şoktayım..

• Konu Sahibi B!TT€R
Şimdiiiiiiii sevgili mod arkadaşlardan ya bu konunun kapatılmasını yada derdim var bölümüne taşınmasını rica ediyorum

• Konu Sahibi B!TT€R
allahalla ben şoktayım galıba...bu nasıl bır cehalet

• Konu Sahibi B!TT€R

Kesinlikle doğru canım.Bizim evin hemen yanıbaşında nikah işlemlerinin yapıldığı devlete ait semt polikliniği var.O kadar sıkı ki bu işlemler.Mümkün değil başkası yapamaz.Sıkı kontroller var.Bilgisayara girişi ,kaydı var. İstanbul Valiliğinden nikah için istenen belgeleri alıntılıyorum
Gerekli Belgeler 1.Evlenme beyannamesi, (evlenecek kişiler dolduracak)
2.Bekar olduğuna dair bekarlık belgesi veya nüfus kayıt örneği,
3.T.C. Nüfus cüzdanı, (aslı ve fotokopisi)
4.Yabancılar için pasaport vs.,
5.Usulüne uygun alınan sağlık raporu, (tam teşekküllü sağlık kurulundan alınacak)
6.6'şar adet vesikalık fotoğraf,
7.İkametgah ilmuhaberi.

• Konu Sahibi B!TT€R

Anlattığın hikaye yalanmı doğrumu bilmiyorum ama nikah işlemlerini yeni geçirmiş biri olarak bana hiç doğru gelmedi. 2 ayrı yere kan verdim film çektirdim
Neyse anlattıklarının doğru olduğunu düşünerek yazıcam
öncelikle kardesinin hastalığından dolayı sen neden okulunda başarısızsın? kardesinle senmi ilgileniyorsun?
Diğer bir hususta erkek arkadasın hangi cesaretle 16 yaşındaki bir kızın ailesinin karşısına geçip kaçırırım gibi bir cümle sarfediyor bu şu anda sana korumacı bir tavır olarak gelebilir ama inan bana öyle değil.
Ananen yaşlıdır mutlaka gücü nasıl sana yetiyor en azından elinden kaçabilirsin ya da annen nasıl buna göz yumuyor.
Lise mezunu bile olamayacaksın hiç bir sosyal güvencen yok cnm yapma böyle devam et ne olursa olsun devam et yardım veren kuruluşları araştır buraya yazabildiğine göre internetin var burda zaman harcama onları arastır bağlantılar kur. kendi ayaklarının üzerinde dur sonra kimle istersen evlen.
Şimdi evlenmen belki o evden çıkışındır ama asla çözüm değildir çok çok iyi düşün...

• Konu Sahibi B!TT€R
bende o yaşlarda evlendim tatlım inan eşimle daha mutluyum iiki evlenmişim... biraz zorlukları oluo tabi ama... okadar olur dıorum.. şimdi annem bana eskisinden daha ii davranıo nasıl kıymete bindm anlatamam... ama senn için hayırlısını diliorum cnmmm... kendine guvenıosan yapabilirim diosan ve sevgilinin seni gerçekten mutlu edeceğine inanıosan sorun yok demektir...

• Konu Sahibi B!TT€R

evt aslında bu da doğruu kafamçokkarıştı kafamçokkarıştı

• Konu Sahibi B!TT€R
nasıl yani ya
16 yaşında nasıl evleneceksin bu bir ki okulun var he bide sen bu çocuğa nekadar güveniosun ki evleniosun bide evlencem derken resmi nikah yapacaksan bunun birsürü işlemi var imzası var 1 haftada kim evlenmişki sen evlenion yaşın küçük daha sen boşver bu işleri derslerini çalış bacım ya gamyoncuiremsu

• Konu Sahibi B!TT€R
bence resmi nikah yapılmadan direk evlendirilicek, tabi eğer doğruysa...

• Konu Sahibi B!TT€R
burda son 3 sayfa en azindan bosuna yazilmis konu sahibi zaten hic görünmüyor...
bir arkadas onun diger konularda yazdigi yorumlarida eklemis...
bu kizin pek ciddi bir sekilde bunlari yazdigini sanmiyorum...
yine Allah bilir ama...
konu sahibi ortalikta yok zaten ...
cocuk iste eglenmis herhalde bizlerle...

• Konu Sahibi B!TT€R
bende inanmadım doğrusu.. çok küçük hayal bence anlattıkları........üzgünüm ....:1no2:

• Konu Sahibi B!TT€R
sanırım bu arkadaşın bazı sorunları var.. biraz hayal gücü fazla çalışıyor gibi geldi bana.. bence biraz daha ayaklarının üzerine basmalı ve öyle hayal kurmalısın ....

• Konu Sahibi B!TT€R
sanırım bu arkadaşın bazı sorunları var.. biraz hayal gücü fazla çalışıyor gibi geldi bana.. bence biraz daha ayaklarının üzerine basmalı ve öyle hayal kurmalısın ....

kaydirigubbakcemile3 a.s

• Konu Sahibi B!TT€R
heç inandırıcı değilllll

• Konu Sahibi B!TT€R
çok garip inanmakta güçlük çekiyorum.

ama şöyle bi durumda var bu kızdan daha vahim durumda olanlar var. hayat bu neler yaşanıyor

• Konu Sahibi B!TT€R
inanmıyorum yaaa bu nasıl bir mantık böyle :1shok:

• Konu Sahibi B!TT€R
maalesef ki ülkemizde böyle zorla evlendirilen kızlar çok..
üstelik kendinden yaşça çok büyük ve sevmedikleri insanlarla..
bu yönden şanslı olduğunu düşünüyorum ama yapılan muamele çok yanlış..
insan ailesinden başka kime güvenebilir ki?
düştüğümüzde bizi tutacak olan ailemiz..
yazık çok yazık.. 21. yüzyılda yaşanılanlar çok acı...

• Konu Sahibi B!TT€R
mademki bu arkadaş birçok bölüme aynı konuyu açmış ve bizi burda kandırıyosa bu arkadaşın bir süreligine siteden uzaklaştırılsın site görevlilerine duyurulur burda kimse kimseyi kandırmasın sitenin ciddiye alınması gerekir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…