Şok oldum...

canim benimde osorunum vardi ama pat diye daliyolardi iceriye müsaitmiyiz degilmiyiz düsünmeden
bende esimle tartistim gitti aldi anahtari
bence anahtar vermek cok sacma cünki orasi bizim evimiz ve bizim özelimiz

Ya arkadaslar kiziyorsunuzda yaslilar cahil insanlar, düsünmeden yapiyorlar bazi seyleri.
Arkadas sonuna kadar hakli, görgü kurallarina aykiri birsey bu, ama sanki hepiniz adami döveceksiniz:)
dedimya yasli, cahil bilmiyor iste.
Bana göre tatli dille babacim birdaha böyle birsey oldugunda haberim olsun demek lazim.Basim acikken baska adamlarin evime girmesini istemiyorum dersin.
Kocana gidip adami sikayet edercesine anlatmaktansa, direkt kayinbabanin yüzüne söyle.
Oda insansa anlar zaten.

ne kadar iyimser ve sabırlsınız...ben sizin gibi hayatta yapamam...şimdi adama bir sürü laf sayacağım ama arkadaşlar gerekeni söylemişler zaten..bence bunun cahillikle alakası yok..bu bir görgü kuralıdır...cahil kavramı bana göre bambaşka...benim 80 yaşındaki dedem de cahildir çoğu şeyde ama edep ahlaka o kadar önem verirki bütün çocuklarınıda öyle yetiştirmiş..akıllı okumuş torunları bile edep konusunda eline su dökemez..benim kayınvalidemde cahilim ayağında görgüsüzlükler yapıyor..bu yüzden bu bahaneye kesinlikle katılmıyorum tahammülüm yok

X