Gebeliğe Hazırlık Sperm hareketi yuzde kac olmali?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Birde şöyle bisey var ben ne yaparsam yapayım morfoloji eşimde artmadı ilaçlar fayda etmiyor

Birde şöyle bisey var ben ne yaparsam yapayım morfoloji eşimde artmadı ilaçlar fayda etmiyor
o varikoselden işte canım varikosel etkılıyır ya da dna hasarı var onun da ayrı testi varmıs bız yaptırmadık onu ama spermler kromozomdan kaynaklı anormol üretiliyor eger dna hasarı varsa fabrika çıkışı öyle gibi düşün eğer varikosel tetikliyorsa üretildikten sonra sıcaklıktan deformosyana uğruyor.biz bu aykı yaptırdıgımız testte degerlerının aynı kaldıgını ya da gerıledıgını görseydik eşimde ameliyat olacaktı ama iyi ki olmamıs dedık.Gerci ürülogda eski değerlerine bakarak aşılama yaptırabılırsınız demıstı yine yaşımızdan beklememk ıcın ama ıkıncı cocuk dusunuyosanuz amelıyat olman lazım dedı biz zaten hep 1tane dıye dusundugumuzden aşılama yaptırmaya karar verdık sonra doktorumuz cıktı karsımıza durun acale etmeyın ben sızı bır takıbe alayım deneyelım dedı bana gunlerını verdı tutmadı ondan sonra rahım fılmı cektırdık(aşılama ıcın rahım fılmı şart tüplerde sorun varsa yapılmaması lazım)sonra klomen ve çatlatma ıgnesı denedık yıne olmadı bu ayda klomen ve çatlatma ıgnesı bu da tutmazsa napacaz dedım aşılama deneriz dedi bakalım buarada dna hasarını ölçen asa testi sanırım bazı merkezlerde onu da içinde bakıyolarmıs

İnşallah aşılamayla hemencicik olurda yazarsınız İnş bir An önce olsun sizinde

Bizim hiç 1 olmadı canım morfoloji. Hep 0dı. Yani gebeliğe engel bir durum değil aslında...

İnşallah aşılamayla hemencicik olurda yazarsınız İnş bir An önce olsun sizinde
ya zaten dıyorum ben uye olmadan oncede bu sayfaları hep okudum sonra uye olup yazmaya karar verdım bır hamıle kalayım allahın ıznıyle bıldıgım duydugum yaptıgım ne varsa yazacam okuyana sorana bir faydam dokunsunburda inanılmaz bir enerji ve ıletısım var ınanın ben yakınlarımla konusmadıgın şeylerı burda döküyorum içimi ve inanılmaz iyi gelıyor bana

Çok doğru diyorsun valla bende okurdum iyki bu siteyi yapmışlar birbirimizle etkilesim oluyor aynı sorunları olanlar akıl alıyor

Kadın
Kadın doğum doktoruna gösterdim bunu androloji görmesi lazım dedi bakmadı bile

ben bugün nıyeyse çok gerginim sabahtan ber eşime gıcık gıcık davranıyorum laf sokacak yer arıyorum daha gecen hafta oldum çatlatma iğnesini sol tarafım hala agrıyor ondanmı bılmıyorum doktor dıger aya aşılama denerız demıstı tahmını regl tarıhımle tahmını aşıma a gununu hesaplamaya calısıyorum tamda izin dönemımıze denk geliyor aylar öncesinden vize aldık yurtdısı tatılı için napcagımı bılmıuorum tatil umrumda degıl de adam benden başka kafada oldugu ıcın ben cocuk dusunurken o aylar oncesınden tatıl planı yapmıstı of ya inşallah gerek kalmaz inşallah hamıleyımdır allahım hir ağlayasım var yıne kafayı yemeden anne olabılırım umarım

canım bence tatili düşün biraz o ortamdan uzaklaş bence çünkü gerçekten insan bir süre sonra kafaya çok takmaktan da bebişi olmuyor

Umarım işe yarar,yarasın dualarım sizinle.

Canım kullandıktan sonra eşin değişme varmı diye tahlil yaptırmıyormu ?

kızlar eşimin sonucu bu doktor direk tup bebege yonlendirdi sizin yorumlarınız neler hic sansımz yokmu

Eklentiler

• 4002FC3F-51B1-4413-88F1-CFD31A6093D8.jpeg
    60,1 KB · Görüntüleme: 105
kızlar eşimin sonucu bu doktor direk tup bebege yonlendirdi sizin yorumlarınız neler hic sansımz yokmu
Tam anlamıyorum ama sayı 9 diyor 9 tane sperm oluyor sanırım bunla da normal yolla gebe kalman mümkün değil en az 20 milyon olması lazım

Tam anlamıyorum ama sayı 9 diyor 9 tane sperm oluyor sanırım bunla da normal yolla gebe kalman mümkün değil en az 20 milyon olması lazım
Canım o ml başına 9milyon demek. 3ml olduğuna göre 27milyon sperm var yani. %53ü de hareketliymiş, ileri hareketli de %5yani 1milyon ileri hareketli, 15milyon kadar hareketli var...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…