“Sokakta mini etek giyersen taciz ederler” diyen Nihat Doğan: Gayet net ifade etmişim!

Niye başka bir şey öğreneyim ki, yaptığınızı tam olarak özetleyen şey tatlı su kurnazlığı. Hem profilimde laf atayım, hem Mune'ye söylenmesin o yüzden isim vermeyeyim, aa anladı geldi o zaman "anla diye yazdım" diye cevap yazayım... Bunlar bunun gayet güzel örnekleri :)

Dahil olduğum ve kilitlenen konularda doğrudan benden alıntı yapıldığı halde cevap yazamadığım zamanlar da oldu, hiç profilimden devam ettirme gereği hissetmedim. Bir konu kapanmışsa kapanmıştır, bunu duvarınızdan -üstelik kurallara aykırı olduğunu bile bile- devam ettirmezsiniz. Çok ihtiyaç duyarsanız özel mesaj gönderirsiniz.

Onun dışında çocuk gibi artık sen bunu yaptın ben bunu yaptım tartışmasında olmak istemiyorum. Bundan sonrasını netleştirdiysek mesele kalmamış demektir. Beni mümkün olduğunca diyaloglarınıza karıştırmazsanız da sevinirim.

İyi forumlar :)

zaten senle olayımızı bir anlayabilsem.. bir garip ruh hali içindeyiz
seninle yağ ve süt gibiyiz kekin içinde olmassa olmazlardan.. neyini anlamıyorsun oky senin bazı yazdıklarına hakkk veriyorum bazılarına değil.. ee sende benim bazı yazdıklarıma hak veriyorsun bazılarına değil.. şu dünyaya tek gözlüklemi bakalım allasen renklilik eyidir eyi..

Ben en sağdaki yeşilli olam mı?

neyse benim mesai biter ben kaçar.kib butonundan uzak durun,çoğunuzu seviyorum

Ya ne kadar çok sapla saman karıştı konuda .

Benim dünya görüşüme ve inancıma göre ; bırakın mini eteği falan , sokakta çırılçıplak dolaşan bir kadın görseniz ona tecavüz edemezsiniz . Ya bu cümleyi yazmak bile komik aslında .
İster deli der , geçer gidersiniz , ister 155 i arayıp şikayet eder sokakta çıplak biri var dersiniz ; ister gider üzerine bir palto verirsiniz Yaptığının normal olmaması bir erkeğin ona taciz/tecavüz etme gibi iğrenç bir hakkı doğurmaz .

Bakın bakmak , nefs ile mücadele falan ayrı mevzular .

Taciz ve tecavüz gibi aşağılık haraketlerden bahsediyoruz ve evet level ı arttırıyorum , bırakın mini eteği çıplak gezse kimse kimseye bunu ya-pa-maz .

Erdemden , insanlıktan , ahlaktan bahsediyorsak ; bir insanın giydiği kıyafet onu bunlardan mahrum kılmaz ama tecavüz ve bu sıfatlar bir insan da bir araya gelmez , gelemez .

İnancı gereği kadının örtünme farzını bilenler , bilip yerine getirenler hatta bilip yerine getirmeyenler ; sırf bunu biliyor diye bunu hayatında uygulamaya geçirmeyen bir hemcinsine her türlü yaftayı yapıştırma hakkını kendinde görmemeli . Mevzu inanç ise , hiç bir erkeğin bir kadına böyle bir zorbalıkta bulunması kabul edilir değildir , önce bu eleştirilsin . Mevzu inanç ise , bir kadının örtünüp örtünmeme hükmü ile , bir erkeğin bir kadına tecavüz etmesinin , cinsel doyumla bakmasının hükmü arasında da dağlar kadar fark vardır , önce bu eleştirilsin .

Son düzenleme:
Bakın burada verilen örnekler gibi , tv da haber olmuş , hatta katilleri Müge Anlı da aranmış bir kadının başına gelen vahim olay ; bizim çok yakınen şahit olduğumuz tanıdığımız bir aile idi .
Düşünüp aklıma geldikçe kahrolurum .
Evinden çıkıp tuhafiyeciye giden kadından bir daha haber alınamıyor , ayak bileklerinde pardesüsü , omuzlarından inen baş örtüsü ... Yün almaya çıkıyor evden .
Sonuç , aşağılık iki adam dükkanın alt katında o yünler gelin bakın diyerek , kadının yazmaya bile elimin gitmediği vahim sonunu hazırlıyorlar .
Gözlerinin dönmesine ne sebep oldu bu adamların ?
Çok affedersiniz o...san duyulacak kadar küçük bir ilçe burası , bunu nasıl göze aldılar ?
Çünkü pislikler .
Bu pislikleri hiç bir şey durduramaz .
Kalplerinde kötülük yapmanın korkusu yok .

Ve lütfen bana , bu tarz örnekler gerçeği değiştirmez demeyin .

Değiştirir , bu pis zihniyet değişirse , bu olaylar değişir .

Okurken tüylerim diken diken oldu Allah'ım sen kötülerin şerrinden koru ben daha bu konuda fikrimi yazmam zira yazsamda yine kadın erkek ayrımı yapılıyor, sadece şu yoruma cevap vereceğim, benim kızım var, oğlum yok ama olsaydı oğluma kadının cinsellik demek olmadığını, onları sevip sayması, kendinden küçük kızları koruyup kollaması, büyüklerine hürmet etmesi, ahlaklı, namuslu, erdemli olması gerektiğini, kimsenin ırzına, malına, canına kastedemeyeceğini, namusun yalnızca kadında değil erkekte de olduğunu, iyi bir insan olması ve ona öğrettiğimiz değerlerine sahip çıkması gerektiğini, şefkat, merhamet, vicdan ve dürüstlükten asla taviz vermemesini söylerdim, kızımı Nasıl yetiştirmişsem oğlumu da aynı şekilde yetiştirirdim, çünkü benim inancım ve fikrime göre kız ve erkek çocukları aynı terbiyeyle yetiştirilmeli.
Farazi yazmıyorum çünkü eşimde benle tanıştığında çokta büyük sayılmazdı, ona namuslu, dürüst bir erkek olmasını öğütleyip bunu başarmışsam, oğlumda da aynısını uygulardım.

Cete var dediler geldik

KIZ Mervecik sen de arada bir gelip yazip gidiyorsun bozuk saat misali bazen dogru söylediğin olmuyor da değil. Yok 1 kişinin üstüne 5 kişi yukleniyormus. O 1 kişi milleti zivanadan çıkarıyorsa suc yuklenenlerin mi GÜZELİM? Mesela sana da zamaninda cok mu yuklendiler? Nettiler hadi anlat BACIM?

La bu kadinlar netti sana artik bi deyiversen.?

kesinlikle katılıyorum
olay kapanmaksa;

şimdi bu ülkede herkes kapansa ne olur?
herkes kapansa, internet siteleri kapansa, herşeye yasak getirsek ne olur?

içimizde böyle sapıklar varken, daha 1 yaşındaki bebek ile bile cinsel deneyim yaşayacak kadar düşmüş, aklını, benliğini yitirmiş, ar damarı çatlamış, kendisine saygısı olmayan, şeref yoksunu, zeka yoksunu, vicdan fakiri insanlar varken, daha güzel bir hale gelir mi ki bu ülke?

nedir bunun çaresi?
eğitim mi? bu adamı en iyi üniversitelerde okutsakta içindeki vahşiliği dizginleyebilirmiyiz?

toplumdan soyutlama mı? alıp hapse kapatsak, bu adam orada, karanlık odaya hapsedilmiş köpekler gibi daha da kudurmaz mı? ve allah muhafaza bir af çıksa ve salıverilse kim tutabilir herşeyini yitirmiş bir adamı o saatten sonra?

hadım mı? sizce sadece cinsel ihtiyaçların tatmini midir bu olay? sevişirken tepkisiz yatan kadınlardan bile hoşlanmazken erkekler, parçalanan, oluk oluk kanayan, daha canı yanınca "anne" bile diyemeyen minicik bir bebek mi bu adamın cinsel ihtiyaçlarını giderecek? bu tamamen sadistlik. bu tamamen işkenceden zevk almak, bu tamamen canilik! insan hayat kadınların yaşadıklarını dahi işkence olarak nitelendirebilirken, bunun adını ben koymakta güçlük çekiyorum.

idam mı? o kadar kolay mı kaçması bu günahından? sadece 3 dakika mı? asılsın ve bitsin mi?
o çocuk eğer kurtulursa hayatı boyunca, yaşadığı bu dayanılmaz acı yüzünden cinsel organına yabancılaşacak. belki altına yapma huyundan bile kurtulamayacak.
daha minicik bir bebekken, şu dünyada yemekten, içmekten, uyumaktan ve etrafına gülücükler saçmaktan başka bir fonksiyonu yokken, insanların en çiğine rastladı. en kötüsü dokundu minicik bedenine. en aşağlık olanı kirletti onu sapkın niyetleriyle. bu kadar fonksiyonsuz bir bedenle dahi bunları yaşadıysa, büyüyünce, bir kadın olunca neler gelir kim bilir başıma diye düşünmez mi her sokağa adım atışında?

şunu anlamıyorum benden rahatsız olanlar neden gelip konularıma yazarlar. yazmayın kardeşim. açın konu orada yazışın birbirinizle.
dur diğer alıntılara geçmeden sana yazayım o nası mesaj yaahu küstüm oynamıyorum der gibi senin konun olması için bdv de falan olmalı haber içeriği bu senin konun değil ki

nihatın konune güldüm ya ALLAH ta seni güldürsün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…