Sokakta Yaşayan Sevilesi Şeyler :)

dsc00848o.jpg

kaydirigubbakcemile3 kedi gölgesini görmüş... :roflol:

dsc00849k.jpg

gölge oyunu için çok uygun bir saatti, aslında bu tip çalışmalara ağırlık vermeli diye düşündüm şimdi kaydirigubbakcemile3

dsc00852q.jpg

Annemle yürüyüş yaparken, Portakal şekeri çimlerin üzerinde geriniyordu, biz birkaç kere "tembel, garfield, hımbıl.." dedik, inat yaptı anlaşılan bana engel oldu sürekli kuyruğuyla o aleti bir o yana bir bu yana oynattı durdu, kuyruk eritme hareketi yapıyordu sanırım, anlayamamıştım o anda :roflol:

25 kedicik var savaşcım görünürde.ilerde bakan birde martı var kanumca.

benimde annemlerde var 15 -20 kedi sürekli sayıları değişiyor.senede iki defa doğum yapıyorlar.onlar için,bende tavuk kemikleri,yiyebileceği yiyceklari biriktiririm.bakmakta zorlanıyorlar çünkü.
düşündükce zor gercekten.sokak hayvanların verdikleri savaş çok çetin.
ama dediğin gibi yetişmekde zor.

bu benim kedişime çok benziyor :asigim::asigim::asigim:

Çok tatlılar ama yaa... Kıskandım şimdi :eek: böyle bir güzellikte aynı evde yaşadığını okuyunca ama nazarlığımı eksik etmeyeyim :nazar:

25 kedicik var savaşcım görünürde.ilerde bakan birde martı var kanumca.

benimde annemlerde var 15 -20 kedi sürekli sayıları değişiyor.senede iki defa doğum yapıyorlar.onlar için,bende tavuk kemikleri,yiyebileceği yiyceklari biriktiririm.bakmakta zorlanıyorlar çünkü.
düşündükce zor gercekten.sokak hayvanların verdikleri savaş çok çetin.
ama dediğin gibi yetişmekde zor.

:hooray: kupayı irnama veriyorum arkadaşlar izninizle kaydirigubbakcemile3 Biz 8-9 yıldır aynı evde oturuyoruz. Bu süre içinde sokakta yaşayan bu sevimlilere yiyecek ve su verenlerin sayısı git gide arttı. İnsanlardan bekleyemeyeceğim kadar iyi bir gelişme :jeyyar:
Öyle zamanlar oluyor ki elimizde mamalarla çıkıp, her kedinin önünde mama, ya da yemişler decokacimcoook yalanma faslına geçmiş haldeyken buluyoruz. :teytey:

Mama ihtiyacı yoksa özellikle yazın su ve su kaplarıyla çıkıyoruz sefere, çok şükür özellikle son 1-2 yaz bu yönden de gördüklerimiz çok iç açıcıydı. Bizim apartman hiç beklemediğim bir komşuyu bile elinde kapla su koyarken gördüğümde "Olay budur!" demiştim :lepi: Dilerim tüm mahallelerde örnek olan komşuların da yardımıyla bu tür davranışlar artar:Saruboceq:

[
Kendileri İzmir Çeşmeli,yakışıklı mı yakışıklı,zeki mi zeki bir beyefendidir. hihoyyyt

:1shok: Ben İzmir'in sadece kızları güzel diye bilirdim, meğer ne delikanlılar varmış :nazar: :asigim:

Bu ikisi favorim.. :asigim:

Bende de olacaktı bi'şeyler bakayım bir ara..

Bu arada lirik güzelin eklediği "Çeşmeli" çok güzelmiş.. Rica etsek de fotoğrafı küçültse arkadaşımız.. Sayfa buradan, Çeşme'ye kadar uzanmış..

cokacimcoook Püsküütüm bekliyorum, kesin sen kirli çıkısındır delikafadulden

Safranbolu sokaklarında uyku..

Prag sokaklarında yalnız ikisi varmış gibiydi..
Dilenci ve köpeği..

Bakışlarında sahiden de Kafka'nın dediği gibi bütün soruların cevapları saklı olabilir mi?

Yine Prag.. Müze bahçesinde kendine yer bulmuş..
Çok yaşlı ama minnetini ifade etmek için her ziyaretçiye havlıyor.. yerimseniben

Eski mahallemizden adlarını koyup, beslediğim iki kedicik..
Güzel Kız

..ve Yeşil Gözlü

Ay sahi taşınınca güzel kız uzakta kaldı dimi ya:1no2:

Yeşil gözlüydü dimi bir gözünde problem olan yada öyle sandığım.

Tüm kareler harika be püskütüm eline sağlık içimiz açıldı:asigim:

Ay sahi taşınınca güzel kız uzakta kaldı dimi ya:1no2:

Yeşil gözlüydü dimi bir gözünde problem olan yada öyle sandığım.

Tüm kareler harika be püskütüm eline sağlık içimiz açıldı:asigim:

:çok üzgünüm: Sorma.. Aslında çok sık gidiyorum eski mahalleye.. Ama kiracıya baskın yapıyormuş gibi görünmemek için bahçeye dalamıyorum..
Kenardan sesleniyorum.. Güzel Kız bilir adını.. Gelen olmadı daha..
Ben yine de mamalarını bırakıyorum ama bilemiyorum ki onlar yiyebiliyor mu? Fırsat kalıyor mu..

Evet doğru hatırlıyorsun nevkuşum.. Yeşil gözlüydü..

..ve son olarak :asigim: :eek:

benimde balkonuma gelen bir kedim var. adı Mimi. sabah gelip inanamazsınız ama camı çalıyor yada sinekliği tırmalaıyor. camın önünde kabı var. süt veriyorum. önceden soğuk verirdim şimdi ılıtarak veriyorum 2 dakikada yalayıp yutuyor. camın önünde koca bir yoğurt kabına su koyuyorum. kediler su içmeye mutlaka uğruyor. ama sıpalar suyu içince cama gidip çişini yapıyor. bizim mahalede de herkes kapı önüne su kabı koyuyor. becerebilirsen bende resim koymaya çalışacağım önümüzdeki günlerde.

ayy en güzel bi konu olmuş bayıldım burda ki hayvanlara!!!! benim de nişanlımların sokağın da bekliyen bi kedi var ne zaman gitsem hep orada adını sümüklü kedi koyduk :KK70: :KK70: bi kedinin burnu akarmı yaaa bu kedinin burnu öyle bi akıyoki hasta olmuş galiba onu öyle gördükten sonra nişanlıma kızdım niye buna yemek vermiyorsun diye o gün süt koyduk önüne afiyetle içti bir daha ki gittiğim de dijitalime sarılıp resmini çekicem bilmiyorum benim dandik dijitalimle ne kadar iyi çıkar çok paspal bi kedi sizinkiler gibi temiz bi hayvan değil D: :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

Safranbolu sokaklarında uyku..

Şeniz Her nerede böyle kıvrılmış bir köpiş görsem çakılıp kalıyorum. :eek: Özellikle de uygunsuz yerlerde yatanlara hayran kalıyorum :asigim: Mesela kediler daha rahat, güvenli yerleri seçer çoğunlukla (hepsi değil kaydirigubbakcemile3) ama köpeklerde yol ortasında arabanın tekerlekleri ardında (allah korusun) vb olmadık yerlerde uyuma zevki yaygın gördüğüm kadarıyla. Biri bana bu işin sırrını açıklayabilir mi? :uhm:

[

Bakışlarında sahiden de Kafka'nın dediği gibi bütün soruların cevapları saklı olabilir mi?

..]
[/COLOR][/SIZE]

a.s a.s a.s

[

Yine Prag.. Müze bahçesinde kendine yer bulmuş..
Çok yaşlı ama minnetini ifade etmek için her ziyaretçiye havlıyor.. yerimseniben

..]

Bakışlara dikkat, lütfen! :asigim: :nazar:

[

Eski mahallemizden adlarını koyup, beslediğim iki kedicik..
Güzel Kız

..]

:teytey: Güzel Kız'la tanıştık sonunda sositososito Eee, Bulut'un kıskanacağı kadar varmış hani yerimseniben :roflol:

Son düzenleme:
23042009299u.jpg

kadıköyde rastladığım, çiçekler üstünde şekerleme yapan bir dost :asigim:

mahalledekilerin güzel pozlarını yakaladıkça ekleyeceğim.

23042009299u.jpg

Yahu bu güzelliğin yanında çiçekler solmuş:asigim::nazar:

Yorgun yufka sende eklesene artık iyi ara verdin yeterkaydirigubbakcemile

Ben de ekleyeyim şimdi:eek:

Kartepe'de bir kar köpeği çok mu çok tatlı:asigim:

n652033815_1168392_8591.jpg
İhtişamına hayran kaldım, karlar içinde olmasına rağmen böyle sarıldığında seni ısıtabilecek kapasitede biri gibi gözüküyor :1hug: asaletide cabası... Dediğim gibi güzelliğe hayran kaldım...

dsc00780ldg.jpg

Kendileri aynı mahallenin sakini. Devamlı popo popoya, ya da tren gibi peş peşe yatıp uyuyorlar ya da biri uyurken diğeri bekçilik yapıyor. Malum, insan denen zararlı canlılar çok etrafta kötükedihüso Bu ikili yüzünden :asigim: kaç defa otobüs kaçırdım, hatırlamıyorum :roflol:
Kaçırdığın otobüsler feda olsun bunların uğruna değmezmi:teytey: kaç günlerdir yazacağım vakit bulamadım erteledim :kızgın:
Benim kızım ve oğluşumda böyle işte, uyurken hep beraberler bazen Yırtık battaniye altına girmeyi sevdiği için bu işlemi gerçekleştirmeye çalışırken Spike'ı farketmeden yere atıyor sadece o zaman bir savaş çıkıyor :roflol: .. Birbirlerine nasılda yoldaş olmuşlar, ne kadar güzel bir ders vermişler birbirlerinden üstün, zeki, akıllı, dürüst gözükmeye çalışan insanlara....

dsc00786mec.jpg

Kareye sığdıramayacağım kadar çoktular. Bir an rüya görüyorum sanmıştım :1shok: Sonra gerçek olduğunu anladım delikafadulden
Küçük bir çocukken evimizin koskocaman bir bahçesi vardı, rahmetli babamda bende sokakta ne kadar kedi ve köpek varsa eve taşırdık ama yetmezdi o gelenler... Yan arsada kocaman bir konak vardı içinde bir kaç aile yaşardı, bir aile köpeklere düşkündü diğeride kedilere.. Kedileri seven rahmetli Nevin teyze konaktaki kendine ait bölümde 20 üzerinde kedi beslerdi, o kedileri görebilmek için neler yapmazdım ki, anneme yalvarırdım Nevin teyzeden isteyebileceği bir şey olması için dua ederdim:eek: annem git bir şey olmaz, bir şey demez, kızmaz desede konak çok ihtişamlıydı ve korkardım... Rahmetli annem dayanamaz Nevin bu sana gelmek istiyor diye seslenirdi o da kedileri ile onu kabul eden nadir kişilerden birini evine seve seve kabul eder kapılarda karşılardı, çocuk olduğuma aldırmadan ciddi bir misafir ihtişamıyla karşılar ikramlarda bulunurdu... Kedilerini sevmeme izin verirdi, rahatsız etmemek için fazla vakit geçiremezdim ama bir dahaki özleyişimde yine aynı şeyler yaşanırdı, herkesi bıktırmıştım o kedileri sevebilmek için...Eski günlere gittim sayende yorguncum eline yüreğine sağlıka.s.

23042009299u.jpg

Kadiköy'ün güzeli, kendisine göre bir yer seçmişkaydirigubbakcemile5 nede yakışmış ortamayerimseniben ohh çokta iyi yapmış.. Belediyenin o yol ortasındaki adaların göbeğine köpüş ve kediler için yatma yeri yapması için teklif verelim bu pozu gösterip, şöyle taht biçiminde yapsınlarCADIARZU geleni geçeni seyretsin minikler..

Diğer fotolara yorum yapmakta isterdim ama alıntılar çok fazla olacak hep fotoğraflı aldım çünkü.. Herkesin ellerine, yüreğine sağlıka.s.

....Mesela kediler daha rahat, güvenli yerleri seçer çoğunlukla (hepsi değil kaydirigubbakcemile3) ama köpeklerde yol ortasında arabanın tekerlekleri ardında (allah korusun) vb olmadık yerlerde uyuma zevki yaygın gördüğüm kadarıyla. Biri bana bu işin sırrını açıklayabilir mi? :uhm:
Açıklıyorum: :roflol:

Bana göre köpekler, doğuştan güven duygusuna sahipler.. dünyaya güveniyorlar.. Ta ki başlarına bi'şey gelene kadar da bu böyle devam ediyor..

Kediler ne kadar evcilleştirilirse evcilleştirilsin, doğaya karşı mücadele, tehlikelere karşı uyanık olma içgüdülerini kaybetmiyorlar.. O yüzden de her zaman tetikteler..

Kedi, kedi olduğunu unutmuyor da...

Köpek, köpek olduğunu unutabiliyor.. :roflol:

Not: Her ne kadar senin "ahv" ve "hav" senkronizasyonun kadar olmasa da kendimce açıklama yaptım.. olmuş mu? yerimseniben

23042009299u.jpg

Süper bir kare bambusicim.. Yüreğine sağlık.. a.s.

Birbirlerine nasılda yoldaş olmuşlar, ne kadar güzel bir ders vermişler birbirlerinden üstün, zeki, akıllı, dürüst gözükmeye çalışan insanlara....
a.s
Hep düşündüğüm bir şeydir bu.. Biz her ne kadar evcillerimize eğitim veriyor gibi görünsek de asıl eğitimi onların bize vermesi lazım.. Öğrenecek ya da unutacak çok şeyimiz var..

X