SMS geldi tüm öğretmenler Cizre ve Silopi’den ayrıldı...

Nerde yazmışım bunları? Kalbinizdeki kin gözünüzü kör etmiş. Siz benim sorduğum sorulara cevap vermiyorsunuz ki.Sadece ezberlediginiz klişe sözler yazıyorsunuz. Ben pkk ya her zaman her yerde karşı gelirim.Devletin polisine,öğretmenine,askerine laf söyletmem .Onlar görevini yapıyor. Hainlik edenleri temizliyor.

öğretmenleri sucladiniz mi suclamadiniz mi ? Kendi yazdığın yazının arkasında bile duramiyorsun lafı başka yerlere cekiyorsun.O ogretmenlerin yerinde olsan sen de aynısını yapardın. Devlet yani patronu git diyor.Üç gün gitmese işe gitmedi sayilmaz mi ?Mantığınız calisiyodur.Bunu anlayabilirsiniz. Benim size tepkim bu yönde. Ben demiyorum ki oh iyi oldu kalanlara.Onu sizin ön yargınız söylüyor
Sabit fikirlisiniz bir,kinci derken kendini kastettin galiba iki ,o yazıyı sitem olarak algılamayıp durumu kişileştiriyorsun bu üç sizinle tartışılmaz belli ki tuzunuz kuru bu dört.

Hangi konuda sabit fikirliyim ? Sizinle de tartışılmıyor çünkü hiç bir soruya cevap vermiyorsunuz tartismaktan anladiginiz saldirmak yazdiklarinizda fikir yok sadece saldiri.Haksız bi sitem olduğunu açıkladım size.Ama siz sabit fikirlilik yapıp evet yanlış bi sitemdi diyemiyorsunuz.Hangi sozumden kinci olduğumu anladınız? Bu soruların hiç cevabı yok.

arkadaşlar siz boşuna tartışıyorsunuz .
ulaşımız rumuzlu arkadaşımız doğudaki çocuklara hassasiyet gösterip oradaki durumun vehametini anlatmak için öğretmenler bile sizi bırakmış demiş.
ben bu sözleri suçlama olarak algılamadım.
bir durum tespiti olarak gördüm .

Iyi de öğretmenler kendisi mi istemiş? Bırakmama gibi bi tercih mi vermişler? Bu durumda tespit demem suçlama derim ben.

ben bundan demeekki ne kadar pislik varsa temizlenecek onun anlyorum
evet üzücü bi durum olmaması gereken bi durum ancak öğretmenlerimizin orada kalması daha korkunç değil mi
oradaki çocuklar içinde iyi ve güzel olanı budur
masum olan halk zaten devletin istediğini yapar ve sokağa çıkma yasağına uyar

ulaşımız adlı bir arkadaşın yazdığında öğretmene eleştiri görmedim çocukları düşünürek bi serzenişte bulunmuş ancak emin olun bu durum en iyisi gibi duruyor şu an zaten yıllardır zaten bunlar olmasın diye oraya ne yatırımlar yapıldı ancak nankör olan bir kesim bunu göremedi
iyiler kadar kötüleride çok
oraya o hendeklerin açılmasına müsade eden halkta var

haaa hükümetin bu kadar gözü kapalı hareket etmeside kabul edilebilir mi hayır
sonuçta siyaset yapıyorlarsa ileriyi görmeleri gerekiyor
yine 3 şehidimiz var RABBİM ailelerine sabır versin ve eşleri oralarda görev yapan arkadaşlarada
dilerim tez zamanda köklerini kuruturlar

Öğretmenleri terketti yazıyor. Bu suclama degil mi ?Terketmek nedir? Öğretmenler 3 gün sonra dönecek.Ögretmenler orada evlerinde otursa kime ne fayda olacak ?Haksız bi serzenis değil mi ?

Ogretmen meb gonderdigi için gidiyor. Kendi kafasina göre değil. Normalde rapor ya da ücretsiz izni olmadan gidemez zaten. Mesleginden olur. Ogretmenin burda hic suçu yok ki.

Öğretmenleri terketti yazıyor. Bu suclama degil mi ?Terketmek nedir? Öğretmener 3 gün sonra dönecek.Ögretmenler orada evlerinde otursa kime ne fayda olacak ?Haksız bi serzenis değil mi ?
canım bu arada 1sen misin isminimi değiştirdin

çocukların haline üzüldüğünü düşünüyorum onu savunmak adına yazmadım sonuçta aklı olan herkes bilir ki o öğretmenlerin orayı şu an bırakması en mantıklı olan ..eğer devlet bu uyarıyı yapmasaydı ve o öğretmenler orada bu çatışmalar esnasında şehit düşşeslerdi yorumların olacağı şekil

----neden tasfiye edilmedi öğretmenler neden uyarı yapılmadı neden hala oradaydılar olacaktı

canım bu arada 1sen misin isminimi değiştirdin

çocukların haline üzüldüğünü düşünüyorum onu savunmak adına yazmadım sonuçta aklı olan herkes bilir ki o öğretmenlerin orayı şu an bırakması en mantıklı olan ..eğer devlet bu uyarıyı yapmasaydı ve o öğretmenler orada bu çatışmalar esnasında şehit düşşeslerdi yorumların olacağı şekil

----neden tasfiye edilmedi öğretmenler neden uyarı yapılmadı neden hala oradaydılar olacaktı

Hayır birsen değilim. Hepimiz üzülüyoruz çocuklara ama en etkisiz durumda olana da sitem etmiyoruz.kac gündür her yerde bu tür yorumlar var ve öğretmenler korkak,suçlu gibi lanse ediliyor. Nasıl geri donecekler bu durumda ?Okul disinda öğrencilerin can guvenliginden aileleri ve devlet sorumludur.Ögretmen degil.Haksız yere tepki gostermenin alemi yok.

Neden çok mantıksız bir şekilde öğretmenler suçlanıyor burada?

Bakanlik eger egitim var geleceksiniz demişse sizin ben gitmiyorum deme hakkınız yok direkt ceza alırsınız. Bu bakanlıktan gelen bir emir ve öğretmen uymak zorundadır.

Yapılan uygulama doğru demiyorum ancak lütfen hic sucu olmadıgı halde öğretmenlere yüklenip durmayın.

Iyi de öğretmenler kendisi mi istemiş? Bırakmama gibi bi tercih mi vermişler? Bu durumda tespit demem suçlama derim ben.
Valla kendileeride gitmek isteyebilir. istiyorlarsada sonuna kadar haklılar. can güvenliğinin olmadığı yerde neden ç.alışsınlar. bu onların işi. ama işte önemli olan can güvenliği değilmidir. ee bu sağlanamıyorsa orada resmen savaş varsa ,her an kurşunu yemek yada kaçırılmak endişesi içindeysen neden dursun orada o öğretmen. kahraman olmak ne kazandırıyor. ölüp gidiyorsun. bir iki dua okurlar sonra unuturlar. olan ölene ve ailesine olur. . kimse kusura bakmasın. oradaki çocuklarada üzülüyorum ama canıda önemli.

Valla kendileeride gitmek isteyebilir. istiyorlarsada sonuna kadar haklılar. can güvenliğinin olmadığı yerde neden ç.alışsınlar. bu onların işi. ama işte önemli olan can güvenliği değilmidir. ee bu sağlanamıyorsa orada resmen savaş varsa ,her an kurşunu yemek yada kaçırılmak endişesi içindeysen neden dursun orada o öğretmen. kahraman olmak ne kazandırıyor. ölüp gidiyorsun. bir iki dua okurlar sonra unuturlar. olan ölene,ve ailesine olur. . kimse kusura bakmasın. oradaki çocuklarada üzülüyorum ama canında önemli.
herkes ekmek parası için çalışıyor
ulvi bir amaç güden yok ki pek fazla .
kişisel tercihlere karışamayız

Valla kendileeride gitmek isteyebilir. istiyorlarsada sonuna kadar haklılar. can güvenliğinin olmadığı yerde neden ç.alışsınlar. bu onların işi. ama işte önemli olan can güvenliği değilmidir. ee bu sağlanamıyorsa orada resmen savaş varsa ,her an kurşunu yemek yada kaçırılmak endişesi içindeysen neden dursun orada o öğretmen. kahraman olmak ne kazandırıyor. ölüp gidiyorsun. bir iki dua okurlar sonra unuturlar. olan ölene ve ailesine olur. . kimse kusura bakmasın. oradaki çocuklarada üzülüyorum ama canıda önemli.
Ama oky baksana ya öğretmen suçlanıyor bu konuda bile ona taş geliyor. Ayıp artık. Sanki emir veren bakanlık değil.

Ama oky baksana ya öğretmen suçlanıyor bu konuda bile ona taş geliyor. Ayıp artık. Sanki emir veren bakanlık değil.
hiç suçlayamaz.
oraya turist olarak 2 günlüğüne gidin desem o suçlayanlara ,gitmezler.
hadi yiyorsa gitsinlerde, göreyim şu dönemde.. öyle buradan sallamak kolay..

Neden çok mantıksız bir şekilde öğretmenler suçlanıyor burada?

Bakanlik eger egitim var geleceksiniz demişse sizin ben gitmiyorum deme hakkınız yok direkt ceza alırsınız. Bu bakanlıktan gelen bir emir ve öğretmen uymak zorundadır.

Yapılan uygulama doğru demiyorum ancak lütfen hic sucu olmadıgı halde öğretmenlere yüklenip durmayın.

Aynen hatta semineri aldigi okulda da imza atmasi lazim gittigine dair mantiken.

X