Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Gerçekten öyle annem de üzülüyo diye ağrıdıkça diyemiyorum. Azerbaycan'a yerleşicez. Eşim ilk başta kendisi gitti. Bir aydır annemdeyim oğlumla, geceleri de bakıyo gündüz oynuyorum sadece, uyumazsa uyutuyorum falan. Çok alışmamışımdır inşallah rahata. Bir ay sonra eski usül devam çünkü. :) Kendimize bakıp dikkat etmemiz gerekiyor. Vitaminlerin fayda ettiğini de duymak iyi geldi.

Sen bide calisiyosun cnm cok zor ben bekarken calisiyodum evlenirken ztn hastaligim ortaya cikti simdi hic dusunemiyorum calistigimi bi gun iyisem ikinci gun kotuyum allah yardimcin olsun

Bu arada b vitamini hakkinda cok dogru demissin banada dr raporlu olarak cikartti bi ara fibromiyalji icin cok iyimis ben duzenli kullanmadım o ayri

Sagol canim evet kimi gün iyiyiz kimi gün kötü zor gercekten. Hic olmazsa erken emeklilik hakki verseler bizlere yani anlamiyorlar ne kadar yorgun oldugumuzu. Seker hastalari gibiyiz biz de surda en fazla 10 sene daha calisabilecegimi saniyorum tabi ne olur bilemem böyle devam ederse yani. Düzenli kullan canım ama arada ölctür tabi toksitite yapmasin. Gercekten de iyi hissettiriyo duzenli icince . Benim vucudum cok fazla vitamin üretmiyor sanırım herseyi yedigim halde hep alt sinira yakin özellikle d vitamini takviye almamiz gerekiyor.

hakkında hayırlısı canım yeni bir yere alışmak zor olacaktır inşallah orada hem hastalıktan kurtulursun hemde oğluşuunla çok mutlu olursun...
benim şuan geçti morluklarım gösterdim ama dkt önemli birşey değil dedi bir hafta sonra rutin kontrollerim var inşallah herşey yolunda gider ...

aynen ya çalışmak çok zor kendimi anlatamamaktan yoruldum dıştan bakınca gayet iyiyim ama içimde fırtınalar kopuyor halsizlik kaşıntı içimde yanma hissi birde üzerine ağrılar hepimizi mahvediyor dkt için izin almaktan ben yoruldum keşke emekli olsam diyorum bakaılm daha ne kadar çalışabileceğiz böyle gerçi çok şükür bin şükür bu halimize ayaktayız muhtaç değiliz dua ediyorum rabbim bu günden daha günler yaşamayalım diye .. bir anlayan annem kardeşim eşim o kadar diğerleri boş boş bakıyor AyseNeva nın dediği gibi hastalığımı başkalrına anlatırken ben üzülüyorum o yüzden artık hayatımdaki fazlalıkları çıkardım (arkadaş akraba dost gibi olanları diyelim) anlatmamak en güzeli şuan sadece kızımı düşünüyorum her hafta kontrolümüz var onu her gördüğümde yaşam sevincim artıyor hastalığımı unutuyorum rabbim en yakın zamanda sizlerede yaşatır inşallah... bende sağ salim kucağıma alırım inşallah şuan tek duam bu..

Cok sükür halimize canim dedigin gibi Allah bu günümüzü aratmasin. Sanirim hepimiz bir süre sonra bencil çevremizi temizliyoruz benim de hayatımdan cikardiklarim cok oldu. Böyle daha huzurluyum. Bir de o bencil arkadaslarimin boş dertlerini dinlerdim destek olurdum simdi hepsinden kurtuldum :) ah canım hamilelik o kadar güzel bir duygu ki çok özlüyorum o günlerimi... doya doya yaşa insallah sevincle kucağına aldığın günleri de görelim .Bizler de arkanızdan gelelim hasretimiz bitsin Rabbimin izniyle.

Kızlar perşembeye randevu aldım. Elimdeki ağrıdan dolayı. Romatoid artrit tanılarına uyuyo sanki. Moralim bozulmadı değil. Karpal tünel sendromu da olabilir gibi duruyo. Ama lupus varken yakın ihtimal belli. Bileğimde ağrı parmaklarımda uyuşma, yanma ve batma var. (sol elimde) Başına gelen var mı?

Merhaba herkese arkadaşlar.

23 yaşındayım. 2 Yıldır evliyim, 7 yıldır lupus (Sle) tanısı konulmuş biriyim. Hastalık eklemlerimi tutuyor. Şuan başka sıkıntısını çekmiyorum. Hastalığım aktif döneminde de değil. Plaquenil, diltizem, deltacortril, lansor ilaçlarını kullanıyorum.

Gebe kalmayı çok istiyorum fakat çok endişeliyim.

Doktorlar henüz uygun görmüyor beni. Sedimantasyon değerim düşmediği için. Aylardır yükseliyor, sebebini de bulamadık. Belki de iyi bir doktorla karşılaşmadığım içindir .. Şuan 70'lerde değerim.

Teşhisim Çapa'da konulmuştu. Suan Samsun'da yaşıyorum ve iyi bir Romatoloji, kadın doğum doktoru bilmiyorum. Gebelikte ve emzirme döneminde ilaç kullanan ve benim durumuma benzer olan arkadaşlardan tavsiye almak, tecrübelerini dinlemek istiyorum.

Sedimantasyon değeri çok yüksek olupta bunu düşürebilen arkadaşlar bilgi verebilir misiniz?

Canım nerelerdesin umarım herşey yolundadır...

Slm kizlar nasilsiniz ins hepiniz iyisinizdir benim bu ara yuzumde kirmizi kucuk kabariklar var yanaklarimda zaman zaman azaliyo artiyo benim gibi olan varmi hastaliktanmi oluyor ?

Slm kizlar nasilsiniz ins hepiniz iyisinizdir benim bu ara yuzumde kirmizi kucuk kabariklar var yanaklarimda zaman zaman azaliyo artiyo benim gibi olan varmi hastaliktanmi oluyor ?
Merhaba canm iyiyiz sen nasılsın ? Benim de yüzümde kırmızı lekeler vardı ramotologm dermatlga gtmemi tanı kydurmamı istedi,egzema dermatit çıktı stres yaptıgımda artıyor stressiz dönemlerimde geciyor renkleri soluyor.
İns sennde hastalıktan degildir.

mrb cnm benim lupustanmis dr sordum tahlil yaptirdim degerlerim yine yukseliste bi duzene sokamadik bir suru ilaca ragmen yazin gunesten korunmamistim hem degerlerim artti hem yuzumdeki kirmizilik bu yaz hic gunese cikmiycam ins dikat edicem sen nasilsin cnm

Uzuldm canim cok gecmis olsun dikkt et.
Yazin hem gunes kremi surdum hemde cok fazla ckmamaya ozen gsterdm yine de cildim hassaslasti demek lupuslular da cilt tipi hassas oluyor.
Cok sukur iyi sayilirim sadece prolaktn yuksekligimden dolayi ilac kullaniyorm sersem gbiyim ins lupusu kotu etkilemez.

Slm bende yeni sle hast.yim ve cok uzgunum yazilarinizi bastan sona kadar okudum biraz duygularimi bastirmama neden oldunuz sagolun.bir dusuk bir dis gebelik gecirdim sonrada tup bebek tedavisi oldum ama tutmadi.tutmayinca dr.kan testleri istedi ve sonucta lupus oldugum arti yuksek oranda kan pihtilasmam varmis.simdi ne yapıcam nerden basliycagimi hayata nasil tutunacagimi bilemiyorum. Cocuk umudumu bile kayipettim artik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…