Sperm testi çok acil bakar mısınız?

Ürolojiye kendi gidebilir,sizlik bir durum değil.Tüp bebeğe başlayınca beraber gideceksiniz zaten.Ama arayı açmadan gidin tüp bebek doktorunuzun da vereceği tavsiyeler ve tedavi planlaması önemli.
O zaman eşim ürolojiye gitsin soncular için. Sonrasında kararlaştırıp tüp bebek uzmanina gidelim birlikte

Ankara Kaan Aydos var profesör ama İstanbul’da da iyi ürologlar vardır bi vitamin var ımprly ve koenzim Q10 sperm sayısını arttırdığını biliyorum eşiniz sigara kullanıyorsa bırakmasını tavsiye ederim çok sıkı pantolon giymesin kafein tüketimine dikkat etsin bol nohut tüketsin yumurtayı tek 1 sperm döllüyor embriyo 1 yumurta ve 1 spermden oluyor o yüzden umutsuz olmayın tüp bebek yaptırmanızı tavsiye ederim

Peki şu an ben de aynı anda eşimle birlikte testlerimi yaptırmıştım. Şimdi nereye gitmemiz gerekiyor ? Eşim ürolojiye gidip sonucu hakkında bilgi alacak ve bizi tüp bebeğe mi yönlendirecekler ?
Eşiniz bi süre vitamin takviyesi ve beslenmesi düzenleyerek sayıyı arttırdıktan sonra tüp bebeğe başlayabilirsiniz

O zaman eşim ürolojiye gitsin soncular için. Sonrasında kararlaştırıp tüp bebek uzmanina gidelim birlikte
Evet yapılması gereken bu.En azından canlı sperm var belki takviyelerle o sayı artacaktır yada bir müdahele gereklidir.Üroloji ve tüp bebek doktoru sizi yönlendirir.İyi doktorlar seçmeye çalışın.

Peki şu an ben de aynı anda eşimle birlikte testlerimi yaptırmıştım. Şimdi nereye gitmemiz gerekiyor ? Eşim ürolojiye gidip sonucu hakkında bilgi alacak ve bizi tüp bebeğe mi yönlendirecekler ?
Öncelikle iyi bi üroloji doktoruna gidin.
Sizi yönlendirecek hatta gerek görürse iğne vs kullandırıyorlar.
Eşiniz bu süreçte tavuk yemesin, organik bulur iseniz yiyin, cep telefonunu asla pantalon cebinde taşımasın, karanlık odada uyuyacak ve yatarken wifi yi mutlaka kapatın, kabak çekirdeği kuruyemiş yiyin ama abartmadan.
L-arjinin bulunan takviyeler verirse doktor daha faydalı olur, l-arjinin sperm hızını arttırıyor.
Şunu düşünmesin esin bunlara gerek yok tüp bebek olacak kullanmayayım.
Kullanması gerekiyor kaliteli sperm çok önemli.
Moral bozmasın asla sende izin verme hepimiz bir sperm bir yumurtadan meydana geldik.
1 tane sperm olsun ama sizin olsun hep bu mantıkla yaklaş.
Eşin ilk şok olacak üzülecek vs asla moralini bozmasina izin verme. Bu islerde moral cok önemli.

Tüp bebek işi kolay.
Ama embriyologları ve laboratuvar’ı iyi bi hastane seç doktorun yapacagi bisey yok bu işin en onemli noktasi embriyolog ve lab iyi olması.

Çevrenizde de kimseye bu konuyu asla anlatmayın.

Yolunuz uzun ama olmayacak bir durum asla yok.
Kalpten diliyorum ilk denemenizde insallah bebek sımsıkı tutunur.

İnanır misiniz eşim hayatında sigara alkol bir kere tüketmemis, paketli gıda bile tüketmeyen hatta dışarda ayda yılda bir yemek yiyen biridir. Her zaman da sağlıklı beslenir. Sıkı pantolon asla giymez. Her zaman keten kumaş pantolon giyer ya da eşofman. Hayatımın şokunu yaşadım bugün. Ben bende problem vardır diyordum hep. Şok içindeyim

Uzun uzun yazmışsiniz. Hepsini dikkate alacağım emin olun. Çok teşekkür ederim. Ben de bugün bir şok yaşadım. Sorun bendedir diyordum. Reglim düzensiz bir hafta geç oluyorum vs diye. Test sonuçlarımda sadece d vitaminim eksik çıktı. Şok içindeyim. İnşallah bu süreci güzel atlatırız

Asla moral bozma.
Ben ne yollardan geçtim.
Benim daha farklıydı sorunlarım.
Ama şu sözümü unutma “herkesin uçuruma kendine derindir”.
Bol bol yürüyüşler yapın eşinle, hareket çok önemli.

Sizin olmayacak diye bir konu asla söz konusu değil. Sadece yolunuz uzun.
Moral bozan doktorlardan kaçın.

Aman diyorum tekrar yazıyorum, çevrenizden kimseye anlatmayın.

Yazınızı tesadüfen okudum,benim de eşim azospermdi ve tese ile çok şükür sperm bulundu ve oğlum oldu.(Ayrıca ergen yaşta geçirilen kabakulak hastalığı testise zarar verdiği için azosperm teşhisi aldı)Doğan çocuk erkek ise azosperm oluyorlar bunu neye dayanarak yazıyorsunuz?Böyle insanları anlamakta zorluk çekiyorum.Biz yıllarca dra gittik hiçbir drdan böyle bir şey duymadık.Siz m.şlhh kesim gibi yazmışsınız.Sonra bunu okuyanlar da inanacak ya böyle anlamsız yazılara.Çok yazık.

Maşallah Allah bize de nasip eder inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…