“Sokakta mini etek giyersen taciz ederler” diyen Nihat Doğan: Gayet net ifade etmişim!

Nasıl uzak tutarız ki office? Bu kadının yetiştirdiği çocukla benim çocuğumun yeğenimin aynı okula gitme ihtimali var. Ben nasıl koruyayım bunun yetiştirdiği zihniyetten çocuğumu?

işte o yüzden hemen vizeye başvurup gitmeye çalışmak en mantıklısı Sep.. yoksa tutamayız farkındayım çünkü artık açık-kapalı mevzusu değil bu, her kesimde bu tarz zihniyetle karşılaşmak mümkün.. git gide iyiye değil kötüye gidiyoruz ülke olarak.

işte o yüzden hemen vizeye başvurup gitmeye çalışmak en mantıklısı Sep.. yoksa tutamayız farkındayım çünkü artık açık-kapalı mevzusu değil bu, her kesimde bu tarz zihniyetle karşılaşmak mümkün.. git gide iyiye değil kötüye gidiyoruz ülke olarak.

Ah işte ben gitmek istiyorum deyince ülke düşmanı ilan ediliyorum. Nasıl çocuk getireyim ben bu ortama şu durumda? Kendi önümü göremiyorken, ortalık bu kadar kirlenmişken o çocuğu da perişan etmeye ne hakkım var...

ve son olarak 40 derece sıcakta açtığınız bacaklarınızı iyice kremleyin kanser olmayın pişiği tedavi etmek kolay malum kanser çağımızın vebası
hoşçakalın.

şu mesajı yazanın kendini aklamaya çalışmasıda çok inandırıcı ya. neyse:KK14:

dipnot. onun içindeki laf çarpmayı 10 yaşındaki çocuğa okut anlar. bizi o kadar saf sanmayın .
laf çarpmak filan benim anlayabileceğim şeyler değil bunlar tanışıyor olsaydık bunu bilirdiniz neyse gayet güzel ifade etmişim umarım kimyasal vs diyerek güneş kremi kullanmamazlık etmez bahsini ettiğimiz kişi çünkü bitkisel içerikli olanları var gerçi kullandığı takma isimdende ürünlere yabancı olmadığını düşünüyorum :KK70: aslında dalga geçen kendisi bence çünkü mantık hatalarıyla dolu cümleleri
ya dediğim gibi NEYSE nasıl anlamak isterseniz öyle olsun sorun değil :)

laf çarpmak filan benim anlayabileceğim şeyler değil bunlar tanışıyor olsaydık bunu bilirdiniz neyse gayet güzel ifade etmişim umarım kimyasal vs diyerek güneş kremi kullanmamazlık etmez bahsini ettiğimiz kişi çünkü bitkisel içerikli olanları var gerçi kullandığı takma isimdende ürünlere yabancı olmadığını düşünüyorum :KK70: aslında dalga geçen kendisi bence çünkü mantık hatalarıyla dolu cümleleri
ya dediğim gibi NEYSE nasıl anlamak isterseniz öyle olsun sorun değil :)

Çok kültürlü arkadaşa yardımcı olayım, sephora mitolojik bir tanrıçadır kozmetik firması da ismini ondan almıştır.
Hangi mantık hatası, rica etsem bir tane örnek alabilir miyim?
Benim ya da bizim mantık hatamız yok, sizin savunmaya çalıştığınız şeyin mantıksızlığı burda sorun. Bu kadar agresif davranmanızın da sebebi bu olsa gerek.

Ya ben bir soru sormak istiyorum .

Sorum meclisten içeri ?

Özellikle evli arkadaşlara sorum .

Eşiniz bir taciz / tecavüz davasından yargılansa ; savunma olarak size , n'yapayım karşımdaki kadının kıyafeti dikkat çekiciydi , buna zemini o hazırladı dese ???

Eşiniz gözünüzde aklanır mı ?

Cevabınız hayır ise ; lütfen bu saçma sapan kıyafet tartışmasını bir kenara bırakın
.

kadını suclayanlar var ki boyle durumlarda hemcinsleriyle ne alıp veremedikleri var anlamıyorum

Dur dur celallenme bu kadar , büyük harfle de yazmışsınız zaten ; yaşlı kadınım ben harfler karıştı hep birbirine .

Hem hangi ifademde meşru kıldığımı çıkardınız diyorsun , hem sonra şu işaretlediğim cümleni yazıyorsun .

Bence bu konu senin için çıkmaza girdi diye , öfkelendin ve toparlayamıyorsun artık yazıları . Çık bir mola ver .

Evet , bu arada idam gelsin diye hep bas bas bağırmışımdır . Mevcut yasanın bir çok maddesinin caydırıcılığından memnun değilim .

Ve evet canımın istediği gibi giyinince özgür oluyorum , bu özgürlüğümü bırakmaya da niyetim yok .

madem yaşlısınız affınıza sığınarak :) zihniyet bu demişim ki konunun açılış nedeni de ortada değil mi? yangına körükle gidilir mi? siz daha iyi bilmez misiniz bu atasözlerini? idam konusuna %1500 katılıyorum ya da hadım bu maddeler zaten bizim kökenimizde mevcut ve eğer siz idam diye bağırıyorsanız bir yandan da kızınıza hadi bugün şu allı pulluyu giy şu kırmızı rujuda sür demiyorsunuzdur yani çelişmemek için dememeniz gerekir
ben kısa etek giyene vurun/laf atın bilmem ne demem demedim diyenede ifrit olurum eğer çok rahatsızsan bakmazsın olur biter derim
yani kendimi savunma noktasına getirdiniz beni sanki suçluymuşum gibi :KK70:
size dünyadaki algıdan sistemden bahsediyorum ve kendinizi koruyun diyorum
kusura bakmayın benden ''gayet tabi giyeceksin miniyi kimsede sana gözünün ucuyla bakmayacak,rahatsız etmek bi kenara dursun' gibi laflar çıkmaz çünkü hayata bakış açım realisttir,tutumum budur
rahatsız olanlar olmaya devam edebilir.

kadını suclayanlar var ki boyle durumlarda hemcinsleriyle ne alıp veremedikleri var anlamıyorum

Başkalarının olaylarını duyunca kadını suçlamak ayrı ;

Ben bizzat başlarına geldiğinde tepkileri ne olur , meraktayım :KK64:

bir olay vardı hatta mobesede cıkmıs kapalı bir kız yanına biri geliyor taciz ediyor kız baygınlık geciriyordu..mini etek giydi tacizi haketti pantolon giydi tacizi haketti laflarıyla tacizi haklı cıkaranlara bir cevap.. ona gorede kadın olmak taciz edilmesi icin yeterli bir sebep demekki ne giydigi onemli degil o adamda sizin mantıgınıza gore haklı olmalı

Çok kültürlü arkadaşa yardımcı olayım, sephora mitolojik bir tanrıçadır kozmetik firması da ismini ondan almıştır.
Hangi mantık hatası, rica etsem bir tane örnek alabilir miyim?
Benim ya da bizim mantık hatamız yok, sizin savunmaya çalıştığınız şeyin mantıksızlığı burda sorun. Bu kadar agresif davranmanızın da sebebi bu olsa gerek.
agresif olduğum konusunda çok ciddi yanılgılarınız var zira burda belki nasip olursa ilerde yaşayacağım annelik duygularıma bile hakaret vari bir yaklaşım ve tutum var ben kötü söz ve düşüncenin sahibine döneceği inancına sahip olaraktan sessizliğimi ve efendiliğimi koruyorum hiç kimseye ve dahi size hakaret etmedim
algıda seçicilik diye birşey var mitolojiyle aram yok inancım gereği olamazda benim için aslolan realitedir.
kendi çelişkilerinizi kılık kıyafet ve sonrasında veryansınlarınızdan takip edebilirsiniz

bugün 22 sularında, tiyatrodan çıktıktan sonra, kadıköy kartal metrosuna bindik arkadaşımla. sonra küçükyalı durağında indik ve sohbet ederek yürüyen merdivenlerden çıkmaya başladık. ben öndeydim, arkadaşım da bir basamak altımda. arkadaşım birden, arkasındaki kişinin çok yakın durmasından rahatsız oldu ve arkasını döndüğünde adamı telefonunu, arkadaşımın eteğinin altına uzatmış bir şekilde yakaladı. adama galeriye gidip son görüntüyü açmasını söyledi, adam o sırada panik olmuş bir şekilde görüntüyü sildi.
adamın başka bir şey yapmasına fırsat vermeden, soğuk kanlı ve sert bir şekilde, hukukçu olduğumu, rızamız dışında görüntü alamayacağını söyledim ve telefonunu istedim. adam sildiğine güvenerek telefonunu rızası ile bana verdi ve iphone son silinenler galerisine gittiğimde, 13 saniyelik bir video olduğunu ve arkadaşımın elbisesinin altının açıkça göründüğünü gördüm. telefonu tekrar vermeyerek, 155 i aradık ve polis çağırdık.
karakola gittik. adamdan şikayetçi olduk ve uzlaşmayı da reddettik.
adamın telefonuna el koydular ve adamı da nezarethaneye aldılar.
çok geç olmayan bir saatte, bir toplu taşıma aracında, kıyafetlerimiz gayet usturuplu iken (ikimizin de üstünde sıfır yaka ve dizimizde, bol elbise ve üstünde ceket vardı), yani kısaca o arada saydığınız bahanelerin hiçbirine tacizci sahip değilken, bu kadar iğrenç bir tacize uğradık.
bizi daha da çok şaşırtan kısmı, şahsın, üniversite mezunu, düzgün bir profile ve iyi bir işe sahip olması oldu. daha sonra şahsın, özel bir şirkette müfettiş olarak çalıştığını öğrendik. üstelik kız arkadaşı bile var.
yazmak ve paylaşmak istedim. özgürlüğümüzün ne kadar kolay ve iğrenç bir şekilde kısıtlanabildiğini, nelerle uşraşmak zorunda bırakıldığımızı ve mahremiyetimize nasıl da rahat zarar verilebildiğini.
belki birileri, biraz daha çok empati yapar diye.
bu arada, bunları yaşayan insanlar olarak, buna rağmen, şahsın kimlik bilgilerini ve hatta çalıştığı yer bilgisini bile paylaşmaya çekinerek yazıyorum bu entryi. ancak, paylaşmamda hukuken bir sakınca olmayacaksa, bir yandan da tutanağı internette paylaşmak ve ifşa etmeyi de canı gönülden istiyorum.
bir de daha özgür ve kaygısızca yaşayabilmeyi.

ekşiden...

agresif olduğum konusunda çok ciddi yanılgılarınız var zira burda belki nasip olursa ilerde yaşayacağım annelik duygularıma bile hakaret vari bir yaklaşım ve tutum var ben kötü söz ve düşüncenin sahibine döneceği inancına sahip olaraktan sessizliğimi ve efendiliğimi koruyorum hiç kimseye ve dahi size hakaret etmedim
algıda seçicilik diye birşey var mitolojiyle aram yok inancım gereği olamazda benim için aslolan realitedir.
kendi çelişkilerinizi kılık kıyafet ve sonrasında veryansınlarınızdan takip edebilirsiniz
hah inancı gereği mitolojiyle alakası olamazmış.
bundan sonra ne denirki.
hayeret gerçekten..
onu öğrenmek,yunan mitolojisini bilmek, gidip zeusa tapmak, apollona adaklar adamak demek ya. Allahım ya

BAYANIN BİRİ PANTOLON GİYDİM METRODA TACİZE UĞRADIM DEMİŞ BENDE DEDİM Kİ GİYERSİN PANTOLONUNU UĞRARSIN TACİZİNE

yani öyleki pantalon giyersin uğrarsın tacize tabiki iiyi savunuyor bu kişi. nihatınki, miniydi. bu onuda aştı . pes
okuduğunuzu anlayabilseniz keşke tabi okumakta mühim ama en mühimi ne okuduğunu anlamak sonra bozuluyorsunuz bende sizin için üzülüyorum ve evet ülkeyi terketmelisiniz belki de haklısınız çocuklarımız bir arada olmamalı yani büyük endişe duyarım .

okuduğunuzu anlayabilseniz keşke tabi okumakta mühim ama en mühimi ne okuduğunu anlamak sonra bozuluyorsunuz bende sizin için üzülüyorum ve evet ülkeyi terketmelisiniz belki de haklısınız çocuklarımız bir arada olmamalı yani büyük endişe duyarım .
git ya. öğrende bazı şeyleri öyle konuş benle.ülkeyi terkedeceğini ben demedim ayrıca. kişileri karıştırma

kıskançlık diyesim geliyor:))) bacaklar çirkin sanırım:))

Yok yok onlar namuslu bacak acanlar tacizi hak ediyor diyorlar herhalde, gecen de sosyal sitede gördüm kadın tek başına taksiye binerse akşam tacizi hak edermiş altına hemcinslerimin yorumları ''düzgün kadının ne işi var gece takside tek başına''! zihniyet kirli ne desem boş

X