Sözlümün Küfürü

30 yaşındaysanız profilinize 43 yaşında, evli yazma nedeninizi merak ettim. Profilinize bekar yazınca da Türkiye'de yaşayan 42 küsur milyon kadın arasından tanınmazdınız bence.

Konu ve içeriğiniz gerçekse karşınızdaki insanın çok rahatsız edici bir adam olduğunu düşünüyorum.

Bu olayda adam niye travma yaşamış ? "Az kalsın evlenmek zorunda kalacaktık vb" travması olmasın o. Adam tıp doktoruysa, doğum kontrolünden de mi habersizmiş. 😒
Bir de bu durumla konu sahibinin alakası ne?

1.5 ayda tanıştım sozlendim diyince muhafazakar ve eğitimsiz biri olduğunuzu düşündüm.Okudukca ağzım açık kaldı.Bu neyin kafasiymis bu kadar.1.5 ayın sonunda s..ikilmedik akrabanız hayatiniz kalmamış.Tabi ki sinyal bunlar.30 yaşında omrunuzun en güzel zamanındasiniz,yapmayın kendinize bunu
Muhafazakar deme kavga çıkar.

Adam kafadan sakat bir miktar sanki bence kaçmalısın tabi sen bilirsin

Bir de niye sıcağın altında içki içiyorsunuz, kamu spotu yapayım sıcak havalarda içki sakıncalıdır, damarları genişletir, fenalaşırsınız bir de güneş altında oturduk diyorsunuz ... adam doktor bu kadarcık bir bilgiden bile haberi yok mu :110:
Kuzum adamın doktor olduğuna inandın mı sen? Bana hiç inandırıcı gelmedi.
Birisi yönetici diğeri doktor, at yok araba yok. Şarapçı dayılar gibi parkta sokakta içiyorlar...😑

Adamın travmaları varmış. Çocuğu aldırana değil de adama travma olmuş niyeyse. Adamın travması evlenmek zorunda kalmak olabilir olsa olsa.
Araya serpiştirilmiş gereksiz bilgi bence :KK70: çok önemli olsa şak diye ailesinin önüne çıkarmaz pat diye yüzüğü takıp evleniyorum demezdi heralde

Benim de 1 aydır konuştuğum birisi var. Geçtiğimiz günlerde buluştuk. 2,3 kez görüştük şu an flört,cicim evresindeyiz. Bizde mi sorun var sizde mi sorun var çözemedim. Her ilişkinin zamanı farklıdır da 1.5 ayda evlilik de akıl alır gibi değil. 1.5 ayda en fazla flört,sevgili olursunuz. Yangından mâl kaçırır gibi bu ne acele? Troll bir konu mu?

Küfürden daha önemli bir konu olan şey çok hızlı gidiyorsunuz 1.5 ayda ne sözü ne nişanı? Durun acilen ve bir şeyleri bahane edip "en azından" bir kaç ay daha öteleyin resmiyetli kutlamaları.

Evlilik hemen olmayacak, 2025 ortasında olur, biz de o zamana kadar birbirimizi tanırız diye düşünmüştük ama dünkü olay her şeyi mahvetti gözümde.

Merhaba,

Sözlümle 1,5 ay önce tanıştık. Birkaç gün önce bana evlenme teklifi etti. Akabinde isteme günü kararlaştırıldı ve ailelerle konuşuldu. Nişan tarihi ve yeri de şimdiden belli. İkimiz de 30 yaşında, meslek sahibi eğitimli insanlarız. Ben bir şirkette yöneticiyim, o hekim. Şu zamana kadar hep uzun ilişkilerim oldu ama hiçbiri ciddiyete binmedi. Bu sefer ben de anlamadan oldu her şey.

Şu zamana kadar bir tek tartışmamız, kavgamız bile olmadı. Onun geçmişinde yaşadığı bazı travmaları var. Eskiden duygusal bir bağ beslemeden birlikte olduğu bir kızın bebek aldırması vs. Bu konularda hassas ve travmatik. Genel olarak bana ve aileme karşı çok sevecen, sempatik bir yapısı olsa da, tanıştırdığım her insan onu çok sevip benimsese de, dışarıdaki insanlara karşı tahammülsüz ve zaman zaman sinirli olduğunu farkettim. Birine veya bir işe sinirlendiğinde kendi kendine küfür de ediyordu ama bu beni çok rahatsız etmedi, çünkü ben de bir duruma kızdığımda 'hay yapacağınız işi s..' tarzında küfür ederim öyle ortaya. Hangimiz etmiyoruz ki? Ama onun dışında şu zamana kadar birlikte olduğum hiçbir insana, anneme, babama, arkadaşlarıma asla ne bir hakaret, ne de küfür ettim.

Neyse dün sahilde oturuyorduk. Alkol aldık, o biraz fazla aldı. Güneş de vurdu tepemizden çok sıcaktı. Sonrasında eski mevzular açıldı, ben bir şeyden emin olmazsam didik didik ediyorum emin olana kadar maalesef. Öyle bir huyum var. Aldığımız alkol bunu 2.den sonra çarptı. Bir ara bu kuşları besliyordu, bir çocuk kuşlara top attı diye ona sinirlendi yine söylenmeye başladı falan, tabiki çocuğun kendisine bir şey demedi. Ben de onun gerginliği ile gerildim ve tartışma uzadı. Her şeye o kafayla alınmaya, her şey ona batmaya başladı. En son neyse dedik toparlanalım. Yolda da tartışmaya devam ediyoruz. Ben kendi evime mi dönsem, onda mı kalsam karar veremedim. Üzgün ve kızgındım, daha çok gergindim. Neyse otobüsün orada bana yine tartışırken sülaleni si...im diye küfür etti birden. Onun etkisiyle yediremedim, çok ağladım. Onun evine taksi ile geçtik. Bu sefer ben ona sesimi yükselterek bir şey dedim. Ayağa kalktı o an ve hayatını s...im senin diye küfür etti. Ertesi gün uyandığımızda oturduk aklı başında bir şekilde konuştuk. Ben tereddütlrimden bahsettim. İlerde şiddete gider bu dedim. Ben hayatımda hiçbir kadına bir kere olsun vurmadım, 30 yıldır dünyadayım dedi. Birkaç defa özür diledi ama ben ikna olmadım çünkü gelecekte nasıl olur diye soru işaretleri kafama üşüşmüştü. Neyse ben kendi evime geçtim. Sonrasında uyumadan birkaç normal mesaj attı. Hayatımlı canımlı. Baktım ki içimden sıcak davranmak gelmiyor. Ben de normal cevap verdim. Soğuk davrandığımı anladı. Hiçbir şey söylemeden en son yattım uyudum. Sabah işe geldim, şuan hiç ses seda yok ikimizden de. Ben sindiremiyorum. Gelecekte yaşanacaklardan korkuyorum. Bunları sinyal olarak algılıyorum ister, istemez.

Gerçekten eğitim başka nezaket görgü başka.
Adamın ne olduğu belli.
Buna rağmen evlenirsen yaşayacakların ortada.
Bu sadece fragman.

Ben geçenlerde baharatlığımın yerini değiştirdim. Herhalde 2 ay falan eski yerine gitti elim.

2 ay baharatlık yerine alışamıyoruz, 2 ayda ne gördünüz de sözlendiniz? Evliliğin hemen olup olmamasıyla konunun alakası ne, sonuçta sözlenmişsiniz yani birbirinize evlilik yolunda söz vermişsiniz. Neyden kaçıyorsunuz iki sözlü?

Sözlümle 1,5 ay önce tanıştık. Birkaç gün önce bana evlenme teklifi etti.
Şu zamana kadar bir tek tartışmamız, kavgamız bile olmadı.
Yani normalde insanlar bu sürede daha flört aşamasında falan oluyorlar. Sizce normal mi? Adam sizin gözünüz açılmadan nikahı basmaya çalışıyor gibi duruyor buradan. Kendini de fazla saklayamamış gördüğünüz gibi.
Eskiden duygusal bir bağ beslemeden birlikte olduğu bir kızın bebek aldırması vs. Bu konularda hassas ve travmatik.
Bu böyle ağzı bozuk ve agresif olmasının sebebi değildir. Kılıf olarak kullandığı ucuz bir bahanedir muhtemelen. Size bir şey diyeceğim. Gerçek olmayacak kadar mükemmel giden bir şey gerçek değildir. Bu da öyle olmuş. 30 yıldır kimseye vurmamış biriyim diyor pardonda nerden bileceğiz? Belki biraz daha zorlasanız onu da yapacak gibi duruyor. Daha 1.5 ay önce tanışıp nişanlandığı kızın hayatını akrabasını s*k*ceğini soyleyen onu da yapar bence. Heriflerin kendilerini pazarlamak için yapmayacakları şey yok. Bu onu bile becerememiş gerçi.

Çoğunluk yazmış ama benim neyim eksik? 1,5 ayda neyini tanıdınız ki?

Ayrıca öfke problemi var belli ki. Psikiyatriye gitsin. Evlenmeden önce ruhsal sıkıntıların halledilmesi gerekir yoksa evliliğinizde çatırdılar olur.

1.5 ayda tanımadığınız adamla evlilik yoluna girerseniz sonucunun bu olmasına şaşmamalı. Sadaka verin çabuk görmüşsünüz yüzünü. Ayrılmayacaksanız da evliliği en az 2 yıl erteleyin.

Ayrıca ağzı küfüre alışmış insan her yerde herkese edebilir. Hangimiz etmiyoruz ki diye bir şey yok. Ben etmiyorum mesela. Çok çok sinirlenirsem “bu iş b*ka döndü” filan derim nadiren ama hayatımda hiç sinkaflı küfür etmedim. Küfür eden insandan hele ki iki lafın başı s**kerim sokarım diyenden kadın erkek ayırt etmem buz gibi soğurum.

hay yapacağınız işi s..' tarzında küfür ederim öyle ortaya. Hangimiz etmiyoruz ki?
Ben bu tür küfür etmem sahsen
Ayrica biriniz yonetici biriniz hekim sözde ama sahilde taşlarin uzerinde alkol aliyorsunuz tepenize gunes geciyor falan
Otobus duraginda kufurlesmeler
Kimsenin arabasi yok, alkolu nezih bir mekanda almiyorsunuz
Ben inanmadim mesleklere
Muhtemelen 20li yaşlarda dengesiz iliskiler ve kaostan beslenen iki ergensiniz 😒

Sanırım doktor diye hemen nişanlandın falan ama çok berbat çöp biri anlattıklarından. Zaten bir bebeğe sebep olmuş birisi Allah bilir ne ah vardır üzerinde. Annemin bir laf vardır sarımsağı gelin etmişler 40 gün kokusu çıkmamış. Bu sarımsak kadar olamamış. Ben 10 yıl evli kaldım hiçbir zaman ne bana ne aileme küfrünü duydum. Zaten bir adım ötesi şiddet 3. Ayda o da başlar

Merhaba,

Sözlümle 1,5 ay önce tanıştık. Birkaç gün önce bana evlenme teklifi etti. Akabinde isteme günü kararlaştırıldı ve ailelerle konuşuldu. Nişan tarihi ve yeri de şimdiden belli. İkimiz de 30 yaşında, meslek sahibi eğitimli insanlarız. Ben bir şirkette yöneticiyim, o hekim. Şu zamana kadar hep uzun ilişkilerim oldu ama hiçbiri ciddiyete binmedi. Bu sefer ben de anlamadan oldu her şey.

Şu zamana kadar bir tek tartışmamız, kavgamız bile olmadı. Onun geçmişinde yaşadığı bazı travmaları var. Eskiden duygusal bir bağ beslemeden birlikte olduğu bir kızın bebek aldırması vs. Bu konularda hassas ve travmatik. Genel olarak bana ve aileme karşı çok sevecen, sempatik bir yapısı olsa da, tanıştırdığım her insan onu çok sevip benimsese de, dışarıdaki insanlara karşı tahammülsüz ve zaman zaman sinirli olduğunu farkettim. Birine veya bir işe sinirlendiğinde kendi kendine küfür de ediyordu ama bu beni çok rahatsız etmedi, çünkü ben de bir duruma kızdığımda 'hay yapacağınız işi s..' tarzında küfür ederim öyle ortaya. Hangimiz etmiyoruz ki? Ama onun dışında şu zamana kadar birlikte olduğum hiçbir insana, anneme, babama, arkadaşlarıma asla ne bir hakaret, ne de küfür ettim.

Neyse dün sahilde oturuyorduk. Alkol aldık, o biraz fazla aldı. Güneş de vurdu tepemizden çok sıcaktı. Sonrasında eski mevzular açıldı, ben bir şeyden emin olmazsam didik didik ediyorum emin olana kadar maalesef. Öyle bir huyum var. Aldığımız alkol bunu 2.den sonra çarptı. Bir ara bu kuşları besliyordu, bir çocuk kuşlara top attı diye ona sinirlendi yine söylenmeye başladı falan, tabiki çocuğun kendisine bir şey demedi. Ben de onun gerginliği ile gerildim ve tartışma uzadı. Her şeye o kafayla alınmaya, her şey ona batmaya başladı. En son neyse dedik toparlanalım. Yolda da tartışmaya devam ediyoruz. Ben kendi evime mi dönsem, onda mı kalsam karar veremedim. Üzgün ve kızgındım, daha çok gergindim. Neyse otobüsün orada bana yine tartışırken sülaleni si...im diye küfür etti birden. Onun etkisiyle yediremedim, çok ağladım. Onun evine taksi ile geçtik. Bu sefer ben ona sesimi yükselterek bir şey dedim. Ayağa kalktı o an ve hayatını s...im senin diye küfür etti. Ertesi gün uyandığımızda oturduk aklı başında bir şekilde konuştuk. Ben tereddütlrimden bahsettim. İlerde şiddete gider bu dedim. Ben hayatımda hiçbir kadına bir kere olsun vurmadım, 30 yıldır dünyadayım dedi. Birkaç defa özür diledi ama ben ikna olmadım çünkü gelecekte nasıl olur diye soru işaretleri kafama üşüşmüştü. Neyse ben kendi evime geçtim. Sonrasında uyumadan birkaç normal mesaj attı. Hayatımlı canımlı. Baktım ki içimden sıcak davranmak gelmiyor. Ben de normal cevap verdim. Soğuk davrandığımı anladı. Hiçbir şey söylemeden en son yattım uyudum. Sabah işe geldim, şuan hiç ses seda yok ikimizden de. Ben sindiremiyorum. Gelecekte yaşanacaklardan korkuyorum. Bunları sinyal olarak algılıyorum ister, istemez.
o kadar uzunsa şeyi dürsün büksün bi tarafına soksun olmadı kendi sülalesini s..sin seref yoksunu

X