“Sokakta mini etek giyersen taciz ederler” diyen Nihat Doğan: Gayet net ifade etmişim!

Evet dep de ofis de kapalı ama bunu pek kimse bilmez çünkü her fırsatta insanların gözüne gözüne sokmazlar.
ne mutlu onlara .
ben açık bir insanım.
Başörtüsü benim için çok kıymetli bir şey .Ağızlara pelesenk olmaması gerekecek kadar kıymetli bir şey .
Hakkını veremeyeceğim işe soyunmam ben.
Güzel yürekli insanları selamlıyorum.

@office ve @DepresifPolyanna bu fetvacı kişiye sizin de kapalı olduğunuzu ama bunu her fırsatta dile getirmediğinizi neden söylemiyorsunuz?

Böyle kendini cennet garantili sanip ona buna pervasizca laf atan kişiler yüzünden dinden soğuyor insanlar.

Bunlar her konuyu dine bağlar. Kadın neden tacize uğrar çünkü kapalı değil. Kk da bir arkadaş yazmıştı hac vazifesini yaparken taciz edilmiş o da açıktı dimi örtüsü engel olmamış tacize

Aynen. Hatta 80 yaşındaki kapalı nineye de tecavüz ediyor bu sapiklar. Demek ki kiyafetle bitmiyormus iş. Sapık olduktan sonra acik kapalı farketmiyor işte

Aynen. Hatta 80 yaşındaki kapalı nineye de tecavüz ediyor bu sapiklar. Demek ki kiyafetle bitmiyormus iş. Sapık olduktan sonra acik kapalı farketmiyor işte
Bunu anlatmaya çalıştık ama yok anlamadı arkadaş.

Hayvana bile tecavüz ediyorlar dedik komik buldu ona tecavüz edenler sapık değil akıl yoksunu imiş.

Yok artık ya yine mi dine cektiniz konuyu o_O
Her koyun kendi bacagindan asilacak neden bu kadar savasiyorsunuz?
Kapalisiniz diye cennetide garantilemediniz.

Bazi erkekler icin kadinlarin nefes almasi yeter ...
Daha onceki yorumumdada soyledim. Bende kapaliyim ama bircok adi insan bana bile laf atiyor. Bir insanin icinde varsa ; kapali , acik , yasli , cocuk , bebek , hayvan olmasi farketmiyor. Sadece isini gormeleri yetiyor.
Boyle yaparak insanlari dinden sogutuyorsunuz , yapmayin...

İranda degi acik gezmek uzerine giydigin pardusunun bile topuklara kadar oldugu bir ulke. Turkiyeden bile cok daha fazla tecavuze ugrayan kadin sayisi. Adamlar nikahli karilarina dahi tecavuz ediyor neyin tartismasindayiz. Bunun giyinmekle soyunmakla hatta ve hatta dinle fitratla kadin erkek nefsiyle hic alakasi bile yok. Bu bildigin erkek egemen toplumlarin kadinlara dayatmasi. Kadin tecavuze ugramissa sucludur, haketmistir. Kuyruk sallamis fingirdemistir. Kadinlar bile icsellestirmis normallestirmisler bu durumu. Lutfen arkadaslar hepimiz kadiniz tecavuzculeri aklamayalim.onlari hakli gormeyelim. Bu bir insanlik ayibi bir vicdan yoksunlugu. Hersey kadinlarda bitiyor erkek evlatlarimizi vicdanli mert bireyler olarak yetistirelim. Sapik nesiller yetistirmeyelim bilinclenelim.

Nihat Doğandan nefret ederim .

Benim için medyanın şarlatanlarından biridir .

Söylediği sözleri adam yerine koymam , yanar dönerdir çünkü . Değirmenin suyuna göre fikir değiştirir .

Ama o konuda o mesajı Özgecan'a yazmadı , yani bu Nihat Doğan savunmaksa , eee savunuyor olayım ne diyeyim . Tecavüz de demedi , taciz dedi .

Şimdi onun demedikleri üzerinden değil de ; dedikleri üzerinden tartışsak daha doğru olmaz mı ?

''Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın” demiş ... (kime demiş , twitter da x bir kadına)

Sapıkları laik sistem mi yozlaştırdı ? Laik sistemden önce sapık yok muydu ? Kavimler zamanında yaşananlar sapkınlıklarda , yönetim şekli ne idi ?

Mini etek giymek yasa gereği suç mu ? Yoksa suç olan taciz mi ? Suç olan taciz olduğuna göre ; neden mini etek giyen suçlu ?

Adı üstünde sapık demişsin ; sapıklık zemin arar mı ? Sapıklığı ne meşrulaştırır mesela ? Zaten düşüncesi sapkın olan adama , damacana ne gibi bir zemin hazırlamış olabilir ya da ?

Bu sorularım Nihat Doğan'a ; belki ziyaretçi olarak okuyordur . Cevaplamak isterse nihadiye99 diye nick alsın , ben anlarım :rolleyes::rolleyes:

Tacizle tecavuz ayni degildir diye yineliyorm ben. Taciz begeni, cinsel uyarilma..vs sonucudur genelde. Tecavuz ise bunlardan bagimsiz olarak zorla sahip olmaktir, begeni ya da cinsel uyarilma degil.

Ornek pek uymayabilke ama bir bebegi sevme istegi ile o bebegi calip sahibi olmaya calisma arasindali fark gibi.

Neyse iste, taciz... neye taciz diyoruz once? Elle yapilana mi, yoksa sozle mi yoksa bakislarla mi? Sadece cinsel icerikli olunca mi taciz oluyor?

taciz suctur. Ama nasil oldugu da onemli. Elle taciz her halukarda suc ama sozle taciz her zaman suc mudur? Ya da biri uzun uzun bakti diye suc mudur bu?

Feminizm dininin bi ayeti vardir, papagan gibi tekrrlanir;

"kadinlar istedigi gibi giyinir, kadinlarin nasil giyinecegine karisamazsin, onun yerine erkek evlatlarinjza tecavuz etmemeyi ogretin"

Herkes duymustur feminizm ayetini, zira tesbih ceker gibi, papagan gibi surekli tekrarlanir durur.

Ama bu cumle ici bos, hicbi anlama gelmeyen tam bi laf salatasidir.

Oncelilkle, erkek evlatlarina taciz ve tecavuz etmemeyi nasil ogretebilir ebeveynler? Mesela oglunu karsisina aliiiir veee;

"Oglum tecavuz ya da tacizden uzak dur, e mi?" falan mi derler? Bu mudur yani? Bunu yapinca tum dertler bitecek mi?

E madem bu kadr basit, o zaman hirsizlik yapmamayi da ogretelim ve dunyada hirsiz kalmasin?

"Bana kapimi kitlememi soyleme, erkek evladina calmamayi ogret" gibi bisey soylenebilir mi yahu sacmaliga bak.

"Ben su anda suriyeye gider orada istedigim gibi gezerim. Bana gezmememi soyleme, onun yerine isid deki erkek evldina oldurmemeyi ogret" denebilkr mi yahu. Akil var mantik var.

Ok... ayrica... bu ayeti surekli tekrarlayanlarin hicbirisinin, hatta bu forumdakiler de dahil olmak uzere, ogullarina tecavuz ve taciz etmemeyo ogrettiklerini zannetmiyorum. Var mi oglusuna tecavuz etmemeyi ogreten, bir adim one ciksin ve anlatsin nasil ogrettgini, aydinlanalim.

Diger bir durum tacizci ya da tecavuzculerin bir grup oldugu falan zannediliyor. Iyi de bunlarin besiktasta is merkezinde bi ofisleri yok. Her p.teai toplanip potansiyel hedef secip tecavuz icin dagilmiyorlar, boyle bi grup yok. E boyle bi grup yoksa demek ki bu kisiler her gun yolda gordugumuz, normal bi hayat yasayan, hatta ailesi olan tiplerden cikiyor. E o zaman bunlar bi grup degillerse, ve bu isledikleri suc haricinde normllerse, bunlari egitelim demek kdr scma bisey olbilir mi yahu?

O yuzden egitmek kismi palavra. Demek ki bunlr varlar. Tecavuzculer cok azlar ama tacizciler coooook fazla. Ustelik kadin erkek frk etmiye, hatra cinsel olmasi bile gerekmez. Bi cafede yan masadaki kadinin engelli cocuguna gozunu dikip bakmak da bi taciz seklidir ve bunu bircok kisi yapar. Ve tabi bunuh gibi yiginla taciz sekli. Ama tmm burada sadece cinsel iceriklisinden bahsediyorz.

Sonuc olarak bunlarin egitilmesi konusu safsata ise, demek ki gerceklerle yasamayi ogrenicez.

Eger bakilmak istemiyorsan, gercekten istemiyorsan, ortamina gore giyinirsin ki bakis sayisi azalsin. Teshircilik yerine zerafeti secersin kki bakislarin niteligi degissin... vs. Yani dikkat cekici giyinince bakislarin suclusu direkt ve sadece aen olmuyorsun ama buna davetiye cikarmak ayni zamanda senin elinde ya davetiyr cikrmamak ya da bakislarin niteligini degistirmek... belli olcude senin elinde.

Bunun da medenilikle zerre ilgisi yoktrur. Eger bu medenilikse ciplaklar plajindakiler hepimizden daha medeni anlamina gelir... ya da afrikadaki ciplak gezem kabileler... onlar da bizden daha medeni oyleyse... ciplaklar ve kimse kimseye bakmio ne de olsa.

"Kdinlar istedigini giyer taam mii???" gibi sacmaliklarla yurumez bu is yanj. Sen Istedigini giyersen, istedigi sekilde de bakar karsidaki. Ne olacakti gozlere yasak mi konacak? Ha tabi "kimsenin bakmasini istemiyorm" diyenleri de samimi buluyorm, o da ayri bi konu.

Bu arada senden alinti yaptim ama sana hitaben degil. Muhabbet yurusun diye alinti yaptim... cumlelerde hitap olark "sen" kullndm diye sana suclama fln yapmiyorm yani

Tacizle tecavuz ayni degildir diye yineliyorm ben. Taciz begeni, cinsel uyarilma..vs sonucudur genelde. Tecavuz ise bunlardan bagimsiz olarak zorla sahip olmaktir, begeni ya da cinsel uyarilma degil.

Ornek pek uymayabilke ama bir bebegi sevme istegi ile o bebegi calip sahibi olmaya calisma arasindali fark gibi.

Neyse iste, taciz... neye taciz diyoruz once? Elle yapilana mi, yoksa sozle mi yoksa bakislarla mi? Sadece cinsel icerikli olunca mi taciz oluyor?

taciz suctur. Ama nasil oldugu da onemli. Elle taciz her halukarda suc ama sozle taciz her zaman suc mudur? Ya da biri uzun uzun bakti diye suc mudur bu?

Feminizm dininin bi ayeti vardir, papagan gibi tekrrlanir;

"kadinlar istedigi gibi giyinir, kadinlarin nasil giyinecegine karisamazsin, onun yerine erkek evlatlarinjza tecavuz etmemeyi ogretin"

Herkes duymustur feminizm ayetini, zira tesbih ceker gibi, papagan gibi surekli tekrarlanir durur.

Ama bu cumle ici bos, hicbi anlama gelmeyen tam bi laf salatasidir.

Oncelilkle, erkek evlatlarina taciz ve tecavuz etmemeyi nasil ogretebilir ebeveynler? Mesela oglunu karsisina aliiiir veee;

"Oglum tecavuz ya da tacizden uzak dur, e mi?" falan mi derler? Bu mudur yani? Bunu yapinca tum dertler bitecek mi?

E madem bu kadr basit, o zaman hirsizlik yapmamayi da ogretelim ve dunyada hirsiz kalmasin?

"Bana kapimi kitlememi soyleme, erkek evladina calmamayi ogret" gibi bisey soylenebilir mi yahu sacmaliga bak.

"Ben su anda suriyeye gider orada istedigim gibi gezerim. Bana gezmememi soyleme, onun yerine isid deki erkek evldina oldurmemeyi ogret" denebilkr mi yahu. Akil var mantik var.

Ok... ayrica... bu ayeti surekli tekrarlayanlarin hicbirisinin, hatta bu forumdakiler de dahil olmak uzere, ogullarina tecavuz ve taciz etmemeyo ogrettiklerini zannetmiyorum. Var mi oglusuna tecavuz etmemeyi ogreten, bir adim one ciksin ve anlatsin nasil ogrettgini, aydinlanalim.

Diger bir durum tacizci ya da tecavuzculerin bir grup oldugu falan zannediliyor. Iyi de bunlarin besiktasta is merkezinde bi ofisleri yok. Her p.teai toplanip potansiyel hedef secip tecavuz icin dagilmiyorlar, boyle bi grup yok. E boyle bi grup yoksa demek ki bu kisiler her gun yolda gordugumuz, normal bi hayat yasayan, hatta ailesi olan tiplerden cikiyor. E o zaman bunlar bi grup degillerse, ve bu isledikleri suc haricinde normllerse, bunlari egitelim demek kdr scma bisey olbilir mi yahu?

O yuzden egitmek kismi palavra. Demek ki bunlr varlar. Tecavuzculer cok azlar ama tacizciler coooook fazla. Ustelik kadin erkek frk etmiye, hatra cinsel olmasi bile gerekmez. Bi cafede yan masadaki kadinin engelli cocuguna gozunu dikip bakmak da bi taciz seklidir ve bunu bircok kisi yapar. Ve tabi bunuh gibi yiginla taciz sekli. Ama tmm burada sadece cinsel iceriklisinden bahsediyorz.

Sonuc olarak bunlarin egitilmesi konusu safsata ise, demek ki gerceklerle yasamayi ogrenicez.

Eger bakilmak istemiyorsan, gercekten istemiyorsan, ortamina gore giyinirsin ki bakis sayisi azalsin. Teshircilik yerine zerafeti secersin kki bakislarin niteligi degissin... vs. Yani dikkat cekici giyinince bakislarin suclusu direkt ve sadece aen olmuyorsun ama buna davetiye cikarmak ayni zamanda senin elinde ya davetiyr cikrmamak ya da bakislarin niteligini degistirmek... belli olcude senin elinde.

Bunun da medenilikle zerre ilgisi yoktrur. Eger bu medenilikse ciplaklar plajindakiler hepimizden daha medeni anlamina gelir... ya da afrikadaki ciplak gezem kabileler... onlar da bizden daha medeni oyleyse... ciplaklar ve kimse kimseye bakmio ne de olsa.

"Kdinlar istedigini giyer taam mii???" gibi sacmaliklarla yurumez bu is yanj. Sen Istedigini giyersen, istedigi sekilde de bakar karsidaki. Ne olacakti gozlere yasak mi konacak? Ha tabi "kimsenin bakmasini istemiyorm" diyenleri de samimi buluyorm, o da ayri bi konu.

Bu arada senden alinti yaptim ama sana hitaben degil. Muhabbet yurusun diye alinti yaptim... cumlelerde hitap olark "sen" kullndm diye sana suclama fln yapmiyorm yani
Kesinlikle egitim sart mervecik

üzülerek aynı fikirde olduğumu belirtmeliyim,,
dünya giderek daha da acımasız insanlarla doluyor ne yazık ki
şiddetin boyutu değişiyor,ahlak anlayışımız geriliyor, evet belki teknoloji,bilim,tıp,edebiyat,sanat,sinema vs ilerliyor, gelişiyor belki ülkece dünya çapında daha tanınır bir hale geliyoruz gelişmekteyiz ama bunların hiçbirisi insanın cehaletini ve daha da önemlisi nefsini almıyor alamazda
ve bence işte sırf bu yüzden ne kadar önlem alınabiliyorsa alınmalı evet çok üzülerek söylüyorum ama çocuklarımızı en yakınlarımızdan bile sakınmalıyız evet hiçkimselere güvenemeyiz hiçbir konuda evet içinde yaşadığımız dünya güllük gülistanlık bir yer değil,mükemmel değil üç gün iyiysek dördüncü günü ya başımız ağrıyor ya birilerinin dedikodusu kulağımıza geliyor canımız sıkılıyor dünya böyle bir yer
önlem üstüne önlem almalı (bence)
evet mini vs giyersek tacize uğrarız haketmeyiz ama bu başımıza gelir/gelebilir Allah daima iyilerle karşılaştırsın diye hep dua ederim ama önlemimi de alırım almak zorundayım/zorundasın
burası cennet değil.

üzülerek aynı fikirde olduğumu belirtmeliyim,,
dünya giderek daha da acımasız insanlarla doluyor ne yazık ki
şiddetin boyutu değişiyor,ahlak anlayışımız geriliyor, evet belki teknoloji,bilim,tıp,edebiyat,sanat,sinema vs ilerliyor, gelişiyor belki ülkece dünya çapında daha tanınır bir hale geliyoruz gelişmekteyiz ama bunların hiçbirisi insanın cehaletini ve daha da önemlisi nefsini almıyor alamazda
ve bence işte sırf bu yüzden ne kadar önlem alınabiliyorsa alınmalı evet çok üzülerek söylüyorum ama çocuklarımızı en yakınlarımızdan bile sakınmalıyız evet hiçkimselere güvenemeyiz hiçbir konuda evet içinde yaşadığımız dünya güllük gülistanlık bir yer değil,mükemmel değil üç gün iyiysek dördüncü günü ya başımız ağrıyor ya birilerinin dedikodusu kulağımıza geliyor canımız sıkılıyor dünya böyle bir yer
önlem üstüne önlem almalı (bence)
evet mini vs giyersek tacize uğrarız haketmeyiz ama bu başımıza gelir/gelebilir Allah daima iyilerle karşılaştırsın diye hep dua ederim ama önlemimi de alırım almak zorundayım/zorundasın
burası cennet değil.
Onlem almakta bir yere kadar.Tamam mini giyinmedim zarar gelebilecegini dusundugum bir ortama da girmedim. Eee kendimi korudum mu? Bu gunluk evet peki ya yarin yarin da kendimizi koruyabilecekmiyiz? Bu gunde tecavuze ugramadim cok sukur bu gunde tek parcayim ölmedim diye dua mi etmek tek care? Bilemiyorum.İran iyi bildigim bir ulke orada bile kadinlar tecavuze ugruyorsa bu benim aldigim onlemlerden bagimsiz bir konu. Bi yerde bir yanlis var bence bu da egitimsizlik.

Onlem almakta bir yere kadar.Tamam mini giyinmedim zarar gelebilecegini dusundugum bir ortama da girmedim. Eee kendimi korudum mu? Bu gunluk evet peki ya yarin yarin da kendimizi koruyabilecekmiyiz? Bu gunde tecavuze ugramadim cok sukur bu gunde tek parcayim ölmedim diye dua mi etmek tek care? Bilemiyorum.İran iyi bildigim bir ulke orada bile kadinlar tecavuze ugruyorsa bu benim aldigim onlemlerden bagimsiz bir konu. Bi yerde bir yanlis var bence bu da egitimsizlik.
eğitim/eğitimsizlik
biliyor muydunuz Almanya'da yıllarca erkek çocuklarına -doktorlar tacizde bulundular bakın doktorlar diyorum hani en çok eğitim alınan branş/bölüm (araştırın sizde göreceksiniz daha neler kimler)
herkes kendisinden mesuldur ne için şükretmek istiyorsanız edebilirsiniz gayet tabi
dediğim gibi bazı kaideler vardır uymak gerekir eğer uyulmuyorsa ki bu bahsettiğim konu zincir parçaları gibidir bir çok sorun hasıl olur sonra ah vah etmek boşadır gereksizdir Allah korusundur.

eğitim/eğitimsizlik
biliyor muydunuz Almanya'da yıllarca erkek çocuklarına -doktorlar tacizde bulundular bakın doktorlar diyorum hani en çok eğitim alınan branş/bölüm (araştırın sizde göreceksiniz daha neler kimler)
herkes kendisinden mesuldur ne için şükretmek istiyorsanız edebilirsiniz gayet tabi
dediğim gibi bazı kaideler vardır uymak gerekir eğer uyulmuyorsa ki bu bahsettiğim konu zincir parçaları gibidir bir çok sorun hasıl olur sonra ah vah etmek boşadır gereksizdir Allah korusundur.
neden Almanya'da böyle bir şey yapıldı.?

neden Almanya'da böyle bir şey yapıldı.
en son okuduğum bir gerçeği paylaştım,nedeni niçini yok varsada beni ilgilendirmez bunu tartışmam
dediğim gibi en son okuduğum bilgi daha neleri var eğitim sizin ufkunuzu genişletir başkada bi işe yaramaz kumaş meselesidir bu ruh, iyiyse üstüne işlersiniz 10 numara olur ama yok kumaş bozuksa istediğiniz üniden istediğiniz diplomayı alın beyhude... bilmem anlatabildim mi?

eğitim/eğitimsizlik
Doktorun almis oldugu mesleki egitimi kastetmiyorum ki ben. Nice okumus cahillerde var keza. Elbetyeki son bulmaz ama bir nebze egitimle ve caydirici cezalarla onune gecilebilecegini dusunuyorum ben sahsen. Dunyanin her yerinde karsilasiliyor bu tip olaylarla Avrupa da Amerikada Hindistanda ama her ulkenin bu suclar karsisinda alinan cezalar farkli. İnsanlarin bakis avilarida paralelinde.

Kesinlikle egitim sart mervecik

Cok anlamli bir yorum plmus gercekten de.

Aman ya neyse bosver ben alisigim boyle seylere. Ben buraya bir seyler yazarim, sonra da biri gelir ya bi iki cumleyle ne kadar cahil ve yobaz oldugumi ima eder ya da uzun uzun kisisel hakaret saydirir sonra da is yaptim zanneder. Dise dokunur tek kelime de etmezler ayrica.

Cok anlamli bir yorum plmus gercekten de.

Aman ya neyse bosver ben alisigim boyle seylere. Ben buraya bir seyler yazarim, sonra da biri gelir ya bi iki cumleyle ne kadar cahil ve yobaz oldugumi ima eder ya da uzun uzun kisisel hakaret saydirir sonra da is yaptim zanneder. Dise dokunur tek kelime de etmezler ayrica.
Kesinlikle hakaret etmek gibi bir dusuncem olmadi olmaz benim. En basindan beri egitimin onemini vurgulamak istedim sadece. Her konuda egitim sart bu cumlemde nasil bir hakaret unsuru buldunuz anlayamadim. Kirdiysam ozur dilerim.

Kendi egolarını Seda'nın üstünde törpülerken yine aynı anda adam yerine koydular şunu.
Seda Sayan maskülen bir tip olsa da bir erkeğin boyundurluğunu görüntüde seviyor.
Seda'nın mini eteklerini kesmişmişmiş.. Ya kadının milyon tane resmi bilmem neyi var her yerde bakacak insan yine oradan bakar. Sokakta, çarşıda mı göz hapsinden koruyacaksın. Çok komiksin Nihat hala Seda'yı kullanarak bir arpa boyu yol alamadığını gösterme artık.

Doktorun almis oldugu mesleki egitimi kastetmiyorum ki ben. Nice okumus cahillerde var keza. Elbetyeki son bulmaz ama bir nebze egitimle ve caydirici cezalarla onune gecilebilecegini dusunuyorum ben sahsen. Dunyanin her yerinde karsilasiliyor bu tip olaylarla Avrupa da Amerikada Hindistanda ama her ulkenin bu suclar karsisinda alinan cezalar farkli. İnsanlarin bakis avilarida paralelinde.
eğitimden caydırıcı cezalara yönelmeniz daha mantıklı oldu doğrusu
şuanda dünyanın bir çok yerinde uygulanan ceza sistemi suçluları caydırmak için değil topluma geri kazandırmaya yönelik yazılımlarla dolu e hal böyle olunca edepsizlik kar olarak kalıyor ..YANLIŞ.
yaşadığımız zamana vurgu yapmak istiyorum yine yeniden gerçekten çığrından çıktık herkes çıktı psikoloji 10/8 bozuk o yürüdüğünüz/yürüdüğümüz kaldırımda karşıdan gelen ne çeşit bi yaratık belli değil siz siz olun dikkatli olun
bu içinde yazıştığımız forum durumumuzu da epeyce ortaya seriyor
çok uzatmak istemiyorum ama geçenlerde bu forumda bir olay okudum ve eşime de hayretle anlattım şöyle ki;
bir kızcağız otobüse biniyor ve durak harici inmek istiyor şoför kendi kendine söyleniyor kız duyuyor ama bişey söyleyemiyor aradan zaman geömiş bunu bu platformda yazmış yorumlar nasıldı biliyo musunuz? :) kızımıza iyi yapmışsın ya bişey söyleseydin de üstüne yürüseydi,daha kötü olsaydı yönündeydi.
şiddetin farkında mıyız? tacizin? Allah sonumuzu hayır etsin ve konumuza dönecek olursak minimiz bi köşede dursun. vakit ayırdığınız için ayrıca teşekkür ederim umarım size düşüncelerimi ifade ederken/etmeye çalışırken net olabilmişimdir.

her zaman söylüyorum taciz edenide , tecavüz edeninde AĞZINI,BURNUNU,,KAFASINI,,GÖZÜNÜ kırıp eline vereceksin bak bir daha yapıyormu..cesur olun, cazgır olun biraz

X