Şok oldum...

hayalsevgili

:) :)
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2008
189
1
bu sabah şok geçirdim yaa
kaynanamlarla aynı binada oturuyoruz ben çalışıyorum pazar günleri izinliyim bugünde öğlene kadar uyudum kalktım kahvaltımı hazırladım tam oturdum kapı açıldı anahtarla acaba eşimmi geldi diye düşündüm kalktım kapıya bi gittim kayınpederim ve bi adam içeriye girmişler bile (ben kapalıyım)başım açık falan öle kalakaldım onları görünce binanın dışında bizim banyoya denk gelen yerde bi nemlenme oluşmuş ona bakıcaklarmış paldır küldür girdiler banyoya ya müsait olmaya bilir ben çalışan biriyim o şokla bişey diyemedim bana yardım edin ben ne yapim kızlar onlara anahtarımı ne olur ne olmaz dünya hali acil bişe olursa girebilsinler diye kendim verdim ama böyle yapcakları akımın ucunda geçmedi

böyle terbiyesizlik olamaz.hemen eşinizle görüşün hatta biraz abartın banyoda olabilirdiniz.ev hali kapalı olmasanız bile herkesin bir mahremiyeti var kendi giriyor bide elalemin adamıyla.ben böyle bir şeyi eşime söylesem.baba falan dinlemez bu terbiyesizliğin haddini bildirir.ringonun ahırımı eviniz.destursuz giriyorlar.zil var.telefon var.yazıklar olsun çok sinirlendim.alın ellerinden anahtarlarıkötükedihüso

ne kadar buyuk bı terbıyesızlık bu ya sız banyoda olsaydınız allah bılır yınede banyoya gırer gösterırdıo...anahtarınızı alın bıyere gıderken bırakın bence

buna benzer bir konuya daha yazmıştım....kayınpederinizin bir adamla, çat kapı, içeriye girmesi inanılmaz bir düşüncesizlik örneği. çıplak bile olabilirdiniz. sanki o evde yaşayan bir gelini ,yok..kayınpederinizi, çok ayıpladım... bari ,insan bir zili, çalar..... nasıl bir rahatlıktır bu. bence olayı, eşinize anlatın.... ve babasının siz evdeyken kapıyı çalmadan girmemesini istediğinizi,söyleyin...bir de yanında yabancı bir adam varmış.. pes diyorum, başka da bir şey demiyorum....

Son düzenleyen: Moderatör:
yok artık yaa hadi hafta içi olsa iştesin sanar dicem ama pazar günü bi kapıyı tıklatsınlar bi zile bassınlar yaa bune böyle yaa ALAH SABIR VERSİN GÜZELİM kendi evinde artık ütüklü oturucaksın heran biri kapıyı açabilir korkusuylaa MAŞALLAH YANİİİ

:1shok:
bu ne rahatlık böyle, siz o anahtarı eve paldır küldür girsinler diye vermediniz.mahremiyet denen şey var.
eşinize anlatın,babasıyla konuşsun, anahtarı istesin. çok acil bir durum olursa çilingir çağırsınlar. anahtarı ne için verdiğinizi anlamamışlar.

Ya arkadaslar kiziyorsunuzda yaslilar cahil insanlar, düsünmeden yapiyorlar bazi seyleri.
Arkadas sonuna kadar hakli, görgü kurallarina aykiri birsey bu, ama sanki hepiniz adami döveceksiniz:)
dedimya yasli, cahil bilmiyor iste.
Bana göre tatli dille babacim birdaha böyle birsey oldugunda haberim olsun demek lazim.Basim acikken baska adamlarin evime girmesini istemiyorum dersin.
Kocana gidip adami sikayet edercesine anlatmaktansa, direkt kayinbabanin yüzüne söyle.
Oda insansa anlar zaten.

sonra kaynanmada gelmiş bana dün akşam eve geldiğinizi duymadım sabahta 9 da kapıyı tıklamış açmamışım ki benim pazar günü öğlene kadar uyduğumu çok iyi biliyorlar bende kaynanama size bişey demiyorum ben akşam eşimle konuşucam dedim

Ya arkadaslar kiziyorsunuzda yaslilar cahil insanlar, düsünmeden yapiyorlar bazi seyleri.
Arkadas sonuna kadar hakli, görgü kurallarina aykiri birsey bu, ama sanki hepiniz adami döveceksiniz:)
Bana göre tatli dille babacim birdaha böyle birsey oldugunda haberim olsun demek lazim.Basim acikken baska adamlarin evime girmesini istemiyorum dersin.
Kocana gidip adami sikayet edercesine anlatmaktansa, direkt kayinbabanin yüzüne söyle.
Oda insansa anlar zaten.

ahh güzelimm ahh bi düşün bi canlandır kafandaa yeni uyanmışsın başın açık üstün de gecelikk yani ev halisin evim dediğin yerde rahatça dolaşıyorsun sonraa hoop kapın açılıyo kayınpeder ve tanımadığın bi adam böyle relax olabilirmiydin acaba ahh babacım hoş geldinizmi derdin??
:uhm:

çok ayıp gerçekten terbiyesizlik...
bir bayanın olduğu yere bu şekilde girmek..zil diye bir kavram var haberleri vardır heralde..

yanındaki adamı ve sizin içerde bulunabileceğiniz durum olasılıklarını düşünerek davranmalıydı, nasıl bir davranış, nasıl bir düşüncesizlik anlamadım, konuşun açık açık.

Ne kadar büyük düşüncesizlik
Tek başına olsa dahi siz evdeyken kapıyı çalmadan girmemeli ki yanında başka bir adam varmış.
Kayınvalideniz de üstünü kapatmaya çalışmış sanki sen evde yoktun kapıyı çaldık duymadın diye.
Telefon denilen, zil denilen bir şey var.
Alın anahtarı gerekli olduğu zaman verin.
Ya da eşinizle konuşun gerekeni söylesin.

eşinle acilen konuşşşşşş güzelim...arkadşlar herşeyi söylemiş zaten...yaşlıda olsa insan kimsenin evine böyle pervasızca giremez elin adamıyla..hem yaşlı anne babalar böyle konularda daha titiz diye bilirim ben..yanlarında bacak bacak üstüne at,dünyanın lafını söylerler geline,kıza..kaldıki anahtarla eve dalmak...hemde bi yabancıyla..Allahtan başka şekilde karşılaşmamışsınız..ev hali sonuçta..sonra ayıkla pirincin taşını..anahtarını kapının arksında tut canım herzaman..ben olsam yedek anahtar bile olması mümkün değildi kayınbabamlarda zaten..ya bi an kendini düşündümde..Aman Allahım..şok şok şok gerçekten..eşimi hele hiç düşünmek bile istemiyorum..

Oda insansa anlar zaten.

Katiliyorum cnm ne kadar olgun dusuncelisin :1hug::1hug:

sen gene eşinle konuş falan ama sen gene de evdeyken kapının arkasına anahtarını tak bence. açamazlar böylece. ayak yolu olmasın eviniz..

bişe sorcam sen daha öncedende bu tarz problemler yaşamışmıydın eşinin ailesiyle?

bi kereliğine yapmışsa kayınbabam affedebilirsin... ama kaynananın dili biraz papuç gibiymiş onu anladım=))

sen gene eşinle konuş falan ama sen gene de evdeyken kapının arkasına anahtarını tak bence. açamazlar böylece. ayak yolu olmasın eviniz..

bu fikir süper, ayrıca zincir mincir taktır, arkadan sürgüle..anahtarı ellerinden alma....sonra bir sürü laf senin de canın sıkılır...bu olayı bence eşinle konuş, babasını şikayet etme babında değil haberi olsun, sonra başka şekilde ortaya çıkar da bana niye demedin der valla...

X