Erkek İnfertilitesi Sperm sayısı yüksek ileri harekelisi düşük

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba kötü düşünme bence.Yerleşiyorsa ve tutunuyorsa yerine adet ağrısı olurmuş öyle hafif hafif.Adetine kaç gün vardı? tutunuyor ondandır inş
Merhaba canım inşallah öyledir de. Değişimi hissederdim sanki senelerdir çektiğim adet öncesi ağrıyı çekiyorum şuan sivilcemde çıktı. Bu şekilde tutarsa gerçekten şok olurum 14.günümde aşılama oldu şuan 26. Günümdeyim, 28 günde adet oluyorum bakalım son 2 gün Allahım hayırlısını nasip eylesin, hayırsızsa da hayra çevirsin minik mercimeklerimizi bize göndersin..

Merhabalar sonucunuz ne oldu acaba çok merak ettim. :)

Merhabalar sonucunuz ne oldu yazmamışsiniz. İnşallah mutlu haberdir.
Malesef düşündüğüm gibi negatif oldu canım.. eşimin ileri hızlı hareketlisi 0 çıktı 9 milyon nakledildi %90 yavaş hareketli. Doktor ileri hareketin 0 olması iyi değil dedi bilmiyorum arafta kaldım sorun şu diyen yok. Bundan dolayı olur olmaz diyen yok. Bıraktım ipin ucunu işe girdim çalışıyorum artık. Kendimde o gücü bulduğumda özele gitcem. Devlet hastanesi illallah dedirtti çünkü

Öncelikle kafanı dağıtman çok iyi olmuş. İleri hareket 0 olup nasıl işlem yapıyorlar gercekden çok şaşırdım. Şok oldum bile bile emeklerini umutlarını çöpe atmışlar. Üniversite hastanelerinde özel muayeneyi de tavsiye ederim. İşlemlerin bir çoğunu devlet karşılıyor. İleri hızlı hareketin 0 olmasının temel sebebi sigaraymis..eşim sigarayı bıraktı e vitamini kapsülü alıyor çakşır suyu ve keçiboynuzu içiyor üç ay içinde yüzde 32 ye çıktı tavsiye ederim. Herşeyin hayırlısı herseyin bir zamanı vardır canını sıkma bizde bu yolda çabalıyoruz. Rabbim vaktini saatini biliyordur metanetli ol sabrettimiz herşeye bir gün değecek çok şükür geçti o günler denilecek. Sabır, inanç ve zaman.

Sperm sayısı 400 milyon ileri doğru hareket sıfırdı. 15 milyon dan az nakledilmemesi lazımdi önemsemiyorlar insanların umudunu özlemini

Sperm sayısı 400 milyon ileri doğru hareket sıfırdı. 15 milyon dan az nakledilmemesi lazımdi önemsemiyorlar insanların umudunu özlemini
Kağıdı alıp bakmadılar bile. Direk yan taraftaki laboratuvardan çıktı alıp isimlerimize göre dağıttılar. Daha sonra gidip sorduğumda evet iyi bi durum değil ama sperm sayısı ne olursa olsun aşılama zaten denenmek zorunda dediler. Öyle yani Allahlığına canım..

Amiinnnn İnşallah canım, teşekkür ederim güzel mesajın İçin. Rabbim hayırlısıyla nasip etsin inşallah tüm bekleyenlere

Devlette iki kez aşılama olmasi lazım tüp bebek raporu için. Ama aşılama tutada bilirdi. Demekki sperm sorununuz var bence iyi bir urulojiye gitmelisiniz sonra hiç birşeye gerek kalmadan olabilir. Sperm sayısının 15 milyon olması gerekiyor en en az yıkamadan sonra.

Canım şimdi eşime dr takviye edici vitamin verdi 3 ay kullanması için 2 sini birden kullanırsa bi zararı olur mu acaba
Kullandiginiz takviye bin adı neydi acaba doğal yoldan mi hamile kaldınız bizde de toplam hareketlilik 0 bu sonuçlara göre birşeylerin olması milyonda bir ama yine de insan umut bağlıyor

C
Ne yaptınız hamile kalabildiniz mi Dr sizin için ne söyledi değerlerde bir değişiklik var mı

Merhaba, bizimde spermin şekil ve hareketinde problem vardı. Hem üroloji hem kadın doğum bir çok hekime gittik. Birçok gıda takviyesi denedik olmadı. Sonra üniversite hastanesinde bir hocaya danışdik. Özellikle gıda takviyeleri ise yarar mı ve hangi besin daha faydalı bunu öğrenmek istedik. Doktorumuz PROVETAPLUS adında bir ürün önerdi. Aldık ve 1. Ay son sonunda mutlu sona ulaştık :) Hem erkek hem bayanda en etkili içerik ' Astaksantin ve inositol' muş ve Koenzim Q10 de çok etkiliymis. Ve bir kaç yerde daha duydum tesadüfen, bu ilaç sayesinde gebe kalanları. Mutlaka araştırın ve deneyin. Tabi ki doktorunuza danışmayi unutmayın.

Merhaba, bizimde spermin şekil ve hareketinde problem vardı. Hem üroloji hem kadın doğum bir çok hekime gittik. Birçok gıda takviyesi denedik olmadı. Sonra üniversite hastanesinde bir hocaya danışdik. Özellikle gıda takviyeleri ise yarar mı ve hangi besin daha faydalı bunu öğrenmek istedik. Doktorumuz PROVETAPLUS adında bir ürün önerdi. Aldık ve 1. Ay son sonunda mutlu sona ulaştık :) Hem erkek hem bayanda en etkili içerik ' Astaksantin ve inositol' muş ve Koenzim Q10 de çok etkiliymis. Ve bir kaç yerde daha duydum tesadüfen, bu ilaç sayesinde gebe kalanları. Mutlaka araştırın ve deneyin. Tabi ki doktorunuza danışmayi unutmayın.

C

Ne yaptınız hamile kalabildiniz mi Dr sizin için ne söyledi değerlerde bir değişiklik var mı
Maalesef. 2 doktora sonuç gösterdim. Birisi değerleriniz normal sayılara takılmayın hacamat öneriyorum dedi. Diğer dr aşılama zaman kaybı dedi. Eşimde ileri hareketlilik 0 çıkmıştı bende de rahim ağzı darlığı vardı bana müdahale edildi ama eşim için bişey yapılmadı. Aşılamadan sonrada bıraktım ipin ucunu sadece hacamat yaptırdık. haccam belinde tıkanıklık var demişti eşime. 1 ay sonra tekrar yapıldı inşallah şifa olur. Allahım hayırlı evlat bağışlasın herkese

Allah sıkıntılarımızı kaldırsın bizimde toplam hareketlilik %0 Dr bir takviye önerdi daha yeni başladık faydası olursa sizi bilgilendiririm sizde kullanırsınız Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin inşallah açıkçası ben tüp bebeği son çare olarak görüyorum bir senelik evliyiz ben25 esim 36 yaşında bir iki sene beklemeyi düşünüyorum eğer yaşınız gençse doğal yollardan gerekse beslenme tarzı,diyet,stres,doğal kürler kullanıp birşey fark ediyor mu bakmayı düşünüyorum olursa ne âlâ olmazsa o zaman durumu değerlendiririz psikolojimi yüksek tutmaya çalışıyorum hayırlısı...

Bizim de 2. Yılımız ben 27 eşim 28 yaşında. Dün tekrar bi hocayla konuştum o da sigarayı bıraksın diyip takviye ilaç önerdi. Sperm hareketliliği kötü gözüküyor dedi bu da birşey benim için. Sebebini bileyim ona göre çabalayım gerisi Rabbimin takdiri. Ek bi gıda olarakta keçiboynuzunu bi araştırın Saraçoğlu çok tavsiye ediyo

Bizede hiçbirsey söylemeden direk tüp bebek dediler.dr'a esim günlük 16 saat çalışıyor ve işi çok stresli ondan olabilir mi diye sordum+etkiler ama bu kadar olmaz dedi, küçükken ateşli hastalık geçirdiğinden supelendiler ama eşim geçirmedim diyor bizimkininde sebebi belli değil. iki Dr a gittim ikiside hiç bekleme direk tüp bebek yaptır dediler ama Allah tan ümit kesilmez Keçi boynuzunu kaynatıp kullanıyoruz, harnup özü içiyor birde çakşır tozunu balla karıştırdım bir tatlı kaşığı &çay kaşığı kadar da ondan yiyor, keçi boynuzu sayıyı çakşır da hareketliliği artırıyor diye biliyorum ben ama işte çakşır tehlikeli bir bitki miktarı iyi ayarlanması gerekiyor ben korkarak yediriyorum

Aynen sigara çok etkiliyormuş.Birakmak için güçlü irade gerek pes etmemesi lazım hastanelerde sigara bırakma merkezi var faydası olacağını düşünüyorum.İlaç filanda veriyorlarmış giderseniz dr a söyler ilacı ona göre kullanırsınız mağlum spermler çok hassas herşeyden etkileniyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…