Sperm testi çok acil bakar mısınız?

sperm sayısı çok az çıkmış anladığım kadarıyla. zaten en altta az sayı sebebiyle morfoloji bakılamadı diye belirtilmiş.

yıkama sonrası hareketli sadece 100 sperm görülmüş.

size tavsiyem üroloji doktoruna görünüp düşüklüğün nedenini öğrenip çok hızlı bir şekilde tüp bebek sürecine başlamanız olacaktır. hiç birşey yapmadan bekleyince sayı iyice azalıyor 3-5 ay içinde bizim öyle olmuştu takviye kullanmamıza rağmen.

Çok düşük değil mi? Açık açık yazabilirsiniz. Öğrenmek istiyorum inanın ki. Tüp bebek şansımız olur mu peki sizce ?

Çok düşük değil mi? Açık açık yazabilirsiniz. Öğrenmek istiyorum inanın ki. Tüp bebek şansımız olur mu peki sizce ?
Tüp bebek için canlı sperm olması yeterli.5-10tane bile bulup tüp bebek yaptıranlar var.Biraz da takviyeyle fazlalaşabilir.Öncelikle üroloji doktoruyla görüşüp tüp bebek doktoruna gidin.

Sperm sayısı çok çok az, 2 tane bulunmuş. O yüzden spermin şekli (morfoloji) bakılamamış. 15 milyon olması gerekiyor diye biliyorum. Tüp bebek için şansınız var tabi ki, birkaç tane sağlıklı sperm olması yeterli fakat vakit kaybeden iyi bir ürolog ve tüp bebek doktoruyla görüşmenizi tavsiye ederim.

Arkadaşlar yorumlar mısınız ? Çok acil
Eki Görüntüle 3472505
Tüm alanda 2 tane canlı sperm, 1 ml alıp baktıklarında da 100 tane görülmüş.
Sayı cok az olduğu için morfolojiye yani spermler normal mi anomali mi baş, boyun ve kuyruk kısımlarına bakılamamış.

Normal de 15 milyon ve üzeri olması gerekiyor, morfoloji kruger %1 olmalı en az, hız vs önemli.

Tüp bebek dışında gebe kalamazsın.
Azospermi değil çok büyük avantaj, yat kalk dua et Allaha.
Azopsermi vakaları çok büyük sorun ve doğa bu erkeklere cocuk vermeyecek ama tüp bebekle cocuk sahibi olanları var eğer doğan cocuk erkek ise azospermi oluyorlar.

Size takviyeler vs verecekler sonra tüp bebek deneyeceksiniz.
Çocuk sahibi olursunuz sadece yolunuz biraz uzun ve zor olacak….

Arkadaşlar yorumlar mısınız ? Çok acil
Eki Görüntüle 3472505
Buradaki test sonucunuza bakilirsa, tedavi gerekiyor ama imkansız bir vaka değil. Moralinizi bozmayın, eşinizin moralini yüksek tutmaya çalışın. Stres erkeklerin üreme sağlığını çok kötü etkiliyor, nerden bildiğimi sormayın . İstanbul’da Celalettin Peru, Ankara’da Kaan aydos meşhur üroloji doktorlarıdir. Araştırabilirsiniz

Azospermi olan bir babanın oğlunun azospermi olacağını bu kadar emin olarak neye dayanarak söylüyorsunuz acaba? Varsa lütfen kaynak gönderirseniz okumak isterim. Genetik bir sıkıntı sebebiyle azospermi olan babaların çocuklarının bile azospermi olma olasığı net değil çünkü.

Peki şu an ben de aynı anda eşimle birlikte testlerimi yaptırmıştım. Şimdi nereye gitmemiz gerekiyor ? Eşim ürolojiye gidip sonucu hakkında bilgi alacak ve bizi tüp bebeğe mi yönlendirecekler ?

Tamamdır teşekkürler

Şimdi eşim ürolojiye görünüp bizi yönlendirecekler mi yoksa ben tüp bebek tedavisi yapan kadın doğumcuma mi sonuçları göstereyim ne yapmalıyım?

Şimdi eşim ürolojiye görünüp bizi yönlendirecekler mi yoksa ben tüp bebek tedavisi yapan kadın doğumcuma mi sonuçları göstereyim ne yapmalıyım?
Biz hem ürolog hem tüp bebek uzmanına gitmiştik. İkisine de gitmenizde fayda var. Ürolog değerlendirecektir, tüp bebek uzmanı da yol haritanızı çizer. Gerekirse takviye vs verir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…