Şok oldum...

bence anahtarin biri sende olur biride esinde ne gerek var yedek anahtara hemen alin anahtarim icerde kaldi deyin sonrada biseyler bul bi daha verme

ahhhhhhh bir anahtar vakası daha ben neler çektim bu anahtar yüzüne halende çekiyom yeni evlisin galiba en nefret ettigim şey benden habersiz eve girmeleri ve ben evde yokken evde fink atmaları

tabi orası senin evin değilki oğlunun evi sinir oluyorum ya bu düşünceyle yaşayan kaynana ve kayınpederlere ya kocan evde bile olsa belki özel bir durumda olucaksın ayıp ya sonrada saygı bekliyoalr sen saygı gösteriyormusunki özeliniz olsun bence anahraını istet kocandan ama kavgaya tartışmaya dönüşmemesine özen göster derim.

Zil çalmadan, telefon açmadan zirt pat kut diye eve girenlere çok çok kizarim bu dogru
ama seninde davranisin yanlis be arkadasim
tamam yanlis...saygisizlik...anliyorum bende çok kizardim
ama tehdit edecegin yere kayinbabana soyleseydin daha iyidi bence

hem bak...bisi dicem...ben anahtirimi kimseye vermedim (yani geri aldim onlardan) fakat asla ve asla anahtarimi kilite vurmadan, zinciri çekmeden asla durmam evde, yatamam da

sende oyle yap...sirf onlar yuzunden degil yani, kendi guvenin içinde yap
boylece kimsecik giremez
uygun bir dilde anlatirsan kayinbabana, kayinvalidene, sanirim anlarlar

Durumdan rahatsızlığınızı direk eşinizinde bulunduğu bir ortamda kayınpederinize söyleyiniz ancak bunu ifade ederken kelimelerinizi karşınızdakini veya eşinizi incitecek şekilde yapmayın. sonuçta o anahtarı bir şekilde vermişsiniz. Kayınpederinizin bunu kasıtlı yaptığını düşünmüyorum. Ve dahada kötü bir şekilde yakalanabilirdim diyerek izninizle anahtarı istiyorum gerekli olduğu zaman ben bırakırım deyin ve anahtarınızı alın böylelikle hem eşinizin hemde kayınpederinizin gönlü kırılmadan sizde rahatsızlığınızdan kurtulursunuz. Eğer hayır veremem falan derse o zaman tekarardan burada tartışırız.

burda hata senin evde olduklarini gordukleri halde direkt banyoya yonelmeleri
insan bir sorar musait mi diye
son nokta yani diyecek soz bulamiyorum ki

Hey allahım yaaa sanki anahtarı evdeyken girin diye verdiniz...acil durumlar için verilmiş ne kadar düşüncesizlermiş yaaaa...
Senin evde olduğunu bilerek içeri dalıyorlar dimi yanlış anlamadım ben... Çok üzgünüm çoook
Bence eşine söyle babasıyla konuşsun...Allah muhafaza alışkanlık yaparlar.... CADIARZU

ya ben evde tek kızım babam odama dahi pat diye girmez dışardan ya seslenir müsaitsem efendim baba derim yada kapıyı tıklatırlar olmaz böle şey belki kayınpederinde utanmıştır yaptığından yada evde olmadığınımı sanmış???

arkadaşım doğru diyorsunda insan evinde rahat olamicakmi
yedek anahtarımı kayinvaldeme/kayinpederime verdim diye hep diken üstündemi oturmak zorundayım
yada devamlı aceba kapıyı kitledimmi diye düşünmek zorundamıyım
neden hep gelinler düşünmeli bu tür şeyleri?
neden o koskoca adam akıl edipte bir zile basmamış yada telefon açmamış?
kayinpederide pekala bunlar genç geç kalkarlar belki uygun değillerdir diyip gelmeden bir ariyabilirdi müsaitmisiniz diye dimi?
yada kayinvaldesinin bahaneside çok komik 9da gelmiş kapıyı tıklamış duymamış
eee uyuyorsa duyamaz tabii normal yani
bide yeri gelir eşi erken çıkar kapıyı kapatır gider kadın ilaki peşinden kalkıpta kapıyı kitleyip tekrar yatmak zorundamı, niye kayinpeder kayinvaldede anahtar var olurki pat diye içeriye dalarlar diye
özel hayat denen bişey var insanlar bunu az öğrense bu tür şeylere gerek kalmaz
bide insanın banyosuna dalmakta neymiş öyle
belki orada kadının iç çamaşırları var ortada
ne yani evinin yedek anahtarı eşinin ailesinde diye kadın banyosundadamı devmalı dikkat etmeli, kim bukadar planlı ve kontrolü yaşiyabilirki?
herşeyde gençlerden beklenmemeli azıcık büyüklerde anlayışlı olmalı bence

allah'a şükür benim eşimin ailesi çok görgülü insanlardır, zaten uzağız geleceklerini gelmeden 1-2 saat önce haber ederler ama buna rağmen kayinpederim kızım abdest alıcam banyo müsaitmi diye sorar herseferinde

bir kere özel hayatı falan boş verin,kendi güvenliğiniz için kapıyı mutlaka sürgülü tutmalısınız.bu gün kayınpederiniz içeri girmiş,yarın zil çalar kapıyı açarsınız tanımadığınız biri içeri dalar.
ayrıca çok saygısız yorumlar okudum.terbiyesiz vs...şeklinde.insanın kendinden yaşça bu kadar büyük birine bu lafları sayıp azarlaması için ekstra terbiyesiz olması lazım.
adam cahillik işte yapmış bir hata.haklıdır demiyorum.düşüncesizlik yapmış.
ama bunu bilerek yaptığına inanıyorsa gelin kayınpeder sapık demektir. o zaman o apartmanda durmaması lazım gelinin.
kendi babası o şekil girse içeri(ki ne hikmetse kk da kimsenin anası babası öyle görgüsüzlükler yapmaz,ne hikmetse hep kaynana-kaynata ikilisi yapar:kahve:) azarlayıp bağıracakmı?
biraz empati lütfen...sengözlerimebaksanab

ya insan bi kapiyi calar hadi onu da gectim musaitmisin diye sorar..pes dogrusu ev hali belli olmaz ki...

canim esine soylemen bence bir sey degistirmez. sana diyecegi su. tamam onlara soylerim bir daha gelmeden once aralar zile basarlar.

sonra da onlara soyler, gelin sikayetimizi yapmis olur.

neden kendin guzelce izah etmiyorsun? Bence adamcagiz kasitli yapmamis. simdi sorsan o da pismandir zaten. uzulmustur. bence kayinvalidene guzelce izah et. kocasina o soyler. ya da sen direkt kayinvalide ve kayinpederinle konusursun.

bence bu kadar buyutulecek bir olay degil. zaman zaman hepimiz istemedigimiz durumlarla karsilasir dusuncesizlik yapariz. adi ustunde dusuncesizlik. dusunulerek yapilsaydi dusuncesizlik denmezdi zaten.

Yenı evlendıgım aylarda bende anahtar konusunda bayagı cekmıstım kayınvalıdemden.
sonra kurnazlık yapıp anahtarı aldım kendısınden.bidahada ne o istedı nede ben verdım anahtarı.benımde kayınvalıdem ben yokken eve gırıyordu o ayrı konuda.
bıde bı c.tesı bıyere gıdıcektık.saat 11,30 gıbı gel dedım kendısıne.
kendısı sabah 10 da zili çalmaya basladı.bende duştayım zilin caldıgını duyyorum ama
acamıyorum.derken 5 dakka gectı bıdaha calıyo zıl nası sınır oldum.en sonunda bı anahtarın kapımın delıgıne gırdıgını duydumm.hemen bornozu gıydım sabunlu sabunlu.
cıktım baktım kaynanam kapıyı alttan ustten acmıs ama kapı zıncıre takılmıs.
kapının zıncırını acıp kapıyı actım kendısıne.
ve ınanın hıc utanmadıı ...
hıc bısı demeden gectı otturdu odaya.
soyledıgım tek soz şu oldu kendısıne sabah evden cıkmadan once
benı arasaydınız boyle kapılarda kalmazdınız dedım.
bır kac zaman sonrada aldım zaten anahtarımı kendısınden guzellıkle bısılerı bahane derek istedım.suan cok mutluyum:asigim:

sızın olayınıza gelınce arkadasların dedıgı gıbı kapınızı ne olursa olsun kıtleyın ve mutlaka surgu taktırın.ben şu sıralar olayı abarttım ve tekzenden kapı alarmı aldım.sadece 5lira fıyatı.evde yanlızda olsam her sekılde kapımı alttan ustten kıtler, zıncırımı takarım.sımdı bıde alarm taktım.kapı acılınca baslıyo ötmeye.kesınlıkle tavsıye ederım.
kayınpederınız koskoca adam yasını basını almıs ınsan.evınıze sıze sormadan allahın pazar gunu baska bı adamla dalması cok yanlıs.
sız o gun evde esınızde olup uygunsuz pozisyonda olabılırdınız.hiç mi utanmıcaktı acaba.
bence en ıyısı sız bır sekılde anahtarı tatlı dılle alın .a.s.

insanlar ne kadar düşüncesiz ve bencil bizde acaba yaşlanınca öylemi olacağız.....bu ne rahatlık

canım benim seni çok iyi anlıyorum bende kayınvalidem, kayınpederimle aynı apartmanda oturuyorum bende birçok zorlukları kadar birçok iyiliklerini de yaşadım inkar edemem.....

ben kasıtlı yapıldığını düşünmüyorum açıkcası çünkü yanlız değil elin adamı var onun yanında senin rencide olmanı istemez sonuçta sen onların ismini taşıyorsun ne kadar kötü olursan ol bunu yapabileceğini sanmıyorum......belki gerçekten senin dışarıda olduğunu falan düşünmüş olabilir.....

bizim evin yedek anahtarı kayınvalidemlerde var ben evdeyken öyle bir densizliklerini görmedim ama bende çalışıyorum ben işteyken ne yaptıklarını bilmiyorum.... ama gerçekten yedek anahtarın onlarda durmasının faydalırın görüyorum ne bilim aklıma birşey geliyor yada takılıyor ütü takılımı kaldı vs. hemen arıyorum kadıncağız çıkıp bakıyor yada acil işe gelmesi gereken bir şeyi evde unuttuysam ve bende işten ayrılamıyorsam yerini tarif ediyorum alıp getiriyorlar vs.....

bizde birçok sorun yaşadık bende eşime bazı şeyleri anlattım ama tabi biraz dozunu kaçırıyoruz sakinliğimizi koruyamıyoruz ve malesef 3. kişiler yüzünden biz eşimle tartışmaya aramız bozulmaya başlamıştı ben artık bir sorunum varsa kendim çözüyorum çünkü eşime söylersem işlerin boyutu değişiyor hem ne yapabilir sonuçta onun annesi babası olan yine sana olur onlar birbirlerinden yana olurlar sen kötü gelin olursun..... benim sana tavsiyem sorunlarını direk sen çöz eşini karıştırma ha tabiki haberi olsun ama sakın şikayet baabında olmasın ben bir olay olduğu zaman lafımı söylüyorum artık yoksa söylemezsem içime atıyorum sonra eşime patlıyorum işin boyutu değişiyor.......artık onlarda alıştılar birşey diyemiyorlar ve bunu yaşabildiğimden beri eşimlede çok mutluyum.

ya hadi diyelim ki evde olmadıklarını sanmışlar o nedenle girmişler. e girince görmüşler gelinlerinin evde olduğunu,başının açık olduğunu insan bi özür diler? bi de üstüne üstlük paldır küldür banyoya dalmışlar sormadan etmeden.. yaşlılıkla cahillikle ne alakası var bunun? bi insanın evine girdin hadi, banyosuna ne dalıyosun? evde olmasalar bile banyoya girmeleri yanlış banyo orası ya.. misafirlikte bile insanlar önce sorar banyonuzu kullanabilir miyim diye.. bi de yalnızmış evde gelinleri,pes diyorum. olacak iş değil eşinizle kesin bi dille konuşun anahtarı da alın ne ayıp olur ne bişi asıl onların yaptıkları ayıp

ayyy bende şok geçirdim gerçekten seni yerinde olsam anahtarı alırım dünya hali diyosun doğru ama ben çookk rahatsız olurdum bu ne ya söylemeden girilirmi eşine söyle ve babasınla konuşsunn
ay valla ben sinirlendim şimdi

bence çok fazla buyutulecek bısey yok arkadaslar tamam sınır bozucu ama ıyı tarafındanda bakılabılırız :1no2: kbence esını falan karıstırmadan kendısı kaynatasınla konussun bırebır anlamasda tekrar yaparsa ozamn esınle konusur sımdı sıkayet etmıs gıbı olmasın :jeyyar:kendı işimizi kendimiz halletmeyi ogranmemız lazım bence kaynatası yapmıstır bır cahıllık guzel bır dılle uyarması yerınde olur bu benım fıkrım tabıı sırnaşık şey

bu sabah şok geçirdim yaa
kaynanamlarla aynı binada oturuyoruz ben çalışıyorum pazar günleri izinliyim bugünde öğlene kadar uyudum kalktım kahvaltımı hazırladım tam oturdum kapı açıldı anahtarla acaba eşimmi geldi diye düşündüm kalktım kapıya bi gittim kayınpederim ve bi adam içeriye girmişler bile (ben kapalıyım)başım açık falan öle kalakaldım onları görünce binanın dışında bizim banyoya denk gelen yerde bi nemlenme oluşmuş ona bakıcaklarmış paldır küldür girdiler banyoya ya müsait olmaya bilir ben çalışan biriyim o şokla bişey diyemedim bana yardım edin ben ne yapim kızlar onlara anahtarımı ne olur ne olmaz dünya hali acil bişe olursa girebilsinler diye kendim verdim ama böyle yapcakları akımın ucunda geçmedi

Arkadaş konuyu 16sında açmış ve gitmiş. Ne silerin yorumlarına cevap verme zahmetine girmiş, ne de konu ile ilgili gelişmeleri aktarmış. O gün akşam eşi gelince ne oldu, eşine söyledi mi? Söylediyse eşinin tepkisi ne oldu?
Aradan 13 gün geçmiş ve konuyu açan arkadaş ortada yok....

X