Erkek İnfertilitesi SPERM DNA HASARI AZALMASIYLA TÜP BEBEK YA DA NORMAL YOLLA HAMİLELİK DENEMELERİ VE HİKAYELERİ

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Arkadaşım yaşın kaç bilmiyorum ama benden Genç olduğunu tahmin ediyorum kendıne mühlet ver lütfen..ben Tüp bebek tedavısı gördükten sonra 1 buçuk sene inat ettım tedavı olmucam bir daha diye, kendımı aşağılanmış hissettım o kadar eziyetten sonra dr tavrı merkezın tavrı ..çaresiziz ne haliniz varsa görün sessizliği ve havaya giden para.Manevi çöküş etrafın acınası tesellisi.. vs..
çevremden yaşın geçiyo tarzında alttan alttan serzenişler çok duydum hiçbirine kulak asmadım Velhasıl insan olarak bunları bidaha yaşamak istemedım. HerkeZin yaşadığı benzerdir .
Bu arada inançlı bir insan olarak Bende zaten tedavı süresince bu işlerin çok garip işler olduğu hissiyatı hep hakimdi , yapılan iğneler rahime yapılan müdahaleler vs Bu işlerin Allahın rızası varmıdır diye çok düşünmeye başladım düşündükçe karşıma bissürü şeyler çıktı ve öğrendiğim şeyler hislerimin doğru olduğuna iyice kanaat getırdim . Bu kısım izahat gerektirir ama hazır bilgi yok sizde araştırabilirsiniz..

dicem o ki umut varsa inancında vardır .
Bu linkte uzunca izah ettım tavsiyelerimi

Ben bu sene 34 yaşıma girecegim
Arkadaşım yaşın kaç bilmiyorum ama benden Genç olduğunu tahmin ediyorum kendıne mühlet ver lütfen..ben Tüp bebek tedavısı gördükten sonra 1 buçuk sene inat ettım tedavı olmucam bir daha diye, kendımı aşağılanmış hissettım o kadar eziyetten sonra dr tavrı merkezın tavrı ..çaresiziz ne haliniz varsa görün sessizliği ve havaya giden para.Manevi çöküş etrafın acınası tesellisi.. vs..
çevremden yaşın geçiyo tarzında alttan alttan serzenişler çok duydum hiçbirine kulak asmadım Velhasıl insan olarak bunları bidaha yaşamak istemedım. HerkeZin yaşadığı benzerdir .
Bu arada inançlı bir insan olarak Bende zaten tedavı süresince bu işlerin çok garip işler olduğu hissiyatı hep hakimdi , yapılan iğneler rahime yapılan müdahaleler vs Bu işlerin Allahın rızası varmıdır diye çok düşünmeye başladım düşündükçe karşıma bissürü şeyler çıktı ve öğrendiğim şeyler hislerimin doğru olduğuna iyice kanaat getırdim . Bu kısım izahat gerektirir ama hazır bilgi yok sizde araştırabilirsiniz..

dicem o ki umut varsa inancında vardır .
Bu linkte uzunca izah ettım tavsiyelerimi

Teşekkür ederim linki detaylı okuyacağım.
Ben bu sene 34 yaşıma gireceğim
27 yaşımdan bu yana sürekli çocuk ile alakalı sürecler ile uğraştık
Bakalım zaman ne gösterecek önümüzdeki zamanlarda...

Başlığı gorunce yazmak istedim .Esimde dna hasari %47 idi .Tedavi oldu 2.kutu ilacını alacağı gun hamile olduğumu ogrendim .Tabii dna hasar tedavisinden once de zorlu bir surec yasadik .Kimyasal gebelik gecirdim .Sperm hareketi 0 idi .Aylarca kurler vs denedim .Sorunun kaynağını bulunca mesele çözüldü. Rabbim ol dedi sukur ki su an oglum 19 aylik .
Inanın kötü bir sey degil. Yeter ki inanarak baslayin tedaviye .Ben dua ettigimi hatirliyorum .Bir sorun çıksın ki tedavisi bulunsun .Sebepsiz infertilite olmasin diye.
Merhaba sağlıkla büyütün inşallah çok güzel sizin gibi örnekler görmek.Bizimde hareket ve morfoloji 0 olduğunu öğrenince tup bebege başladık hemen hamile kaldım ancak 8.haftada kürtaj oldum malesef.sonradan araştırınca dna hasarımiz olduğunu öğrendik %33 yaklaşık 1.5 aydır ilaç kullaniyor eşim ama ben O kadar ümitsizimki hasar düşmez ve gebelik hic olmaz diye.Hangi ilaçları kullanmıştı eşiniz bu kadar kısa sürede hemen hamile kalmışsınız ne güzel bide morfolojiniz nasıldı sizin normal mi

Kaan aydosta 9 ay tedavi gördük sperm dna hasarı düştü ancak oksidatif stres ve artan sperm yaşlanması cıktı son testte ancak buna ragmen bitirdi tedaviyi. Antioksidan kullandık. İğne kullanınca yükseldi hasar klomen kullanınca sabit kaldı antioksidanla düştü ve tedavi bitti. Nisanda bitince tedavi biz haziranda tüpr başladık. Eşimde şiddetli baş anomalisi var yzde 96. Ayrıca sperm hızı da yavaş. O yüzden imsi istedik başı normaller secilebilsin diye. Ayrıca mikroenjeksiyon oldu mikrocipteki gibi yüzecek engelleri aşacak hızı yok spermlerinin. Sonuc ilk denememizde 13 yumurtam toplandı 11i döllendi. 6sı 5.güne geldi. Biz pgt de istedik embriyolara ve 3 ü bozuk 3 ü sağlam geldi. Sağlamlardan biri içimde diğer ikisi de bizi bekliyor memorial şişlide. Bana gelince benim prolaktin sıkıntım vardı tedaviye baslamadan dostinexle kontrol altına alıp gittim. Yumurta toplanana kadar da ictim ilacı. Rahim dinlendirme ve trnasfer sürecinde kestim. Bu şekilde hikayem:)
Merhaba, zannedersem ikinci çocuğunuza hamilesiniz.İlk gebeliginizde de bu sıkıntıları yaşadınız mı yoksa ilk gebeliginiz kendiliğinden mi gelişti.Ben de şuan ikinci çocuk için uğraşıyorum ama bir buçuk senedir olmuyor.İlk çocuğuma hemen hamile kalmışım.

titanyum dioksit içeren şeyleri kullanmayın ve yemeyin etiket okuyun lütfen ! Dna hasarı yapar parfüm deterjan yumuşatıcı bunları terkedin
Ve bağırsak temziliği yapın hacamat yaptırın
Nacizane tavsiyem sonuç verir evellallah.
Bende arı ürünleri ve çakşır suyu kullanıyorum eşime son bir aydır supradyn kullanıyordum yorumunuzu okuyunca bir bakayım dedim şok oldum titanyum dioksit varmış supradyn de.Nicin koyarlarki gıda ürünlerine inşallah çok etkilememistir.Yoksa bir aydır boşa kürek salliyoruz demektir.

Öncelikle hayırlı olsunhamilesiniz sanırım. Bizde ocak ayında tüp bebek tedavisi gördük eşimin sperm hareketi ve morfolojisi kötüydü benimle ilgili hiç bir sıkıntı yoktu ilk seferde tutucağina emindi nerdeyse doktorum bebeğim tutunmuştu ama 8 haftalıkken gelişimi durduğu için kürtajla sonuçlandı malesef..Neden diye hayal kırıklığı ve üzüntümle cok arastirdim tabi ve sperm dna hasarı olabilecegini dusundum nitekim öyle cikti.Dün sonucumuz geldi Hasar %32, Oksidatif stres %30..Şimdi bu hasarın düzelip normal olmasa bile tüple tekrar olup sağlikla devam ediceğine inanmak istiyorum.Size sormak istedigim hasarınız kaçtı ve kaça düştü?Birde hareket ve morfolojiniz nasıldı.Bizim hareket 0 morfoloji 2 bizdede imsi teknigi kullanildi ama demekki hasardan dolayı 5.güne 7 embriyodan bir tanesi devam etti ve sonu kötü bitti .Birde sizin ilk denemenizmiydi çok sordu sordum ama sizin gibi iyi örnekler görmeye ihtiyacım var tekrar başlamak için teşekkürler şimdiden:)
Merhaba imsiden cok mikrocip ve ardindan mikroenjeksiyon uygulanmasi daha saglikli olmazmi?cunku imsi spermler buyutuluyor ve seklen iyi duzgun olanlar seciliyor ama mikrocipte dna larina gore secildigini duymustum...bizde de ayni durum var ve ben doktorumdan mikrocip akabinde mikroenjeksiyon istedim tabi embriyolarim olursa da pgt isteyecegim nasip olursa ....cunku 3 spontan dusukten sonra pskolojikmen cok kotuyum ilk defa tup yapacagim en azindan tibbin son gelismeleri ne ise uygulansin isterim...sadece rezerv azligim sebebiyle kalitesiz yumurtam varsa iste tibbi olarak sanirim buna bir cozum henuz yok😭😭😔

Kaan aydosta 9 ay tedavi gördük sperm dna hasarı düştü ancak oksidatif stres ve artan sperm yaşlanması cıktı son testte ancak buna ragmen bitirdi tedaviyi. Antioksidan kullandık. İğne kullanınca yükseldi hasar klomen kullanınca sabit kaldı antioksidanla düştü ve tedavi bitti. Nisanda bitince tedavi biz haziranda tüpr başladık. Eşimde şiddetli baş anomalisi var yzde 96. Ayrıca sperm hızı da yavaş. O yüzden imsi istedik başı normaller secilebilsin diye. Ayrıca mikroenjeksiyon oldu mikrocipteki gibi yüzecek engelleri aşacak hızı yok spermlerinin. Sonuc ilk denememizde 13 yumurtam toplandı 11i döllendi. 6sı 5.güne geldi. Biz pgt de istedik embriyolara ve 3 ü bozuk 3 ü sağlam geldi. Sağlamlardan biri içimde diğer ikisi de bizi bekliyor memorial şişlide. Bana gelince benim prolaktin sıkıntım vardı tedaviye baslamadan dostinexle kontrol altına alıp gittim. Yumurta toplanana kadar da ictim ilacı. Rahim dinlendirme ve trnasfer sürecinde kestim. Bu şekilde hikayem:)
Merhaba,
Hastane ve doktorunuz kimdi acaba

Merhaba arkadaşlar bi konuda fikrinizi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Dna hasarı için Ankaraya Kaan aydosa gitmeyi düşünüyoruz. Tahlilleri kendi kliniğinde mi yaptırıyor yoksa farklı bir hastaneye mi gönderiyor. Süreç nasıl ilerliyor bir de önerebileceğiniz farklı bir doktor var mı?

Merhaba arkadaşlar bi konuda fikrinizi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Dna hasarı için Ankaraya Kaan aydosa gitmeyi düşünüyoruz. Tahlilleri kendi kliniğinde mi yaptırıyor yoksa farklı bir hastaneye mi gönderiyor. Süreç nasıl ilerliyor bir de önerebileceğiniz farklı bir doktor var mı?
Merhabalar eşimde kaan aydos ta tedavi oldu dna hasarı için.kendisinin sadece muayeneyenehanesi var. Tahliller için özel laboratuvara yönlendiriyor.bir kere yüz yüze görüşme yapıyor.Sonrasında görüşmeler internet üzerinden yazışma şeklinde. Ben başka dr bilmiyorum. Ama dna hasarı düşünce kendiliğindende hamile kalınabiliyormuş.Ben kendiliğinden hamile kalamadım ama tüp bebek tuttu şükür. En azından dna hasarı düşerse tüp bebek şansınız artar

Merhabalar eşimde kaan aydos ta tedavi oldu dna hasarı için.kendisinin sadece muayeneyenehanesi var. Tahliller için özel laboratuvara yönlendiriyor.bir kere yüz yüze görüşme yapıyor.Sonrasında görüşmeler internet üzerinden yazışma şeklindeBen başka dr bilmiyorum. Ama dna hasarı düşünce kendiliğindende hamile kalınabiliyormuş.Ben kendiliğinden hamile kalamadım ama tüp bebek tuttu şükür. En azından dna hasarı düşerse tüp bebek şansınız artar
Teşekkür ederim 🌺 biraz araştırdım hastalarının çoğuna aynı ilaçları tavsiye etmiş.muayene ücretini biraz fazla buldum kararsızım gidip gitmemek de. Bugün düzen lab. İle görüştüm Ankaraya gi dip test vereceğiz ama muayene için şimdilik doktor arayışındayım.
Çok tebrik ederim bu arada 🌺 :)

Teşekkür ederim 🌺 biraz araştırdım hastalarının çoğuna aynı ilaçları tavsiye etmiş.muayene ücretini biraz fazla buldum kararsızım gidip gitmemek de. Bugün düzen lab. İle görüştüm Ankaraya gi dip test vereceğiz ama muayene için şimdilik doktor arayışındayım.
Çok tebrik ederim bu arada 🌺 :)
Teşekkür ederim ☺ elimizden geleni yapcaz.bizimde imtihan bu. Ne kadar yorulsanızda Pes etmeyin sakın. Hakkınızda hayırlısı olsun

Canım benim ne hissettiğini cok iyi anlıyorum Allah yardımcın olsun
Bu ilk denemendi pes etme. İlk denemede pozitif goren az oluyor zaten

Arkadaşlar benim iki denemem oldu ikisidr bahçeci umutta. Sorun eşimde baş anamolisi %91 normal morfoloji %1
İmsi yontemiyle yapıldı her iki deneme (8000 kata kadar buyutuluyor)
10 yumdan 3-4 döllendi her seferinde
İlk deneme 3 yum 3.gün transferi oldu tutmadı
İkinci 4 yum dollendi bir tanesi beşinci gune cıktı ngs yaptırdık temiz geldi
Tuttu fakat beş haftalık düşük oldu

Bahçeci her seferinde az embriyo olmasını kötü morfolojiye bağladı ve genetik oldugu için yapılacak birsey yok dedi
İmsi falan işe yaramadı yani
Peki başka yerde başarılı sonuç elde edebildiniz mi? başka yerde deneme oldu mu?

Merhaba. Bugün transfer de 11. Gün Beta Hcg 1.03 çıktı gerçek test tarihi yarın ama artık bişey de degismeyecegi için sonuç olumsuz maalesef:KK43:
8. Gün Beta Hcg 0.431
11. Gün Beta Hcg 1.03

Merhaba canım çok geçmiş olsun öncelikle. Ben de iki defa tüp bebek yaptım negatif oldu. Embriyolara genetik tanı yaptırdınız mı veya yaptırmak için 5. Güne gelmelerini bekliyorlar.

Ben size ısrarla memoriali tavsiye ederim, bahceci kaale bile almadı eşimdeki baş anomalisini. Hayır düzelmemişti yüzde 96 ile bozukluk ile memorialde imsi yönteminde tedavi gördük. Bahceci direk kadına odaklı. Rahim güclendirici serum, bagısıklık asısı vs.. ama asıl sorunu erkeği cok önemsemiyor sperm varsa tamam klasik tüp bebek hemen. Ya da mikrocip. Ama benim esimin mikrocipte yüzecek gücte spermi yoktu ki. Baş anomalisi varsa imsi sart bence normal tüp bebekten 400 kat daha fazla büyütüyor da seciyor spermi. Yani başı bozuklar eleniyor secimde.
Merhaba canım bu baş anomalisi olayı bizde de var sanırım ama pek anlamadım. Kaan hoca da onun hakkında pek bilgi vermeden sohbeti kesti soramadım. Dna hasar testi %5.33 çıktı. Dna normalde diğerleri sorun değil gibi bir cümle kurdu. Sonuçtan Bi bakar mısın sana zahmet

Eklentiler

• Screenshot_20210815-090122.jpg
    Screenshot_20210815-090122.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 76
  • Screenshot_20210815-085359.jpg
    Screenshot_20210815-085359.jpg
    64,6 KB · Görüntüleme: 74
X