Gebeliğe Hazırlık Sperm hareketi yuzde kac olmali?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
canım sen 1tanemı yaptırdın aşılama??ben ıkı klomen 2ay catlatma ıgnesı denedım bu 2.ayım catlatma ıgnesınde !bıtanede aşılama denerım dıyorum olmazsa tüp bebek 🙄tup bebegı en erken martta yaparım bızım nıkah subattı raporla 3yıl yazıyor bızım ozel sıgortada onda da hepsını karsılamıyor banka nekdar bızden cıkar bılmıuorum🙊zaten bu iş zora gırdıgımden berı hep bır kenara para koyuyoum allah lazım etmesın belkı tup bebek yaparızdıye eşime de harcatmıyorum şimdilik 20bın var malıyetı nekadar ondan da bıhaberım hayattan zevk almıyorum böyle oluncada 😞
Asilama 1kea yaptrdim devlet karsilamiyor benimkini de 1000 tl hersy dahil tuttu. Devlette yaptrdim. Tup bebek icin de karsilamiyor yine 4950 sadece tup bebek fiyati ilacla haric gata da ilaclarla da 10bini bulur gibime geliyor

canım ben bir ovulasyon testı vıdeosu ızledım o ıkıncı cızgı belırgenlesınce ılıskı yasayın dıyodu ve uste uste ama tabı eşininiz sperm degerlerınde bısey yoksa🙄ben bundan kararsı kaldım bızım degerlerde sıkıntı gunasırı ılıskı oyuzden en mantıklısı doktorda dogru gunlerı bılır dıye ona guvendım testı almaya gerek duymadım bılmıyorum ki aslında ben aşılama tüp bebek vs bunlara hıc onyargım yok aşıla a zaten basıtte takıp gereklı bende bankada calısıyorum ve evımle şubem arası 1.5saat hastanede oyle doktora gıdececegımde rapor alıyorum haftaıcıne denk gelırse o da mudurume soyledım anlayısla karsıladılar ama haftasonuna denk gelsın dıye dua edıyorum yine fe🤦‍♀️aşılama ızınde oldugum surede olması. benım rahat olmam acısından ıyı olurdu doktora rahat gıderdım evde yatardım vs şimdi aylar oncesınden yapılmıs plan var hıc hevesım yok iptal ettırsek😕eşim sıcak bakmaz emınım bu da ayrı bir tartısma konusu olur..bu ayı es gecsek dıger ay aşılama tedavısı çalışırken nasıl olacak???ay yemın ederım iş ayrı stres hersey stres bu ay hamile olsam allahım neolur ya 🙏
İnş bu ayda hemencicik kalırsında bu stres ve sıkıntıları yaşamazsın tatilini iptal ettirirsen eşin sana bozulur yani kaç ay öncesinden almış uzulurde hemde bence git adam akıllı tatilini yap kafanda Biraz deşarj olsun sonra daha net düşünürsün

Asilama 1kea yaptrdim devlet karsilamiyor benimkini de 1000 tl hersy dahil tuttu. Devlette yaptrdim. Tup bebek icin de karsilamiyor yine 4950 sadece tup bebek fiyati ilacla haric gata da ilaclarla da 10bini bulur gibime geliyor
Sana rapor çıkmadığı için evet ilaçları da indirimli alamıyorsun canım
Bilmiyorum yaşadığın şehri ama istanbulda daha çok avantajlı bazı konularda çok tüp bebek merkezi var bazı merkezler aşılama da yapıyor uygun fiyata

İnş bu ayda hemencicik kalırsında bu stres ve sıkıntıları yaşamazsın tatilini iptal ettirirsen eşin sana bozulur yani kaç ay öncesinden almış uzulurde hemde bence git adam akıllı tatilini yap kafanda Biraz deşarj olsun sonra daha net düşünürsün
az önce ıgnenın 11.gunu test yaptım negatif umudum yok artık😔

az önce ıgnenın 11.gunu test yaptım negatif umudum yok artık😔
canım hiç üzülmeyeceksin çünkü bugün olmasada yarın daha güzel şeyler olacak senin için sakın üzülme evet her ay aynı duyguyu hepimiz yaşıyoruz
Eşinle bir güzel tatiline çıkın dinlenin sonrasında aşılamaya gideceğim demiştin gidersin bir denersin evet bende ara ara umutsuzlaşıyorum ama kendimizi üzmeye değmez yarın birgün hamile kalıp yazdığın güleceğiz bu durumlara .. hatta unutacaksın bunları bile ..
Herşey gönlünce olsun canım

Merhaba bizde varıkosel ameliyatı olalı 4ay olacak ve hareket hiç yok dayımız 31 milyon o da çakşr ve proxeed oluştan olabılır ama hareket yokkkk bunu neyle artıracagızzz acabaaa

Merhaba bizde varıkosel ameliyatı olalı 4ay olacak ve hareket hiç yok dayımız 31 milyon o da çakşr ve proxeed oluştan olabılır ama hareket yokkkk bunu neyle artıracagızzz acabaaa
Canım aynı yoldan bizde geçtik ameliyat olalı 7 ayı doldurdu ama hızımız artmıyor maalesef bizde çok şey kullanık kürler takviyeler vs.. Hıza çare bulamadık.. Ne yazık ki tüp bebek yaptıracağız bizde ..

Canım aynı yoldan bizde geçtik ameliyat olalı 7 ayı doldurdu ama hızımız artmıyor maalesef bizde çok şey kullanık kürler takviyeler vs.. Hıza çare bulamadık.. Ne yazık ki tüp bebek yaptıracağız bizde ..
merhaba ne kullandınız mesela_? bizde 7 aydan sonra kullanmaya başladık baktık hızımız , sayımız ve morfolojimizde değişiklik olmayınca

merhaba ne kullandınız mesela_? bizde 7 aydan sonra kullanmaya başladık baktık hızımız , sayımız ve morfolojimizde değişiklik olmayınca
Proxeed plus saşe kullandık 3 ay 6 kutu. keçi boynuzu özü ve kürü. Havuç suyu her gece sıktım 1 bardak.. kuruyemiş bol tüketti zeytin yağında incir yedirdim sabahları ceviz suyu vs içirdim 20 şişeen fazla çaksır suyu içti balın içine arısütü polen propolis karışımı koyduk..çinko e vitamini omega 3 takviyeleri aldı.. Ama hızımız hiç artmıyor yani elimizden gelenin faydasını yaptık bunları doktora da söyledik en sonunda siz elinizden gelenin faydasını yapmıssınız benim takviye yazmam gereksiz olacak aşılama yahut tüp bebek yaptırın dedi aşılama pek umut vermiyor bana dedim tüp bebek yaptırın hem belki 2 olur falan dedi birkaç merkez ismi söyledi ama ben o an algılamadım emeklerimiz boşaydı üzülmüştüm.. Öyle yani bazen ne yaparsan yap değişmiyor sonuç Bayram sonrası bi sperm testi daha yaptıracağız eğer sonuç değişmezse veya gerilerse ekim sonu kasım ortası gibi bir tüp bebek merkeziyle ön görüşmeye gideği rabbim hayırlısını versin artık nası olur bilmiyorum yeter ki hayırlısı sağlıklı evlatlarımız olsun süreç yıpratıcı ilk deneme de tutar inşallah diye şimdiden dua etmeye başladım...

Ayrıca ginseng ve Coenzim Q 10 H kullandık pharmatom vs hiç hiç yani bize sökmediler..
eşin ne işte çalışıyor ? ben bir makale okudum orada diyordu ki sıcak işlerde , fırınlarda vesaire olup çalışanlarda sperm hızı kalitesi sayısı yükselme olmuyor diyordu
benim eşimde o dediğin vitaminlerde eş değer bir vitamin kullandı 6 ay boyunca birde hormon ilacı kullandı 3 ay boyunca ara ara test yapıldı sonra baktık yükselmiyor iğnelere geçtik bu sefer eşime etki etti dedik baktık hala düzelmemiş sayılarda değişiklik olmamış sonrasında tüp bebeğe yönlendirdi ameliyat olalı 8 ay oldu ve eşim sıcak işlerde çalışıyor sıcak sperm kalitesini etkiliyor diye düşünüyorum hatta işten çık diye de baskı yapıyorum

eşin ne işte çalışıyor ? ben bir makale okudum orada diyordu ki sıcak işlerde , fırınlarda vesaire olup çalışanlarda sperm hızı kalitesi sayısı yükselme olmuyor diyordu
benim eşimde o dediğin vitaminlerde eş değer bir vitamin kullandı 6 ay boyunca birde hormon ilacı kullandı 3 ay boyunca ara ara test yapıldı sonra baktık yükselmiyor iğnelere geçtik bu sefer eşime etki etti dedik baktık hala düzelmemiş sayılarda değişiklik olmamış sonrasında tüp bebeğe yönlendirdi ameliyat olalı 8 ay oldu ve eşim sıcak işlerde çalışıyor sıcak sperm kalitesini etkiliyor diye düşünüyorum hatta işten çık diye de baskı yapıyorum
Çalıştığı ortam sıcak sıcak bi yer değil mobilya sektöründe.

eşimin vucut ısısı çalıştığı ortamda çalışırken yükseliyor sürekli terliyor , tabiki kiloda var ama genelde ben hep ona bağlıyorum.bende kürleri uygulamaya anca 7-8 ayda başladım yeni sayılır yani kısmet olmadı işte

testlerde ama not kısmında detaylı baktırmıştık biz oligo asteno terato yazıyordu bende araştırma yaptığımda bir çok sebep olmakla birlikte hep öyle düşünmüşümdür.
Siz elinizden geleni yapmışsınız artık bende hemen tüp bebeğe geçecektim hatta bu aydan sonra gideceğiz bayramın geçmesini bekliyorum ..

Buda eşimin testi degerlendırebilir misiniz çok mu kötü lütfen degerlendırebilir misiniz
Keçi boynuzu kaynatıp suyunu içiyor normal pekmezide tüketiyor yemegıne içmesine de dikkat ediyor.

Eklentiler

• 05EA55B3-1B0C-46BC-B782-A28BA2AE1596.jpeg
    05EA55B3-1B0C-46BC-B782-A28BA2AE1596.jpeg
    219,5 KB · Görüntüleme: 49
X