Sokakta Yaşayan Sevilesi Şeyler :)

Bu gün arabayla çıktık evden eşim ortanca kızım ve ben, yola çıkarken geçende bahsettiğim bizim sarı delikanlılın onu sokağa atan kişilerin evinin önünden geçiyoruz yavrum baktım ki onu istemeyen kişilerin evini evi bildiği için gidip kaının önüne uzanmış gölge yer bulduğu içinde huzurla yatıyorsenağlama içim tuhaf oldu ağlamamak için kendimi zor tuttum çok sakin olan eşim bile her görüşte ayrı ayrı söylenir oldu:eek:.. Bu kadar masum bir varlığı kendilerine alıştırıp sonrada aç bırakıp sokağa atan insanları kınıyorumsenağlamasenağlama

İçim parçalandı şimdi... :çok üzgünüm:

Hayvanlarda taptığım bir özellik bu.. Ne kin biliyorlar, ne nefret.. Dibine kadar da haklı olsalar durum değişmiyor..

İşte o sonsuz huzurlu enerjilerine aşığız ya bunların.. hayatımda tanıdığım hiçbir insanda, onda birini bile almadım bu enerjinin..

Ama kallisim.. Kış mevsiminde kulübeyi dizayn edeceksin ya.. O zaman "yeni ev" in neresi olduğunu öğrenebilir Sarı delikanlımız..

Yani.. sahne öyle bir canlandı ki gözümde.. iyi bi'şeyler bulmak zorundayım, tutunmak için..

Yani.. sahne öyle bir canlandı ki gözümde.. iyi bi'şeyler bulmak zorundayım, tutunmak için..

Hiç şüphen olmasın Püsküütüm biliyorsun düşüncelerimi işte elimde olsa hepsini dolduracağım eve ama zaten kapımıza her gün ziyarete gelen kedininde köpeğinde haddi hesabı yok, Aleyna bir çoğuyla dost oldu bazılarını göremeyince sokak sokak arayıp çağırıp getiriyor:1hug:
Bizim sarı delikanlı (adınıda öğrenemedik senağlama) her gün düzenli gelip mama ve su ihtiyacını karşılamaya alıştı gibi:a015: bahçe kapısının önüne gelip ses çıkartmadan bekliyor, bazen Yırtık içeride uzanmış o dışarıda uzanmış birbirlerini izlerken buluyorum onları öyle masum öyle sessiz bir görseniz:1hug: Arada bahçeye alıyoruz bazende biz ona sokağa çıkıp eşlik ediyoruz ha-a-aa böyle konuştuğumada bakmayın arkamızda en az 3 tane daha oluyorkaydirigubbakcemile3, işte bizimki dişi olunca yalnız bırakma, bahçede sürekli alıkoyma imkanım yok şu an için kışın olabilir bizimki içeride olacağı için... Senin sakın aklın kalmasın Püsküütüm iyi haberlerle geliyor olacağız inşallah..a.s.

Yani ne tuhaf.. Biz buradan sadece senin anlattıklarından yola çıkarak gözümüzde canlanan sahnelerle yaşıyoruz yürek burulmasını..
Sarı delikanlıyı evden atan insanlar.. onun gelip de evin önünde yatmasından hiç rahatsızlık duymuyorlar.. Bu nasıl bir tükeniştir.. Yazık!

Geçen ballı püskütümün topiğine bir kare eklemiş ama hikayeyi yazmıştım bugüne nasipmiş fotoları işlemek.

Efenim Sapancaya arkadaşlarla çekime gitmiştik orda Paşa adında bir köpeği çıtayı göle atmak sureti ile suya yönlendiriyordu sahipleri zaten köpek dünden razı :roflol:

Ben durur muyum ? Hemen başladım çekime. Ama köpek o kadar hareketli ki ve düşük enstantane ile çalıştığım için köpeğin net karesi yok yani fotoğrafta Paşa hareketli diyebiliriz.

52032156.jpg

Sonrasında şunu düşündüm yahu ben objektifimi fazla mı zoomladım acaba köpeğe ne kadar yakınım.

Yoksa yoksa ...

88633960.jpg

İşte "yoksa" nın cevabı:roflol:

Son karenin teknikle filan açıklaması yok bariz ben yerden paldır küldür kalkmış kaçışıyorum köpek gelmiş silkiniveriyor ben ve makinam sırsıklamız:roflol: Tabi kendimi değil önce makinayı kuruladım o ayrı:asigim:

34316513.jpg

Bu seride de akıllanmıyorum dayanamayıp gene başlıyorum çekime istediğim kareyi alamadım çünkü asabiyim. Ama bu sefer zoomlamadığıma eminim.

Eee.. O zaman ben değil bana yaklaşan Paşa...

Ben gene paldır küldür kalkıp kaçıyorum ama bu sefer o ana dair kare yok geçen seferden akıllandığım için makinamı kıyafetimin içine soktum:roflol::roflol:

ıyi ki net karesi yok Paşa'nın..
Böyle çok keyifli olmuş.. Hani sanki kamerayı tutan benmişim gibi bir his..
Ne yakışıklıymış bu arada! Nereden bulursun böyle yakışıklıları onu da anlamam.. yerimseniben

Ellerine, yüreğine, mücadelene sağlık Nevkuşum.. a.s. Çok sevdim.. :asigim:

:roflol: İşte yatmadan önce buraya uğramanın faydaları :roflol: :roflol:

2 seride de harika son kareye doğru ilerleme, bir de tabii senin o halini düşünmek sırnaşık şey

Hele ilk serideki şu gövdenin sağa sola savrulan hali kaydirigubbakcemile3

Not: Bulut'a yetiştireceğim, belki harekete geçer birazcık kıskanır da delikafadulden

:roflol: İşte yatmadan önce buraya uğramanın faydaları :roflol: :roflol:

2 seride de harika son kareye doğru ilerleme, bir de tabii senin o halini düşünmek sırnaşık şey

Hele ilk serideki şu gövdenin sağa sola savrulan hali kaydirigubbakcemile3

Not: Bulut'a yetiştireceğim, belki harekete geçer birazcık kıskanır da delikafadulden

Gel de bana sor:roflol::roflol:

Ama nolursa olsun izlemeside o ıslak tüylü şekerlemeyi sevmeside ayrı bir zevti be kardeşim:asigim:

kedi1vert.jpg

püsküütüm ve nevimin verdiği tarifle hazırlanmış menüden nasiplenen kedicik. :asigim:

et suyu, ekmek ve pilav karışımı yiyor.

kedi1vert.jpg

püsküütüm ve nevimin verdiği tarifle hazırlanmış menüden nasiplenen kedicik. :asigim:

Şeniz

Annem de ben de iyice tembelleştiğimizden kuru mamadan öteye geçemiyoruz kaç yıldır :eek: Boşuna değil, ben çocuk istemiyorum, aç kalır valla cokacimcoook Bir gün hani bir dağdan taş düşerse, nasıl hazırlayabilirim diye sorayım ama işin içinde pilav var, et suyu var :1no2: Hazır bulyonlarla mı, ben başka et suyu yöntemi bilmiyorum daa :eek:

Şeniz

Annem de ben de iyice tembelleştiğimizden kuru mamadan öteye geçemiyoruz kaç yıldır :eek: Boşuna değil, ben çocuk istemiyorum, aç kalır valla cokacimcoook Bir gün hani bir dağdan taş düşerse, nasıl hazırlayabilirim diye sorayım ama işin içinde pilav var, et suyu var :1no2: Hazır bulyonlarla mı, ben başka et suyu yöntemi bilmiyorum daa :eek:

kaydirigubbakcemile3 suyun içine kemikli etleri atıp kaynattım. bu kadarcık.
bu akşam da kalan etsuyu içinde makarna ve bezelye haşlayıp kemikleriyle birlikte vermeyi planlıyorum. kendim için olsa bu kadar uğraşmazdım ben de kaydirigubbakcemile3
kuru mamadan vermeyi ben de istiyorum aslında. yanımda taşıyabilirim en azından. yolda bazen zayıflıktan kemikleri belli eden hayvanları görünce çok üzülüyorum. hiç olmazsa bir günlerini kurtarayım istiyorum :çok üzgünüm:

bu akşam da kalan etsuyu içinde makarna ve bezelye haşlayıp kemikleriyle birlikte vermeyi planlıyorum. kendim için olsa bu kadar uğraşmazdım ben de kaydirigubbakcemile3
kuru mamadan vermeyi ben de istiyorum aslında. yanımda taşıyabilirim en azından. yolda bazen zayıflıktan kemikleri belli eden hayvanları görünce çok üzülüyorum. hiç olmazsa bir günlerini kurtarayım istiyorum :çok üzgünüm:

:1no2: Ben o kaynatma işini yapamıyorum işte (kötü bir anı var o kokularla ilgili) Ancak sote ya fırın kaydirigubbakcemile3

Ama anneme söyledim dün-normalde kepekli tost ekmeği yiyoruz- ama misafir geldiğinde beyaz ekmek alıyoruz ve sonra kalıyor (bu semtte çok hoş bir gelenek var, herkes kalan ekmekleri poşetlerle bahçe kapılarına ya da ağaçlara asıyor ve hayvan besleyenler bunları topluyor) Annem de oraya asmak yerine biz de yapalım dedi sonra benim boş bakışlarımı görünce "ben yaparım" dedi :roflol:

:1no2: Ben o kaynatma işini yapamıyorum işte (kötü bir anı var o kokularla ilgili) Ancak sote ya fırın kaydirigubbakcemile3

Ama anneme söyledim dün-normalde kepekli tost ekmeği yiyoruz- ama misafir geldiğinde beyaz ekmek alıyoruz ve sonra kalıyor (bu semtte çok hoş bir gelenek var, herkes kalan ekmekleri poşetlerle bahçe kapılarına ya da ağaçlara asıyor ve hayvan besleyenler bunları topluyor) Annem de oraya asmak yerine biz de yapalım dedi sonra benim boş bakışlarımı görünce "ben yaparım" dedi :roflol:

kaydirigubbakcemile3
birkaç sene öncesine kadar ete çıplak elle dokunamazdım. pişerken çıkan kokulara da hassastım(evi kokutuyor diye evde balık vb pişirmeyen bir karadenizliyim kaydirigubbakcemile3 ).
şimdi evi havalandırarak kaynatma işini yapıyorum. etkilenmiyorum artık.

bu kalan ekmekleri asma geleneği cidden çok güzelmiş. kedi-köpek de eklenince ekmekler yetmeyecek fisfisfis buna da bir çözüm bulurum umarım.

Ankara sokaklarında cilveleşen kuşlar....

dsc00222yw8.jpg

dsc00223pp3.jpg

dsc00224cr3.jpg

dsc00225vv0.jpg

Bu da Antalya daki evimizde eski kiracımızın kedisiydi... Genellikle sokaklarda yaşardı... Her gidişimde çok severdim. Şimdi noldu bilmiyorum... :sm_confused:

dsc00269tt2.jpg

ya hayvanlar cok tatlilar, insanlardan cok daha masumlar, baskalar...
ama kücükken yasadigim seylerden dolayi köpeklerden korkuyorum maalesef..
ablami bacagindan isirmisti gözlerimizin önünde 7-8 yasindaydim..:çok üzgünüm:
bi kac kezde pesimden kosmustu..kaydirigubbakcemile3-tatlicadiarzu-
o korkuyu yenemedim.. :1no2:

kıslarr sadece kedi köpek kuş yok dimi bide bunlar var yerimseniben

bu kaplumbağacazı yol ortasından inatla geçmeye çalışırken aldım kenara koydum

fotoraf0672.jpg

bir yağmur sonrası bahçe duvarındaki misafir

fotoraf011a.jpg

bunlarda kuzenimin minikleri hasiple nasip ama öldüler bi tek fotoğrafları kaldı senağlama

fotoraf0553.jpg

kedi1vert.jpg

Afiyet olmuş ona.. Ohhh yarasın.. cokacimcoook

bambusicim.. kedi konusunu bilemiyorum ama bezelye de bir bakliyat türü olduğundan eğer köpekler için de kullanacağın bir mamaysa lütfen dikkat.. bezelye iptal... yerimseniben

X