Erkek İnfertilitesi Sperm sayısı yüksek ileri harekelisi düşük

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bizede hiçbirsey söylemeden direk tüp bebek dediler.dr'a esim günlük 16 saat çalışıyor ve işi çok stresli ondan olabilir mi diye sordum+etkiler ama bu kadar olmaz dedi, küçükken ateşli hastalık geçirdiğinden supelendiler ama eşim geçirmedim diyor bizimkininde sebebi belli değil😔. iki Dr a gittim ikiside hiç bekleme direk tüp bebek yaptır dediler ama Allah tan ümit kesilmez 🤲Keçi boynuzunu kaynatıp kullanıyoruz, harnup özü içiyor birde çakşır tozunu balla karıştırdım bir tatlı kaşığı &çay kaşığı kadar da ondan yiyor, keçi boynuzu sayıyı çakşır da hareketliliği artırıyor diye biliyorum ben ama işte çakşır tehlikeli bir bitki miktarı iyi ayarlanması gerekiyor ben korkarak yediriyorum😕
Şifa olsun inşallah bende doktorun önerdiği promen K yı araştırıyorum şuan. Hem sperm sayısını hem hareketliliğini artırıyormuş olumlu yorumlarıda var baya. hem tıbbi hem bitkisel biraz deneyelim bakalım, 2 yıldır bende diye biliyordum ama şuan herkes sperm sıkıntılı demeye başladı birazcık ona yoğunlaşalım 🙏🏻 tüp bebek aşaması süreç ve maddiyat olarak gözümü korkutuyor çünkü. Az daha çabalayalım güzel sonuçlarla gelelim buraya inşallah 🙏🏻♥️

Merhaba arkadaşlar 4 yıldır evliyim bi defa hamile kaldım düşükle sonuçlandı. Düşükten 1 yıl sonra dr a gittim fakat sadece bana yüklendiler düzenli adetim olmasına rağmen. Yok yumurta geliştirme yok çatlatma falan. Aşılama yaptırdık aşılamanın olduğu aynı gün sperm testi yapıldı fakat dr testle ilgili hiç birşey söylemedi. Aşılama tutmadı tabi ki. Aşılamadan sonra dr a bir daha gitmedim ama kendime yüklenmeye devam ettim macun du vitamindi. Tabi ki olmadı 2 ay önce başka bir kadın doğumcuya gittim eşimin ozaman yapılmış sperm testine baktı ve dediği şu oldu ileri hareketli sperm sayısı düşük. Ve benim test sonuçlarım temiz. Demek o ki bir dr a bağlı kalmayalım. Uzattım k bakmayın asıl konuya geçeyim üroloji dr u eşime takviye edici gıda verdi 3 ay kullanması için sperm sayısı 198 milyon ileri hareketlisi yüzde 20 acaba bu yüzde yükselir mi yada yükselen oldu mu ilk ayda hamile kalan oldu mu çok uzattım okuduğunuz için Teşekkür ederim
canım ml de 198 milyonsa yüzde 20 hareket az değil çünki sayı fazla yani şöle diyeyim tıp diyorki ml de 15 milyon sperm hareket yüzde 32 ve morfoloji yüzde 4 ise normal diyor yani mililitrede 15x3,2 eşittir 4,6 milyon spermin hareketli olması lazım diyor ama eşinizin eğer ml de 198 milyonsa yüzde 20 hareketlisi 40 milyon sperm yapıyor yani tıbbın normal dediği spermin 9 katı ama tabi hareket yüzde 20 değilde 60 olsa daha iyi olur tabiki

Şifa olsun inşallah bende doktorun önerdiği promen K yı araştırıyorum şuan. Hem sperm sayısını hem hareketliliğini artırıyormuş olumlu yorumlarıda var baya. hem tıbbi hem bitkisel biraz deneyelim bakalım, 2 yıldır bende diye biliyordum ama şuan herkes sperm sıkıntılı demeye başladı birazcık ona yoğunlaşalım 🙏🏻 tüp bebek aşaması süreç ve maddiyat olarak gözümü korkutuyor çünkü. Az daha çabalayalım güzel sonuçlarla gelelim buraya inşallah 🙏🏻♥️
içerik olarak en zengini promotil men gibi geldi bana dediğim takviyeyide araştır kardeşim

Merhaba arkadaşlar 4 yıldır evliyim bi defa hamile kaldım düşükle sonuçlandı. Düşükten 1 yıl sonra dr a gittim fakat sadece bana yüklendiler düzenli adetim olmasına rağmen. Yok yumurta geliştirme yok çatlatma falan. Aşılama yaptırdık aşılamanın olduğu aynı gün sperm testi yapıldı fakat dr testle ilgili hiç birşey söylemedi. Aşılama tutmadı tabi ki. Aşılamadan sonra dr a bir daha gitmedim ama kendime yüklenmeye devam ettim macun du vitamindi. Tabi ki olmadı 2 ay önce başka bir kadın doğumcuya gittim eşimin ozaman yapılmış sperm testine baktı ve dediği şu oldu ileri hareketli sperm sayısı düşük. Ve benim test sonuçlarım temiz. Demek o ki bir dr a bağlı kalmayalım. Uzattım k bakmayın asıl konuya geçeyim üroloji dr u eşime takviye edici gıda verdi 3 ay kullanması için sperm sayısı 198 milyon ileri hareketlisi yüzde 20 acaba bu yüzde yükselir mi yada yükselen oldu mu ilk ayda hamile kalan oldu mu çok uzattım okuduğunuz için Teşekkür ederim
Bizimde sperm sayisi iyi ama ileri hareketlilik %20 doktorumuz 3 aylik gıda takviyesi verdi esime ayni zamanda keci boynuzu pekmezi kullandik bu ay tekrar test vericez bakalim insallah faydasi olmustur diye umuyorum

X