Zeytinyağlılar Soğanlı Çıtır Enginar

ben bu yemeği Yemekteyiz yarışmasında görmüştüm arayıp tarayıp bulamamıştım teşekkürler isabel yenge

enginarları ters kapatıp hasliyormuyuz anlamadım
Soğanların üzerine ters yani çukur kısmı alta gelecek şekilde koyuyoruz. Limon suyu ve suyu ekleyip pişiriyoruz..Ama sonlara doğru içindeki su bitmiş olacak ve soğanlar kavrulmaya ,Enginarların Soğanla temas eden kısmıda kızarmaya başlayacak...

Ben de geçenlerde yapmıştım buna benzer tarif ama sizinki şahane gözüküyor ellerinize sağlık

Aman Allahım. Bu kadar az malzemeyle böyle enfes bir şey çıkacağı aklıma gelmezdi. Henüz tatmadım ancak hayal edebiliyorum tadını. Ellerinize sağlık enfes gözüküyor.

ben bu enginarın yetiştirildiği yere gittim seferihisarda. o kadar tatlı ki heryer enginar doluydu. taptaze ordan almıştık. lezzetine doyum olmuyor inanın

Bu tarif tam yapmalıkmış ellerinize sağlık. Çok özlediğim sevdiğim lezzetlerden kendisi.
Malesef karadenizde de yok

Teşekkür ederim..
Konserve olanlardan marketlerde bulabilirsiniz. Ben taze olmadığında konservesini kullanıyorum oda oldukça güzel oluyor

Cesaret edememiştim. Hep taze tüketmeye alışınca. Teşekkür ederim artık gönül rahatlığıyla alabilirim

Enginarı çok seviyorum. Eline sağlık harika gözüküyor , Bende tarife göre yapicam. Sizin kadar güzel yapabilecekmiyim bakalım.

Enginarı çok seviyorum. Eline sağlık harika gözüküyor , Bende tarife göre yapicam. Sizin kadar güzel yapabilecekmiyim bakalım.
Teşekkür ederim, kesinlikle yaparsınız. Suyunu çekip kavrulma aşamasına geçince güzelce, karamelize oluncaya kadar kavurun lütfen.
Ve sonuçtan haberdar ederseniz sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…