şoktayım..

• Konu Sahibi B!TT€R
konuyu baştan sonuna kadar okudum.üzüldüm de ama herşey bana çok çelişkili geldi be gülüm .
şuraya çok takıldım ki seni kaçıracağını söylemiş .ailen senden habersiz herşeyi yapmış planlamış diyelim.eee sevdiğine de verecekler ona tamam al verdik dediklerinde bekir ne yapmış yada tamam seni veriyorlar dediğinde sana hiç bişey anlatmadımı konu burdan buraya geldi diye .hadi ailen söylemedi ya bekir o niye söylememişte beni verdiklerinden haberim yok diyosun .bekir niye sana söylememiş seni verdiler gün aldılar diye .herşey çok enteresan ,çok karışık ya yazacak bişey de bulamıyorum
birde bekir göz dağı vermek için kaçırırım demişsede senin ailen vermek yerine başka çareler niye aramasın ki .gerçekten aklım çok karıştı.
mantığım almıyo nasıl bir hayat nasıl bir aile ve nasıl bir sevgi .
ne denirki başka ALLAHyardımcınız olsun .umarım evlendikten sonra yaşayacağınız başka acılar olmaz .
doğruyu söylemek gerekirse de herşey bundan sonra başlıyacak gibi .ikinizde daha çok küçüksünüz siz şimdilik evlenmiyeceksiniz evcilik oynayacaksınız .kusuruma bakmayın ama bu böyle geldi bana .yaşınız daha kaç ki sizin evlenipte ev geçindirmek bukadar kolaymı sanki.

bende birşey sorayım bekir askerliğini yapmışmı okurken rastlamadım yada gözdenmi kaçırdım.evlendikten bir süre sonra askere gidecek ,yapmamışsa ozaman ne yapacan sana destek hiç kimsen yok
herşey çok çelişkili ve çok çok karışık

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi B!TT€R
salon ayarlandığını kendi söylüyor.. doğruysa bile evleneceğine sığınma evlerine gitsin... kurtulmak için evlenilmezki.......

• Konu Sahibi B!TT€R

bende çok çelilkili olduğunu yazdım aynı şeyi düşünmüşüz desene .gerçekten bana bu işte başka bir iş varmış gibi me geliyo . :uhm:

• Konu Sahibi B!TT€R
ailenin sana sormadan karar vermesi çok yanlış
neyseki sevdiğin çocukmuş ya başkasına verselerdi
ben şunu anlamadım madem seni kaçırır diye evlendiriyolar eee zaten yine aynı kişi ne fark ediyoki ben anlamadım yani yada anlatabildimmi bilmiyorum
ama bence evlilik için erken biryaş daha önünde çok zamanın var ama nede olsa bu senin kararrın değil neyapabilirsinki
hakkında hayırlısı neyse o olsun canım üzme kendini

• Konu Sahibi B!TT€R
bende çok çelilkili olduğunu yazdım aynı şeyi düşünmüşüz desene .gerçekten bana bu işte başka bir iş varmış gibi me geliyo . :uhm:

canım gerçekten eğlenmek için yazılmış gibi geliyoo bana inanasım gelmiyoo yaaa bu işten kurtulmanın başka yollarıı olabilirr nebilimm yanii...hem ailesi tarafından bu kadar sıkılan bi insan netin başında böle oturupta bunları bile yazamaz yanii o zaman annesi babası gelip başına sen napıyosun demiyomuu arkadaşlarr gerçekten muhabbbet etmek için yazın yaa laf olsun die diill yanii haksızmıyım esmer yarim

• Konu Sahibi B!TT€R
arkadaşlar size katılıyorum birde artık okadar çok rastlıyorumki burda düzmece olaylara inanası gelmiyo insanın bırakında gerçekten sorunları olan insanları tartışalım sorunlarını çözelim tabi bilemem belkide gerçekten dogrudur

• Konu Sahibi B!TT€R

ya tabi öle eğer gerçekse gerçekten üzüldüm ama başından okudum ve çok çelişkili bide saçma geldii nebilimm..neysee öle yane

• Konu Sahibi B!TT€R
bitterden alıntılar;

nikaha / düğüne kimler çağrılır?
13,04,09
çok yakınsam çağırırım.
mesela amcamın kızlarıyla karddes gıbıyım.
evlenırlerse bıgun neden ailelerini çağırmıyım kı.
teyzemde gelıcegı ıcın teyzeoglumu veya kızımıda çağırmamak olmaz.
onlarda gelırlerse ailelerini bırakıpda gelmezler.
ama halamla aramız cok kotu.
konuştugumuz ettığımız yok.
sureklı bıze laf sayan bı kadın.
ne onu cagırırım nede ogullarını.
eksık olsunlar.
bu ornektı mesela.

kendi aranızda sözlenmek,yüzük takmak
13,04,09
bızde kendı aramızda yaptık erkek arkadasımla.
bızım takmamızdakı amac kız meslek lisesinde okuyorum çıkışa gelen it kopek dıye tabır ettıgımız tıpler laf atmasın sözlü nişanlı gıbı gorunsun dıye. bide aynı mahalledeyız komşular falan sizinde tahmın ettığınız gıbı dedikoducu
annemın haberı vardı onunda babası bılıyodu. hatta babası takcaktı ama tanışmak nasıp olmadı urfaya tasındılar.
erkek arkadasım gitmedi tabıkı benı bırakıp =)
yanı bızde taktık ama amacımız bu oldugu ıcın hıç sacma bulmadım =)

Bunlarda Nişan Pastaları
13,04,09
herkesın pastası super ayrım yapamıyorum.
cancu kuzenının kıymetını bıl bence cok becerıklıymış hakketten.
evlenesım geldı artık yaş sınırını aşsamda koca bulsam dıye dusunuyorum bu başlıklar sayesınde

şoktayım..
18,04,09
konuyu buraya açmakla hatamı ettım bılmıyorumda şu şokla komık resımler bölümüne açmadığma şükredın yani.
17 yaşındayım. lise 3 e gıdıyodum kardesımım rahatszlığı yuzunden devamsızlıktan sınıfda kaldım.
sınıfta kaldığım için evde tatsızlıklar oldu.
konuştuğum çocuk vardı kendı aramızda söz yapmıştık babam bılıyodu annmde oğlum oğlum dıye konuşuyodu sevıyodu bekiri.
annanem bıraz gerı kafalıdır.
evde iş yapmadığım için dövdü.
bende karşı geldım. haklıydım sonuçta.
bekirde dayak yememe dayanamadı annmle konuştu böyle devam ederse kaçırırım dıye göz korkutmak için.
ve şuan evlendiriliyorum :1shok:
bu nasıl mantık açıklarmısınz bana.
haftaya düğünüm varmış haberım yok.
haberı bırakın benım gelınlığım bıle yok.
senağlama senağlama senağlama

YORUMSUZZZ:):)

• Konu Sahibi B!TT€R

baya bi yorumsuz olmuşşşşşşşşşşşşş...

• Konu Sahibi B!TT€R
Bunlarda Nişan Pastaları
13,04,09
herkesın pastası super ayrım yapamıyorum.
cancu kuzenının kıymetını bıl bence cok becerıklıymış hakketten.
evlenesım geldı artık yaş sınırını aşsamda koca bulsam dıye dusunuyorum bu başlıklar sayesınde

sevgilisi varsa neden koca bulacakmis

• Konu Sahibi B!TT€R

haklısın canım.ne yalan söylüyeyim benimde inanasım gelmiyo .bukadar baskıcı ailenin içinde değil net başında oturmak vs. net eve bile giremez ki
böyle boş konularla milleti oyalıyorsa ne denir ki .burda gerçekten herkes birbirine destek.sıkıntılarda sevinçlerde birlikte paylaşılıyor .malesefki bunu suistimal edenlerde var.yorumlarada baktım çoğu gerçekten çok iyi niyetli yaklaşmış.
ben iananmadığımı belirteyim sadece :1no2:

• Konu Sahibi B!TT€R

evet bende dkkat ettim ona genelde iyi niyetli yaklaşımlarr neysee kendileri teşrif eder ve bu fikrimize bi açıklama getirir heraldee ben şahsen bi açıklama bekliyorumm

• Konu Sahibi B!TT€R
ayy canım benim ya valla soktayım anlamaya çalışıyorum ya allahtan istemediğin birine vermiyolar tek iyi yonu bu ama nasıl 1 hafta içinde veriyolar yangından mal kaçırır gibi

• Konu Sahibi B!TT€R
konuşmalarda çelişki yok da bu olayı anlamadım aileler paramparça sanırım
bir haftada düğün mü olurmuş işte saçma olan da bu.
bi isteme falan olur.
birşeyler olmuş ama bence tam anlatılmadığı için bize şuan herşey havada gibi geliyor olaylar sadece dövmek ve bekire ailevi olayların anlatılmasıyla kalmış değil bence daha fazlası var

• Konu Sahibi B!TT€R
Eğer doğruysa herşey bilemiyorum ne diyeceğimi açıkçası zaten ailende mutsuzsun bekir seni seviyor belki evlenmek ikiniz içinde iyi olacak ama yaşın daha çok ufak be canım...

• Konu Sahibi B!TT€R
bitterrr çok özür dilerim ama inanamadım ama eğer de yanılıyosam çok üzgünüm senin adına dicek bişi yok bekirle evleneceksinnn ve malesefff beraber BÜYÜYECEKSİNİZ :çok üzgünüm:

• Konu Sahibi B!TT€R
Kusura bakma canım, ama sen daha 17 yaşını doldurmamışsın söylediğine göre.. eylülden önce kanunen evlenmen mümkün değil, 17 ni doldurduktan sonra ailenin izniyle evlenebilirsin ancak. yani bu eylüle kadar resmi nikahla evlenmen biraz zor görünüyor...

• Konu Sahibi B!TT€R
biz burda yorum yaparken evlendi galiba sesi çıkmadığına göre

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…