SMS geldi tüm öğretmenler Cizre ve Silopi’den ayrıldı...

hem milli eğitim zorla okula gideceksiniz diyor hem de teröristler otogarda gitmelerini engelliyor.
neden?
İkisi ayrı zamanlarda olan olaylar. Okula gideceksiniz dedikleri zaman roketatar saldırısı olduğu ve öğretmenlerin okula giderseniz okulu yakarız diye tehdit edildikleri zaman.. Otogar olayı dün yaşandı.

Ben pes ediyorum buralarda herkes ölsün size ve devlete zeval gelmesin
Ben matematik çözeyim bunlara laf anlatmaktan daha kolay
Karışı taraf sizde boşverin anlatamazsınız

İkisi ayrı zamanlarda olan olaylar. Okula gideceksiniz dedikleri zaman roketatar saldırısı olduğu ve öğretmenlerin okula giderseniz okulu yakarız diye tehdit edildikleri zaman.. Otogar olayı dün yaşandı.
geçmiş olsun.
İnşallah ablanız mesleğini kazasız belasız icra eder.
Sizi anlayabiliyorum bir yarınız yok gibidir.

Bir de 2 yaşındaki bebeğini bırakıp da gitti oralara.. Allah herkesin yardımcısı olsun.
ooooo .Fena.
İnsanlarımızın keşke canımdan kıymetli mi deme lüksü olsa dimi?
Öğretmenlik güzel meslek ,devlet memuriyeti.İnsanların bu mesleğe dahil olmak için verdiği çaba da cabası.
Allah yardımcınız olsun .

Savaş ortamı var doğuda ve malesef hain içerden olunca kapı kilit tutmuyor halkın çoğu hain zaten evlerinin önüne pkk mayın döşüyor onlarda yardım ediyor .. Polis pkk ile çatışıyor bunlar polise taş atıyor pkk lı ölünce ağıt yakıp polisi askeri linç etmeye kalkıyor bence devlet öğretmenini çekmek ile çok yerinde bir karar verdi madem istedikleri bu alıp otursunlar yerine .. O öğretmenlerin canı yok mu sevdikleri yollarını gözleyen yok mu ? Ne diye korku ile beklesinler orda .. Umuyorum ve diliyorum inş en kısa zaman da terör olayları da son bulur ..

en çok eğitime öğretime ihtiyacı olan bölgenin durumuna bak

bu insanlara gerekli eğitim verilmediği müddettçe barış filan umut etmek çok yersiz.
istikrar için oy verin.
al sana istikrar. :KK14:

Seminerler benim bildiğim kadarınca yaz döneminde yapılır. Hadi böyle bir seminere ihtiyaç duyuldu; bu sms ile mms ile değil genelge ile ile il ve ilçe milli eğitim müdürlerine yayınlanıp duyurulur.

Öğretmenler gununde çiçek alacak parası olmadığı için
Öğretmenıne tandır ekmeği götüren Cizreli çocukları
Bugun Öğretmenleri de terk ettı bunuda yazın ''Müfredeta''

Şunu yazarak suçladığın öğretmenler milli eğitimin mesajıyla ordan ayrılmaya başladı değil mi ? Eğer dediğin gibi öğrencileri terketmek isteselerdi şimdiye kadar terkederlerdi.Hizmet içi eğitim demek bi okula gidip seminer almak demek ve bu memleketlerinde alınacak dediklerine göre öğretmene başka yol mu kaldı? Seminer bi bahane evet bunu herkes biliyor.Ama ogretmenleri hedef haline getirmeniz sacma.Evinde otursa öğrencilerine ne faydası var ? Mebin istediği bi okula gidip imza atmalari.Onlar da devlet memuru.Siz kizacaksaniz oraya hendekler kazıp,mayinlar doseyen,devleti yok sayan,ortalığı karistiran,polisi askeri sehid eden,kendi ırkını bile düşünmeden tehlikeye atan pkk ya kızın.

çok üzücü bir durum..
hükümetin yeni stratejisi.. İnsan ozaman sormaz mı? 3buçuk yıldır neden pkk oraya yuva yapmasına fırsat verdiniz yada..
eğitimciler, kamudakiler ve nufusun %50 göç etmek zorunda kaldı.
göç edenler nereye gidiyor. gidecekleri yerde ekonomik özgürlükleri var mı ? Eğitimi eksik kalan öğrenciler önümüzdeki sınav durumları ne olacak bla bla bla..
yine beyaz bayrakla diyalize gidenleri mi göreceğiniz?
yine evinde ölen birinin kokmaması için derin dondurucuya konulmasını mı?
gerek siviliyle gerekse polisiyle yine bir sürü eve ateş düşecek.. Bundan hükümet sorumlu.. Vatandaşının can güvenliğini sağlamak zorunda.. bu yüzden teroristlerin bir ateşiyle ölenlerin sorumlusu da hükümet diye düşünüyorum..
bir çocuk ölüyorsa eğer, bu çocuk polis ateşinden ölmememiş olması olayı meşrulaştırmaz.. Bir çocuğun yaşam hakkı olduğunu bunun anayasa da olduğunu hatırlatmak gerekiyor...

30 40 senedir var pkk.. Pkk oluşturan kişi de imralı da.. bir adım ilerlenmiyor.. Sürekli şehit haberleri sürekli ölüm haberleri... bıçak kapıya dayandı.. sabrımız taştı.. pkk bitti.. bitecek.. olmuyor işte.. farklı yol neden izlenmiyor.. Bu ne olabilir? bilemiyorum..
Ülkemiz vatanımız diyoruz.. Ama biz evlerimizde huzur içindeyken, kapının önünden kurlun sesleriyle huzuru kaçan halk var.. ve bunlarda batı daki kadar en az vatandaşımız..

Şunu yazarak suçladığın öğretmenler milli eğitimin mesajıyla ordan ayrılmaya başladı değil mi ? Eğer dediğin gibi öğrencileri terketmek isteselerdi şimdiye kadar terkederlerdi.Hizmet içi eğitim demek bi okula gidip seminer almak demek ve bu memleketlerinde alınacak dediklerine göre öğretmene başka yol mu kaldı? Seminer bi bahane evet bunu herkes biliyor.Ama ogretmenleri hedef haline getirmeniz sacma.Evinde otursa öğrencilerine ne faydası var ? Mebin istediği bi okula gidip imza atmalari.Onlar da devlet memuru.Siz kizacaksaniz oraya hendekler kazıp,mayinlar doseyen,devleti yok sayan,ortalığı karistiran,polisi askeri sehid eden,kendi ırkını bile düşünmeden tehlikeye atan pkk ya kızın.
Bu yazıdan bunu mu çıkardınız?? pes Vatan Millet Sakarya deniyorsa oralarda vatan toprağı..O ateş buralara sıçradığında o zaman Ülkeyi mi terk edecek insanlar nerde vatan,toprak sevgısi ?Nerde etrafına ışık saçan öğretmenim,çağdaş öğretmenim ,aydın öğretmenim Cehalete kaçarak mı ışık saçacaklar ya orda ki onlara güvenen çocuklar ne olacak.Gerçi bunları Devletimiz düşünecekti Öğretmenini düşündüğü kadar oradaki masun halkıda düşünecekti..Fakiri fukarayı da düşünecekti yazık değil mi o insanlara neden terörü tüm bölge halkına genelliyorsunuz?

Bu yazıdan bunu mu çıkardınız?? pes Vatan Millet Sakarya deniyorsa oralarda vatan toprağı..O ateş buralara sıçradığında o zaman Ülkeyi mi terk edecek insanlar nerde vatan,toprak sevgısi ?Nerde etrafına ışık saçan öğretmenim,çağdaş öğretmenim ,aydın öğretmenim Cehalete kaçarak mı ışık saçacaklar ya orda ki onlara güvenen çocuklar ne olacak.Gerçi bunları Devletimiz düşünecekti Öğretmenini düşündüğü kadar oradaki masun halkıda düşünecekti..Fakiri fukarayı da düşünecekti yazık değil mi o insanlara neden terörü tüm bölge halkına genelliyorsunuz?

Senin çalıştığın kurum sana git dese.Göstermelik de olsa bi görev verse gitmez misin ?Devlet haksız bulunabilir evet ama öğretmene saldirmanizi eleştirdim ben.GÖREV verilmiş git deniliyor.Ki mili eğitimden msj gelene kadar hepsi oradaydı değil mi ?

Ayrıca ordan sadece öğretmenler değil halk da ayrılıyor.PKK ya el birliğiyle dur demedikce öğrenciler daha çok mağdur olacak.Kasıtlı bi şekilde öğretmen hedef gösteriliyor.

Bugün devlet bahçeli dahi bu göçler sokağa çıkma yasakları etnik tasfİyedir demiş, el cezire türk kanalının cizre'deki göç eden halkla röportajı içimi dağladı, halk göç ediyor arkadaşlar ya göç kendi ülkesinde sanki mülteci gibi göç halindeler öyle kamyonetle falan da değil alabildikleri üç beş parça giysisiyle göç ediyor ben kahroluyorum ben anlamıyorum , öğretmenler gidiyor okullar kapanıyor halk göç halinde ben 90larda dahi böylesini duymadım görmedim , ve Allah'ın bir kulu da bir yetkilisi de çıkıp demiyor ki binlerce insan göç ediyor bu nedir biz ne yapıyoruz demiyor. Bu çok önemli şu an en önemli gündem maddesi olması gerekirken haberler göstermiyor ola ki bir vekil soracak olsa ölüm tehditleri alıyor eren erdem mesela.gazeteciler yazamıyor soramıyor işin ucunda hapis var çünkü. Ben tüm bunların da hükümeti dahi aştığını düşünmeye başladım saçma komplo teorileri üretmeye başladım

Senin çalıştığın kurum sana git dese.Göstermelik de olsa bi görev verse gitmez misin ?Devlet haksız bulunabilir evet ama öğretmene saldirmanizi eleştirdim ben.GÖREV verilmiş git deniliyor.Ki mili eğitimden msj gelene kadar hepsi oradaydı değil mi ?
Burda bir saldırı yok empati empati empati yapılsın istiyorum bu kadar sabit fikirli olmayın!!

Hangi fikrim sabit söyleyin de üzerinde konuşalım. Demogojiyle olmuyor bu işler ! Fikir lazım !

Evet siz Demogoji yapmayın da fikrinizi söyleyin bakim..Bu ateş kapınıza geldiğinde de böyle kulakları,fikri,gözü kapalı ,bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda olacak mısınız?

Askere, kadın çocuk evde kim varsa toplanıp taş atan o.... çocukları defolun burdan diye bağıran bi halktan bahsediyoruz şuan.

Evet siz Demogoji yapmayın da fikrinizi söyleyin bakim..Bu ateş kapınıza geldiğinde de böyle kulakları,fikri,gözü kapalı ,bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda olacak mısınız?

Nerde yazmışım bunları? Kalbinizdeki kin gözünüzü kör etmiş. Siz benim sorduğum sorulara cevap vermiyorsunuz ki.Sadece ezberlediginiz klişe sözler yazıyorsunuz. Ben pkk ya her zaman her yerde karşı gelirim.Devletin polisine,öğretmenine,askerine laf söyletmem .Onlar görevini yapıyor. Hainlik edenleri temizliyor.

öğretmenleri sucladiniz mi suclamadiniz mi ? Kendi yazdığın yazının arkasında bile duramiyorsun lafı başka yerlere cekiyorsun.O ogretmenlerin yerinde olsan sen de aynısını yapardın. Devlet yani patronu git diyor.Üç gün gitmese işe gitmedi sayilmaz mi ?Mantığınız calisiyodur.Bunu anlayabilirsiniz. Benim size tepkim bu yönde. Ben demiyorum ki oh iyi oldu kalanlara.Onu sizin ön yargınız söylüyor

X