Sma Test Sonucu Bekleyenler

pacifistt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2014
154
75
Merhabalar, evlilikte çoğuna göre uzun denebilecek bir süre sonra bebek kararı verdik eşimle. Ben muayene oldum, tahlil yaptırdım, çok şükür şimdilik bir sıkıntı yok. Eşim de 15 Şubatta Sma için sağlık ocağında test verdi. Fakat bekleme süresi çok uzunmuş internetten araştırdığım kadarıyla 4 ay diyenler var. Bebek konusunda kendimi çok hazırlamış ve heveslendirmiştim. Belki benim gibi sma testini bekleyenler varsa birbirimize yoldaş oluruz diye düşündüm. Sonuç bekleyen var mı kızlar başka?

Merhaba, umarım sonuçların güzel çıkar bizde sma için test yaptırmak istiyoruz. Nasıl yapılıyor sağlık ocağına mı gitmem lazım ?

Merhaba, umarım sonuçların güzel çıkar bizde sma için test yaptırmak istiyoruz. Nasıl yapılıyor sağlık ocağına mı gitmem lazım ?
Çok teşekkür ederim Evet eşiniz sağlık ocağına gidip sma için tarama yaptırmak istiyorum derse kan alıyorlar. Önce erkekten alınıyormuş, eğer şüpheli sonuç çıkarsa kadından da alınıyormuş. Umarım sizin de hızlı ve hayırlı sonuçlanır

mrblar biz eşimle ağustosta evlenirken test vermiştik ilk etapta sadece eşten alıyorlar onda sıkıntı çıkarsa benden alacaklardı sonuç kasım sonu gibiydı çıktı e nabızdan takip ediyorduk çok şükür temiz cıktı sonuc kısmında sma taşıyıcılığı saptanmadı diye yazıyor normal sağlık ocagında veriliyor kan ona doktor bilgilendiriyor zaten umarım güzel sonuclar alırsınız

Sizin de neredeyse 4 ay olmuş. Sağlık ocağındaki doktor 2023ten sonra hızlandı ocak ayında test verenler 1 aya sonuç aldı dedi ama inşallah bizim de hızlı sonuçlanır. Kaç yıl istemedik ama istedikten sonra da zaman geçmedi bir türlü

Geçen sene bahar aylarında 9 yıllık bir evlilikten sonra biz de nihayet bebek kararı almıştık. sma testini gen testlerini falan araştırmakla geçmişti bu zamanlar eşim Mayıs ayında vermişti testi Ağustos ta gelmişti bizimki.
şimdi iki aylık hamileyim.
Geçen seneki günlerim aklıma geldi konunuzu görünce. Darısı başınıza inşallah tertemiz gelir testleriniz ve kavuşursunuz bebeğinize hemen

Sizinle benzer bir konuda daha karşılaşmıştık sanırım, o kadar mutlu oldum ki içten mesajınız için, insan benzer süreç yaşayanlarla konuşunca gerçekten rahatlıyor, çok teşekkürler. İnşallah siz de sağlıkla ve kolaylıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız

canım hamile olmana cok sevindim seni uzun zamandır topiklerde görmüyordum vazgectin bıraktın sanmıştım ne güzel kavuşmuşsun mucizene sağlıkla ilerlesin inşallah bi kac ay beraber aynı topiklerdeydik ay ben hala topik topik geziyorum

umarım öyle olur canım bu arada cocuk düşünüyorsan bi doktora git hormanlarına baktır vitaminlerine baktır bunları önceden yaptırmakta fayda var

umarım öyle olur canım bu arada cocuk düşünüyorsan bi doktora git hormanlarına baktır vitaminlerine baktır bunları önceden yaptırmakta fayda var
Evet evet baktırdım hepsine çok şükür bir sıkıntı yok denemeye başlayın dedi doktorumuz ama bu sefer de bu test çıktı işte

Evet evet baktırdım hepsine çok şükür bir sıkıntı yok denemeye başlayın dedi doktorumuz ama bu sefer de bu test çıktı işte
hemen başla diyecem ama sonuc ne çıkar bilemeyiz sonucu bekleyin bakalım inşaallah güzel sonuclar alırsın bizde kasımdan beri deniyoruz ama olmadı bi türlü

hemen başla diyecem ama sonuc ne çıkar bilemeyiz sonucu bekleyin bakalım inşaallah güzel sonuclar alırsın bizde kasımdan beri deniyoruz ama olmadı bi türlü
Ya işte ben de biraz onu kafama taktım, yaşım 32, 33 olacağım. Diyeceksin şimdiye aklın neredeydi diye ama bebek deyince sanki çok uzam geliyordu. Şimdi tamam istekli hazır ve kararlıyız diyorum bir de başka sorunlar çıkarsa çok uzun sürerse keşke erken başlasaydık dersek En azından başlasam çalışmalara bir sürece girdik diye rahat edeceğim Moral oldunuz ama teşekkürler

İnşallah siz de en hayırlısıyla en kısa sürede bebiş haber alırsınız. Nasılsa hemen olmaz diye başlasak bu sfer de hemen olacağı tutar Eşimde sonucu beklemek istiyor ama ben hazır şevk istek gelmişken hemen başlayalım istiyorum

canım benimde yaşım var 36 olacam bende biran evvel olsun diye cabalıyorum bakalım herşeyin hayırlı bazen erken geliyor bazen gec gelıyor miniklerimiz vaktını bekliyor

canım benimde yaşım var 36 olacam bende biran evvel olsun diye cabalıyorum bakalım herşeyin hayırlı bazen erken geliyor bazen gec gelıyor miniklerimiz vaktını bekliyor
Aynen öyle sizin de ilk mi? İnşallah en kısa sürede haberini alırsınız Bazen bilmemek cahillikmiş ben hiç yumurtlama günü falan bilmiyordum yapıcaz olucak sanıyordum

Aynen öyle sizin de ilk mi? İnşallah en kısa sürede haberini alırsınız Bazen bilmemek cahillikmiş ben hiç yumurtlama günü falan bilmiyordum yapıcaz olucak sanıyordum
evet ilk olacak okul iş derken gec evlendik anca bende bak kac yaşındayım yeni yeni öğrendim bunları kendimce yapıyorum bişeyler aynen bende yapınca zaten olur modundaydım ama işler hiç öyle sandıgımız gibi degilmiş

Çok teşekkür ederim amin inşallah

Canım çok doğru düşünmüşsün aslında tam olarak öyle olmuştu vazgeçmiştik biz bebek işinden
En son Ocak grubuna katılmıştım sonra regl olunca dedim tamam ben sıkıldım sanırım tedavisiz olmayacak e biz de tedavi olmak istemiyoruz olacaksa kendisi olsun olmuyorsa kabullenelim yolumuza bakalım diyoruz kabullenelim dedik eşimle.
Hatta bebek fikrinden vazgeçersek dünyayı gezme planımız vardı hemen oturduk onun planını yaptık. İlk gideceğimiz turu bile ayarladık düşün.
Ben ovulasyon testlerini kaldırdım ortadan eşim de ben de vitamin kullanmayı falan heeeer şeyi bıraktık.
hatta şubat ayı itibariyle korunmaya da yeniden başlayacaktık o kadar bitmişti bizim için çocuk meselesi.
Ve şok Şubat ayında hamile olduğumu öğrendim. Hiç ama hiç beklemiyordum valla adetim üç gün geçmişti testi yapmak aklıma geldiğinde bile oysa günler önceden başlardım test yapmaya ben de herkes gibi.
Ne ovulasyon ne vitamin hiçbir şey yapmadığım bebek hiç düşünmediğim ay hamile kaldım. Galiba ovulasyon takip etmek beklentiye girmek ben de strese neden oluyordu o yüzden olmuyordu onca zaman demek ki
Kafandan atınca oluyormuş lafta değilmiş ben bizzat yaşadım
Darısı başına inşallah en kısa zamanda alırsın müjdeli haberi bir sorun yoksa ikinizde de belki senin de stres kaynaklıdır

canım benim ya çok sevindim gercekten rabbim sağlıkla kucagına almayı nasip etsin belki dediğin gibi kafadan atabilsek olacak ama işte onu atamıyorum regle bi hafta kala başlıyoruz teste hep negatif belkide haklısın bu testler bizi strese sokuyor bilmiyorum canım dr da gittik rahim filmi dışında herşeye bakıldı eşimde sperm testi verdi onda da bende de gebeliğin olmaması için hiçbi neden yok herşey iyi çıktı dr hiç bi ilaç bile vermedi rahim filmide istedim dr yok dedi 1 yıl gecsin dedi yani durum öyle canım belki dediğin gibi stres sebep oluyordur onuda nasıl aşacam bilmiyorum

Kuzum kafaya takmama kısmı haydi artık takmayayım diye olmuyor çok doğru. İradesi ile yapabilen varsa bordo berelidir zaten ellerinden öperim
Sanırım süreç içerisinde gelişen bir boşvermişlikle gelen bir şey olunca işe yarıyor. Ya da işte ilgini başka yerlere vermek en basiti ovulasyon falan kovalamamak burada gruplara girmemek akışına bırakmak. İnan her ay topik topik gezmek de insanın aklını hep orada tutan bir şey çünkü sürekli topiklerde bu konular dönüyor.
Bir de şunu söyleyeyim genel anlamda konuyu okuyan gebelik bekleyen herkes için. Sorun yoksa neden olmadı diye üzülmek yerine hamile olmamanın bedeninizin tamamen size ait olmasının da valla tadını çıkarın. Korkutmak gibi olmasın ama çok zormuş hiç tahmin edemeyeceğim kadar zor geçiyor benim gebeliğim ilk haftalar eski ben olmak istiyorum artık diye her gün ağladım
Keşke midemin bulanmadığı gönlümce kahve içebildiğim gezip tozduğum o güzel günlerin tadını daha çok çıkarsaymışım neden çocuğum olmuyor diye kendimi üzmek yerine
Çünkü eninde sonunda biz ne dersek diyelim valla geleceği zamanı onlar seçiyor gerisi teferruat her anın tadını çıkarmak lazım
Sana ve bekleyen isteyen herkese şans ve müjdeler diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…