı spermi var. ileri hareketli ve yerinde hareketli kısmı biraz düşük. ovulasyon dönemini ovulasyon kitleriyle takip edin her gün ilişkiye girin yumurta çatlamadan ve çatlayınca. hemen duş almayın bence o gece öyle uyuyun. olur allahın izniye. bide keçiboynuzu pekmezi kullansın eşiniz. doktorun probleminiz yok demesinin sebebi bu

Tekrar gittiniz mi doktora , nasıl ilerliyorsunuz şuan ?
Bizde de yakın sorunlar var o yüzden yazıyorum
Her ne kadar bebek düşünmüyor olsak da herkesin sorması acaba bi sorun mu var olmuyor diye de düşündürüyor

Merhaba bende ilk defa yazıyorum her zaman okuyucu olmak gerekmiyor sonuçta
Doktora henüz gösterme fırsatımız olmadı
Eşimde sağ ve sol ili tarafta da varikosel olduğunu öğrendik 2,8 mm
Devlet hastanesi ileri bir tarih verince özelde test verdi ve sonuçları çıktı
Bilenlerden yorumları bekliyorum şimdiden teşekkürler

Eklentiler

• 849e2a7d-f466-4855-938c-4c59ac6f0574.jpeg
    849e2a7d-f466-4855-938c-4c59ac6f0574.jpeg
    84,8 KB · Görüntüleme: 64
gayet iyi valla

Canım çok çok iyi. Asla ameliyatlık değil sende de bir sorun yoksa yakın sürede hemen olur bebişinz

Canım çok çok iyi. Asla ameliyatlık değil sende de bir sorun yoksa yakın sürede hemen olur bebişinz
Ağrısı çok oluyor eşimin ve yumurtalıkları aşırı hassas bu yüzden rahatsızlık veriyor doktorda söylemiş şuan ameliyat gerekmiyor ama 6 ayda 1 test verecek. 10 aylık evliyiz vakti gelince sağlıcakla gelir inşallah bebişimiz 🥰

Merhaba, eşim varikosel ameliyatı olalı 1 sene oluyor bu değerlere 1 ürolog 2 kadın doğum doktoru normal dedi, 2 yumurta takibi ve rahim filmi çekindim hala gebelik oluşmadı doktorlar normal dediği için eşimde bir süre tekrar tedaviye yanaşmıyor ama bence hala ileri hareket ve sayı düşük anlayanlar yorum yapabilir mi?

Eklentiler

• son test.png
    son test.png
    333,3 KB · Görüntüleme: 27
X