Erkek İnfertilitesi SPERM DNA HASARI AZALMASIYLA TÜP BEBEK YA DA NORMAL YOLLA HAMİLELİK DENEMELERİ VE HİKAYELERİ

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Bugün bildiginiz gibi transfer oldum. Sadece 1 yumurta kalmış 3. Güne giden 7 hücreli 2. Kalite embriyo(kaliteler 1 en iyiden 4 en kötüye sıralanıyormus) transfer oldu. Geriye dondurulmusta kalmadı. Ya altın vuruş olacak ya da umutlar başka bahara...
Hayırlı haberini bekliyoruz ins

Kızlar eşimin sonuçları resimdeki gibi 1 yıl bile olmadı evleneli yaşım 31 acaba doğal yollarla hamile kalır mıyım. İçim içimi yiyor cevap verirseniz çok mutlu olurum
Merhabalar spermde lökosit var. Eşimde de sürekli spermde lökosit çıkıyordu. Sperme analiz yaptılar bakteri enfeksiyonu çıktı. Şu an ikimizde antibiyotik kullanıyoruz. Lökosit spermin dna sını hızını sayısını düşürüyormuş. İlk dr hiç bişe bakmadan cipro verdi ama enfeksiyon geçmedi. Özeldeki dr tahlil yaptı ona göre antibiyotik verdi. Yani bakteriler bazı ilaçlara dirençli ve etki etmiyor. Böyle Olunca da enfeksiyon geçmiyor

Merhabalar spermde lökosit var. Eşimde de sürekli spermde lökosit çıkıyordu. Sperme analiz yaptılar bakteri enfeksiyonu çıktı. Şu an ikimizde antibiyotik kullanıyoruz. Lökosit spermin dna sını hızını sayısını düşürüyormuş. İlk dr hiç bişe bakmadan cipro verdi ama enfeksiyon geçmedi. Özeldeki dr tahlil yaptı ona göre antibiyotik verdi. Yani bakteriler bazı ilaçlara dirençli ve etki etmiyor. Böyle Olunca da enfeksiyon geçmiyor
Bizde hem idrar kültürü hem de sperm kültürü yaptırdık lökosit 1-2 adet çıktı üreme de olmadı yani sonuç çok iyiydi. Sperm Dna hasarida %7 çıktı o da çok güzel çıktı yani. Ama gel gör ki bugün transfer de 5. Gün ve sadece 1 adet embriyo oluşumu gerçeklesen 3.gün embriyosu 2. Kalite başkada embriyo yok. Embriyologun dediği morfoloji kötüydu ama tüp bebekte bunun için var zaten şeklindeydi. Birde yumurta kalitesinde sıkıntı varmış. Ne bileyim işte 1 hafta sonra test yaptircaz bakalım sonuç ne olcak

Kizlar sperm dna hasari ist da devlette yaptıran varmi hangi bolum bakiyo randevu icin

Merhaba. 10 yumurta toplanmıştı 8 i işlem görmüş 7 si dollenmis 1. gün ancak 3. gune 2 embriyo kalmış. Bunlardan birini bugün transfer edecekler diğerini de 5. gune gider mi diye bakacaklar ama 5. gune gitme ihtimalide zayıf. Sperm ve yumurta kaynaklı sorunlar varmış. Bugün transfer olacak kalan 1 embriyo tutmazsa bütün uğraşlar yine boşa
Cnm inş bebegin sımsıkı tutunur
Dualarım seninle

Merhabalar. Bugün transfer de 6. gün bitiyor. Sol yumurtalıkta aşırı ağrı ve mide bulantısı var. Bunlar bi belirti olamaz değil mi

Merhabalar. Bugün transfer de 6. gün bitiyor. Sol yumurtalıkta aşırı ağrı ve mide bulantısı var. Bunlar bi belirti olamaz değil mi
Cnm seni umutlandırmak istemem ama aynı belirtiler bende de olmustu
İnşallah guzel sonuc alacaksın
Panik stres yapmadan sakince bekle
Kafanı dagıtacak birseyler bul

Cnm seni umutlandırmak istemem ama aynı belirtiler bende de olmustu
İnşallah guzel sonuc alacaksın
Panik stres yapmadan sakince bekle
Kafanı dagıtacak birseyler bul
Olumsuz mu olmuştu sonuc:KK43: en son genetik sıkıntıdan bahsetmiştin. Bu kandan bakılan testmiydi kandan kromozom analizi karyotip mikrodelesyon falan

Olumsuz mu olmuştu sonuc:KK43: en son genetik sıkıntıdan bahsetmiştin. Bu kandan bakılan testmiydi kandan kromozom analizi karyotip mikrodelesyon falan
Beş haftalık düşük oldu
O konu biraz derin hiç girmeyeyim cnm
Tüp bebek bölümünde pozitif sonuclanan cogu kişide bu belirtiler olmustu cnm

Merhaba. Bugün transfer de 11. Gün Beta Hcg 1.03 çıktı gerçek test tarihi yarın ama artık bişey de degismeyecegi için sonuç olumsuz maalesef:KK43:
8. Gün Beta Hcg 0.431
11. Gün Beta Hcg 1.03

Merhaba. Bugün transfer de 11. Gün Beta Hcg 1.03 çıktı gerçek test tarihi yarın ama artık bişey de degismeyecegi için sonuç olumsuz maalesef:KK43:
8. Gün Beta Hcg 0.431
11. Gün Beta Hcg 1.03
hakkında hayırlısı olsun arkadaşım, ben de dört kez yaşadım bu duyguyu kim ne dese boş, Allah hayırlısını sağlıklısını versin zamanını geciktirmeden

Kizlar esimin 2 milyon sperm sayisi bizim zmanla ilgili bir sikayetimiz yok tup bebek asamasindayken vazgectik dogal yola basvurmayi dusunuyorz her nekadr suan dogal yoldan dusuk ihtimall olsada ilerisi icin sayimiz ve hareketimiz nasil arta bilir? Bu durumda olanlardan bilgisini danismak istiyorm esim 1 ay emodeks kullandi birakti saldık birazda.. Cunki zman sıkıntımız yok artk kafamizi kurcalamiyorz hernedense iliski sikligmizda dustu adetten 14 15 gun sonraya biraz dikkat eder durumdayiz tup bebekten suan vazgecme nedenimiz annem meme kanseri suan tedavisi btmek uzere genetik doktoruna gttik doktor bizim icin östrojen alimini ve hormon alimini tavsiye etmedi tup bebek sartmi gozuyle bakiyor ikinci bi genetik testi istedi annemden busefer herseyine bakilcak genlerde.. Pozitif cikarsa dikkat etmemiz gerekiyor aslinda cokta takılmıyorum ama tipta bu yonde uyarilar var kanserle ilgili biz once esimin durumunu yukseltmeliyz gibi geliyor dogru olan bu yok yere hormon takviyesi almak istemiyorum.Ah keske dogal olsa doktorun bir hatirlatmasi daha var erken yasta cocuk sahibi olmak olasi riskleri ortadan kaldiriyor...Bizde nerdeee?

Kızlar merhaba ben de basımdan gecenleri yazmak istedim. Biz 1 yıl denedik olmayınca zeynep kamile gittik testler yaptırdık bende bişey cıkmadı eşimde de sperm sayısı normal sınırlarda, ileri hızlı cok düsük ama yine de hareketli yüzde 70 gibi bisey cıktı. Bize sebepsiz infertilite raporu verdiler ve 2017 haziranda aşılama oldum. Maalesef negatif oldu. Aşılama sonrası eşimin sperm testini verdiler o günki aşılamada kullanılan spermlerin. Ve orda sayı mlde 48 milyon temizlendikten sonra 13 milyona düsmüs. İleri hızlı sıfır cımıstı. Ayrıca ilk defa morfoloji bakmıslar ve bas anomalisi yüzde 96 cıkmıstı. Ben yıkıldım sebebi eşime bağladım ve kaan aydosla görüstük 2017 agustosta sperm dna hasarı yüzde 37 ile basladık tedaviye. 9 ay sürdü hasar yüzde 2ye düsünce nisan 2018de tedaviyi bitirdi. Buarada oksidatif stres hala yüksekti testte bunu görmesine ragmen önemsemedi. Biz de nisanda burada gördüğüm üzere haseki hast. Gidip genetik tanı bölümünden genetik testlerimizi yaptırdık. Kromozomal bozuklugumuz ya da tasyıcılıgımız yoktu ama bende pıhtılaşma cıktı. Yani hamilelikte iğne vurulmam gerekiyordu ki düsük olmasın. Bu sonuclarımızı da alıp bahceci, bülent tras ve memorialle görüstük. Bahceci daha cok kadın sıkıntılarına odaklı, bülent tras ise cok standart tedavi önerisiyle geldi. Memorial bana sperm baş anomalisi icin imsi yöntemiyle sperm cekilecegini söyledi. İcime o yüzden memorial sindi ve tedaviye basladık. Haziran 2018de yumurtalarım toplandı. İmsi yöntemiyle esimin spermleri secilip döllendi. 6 tanesi 5.güne geldi. Biz dna hasarı korkumuzdan pgt istedik embriyolara. 3ü bozuk 3ü sağlam döndü pgtden. Sağlam olan agustosta transfer edildi yani 1 ay rahim dinlendi. Suan cok sükür benimle bebeğim. İlk denemede tuttu sıkıntısız devam ediyoruz. Allah size de nasip etsin duygularınızı anlıyorum hala o halimi hatırlıyorum. Yasadıgım en büyük sınavdı. Sizlere dua ediyorum

Kızlar merhaba ben de basımdan gecenleri yazmak istedim. Biz 1 yıl denedik olmayınca zeynep kamile gittik testler yaptırdık bende bişey cıkmadı eşimde de sperm sayısı normal sınırlarda, ileri hızlı cok düsük ama yine de hareketli yüzde 70 gibi bisey cıktı. Bize sebepsiz infertilite raporu verdiler ve 2017 haziranda aşılama oldum. Maalesef negatif oldu. Aşılama sonrası eşimin sperm testini verdiler o günki aşılamada kullanılan spermlerin. Ve orda sayı mlde 48 milyon temizlendikten sonra 13 milyona düsmüs. İleri hızlı sıfır cımıstı. Ayrıca ilk defa morfoloji bakmıslar ve bas anomalisi yüzde 96 cıkmıstı. Ben yıkıldım sebebi eşime bağladım ve kaan aydosla görüstük 2017 agustosta sperm dna hasarı yüzde 37 ile basladık tedaviye. 9 ay sürdü hasar yüzde 2ye düsünce nisan 2018de tedaviyi bitirdi. Buarada oksidatif stres hala yüksekti testte bunu görmesine ragmen önemsemedi. Biz de nisanda burada gördüğüm üzere haseki hast. Gidip genetik tanı bölümünden genetik testlerimizi yaptırdık. Kromozomal bozuklugumuz ya da tasyıcılıgımız yoktu ama bende pıhtılaşma cıktı. Yani hamilelikte iğne vurulmam gerekiyordu ki düsük olmasın. Bu sonuclarımızı da alıp bahceci, bülent tras ve memorialle görüstük. Bahceci daha cok kadın sıkıntılarına odaklı, bülent tras ise cok standart tedavi önerisiyle geldi. Memorial bana sperm baş anomalisi icin imsi yöntemiyle sperm cekilecegini söyledi. İcime o yüzden memorial sindi ve tedaviye basladık. Haziran 2018de yumurtalarım toplandı. İmsi yöntemiyle esimin spermleri secilip döllendi. 6 tanesi 5.güne geldi. Biz dna hasarı korkumuzdan pgt istedik embriyolara. 3ü bozuk 3ü sağlam döndü pgtden. Sağlam olan agustosta transfer edildi yani 1 ay rahim dinlendi. Suan cok sükür benimle bebeğim. İlk denemede tuttu sıkıntısız devam ediyoruz. Allah size de nasip etsin duygularınızı anlıyorum hala o halimi hatırlıyorum. Yasadıgım en büyük sınavdı. Sizlere dua ediyorum
hayırlı olsun ne güzel sonuç elde etmişsiniz, bülent traş konusunda size katlıyorum 2 sen önce yaptırdım tutmadı, bahçeciye gidicez sperm baş anomalisiy yüzde 96 bizde de, si memorial da denerken baş anomalisi oranı düşmüş müydü biz de kaan hoca hastayız bu arada yazdıklarınızda kendimi gördüm

hayırlı olsun ne güzel sonuç elde etmişsiniz, bülent traş konusunda size katlıyorum 2 sen önce yaptırdım tutmadı, bahçeciye gidicez sperm baş anomalisiy yüzde 96 bizde de, si memorial da denerken baş anomalisi oranı düşmüş müydü biz de kaan hoca hastayız bu arada yazdıklarınızda kendimi gördüm
Ben size ısrarla memoriali tavsiye ederim, bahceci kaale bile almadı eşimdeki baş anomalisini. Hayır düzelmemişti yüzde 96 ile bozukluk ile memorialde imsi yönteminde tedavi gördük. Bahceci direk kadına odaklı. Rahim güclendirici serum, bagısıklık asısı vs.. ama asıl sorunu erkeği cok önemsemiyor sperm varsa tamam klasik tüp bebek hemen. Ya da mikrocip. Ama benim esimin mikrocipte yüzecek gücte spermi yoktu ki. Baş anomalisi varsa imsi sart bence normal tüp bebekten 400 kat daha fazla büyütüyor da seciyor spermi. Yani başı bozuklar eleniyor secimde.

X