Bebek Beslenmesi SOMON BALIĞI.....

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Kara-Elmas

SENİ YARADAN ÖTÜRÜ SEVİYORUM ❤
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2017
146
8.100
10 aylık oğlum var DEVAM SÜTÜ içiyor balık yedirmek istiyorum bir sakıncası varmı...?

Balık yemeli tabi, biz 9. ayda başladık. Derin su balığı olmamasına dikkat edin, ağır metaller içeren balıklar bünyesi için zararlı. Bunun haricinde diğer balıkları küçük porsiyonlarda öğle öğünü için başlamanızda bir sakınca yok.

Artı, süt ile balığın bir arada verilmesinin bir mahsuru yok diyor doktorlar ama ben içim rahat etmesi için en az 3 saat aralık bırakıyorum.

Hayır Yok.
Önemli olan balığın taze olması.
Yada donmuş gıda olarak kullanacaksanız soğuk zinciri asla bozmayın.
Bir de hangi mevsimde hangi balıkları tüketebileceğiniz konusunda internetten faydalanın :) dip balıklarını değil yüzey balıklarını kullanın.

Kış dan somon almıştım buzluk ta duruyor küçük diye yaza verim diye bekletiyordum sakıncası olmaz degilmi ?
Balık yemeli tabi, biz 9. ayda başladık. Derin su balığı olmamasına dikkat edin, ağır metaller içeren balıklar bünyesi için zararlı. Bunun haricinde diğer balıkları küçük porsiyonlarda öğle öğünü için başlamanızda bir sakınca yok.

Artı, süt ile balığın bir arada verilmesinin bir mahsuru yok diyor doktorlar ama ben içim rahat etmesi için en az 3 saat aralık bırakıyorum.

10 aylıkken vermeye başladım
Şuan somon mevsimi değil... Önceden aldığınızı da vermeyin taze verin
Balıkçımiz bize maksimum 1 ay bekleyebiliriz buzlukta o da siz Yicekseniz ...çocuk için taze ve mevsiminde öneriyorum dedi

sütle beslenen çocuğa balık yedirebilirsiniz ama balık derin dondurucuda da olsa max. 3 ay bekletilebiliyordu sanırım (bir araştırın onu)

Çok iyi bir açıklama olmuş çok teşekkür ederim
10 aylıkken vermeye başladım
Şuan somon mevsimi değil... Önceden aldığınızı da vermeyin taze verin
Balıkçımiz bize maksimum 1 ay bekleyebiliriz buzlukta o da siz Yicekseniz ...çocuk için taze ve mevsiminde öneriyorum dedi

X