Sorunlu bir meslektaş

Ema34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2024
69
22
24
Herkese iyi geceler,

Ben 2 hafta önce yeni bir yerde işe başladım.
Işimin 5'nci gününde, kıdemli yöneticilerden biri mesajdan kaç yaşında gösterdiğini sordu. Bilmiyorum falan diyerek geçiştirdim. Ama bu yaş konusu devam etti. Bu sabah ofise geldiğimde, bilgisayarımın üzerinde bir post-it vardı, üzerinde "35 yaşındayım..." yazıyordu. Ben bir tepki vermedim. Gün içerisinde bu yaş konusu yine açıldı ve bu sefer ona "40 yaş gösteriyorsun. Sonucuna katlanmaya hazırım ahaha" yazdım (aklıma edeyim). Onun tepkisi şu şekil oldu : "Cevabına saygı duyuyorum ama bu sonuçsuz kalmayacaktır. Ayrıca söylediklerinin sorumluluğunu alan insanlara saygı duyarım " dedi.

Arkadaşlar, sizce bu adam sorunlu mu yoksabeni mi test ediyor ? En başta belki yaş ile alakalı bir kompleksi vardır ve bu yüzden her tanıştığı yeni kişiye bu soruyu soruyodur diye düşündüm. Ama yazdığı o cevap beni biraz tedirgin etti.

Siz ne düşünüyosunuz bu olay hakkında ?

Samimiyetiniz yoksa karşı atak bana bir garip geldi. Açıkçası görmemezlikten gelirdim ve hiç muhatap olmazdım. Adam zaten köyün delisi gibi davranıyor

Aaa ilk bayan sanmıştım ama erkekmiş.
Adam bana pek normal gelmedi gayet mesafeli olun iş harici muhatap olmayın.

Flört etmeye mi çalışıyor? Yazdıklarını silmeyin ya da atmayın. Bir şey olursa kullanirsiniz.

Ayrıca 5 günde nasıl böyle samimi oldunuz ?

Samimiyetiniz yoksa karşı atak bana bir garip geldi. Açıkçası görmemezlikten gelirdim ve hiç muhatap olmazdım. Adam zaten köyün delisi gibi davranıyor
Oğle yemeğini hep birlikte yiyoruz. Hatta bir gün köpeğini getirdi. Benim korktuğum öğrenince biraz uğraştı benimle. Arada falan çok geziyor ve laklak etmeyi baya seviyor

Çok garip bir tip, huzursuz ediyor beni

Oğle yemeğini hep birlikte yiyoruz. Hatta bir gün köpeğini getirdi. Benim korktuğum öğrenince biraz uğraştı benimle. Arada falan çok geziyor ve laklak etmeyi baya seviyor

Çok garip bir tip, huzursuz ediyor beni
O zaman uzak durursunuz merhaba merhaba dersiniz sadece. Bu kadar basit yani.

Toplum arasında ya... k ve gevşek olarakta adlandırılan bir tür bu.
Umarım öyle değildir. Eğer öyleyse, umarım onunla çalışmak zorunda kalmam.
Ilk hafta işle alakalı bir mesaj attı, mayıs/haziran ayında yapilacak olan bir iş için. Ben onu bilgilendirmek için, daha önce böyle bir projede deneyimim olmadığını ve bu yüzden ona bir kaç soru sormam gerekeceğini söyledim. O da bu cevabı verdi "sana benim hakkımda ne dediler bilmiyorum ama birşeyleri bilmeyen insanlarla sorunum yok. Benim sorunum, çalışmak istemeyen insanlarla. Benimle çalışırsan, herşey çok güzel geçecek" dedi.
Ben yine tedirgin oldum. Eğer kendini açıklamak zorunda hissediyorsa demek ki kendinde bir sorun var...

Değişik bir tip gerçekten, mümkün olduğunca uzak durun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…