Popüler Konu Soğan kürü kullanıp hamile kalan var mı?

Adet zamanıda yapabilirsiniz ama en etkilisi adet bitiminden sonra 7.gün oluyormuş sanırım çatlama zamanlarına denk geliyor
Ağrılar için pek bilgim yok ama 10-15 günden fazla tüketmeyin rahim duvarını inceltiyormuş.
Ben sadece akşamları yemekten önce içtim oda 6 gün sürmedi :KK53:

benim yumurtlama zamanım 12-14.günler genelde tüm kadınların böyledir ve adetin 7.gününden itibaren içmeye başlanıldığında 15 gün içileceğinden 15+7=21.güne kadar içilmiş oluyor yani hem yumurtlama zamanına hemde yumurtaların çatlama zamanına denk geliyor kür bittiğinden sonra 1 hafta içinde de yani adet tarihi başlıyor. ben bunları düşünerek 7.günü başlamıştım ama eğer yanlışsa bir sonraki ay sizin dediğiniz gibi yaparım

benim yumurtlama zamanım 12-14.günler genelde tüm kadınların böyledir ve adetin 7.gününden itibaren içmeye başlanıldığında 15 gün içileceğinden 15+7=21.güne kadar içilmiş oluyor yani hem yumurtlama zamanına hemde yumurtaların çatlama zamanına denk geliyor kür bittiğinden sonra 1 hafta içinde de yani adet tarihi başlıyor. ben bunları düşünerek 7.günü başlamıştım ama eğer yanlışsa bir sonraki ay sizin dediğiniz gibi yaparım

Tatlım her bayanın aynı denk gelmez catlama günleri benim mesela 11.gün catlama, adet döngüm 25 günde bir yani 25-14=11 olarak hesaplanıyor. Ve gebeliğimde tamda çatlama gününe denk geldi.
Ama sen kendini nasıl rahat hissedersen öyle başla, şifalanmak maksadıyla niyet ettikten sonra 3 gün önce 3 sonra ne farkeder

selam arkadaşlar, bende bu ay çok sevdiğim bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine soğan kürüne başladım bugün 3.gün olacak ama bir sorum var bugün böbrek ağrısı yaşamaya başladım belkide böbrek değildir emin değilim ama sağ boşluğum yani belimin sağ tarafı ağrıyor akıntım olurdu normalde iki gündür tek damla akıntım olmadı bunlar soğan suyunun etkisimidir? bir sorum daha olucaktı ben adetimin 7.günü başladım bazı yerlerde adet bitiminden itibaren 7 gün sonra yazıyor kafam karıştı açıkçası acaba yanlış bir zamanda mı başladım ben cevaplarsanız çok sevinirim

mrb benım soğan kurum dun bıttı.agrın olması normal benımde agrılarım olmustu ama bellı sure sonra gecıyor ben ıcımı temızledıgı ıcın agrım oluyor dıye dusunmustum dayanmaya calıstım sukur bıttı.bırde asırı gaz sıkayetım vardı buda normalmıs.akıntın ılerkı gunlerde eger sorun varsa cogalıyor yoksa olmuyor bende cok az olmustu.adetımın 7.gunu basladım bende, bu sekılde baslayıp cok hamıle kalan okudum.bugunde ıncır havuc kuru yapıcam hayırlısı bakalım adetıme 9 gun kaldı denemek ıstıyorum :)

öncelikle büyük geçmiş olsun canım. inşallah tekrar ameliyata gerek kalmaz.
soğan kürüne adetin başladıktan sonra 7. gün başlıyorsun. adetinin bitmesini beklemene gerek yok. adetinin 7. günü yani.
soğanı çok soyma üst kuru kabuğu al sadece.
en kısa zamanda şifa bulman dileğiyle tatlım :KK16:

amin inş. yaa bu soğan sarı kışlık soğan mı yoksa şimdi satılan soğanlardan olurmu taze oluyor ya...

ya kızlar kafam çok karıştı, kaçıncı soruşum ama kızmayın :)) herkes bişey diyor.

adetin 7. günü olarak emindim, şimdi adet bitiminden itibaren 7 gün diyenler var. saraçoğlu da sanırım ikincisini söylüyor. adetimin ilk günündeyim, acele cevap ona göre alcam soğanları :KK70:

Tatlım her bayanın aynı denk gelmez catlama günleri benim mesela 11.gün catlama, adet döngüm 25 günde bir yani 25-14=11 olarak hesaplanıyor. Ve gebeliğimde tamda çatlama gününe denk geldi.
Ama sen kendini nasıl rahat hissedersen öyle başla, şifalanmak maksadıyla niyet ettikten sonra 3 gün önce 3 sonra ne farkeder

bu ay ilk kez başladığım için acemiliğime geldi başka sefere adetten sonra başlarım ama bana tavsiye eden ve o hamile kalan arkadaşım da adetin 7.günü başlamıştı o yüzden bende öyle yaptım neyse inş. şifa olur hepimize. birde akşam aklıma takılan bir şey daha var 15 gün içtikten sonra zaten bir kaç gün sonra adet olucaz ama kürde ara verin sonra adet olmaya 10 gün kala tekrar başlayın yazıyordu o nasıl olacak bir sonraki adet dönemindenmi bahsediyor?

mrb benım soğan kurum dun bıttı.agrın olması normal benımde agrılarım olmustu ama bellı sure sonra gecıyor ben ıcımı temızledıgı ıcın agrım oluyor dıye dusunmustum dayanmaya calıstım sukur bıttı.bırde asırı gaz sıkayetım vardı buda normalmıs.akıntın ılerkı gunlerde eger sorun varsa cogalıyor yoksa olmuyor bende cok az olmustu.adetımın 7.gunu basladım bende, bu sekılde baslayıp cok hamıle kalan okudum.bugunde ıncır havuc kuru yapıcam hayırlısı bakalım adetıme 9 gun kaldı denemek ıstıyorum :)

benimkide bitse biran önce keşke çok zorlanıyorum içerken. ağrım bugün yok sanki ama ilerleyen saatlerde olabilir bilmiyorum o gaz sancısı bende de oldu ne yazıkki :KK1:

ya kızlar kafam çok karıştı, kaçıncı soruşum ama kızmayın :)) herkes bişey diyor.

adetin 7. günü olarak emindim, şimdi adet bitiminden itibaren 7 gün diyenler var. saraçoğlu da sanırım ikincisini söylüyor. adetimin ilk günündeyim, acele cevap ona göre alcam soğanları :KK70:

İ. Saraçoğlunun kendi sitesinde adetten sonra 7.gün diyor ama birçok yerde de adetin 7.günü yazıyor sen kararını ver bi gün başla soğanlarını da al biran önce dursun evde :KK1:

mrb arkadaslar.bu soğan kürünün 2.cı uygulayısında yanı adete 10 gün kala uygulanısında tekrar gunde 2 kez mı ıcılecek?yoksa bır kez mı? bılen varsa yardımcı olabılırmı?

merhaba arkadaşlar...benim de adetim dün bitti.aslında ben de adetten itibaren 7.gün başlamayı düşünüyordum.ama ibrahim saraçoğlu'nun videolarını bulup izledim.1. kür 2. kür diye ayrı ayrı anlatmıyo hiçbirinde.diyo ki adetinizden 15 gün önce başlayın ve 15 gün için diyo.ve bunu 2-3 ay uygulayabilirsiniz diyo.ben de düzenli edet gördüğüm için adetimden 15 gün önce başlamayı düşünüyorum.akıntım oluyo bazen ve artık bebeğim olsun çok istiyorum.bu yüzden yapıcam.
allah hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın inşallah.....

amin inş. yaa bu soğan sarı kışlık soğan mı yoksa şimdi satılan soğanlardan olurmu taze oluyor ya...
klasik yemeklik sarı- turuncu kabuklu soğan olacak tatlım :KK16:

tatlım daha önce ayrıntılı açıklamasını yaptım. adetin 7. günü başlayacaksın. ben öyle yaptım hamile kalan bir çok arkadaşta öyle yapmış. saraçoğlu da adet bittikten 7 gün sonra demiyor yanlış yorumlanıyor. sen içini ferah tut. adetin 7. günü başla.

bak benim geçen ay E2 değerim tavan yapmıştı doktor şok oldu. bu ay soğanımı içtim. gittim yine hormon testine şimdi aldım sonuçlarımı normal seviyeye gelmiş değerlerim. çok şükür. :KK16:

bu ay ilk kez başladığım için acemiliğime geldi başka sefere adetten sonra başlarım ama bana tavsiye eden ve o hamile kalan arkadaşım da adetin 7.günü başlamıştı o yüzden bende öyle yaptım neyse inş. şifa olur hepimize. birde akşam aklıma takılan bir şey daha var 15 gün içtikten sonra zaten bir kaç gün sonra adet olucaz ama kürde ara verin sonra adet olmaya 10 gün kala tekrar başlayın yazıyordu o nasıl olacak bir sonraki adet dönemindenmi bahsediyor?

evet canım bir sonraki adet dönemini kastediyo. hamileysende sorun olmuyor zaten soğan kürünün zararı yok :KK71:

mrb arkadaslar.bu soğan kürünün 2.cı uygulayısında yanı adete 10 gün kala uygulanısında tekrar gunde 2 kez mı ıcılecek?yoksa bır kez mı? bılen varsa yardımcı olabılırmı?

günde bir kere tatlım sabah aç karına :KK16:

slm kızlar bugün aklıma bi şey takıldı 5 dk. kaynadıktan sonra hemen süzüyorum ılımasını bardakta bekliyorum ama bu sabah süzmedim ılıyınca süzdüm tadı daha farklıydı siz ne zaman süzüyosunuz ???

tatlım ben saraçoğlunu bi programında izledim orda tencerenin kapağını kapatın ılınmasını bekleyin dedi. kaynatırkende ağzı kapalı olacak. ılındıktan sonra süzüp içtim ben...

İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesinden yazmıştım önceki sayfalarda arkadaşlar, buyrun;

:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
--> SOĞAN KÜRÜ

İlk başlangıç zamanınız adet bitiminden en erken 7 gün sonra, ya da tam tarihinizi biliyorsanız adet gününüze 15 gün kala.

1,5 su bardağı kaynamış suya kabuğu soyulmuş orta boy kuru soğanı dörde böl, at. 5 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıyınca iç (Sakın soğutma iyice). Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez iç. Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz. İkinci Kür İçin; İlk adeti olduktan sonra ikinci adete 10 gün kala tekrar aynı kürü 10 gün uygula. (Ben ikincisini 7 gün biliyordum o kadar uyguladım o yüzden, ama siz 10 gün yapın kızlar).

--> İNCİR KÜRÜ

1 lt. kaynamış suya 15-16 kuru incir koy, 20 dk. ağzı kapalı olarak kaynat. Ilıdıktan sonra süz. 2 veya 3 e bölerek öğünlerden 10-15 dk. önce aç karnına iç. 25 gün uygula + 7 gün ara ver + Tekrar 25 gün uygula. Toplam 50 günlük kür. NOT: İncirleri bir kez kopararak suya at. Eğer incirin dışı beyaz pudralı ise önce yıka, sonra suya at.

--> KEÇİBOYNUZU KÜRÜ

Yarım litre kaynamış suya 6-7 adet adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak at. 3 dk. ağzı kapalı olarak hafif ateşte kaynat. 20 dk. dinlendir. Dinlenme süresi sonunda keçiboynuzu parçalarını çıkar. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da akşam yatağa giderken iç. Bu uygulamaya 1 hafta boyunca hergün devam et. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken 1 su bardağı su iç. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygula.

DİPNOT: Soğan ve incir kürü aynı anda uygulanmaz. İlk adım soğan kürü (2 kür), soğan küründen sonra incir kürü. İncir kürüne başlangıç için şart olan herhangi bir zaman-adet dilimi yok. Bu paylaştığım bilgileri de araştırıp buraya aktardım arkadaşlar. İbrahim SARAÇOĞLU'nun resmi sitesindeki sıkça sorulan soruların hepsini tek tek okudum. Kür başlangıç zamanlarını da o cevaplardan edindim. Tariflerini de yine aynı siteden kür tariflerinden aldım. Güvenebilirsiniz ya da güvenmezseniz de 33 sayfalık sıkça sorulan soruları ve cevaplarını okuyup aynı sonuçlara ulaşabilirsiniz

benim soğan küründe 2. günüm ama her hangi belirti yaşamadım daha. ben çalıştığım için sabah aç karnına bir bardak akşam 1 bardak içiyorum. ama çok kötü tadı var 10 soğan yemiş gibi oluyorum. şifa niyetine diyip kafaya dikiyorum ne yapalım...

selam kızlar benim 5 gün oldu başlayalı resmen günler geçmiyor soğan suyu içme zamanım yaklaşınca strese giriyorum çok zorlanıyorum içerken nasıl dayanıcam 10 gün daha bilmiyorum bu gidişle soğanın s sini duyunca midem bulanmaya başlayacak :KK70:

benim soğan küründe 2. günüm ama her hangi belirti yaşamadım daha. ben çalıştığım için sabah aç karnına bir bardak akşam 1 bardak içiyorum. ama çok kötü tadı var 10 soğan yemiş gibi oluyorum. şifa niyetine diyip kafaya dikiyorum ne yapalım...

selam kızlar benim 5 gün oldu başlayalı resmen günler geçmiyor soğan suyu içme zamanım yaklaşınca strese giriyorum çok zorlanıyorum içerken nasıl dayanıcam 10 gün daha bilmiyorum bu gidişle soğanın s sini duyunca midem bulanmaya başlayacak :KK70:

içine birkaç damla limon sıkabilirsiniz kızlar o zaman daha iyi oluyor. çok soğutmayın bi de soğuyunca hoş olmuyor

içine birkaç damla limon sıkabilirsiniz kızlar o zaman daha iyi oluyor. çok soğutmayın bi de soğuyunca hoş olmuyor

ben içer içmez tatlı birşeyler yiyorum :KK70: limon asitli soğanda asitli midenize zarar vermiyormu? birde illa bu mereti aç karnına mı içmek gerekiyor ?

klasik yemeklik sarı- turuncu kabuklu soğan olacak tatlım :KK16:

tatlım daha önce ayrıntılı açıklamasını yaptım. adetin 7. günü başlayacaksın. ben öyle yaptım hamile kalan bir çok arkadaşta öyle yapmış. saraçoğlu da adet bittikten 7 gün sonra demiyor yanlış yorumlanıyor. sen içini ferah tut. adetin 7. günü başla.

bak benim geçen ay E2 değerim tavan yapmıştı doktor şok oldu. bu ay soğanımı içtim. gittim yine hormon testine şimdi aldım sonuçlarımı normal seviyeye gelmiş değerlerim. çok şükür. :KK16:

evet canım bir sonraki adet dönemini kastediyo. hamileysende sorun olmuyor zaten soğan kürünün zararı yok :KK71:

günde bir kere tatlım sabah aç karına :KK16:

öncelike sabırla cevap verdiğin için çok teşekkür ederim seyzen :)) tamam.. artık bismillah deyip adetimin 7. günü başlıyorum. bir sonraki ayda inşallah klomene başlayacağımdan inşallahhh faydalı olur!!! Rabbim en kısa zamanda hepimizin bebeklerini nasip eder inşallah sağlıkla, hayırlısıyla..

X