SMS geldi tüm öğretmenler Cizre ve Silopi’den ayrıldı...

işte ben bunu anlamıyorum.. kendi topraklarımızda resmen savaş var, geçtim Şam'ı Bağdat'ı.. o kadar alıştık ki bu haberlere herkes Rusyaya yorum yaparken doğuda ne oluyor diyen bile yok..

insan önce kendi pisliğini temizlemeli.
Esed esed diye saçmalayana kadar kendine baksın herkes.

haa çay içeriz. onlar burada votka içecekler haberleri yok.
lbuyrun rusya ie türkiyenin silahlarının ,askerlerinin durumuna.
kimse vatan millet silistre demesin.
. kandırmayın kendinizi. biteriz. sadece biteriz. net

haa çay içeriz. onlar burada votka içecekler haberleri yok.
lbuyrun rusya ie türkiyenin silahlarının ,askerlerinin durumuna.
kimse vatan millet silistre demesin.
. kandırmayın kendinizi. biteriz. sadece biteriz. net

ben şok geçiriyorum oky bunları gördükçe.. 1940 yapımı, tutukluk yapan silahlarla Allah Allah diye savaşacağımızı falan düşünüyorlar hala.. yıl 2015, kimse totosunu koltuktan kaldıramadan biter her şey.. bunları yazında da "içerideki İrlandalı" oluyoruz ama her konuda dışa bağımlı yaşayıp, silahını bile dışarıdan alırsan olacağı bu.. ne diyelim Mahmıt mı? :)

vatanı hepimiz seviyoruz. ama gerçeklerden kacmıyoruzda. herşey ortadayken.. bunu deyince sen vatan hainisin deniyor.. ne diyelim adamlar silah ,asker konusunda bizi 5 e katlayıp 3 le çarpıyorlar. biz yeneriz keratalarımı diyelim.

Müslümanlar olarak savaşınca 500 bin adet melek gelir bize canım merak etme...

Yok Hz. Muhammed'in savaşlarında gerçekten melekler yardım etmiş, sonuçta Hz. Muhammed yani Allah yardımlarını esirgememiş. Ayetlerde de geçer.

Hatta Kurtuluş Savaşı'nda bile halkın imanının mücadeleyi kazanma da etkisi olduğuna inanırım, çünkü mücadelede haklıydık.

Ama şu savaşlarda ne yedüğü belirsiz bir amaç için Allah'ın müslümanlara yardım edeceği çok muallak. Sebep yok ki? Ne toprak sevdamız vardı ne de din yayma mücadelesi. Sebepsiz yere savaşa sürükleniyoruz.

Aktrollere kalsa din kardeşlerimize yardım için Rusyayla savaşıp iman ve takvayla galip olacağız. Yahu ne din kardeşi, din kardeşinin toprağını ele geçirme hevesindesin gelmiş ümmet muhabbeti yapıyorsun. Bi de o kadar eminlerki savaşı imanla alacağımıza. Hangi iman pardon?

işte ben bunu anlamıyorum.. kendi topraklarımızda resmen savaş var, geçtim Şam'ı Bağdat'ı.. o kadar alıştık ki bu haberlere herkes Rusyaya yorum yaparken doğuda ne oluyor diyen bile yok..
Office Rusya olmasa da paralel var o olmasa da baska bi sey muhakkak var ama suan doguda resmen ic savasin ayak seslerinden haber veren yok.

Allah allah nidaları ile savaşılmayacak artık.
Allah akıl vermiş fikir vermiş.
Elalem kafayı çalıştırmış ,üretmiş,kimyasal silah üretmiş,uçak yapmış ,yapmış da yapmış.

Top tüfek tank devri bitti .

Haklısınız

Rusya'da iklim silahları varmış diyoolladı bi ara.

Adamlar deprem, kasırga yapıyorlarmış. Fay hattını uyandır al sana deprem.

Ruslar fay hattını tetiklese, büyük bi deprem olsa ruhumuz duymaz üstüne Allah denize giren mayoluları cezalandırdı deriz...

Orda ki çocuklar,masum insanlar ne olacak ?? Buralardan tuzumuz kuru gibi ama bu ateş çok uzakta değil..

Bir haber vardı, kürt milletvekilleri açlık grevinde diye. Herkes gebersinler gibisinden yorum yaptı ki ben içeriğe baktığımda eylem sebebinin Cizre'deki operasyon sebebiyle çocukların ve sivil halkın korku içinde yaşadığını, vatandaşın hastaneye gidemediği, diyalize giremediği için öldüğünü ve bunun önlemi alınması gerektiği için bu eylemi yaptıklarını yazıyordu.

Operasyonlar elbette yapılır ama o sivil halkı tahliye etmek, güvene almak devletin görevidir demiştim.

Herkes halk bunu hak ediyor, hendek kazan PKKlıya göz yumuyor vs demişti. Ve ısrarla açlık grevine odaklanmıştı.

Cidden hangi ara bu hale geldik, çocuklara bu kadar duyarsız olduk, haberin sadece bir kısmına odaklanıp diğer kısımlarını görmezden gelmeyi tercih ettik bilmiyorum.

O Cizreli çocuklar devletten nefret edip dağa çıkınca sorumlusu kim olacak? Böyle mi tükenecek terör. Suriyelilere kapsını açan devlet çatışma içindeki sivil halkı tahliye etmekten bu kadar aciz mi? Kaldı ki orada ki herkes PKKlı değil, hele çocuklar bebeler hiç değil....

Katılıyorum inan ki kafamızı toprağa gömerek,ordaki masum-ezilen halkı görmemeye,saymamaya daha ne kadar devam edilecek yazık yaa..Gidip burunlarını başka ülkelerin iç yönetimlerine sokacaklarına kendi ülken ates içinde,doğu ateş içinde..Ülkeyi suriyelilerle doldurdular ne de olsa oy kaygılarıda bitti evin sevilmeyen çocuğu kürdü de dağa çıkarmaya çalişır tabi..Önüne gelen silahını almış masum halkı ateş altında bırakıyor.İşte beklenen Yeni Türkiye...

Ablam da Cizre'de öğretmen.. Geçenlerde öğretmen evine roketatarlı saldırı yapıldıktan sonra bile milli eğitim zorla gideceksiniz okula demişti. Servis şoförleri biz götürmeyiz deyince de gerekirse taksi tutacaksınız, olmadı yayan gideceksiniz dendi. Orada her gün savaş var, çatışma var. Yakinen biliyorum. Dün de otogarda öğretmenlere ateş açılmış teröristlerce, hiçbir yere gitmeyeceksiniz diye.. Buralarda boş boş bilmişçesine konuşan, canının bir parçası orda olmadığı için aklı, kalbi rahat olanlar size hiçbir lafım yok söyleyecek..

hem milli eğitim zorla okula gideceksiniz diyor hem de teröristler otogarda gitmelerini engelliyor.
neden?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…