Aile Planlaması sorumu cevaplayacak deneyimli bayanlar?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

missdiorr

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Mart 2014
146
18
34
öncelikle merhaba bayanlar sorum biraz özel
ama doğru yere mi başlık açtım bilmiyorum ? kusura bakmayın eğer yanlış bir durum var ise
kızlar benım sorum şu birkaç gün sonra evleneceğim nasipse
korunma yöntemi olarak prezervatif düşünüyoruz
fakat ilk birliktelikte de kullanmalımıyız ? daha açık yazamadım bunu merak ediyorum yardımcı olursanız sevinrim

eğer eşiniz ben doğal yolla korunmak istemiyorum derse tabiki prez.en iyi yöntem

size kalmış yani :93:

prezervatif çok mantıklı bir seçim olacaktır. fakat prezervatifin nasıl takılması gerektiğine vs bakın daha sonrasında prezervatifte yırtılma olabilir veya prezervatifte normalde var olan yırtık olmuş olabilir (deformite) göremeyebilirsiniz dikkat edin buna :) kazaya kurban gitmeyin

ilk birliktelikte prezervatif kullanmaman gerek amacına ulaşabilmen için, bebek düşünmüyorsan eşin kendi bilir ne yapacağını.

allah korusunnnn biz evet prezervatif yontemınde karar kıldık kesinen ama ilk birliktelikte olmaz dediler sizlere danısıyım dedım saol canımm:)

allah korusunnnn biz evet prezervatif yontemınde karar kıldık kesinen ama ilk birliktelikte olmaz dediler sizlere danısıyım dedım saol canımm:)

niye olmasın biz kullandık bir sorun yaşamadık yani anlamıyorum olsa ne olur olmasa ne olur yani

Ay canıımmmm, yeni gelin mi olcan sen kıyamam sana Öncelikle tebrik ederim.Biz ilk gecede kullanmamıştık.

Son düzenleme:
Ay canıımmmm, yen gelin mi olcan sen kıyamam sana Öncelikle tebrik ederim.Biz ilk gecede kullanmamıştık.

ayhh evet :) ne olur ne olmaz diye kullanalım dıyordum ama cok acı cekebılecegım soylendı benım fıkrım ılk seferde kullanmamak ıns kazaya kalmaaaam:2:

Bence biz ne yazsak boş adam azgın mı? Kibar mı yatakta? Ona göre bu yöntem doğruda olabilir yanlışta olabilir

Tabiki hayır kullanılmamalı

ilk birliktelikte prezervatif kullanmaman gerek amacına ulaşabilmen için, bebek düşünmüyorsan eşin kendi bilir ne yapacağını.

niye olmasın biz kullandık bir sorun yaşamadık yani anlamıyorum olsa ne olur olmasa ne olur yani

Valla befer biz de kullandık bir sıkıntı da yaşamadık. Asla diyen arkadaşlar neden öyle dedi tıbbi bir açıklaması var mı? Bir de ulaşılmak istenen amaç nedir? Ben orayı da anlamadım.

Cevaplaman gereken çok soru var
preservatifi cinsel organa kim geçirecek sen mi eşin mi? Yerinden çıktığında anlayacak mısın, veya kaydığında adam cinsel ilişkiye devam etmek için seni zorlayacak mı? Nasılsa bir şey olmaz deyip, hiç insanın planladığı gibi sonuçlanmaz ,buda bir gerçek,
patlama tehlikeside var

canım acık yazmak ıstemedım ama yazacagım sanırım cunku sormak ıstedıgımı anlatamadım:)
biz zaten normal süregelen zamanda prezervatıfte karar kıldık
ama ilk birleşmede bekaret durumunda da kullanalımmı dıye sormak ıstedım yanı ılk bırlesmede bosalma soz konusu olmayacak yınede kullanmalımıyız?

Hamile kalmak istemiyorsanız ve eş adayınız başka korunma yöntemi bilmiyorsa geri çekilme vs.kullanın.
Neden kullanılmaz dendigini anlamadım.
Kullanmak istemiyorsanız siz korunmak durumundasıniz, ertesi gün hapı yada doğum kontrol hapı gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. .
Mutluluklar dilerim.

İlk birleşmede kullanın tabi erkek arkadaşının daha önce cinsel deneyimi varsa preservatifi sevmeyecektir hamile likten ve cinsel yolla bulaşan hastalıktan seni korur

canım normal durumda kullanıcagız bızde prezervatif ama ılk bırlesmede prezervatıf kuruluktan acı yapabılecegını soyledıler ona ıstınaden sordum :)

Valla befer biz de kullandık bir sıkıntı da yaşamadık. Asla diyen arkadaşlar neden öyle dedi tıbbi bir açıklaması var mı? Bir de ulaşılmak istenen amaç nedir? Ben orayı da anlamadım.

canım ulaşılmak istenen amaç bekaret adam dibine kadar hissetmek istiyor galiba zarı

hoş bir tabir olmadı kusura bakmayın ama ne önemi var çok insan duydum ilkinde korunmayıp hamile kalan ki yumartlama günlerindede değillermiş. herkesin bir bildiği var galiba. birde nasıl bir sorun olacak ben onu anlamadım???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…