Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

hayır canım ne kendi kadın doğum doktorum ne de gittiğim perinatolog kontrollerimde damarlara bakmadılar bebekte gelişme geriliği olmadığından sanırım. Birde ultrason cihazları onlarda damarlardaki kan akışını görmede uyumlu değil. Renkli doppler usg de görünüyor. 20. haftada gittiğim perinatolog ayrıntılı ultrason için gitmiştim orda da bakmadı. Özellikle bakılması gerekiyordu ben bu durumu Kent hastanesinde 16. haftada gittiğim Serkan hoca sayesinde öğrendim direnç çok yüksekmiş damarlarımda keşke o doktora devam etseydim ama o hastane çok pahalı diye devam edemedim. Diğer gittiğim perinatologda Ege üniv. ona da 200 TL verdim muaynelerine. Ama kan tahlili bile bakmadı bana kullandığım ilaçları sormadı en son sen iyisin bana gelmene gerek yok dedi. Önceki kadın doğumcuna devam et dedi sonra herşey biranda gelişti 1 hafta önce gittiğim kontrolde bebek çok iyiyken 1 hafta sonra bebek 2 hafta geri kalmış karın çevresi yani kan akımı bitmiş ve beni bebeğim karnımda öldükten sonra radyolojiye gönderdi doktor önce gönderseydi belki görecektiler damarlardaki sorunu. Belki de çok tecrübeli bir doktor değildi. Benim hamileliğim planlıydı o doktora hamile kalmadan önce gittim durumumu anlattım bana burda bakılır mı diye bana biz burda bypaslı anneyi bile doğurttuk diye hava attı. Ama bebeğim karnımda ölünce de beni başından savdı yok burda hayati tehliken olur vs. başında hekimler olması lazım diye. Ama Ege üniv. doğumuma asistan hekim girdi ve 1 tane doktor bile yoktu yanımda. İğne konusunda da günde 3 defa vurulanı bile gördüm tabi riskli ama yapacak birşey yok en azından doktorun sana söylediği gibi bana da söyleyebilirdi riskli ama kullanmalısın diye. Çok araştırdım gerçekten sonradan da. Dediğin gibi herşeyi Allah bilir elbet. Ama kocaman insanlarda ölüyor yani doktor ihmali yüzünden bunların hepsi alın yazısı değil ne yazıkki her meslekte işini iyi ve kötü yapan var.Dediğin gibi bu hastalık ne yazıkki böyle şeylere sebep oluyor dün de boş gebelikten kürtaj oldum :KK43: Yani önceki kaybım bana yol gösterici olacak belkide bilemiyorum canım....
Bu hastalığı 5 yıldır yaşıyorum ilk defa bu kadar sarstı beni. İnşallah bu son olur.
İnşallah sende hep böyle iyi olursun canım senin adına gerçekten çok sevindim. Bebeğin ile hep mutlu ol :) bu hastalığı stres çok etkiliyor uzak durmaya çalış . çok sağol desteğin için ayrıca:)
canım benim çok üzüldüm gebeliğin için rabbim bir daha yaşatmaz inşallah ... söylediğin herşeye katılıyorum dkt çok önemli aynı şeyleri yaşadığım için hala atlatamadım ben dkt bana yaşattıklarını bilgisizliği yüüznden kaybettim bebişlerimi inşallah bundan sonra yüzümüz güler sağlıkla yavrularımızı kucağımıza alırız ve bugünleri unuturuz...

canım benim çok üzüldüm gebeliğin için rabbim bir daha yaşatmaz inşallah ... söylediğin herşeye katılıyorum dkt çok önemli aynı şeyleri yaşadığım için hala atlatamadım ben dkt bana yaşattıklarını bilgisizliği yüüznden kaybettim bebişlerimi inşallah bundan sonra yüzümüz güler sağlıkla yavrularımızı kucağımıza alırız ve bugünleri unuturuz...
sağol canım, iyiyim ama üzülmüyorum bunun için aceleye geldi zaten biraz da ... Pes etmek yok devam edicez. Sen de rahatlat biraz kafanı canım bir sürü arkadaşımız var burda sağlıklı bir şekilde doğum yapmış neden biz de yapamayalım ki yaşadıklarımız çok zor ama dünyanın sonu değil. Her seferinde düştüğümüz yerden kalkmasını bilicez.Sen nerelerdesin hiç gözükmedin böbreklerin ne durumda iyileştin mi biraz havalar da çok fena oldu dikkat et kendine.

sağol canım, iyiyim ama üzülmüyorum bunun için aceleye geldi zaten biraz da ... Pes etmek yok devam edicez. Sen de rahatlat biraz kafanı canım bir sürü arkadaşımız var burda sağlıklı bir şekilde doğum yapmış neden biz de yapamayalım ki yaşadıklarımız çok zor ama dünyanın sonu değil. Her seferinde düştüğümüz yerden kalkmasını bilicez.Sen nerelerdesin hiç gözükmedin böbreklerin ne durumda iyileştin mi biraz havalar da çok fena oldu dikkat et kendine.
bugüne kadar iyiydim aslında bugün yine ağrım çok izin alamadım dkt gitmek için çarşamba kontrolüm var zaten tekrar baktırıcam bakalım ne olacak... bebek için bu reglde karar vericez ilk önce aşılama deneyelim dedik ama son dakikada değişmezse karar ...rabbim hepimize inşallah doğal yollardan sağlıklı bebekler nasip eder... buarada hepinize birşey sormak istiyorum ibrahim adnan saraçoğlu nun sitesinde lupus için bir ilaç var mail attım görüştük 3 ay kullanım sonra 3 ayda bir sonra yılda bir denildi hastalığı pasifte tutmak için kullanan duyan varmı... saraçoğlunun bilgisinden çok faydalanan var acaba denesem mi bilemedim...

bugüne kadar iyiydim aslında bugün yine ağrım çok izin alamadım dkt gitmek için çarşamba kontrolüm var zaten tekrar baktırıcam bakalım ne olacak... bebek için bu reglde karar vericez ilk önce aşılama deneyelim dedik ama son dakikada değişmezse karar ...rabbim hepimize inşallah doğal yollardan sağlıklı bebekler nasip eder... buarada hepinize birşey sormak istiyorum ibrahim adnan saraçoğlu nun sitesinde lupus için bir ilaç var mail attım görüştük 3 ay kullanım sonra 3 ayda bir sonra yılda bir denildi hastalığı pasifte tutmak için kullanan duyan varmı... saraçoğlunun bilgisinden çok faydalanan var acaba denesem mi bilemedim...
Canım kıyamam ya şu doktor kontrolünden sonra karar ver bence gebelik için acele etme ,böbrek durumu tam düzelmeden başlama belki bakarsın kendiliğinden kalmışsın belli mi olur canım benim. İlaç için de isim ya da link atar mısın ben bulamadım. İstersen özelden at. Çünkü ben de daha önce baktığımda İbrahim beyin bu konuda çalıştığını ve henüz bir kür olmadığını görmüştüm. Site gerçekten kendi sitesi mi? Öyleyse deneyebiliriz adam cidden araştırıyor ve çok bilgisi var gerçekten.

Canım kıyamam ya şu doktor kontrolünden sonra karar ver bence gebelik için acele etme ,böbrek durumu tam düzelmeden başlama belki bakarsın kendiliğinden kalmışsın belli mi olur canım benim. İlaç için de isim ya da link atar mısın ben bulamadım. İstersen özelden at. Çünkü ben de daha önce baktığımda İbrahim beyin bu konuda çalıştığını ve henüz bir kür olmadığını görmüştüm. Site gerçekten kendi sitesi mi? Öyleyse deneyebiliriz adam cidden araştırıyor ve çok bilgisi var gerçekten.
özelden msj attım canım sende incele bakalım...

Benim dsdna lar negatif di hiç bilmiyorum canım birileri biliyorsa bizi aydınlatsın

arkadaşlar birşey sorucam anti ds DNA IFA ile anti ds DNA IGG arasında nasıl bir fark var ...
Benim bildiğim ANA/DNA grubu antikorlar için Elisa ve Ifa olarak test yöntemi var. Elisa olan ıgg 'dir muhtemelen. Yani ikisinin arasında bir fark yok sadece test yöntemi farklı sonuç benzerdir .. Sonucun nasıl?

Ben Ds DNA negatif çıkınca sevinmiştim lupus değilim diye ama maalesef bu test negatif çıkıncada lupus olunuyormuş değilmi arkadaşlar

Ben Ds DNA negatif çıkınca sevinmiştim lupus değilim diye ama maalesef bu test negatif çıkıncada lupus olunuyormuş değilmi arkadaşlar
maalesef öyle ben 5 yıldır hastayım ve ilk başlarda pozitifti sonrasında hep negatif. Yani hastalığın aktif dönemlerinde pozitif oluyor.

Hepinize geçmiş olsun bayanlar. Gece uykudan uyandıracak derecede el uyusması yaşıyormusunuz. Otururken bacaklarim uyusuyor elimi azıcık yukarda tutsam ellerim uyusuyor bunları gün içinde egale edebiliyorum ama uykuda artık çok rahatsız edici olmaya başladı. Benzer sıkıntı yasayaniniz var mi

Hepinize geçmiş olsun bayanlar. Gece uykudan uyandıracak derecede el uyusması yaşıyormusunuz. Otururken bacaklarim uyusuyor elimi azıcık yukarda tutsam ellerim uyusuyor bunları gün içinde egale edebiliyorum ama uykuda artık çok rahatsız edici olmaya başladı. Benzer sıkıntı yasayaniniz var mi
Merhaba canım bende uyuşma olmuyor şişiyor benim eklemler birde hafif ağrı oluyor ama bu hastalık herkesde farklı gösteriyormuş kendini buradaki yorumlarda hep farklı dikkat ettiysen demek sende uyuşma yapıyor geçmiş olsun canım

Merhaba canım bende uyuşma olmuyor şişiyor benim eklemler birde hafif ağrı oluyor ama bu hastalık herkesde farklı gösteriyormuş kendini buradaki yorumlarda hep farklı dikkat ettiysen demek sende uyuşma yapıyor geçmiş olsun canım
Aslında tam tanı konulmuş değil bana bi ara çok düzenli gidiyordum artık boşladim. Bebek istiyorum bu siralar aca igm igg pozitifti, her gidişimde gebelik düşünüyor musun diye soruyorlardi yok deyince kalıyordu öyle. Bayadir hamile kalamayinca el ayak uyusmalarim da epeydir var olunca hem baglanti kurmaya calistim hemde etkisi var mı acaba dedim.

Bende de tam tanı konulmadı sadece kolejen bağ dokusu hastalığın var dendi ama canım bu hastalık bildiğim kadarıyla hamile kalmayı engellemiyor sadece düşük e sebep oluyor

Ben 4 düşük yaşadım mesela kaç yaşındasın ne kadar süredir uğraşıyorsunuz bebek için ben çok sıkıntı yaşamıştım bu yüZden çok araştırdım ama ben Doğumdan sonra öğrendim hastalığımı Doğumdan önce sormalarının nedeni Doğum hastalığı tetikliyormuş ben 2çocukdan vazgeçtim oyüzden

Bende de tam tanı konulmadı sadece kolejen bağ dokusu hastalığın var dendi ama canım bu hastalık bildiğim kadarıyla hamile kalmayı engellemiyor sadece düşük e sebep oluyor
Banada bağ dokusu hastalığı dendi. Lupus içinde sürekli kontrol dendi. Ama gitmiyorum artık. 2 tane kızım var bide 24 haftalik anne karnında ölü bebeğim. 3. Yu istiyorum diğerlerinde hamile kalmam hiç sıkıntı olmamisti. Şimdide ne biliyim biraz hafife mi alıyorum dedim. Bence sizde ümidi kesmeyin aldığınız bir tedavi var mi

Yok ben 38 yaşındayım düşükler falan beni çok etkiledi ama genede kızıma bi kardeş düşünüyordum ama bu lupus çıkalı beri tamamen vaZgeçtim tekrar stres yaşamak birde risk yaştan dolayı artıyor bunlar beni korkutuyor kızımda zor bir çocuk du 26 aylık oldu rahatlamaya başladım eşimde istemiyor o yüzden vaZgeçtim Allah olmayanlara versin artık

Günde 2 tane pleguniel alıyorum başka bişey yok 3 ayda birde kontrol olacakmışım bakalım hakkımızda hayırlısı aslında ciddi bir hastalık ama düşündükçe stres artıyor o yüzden takmamak lazım grsrz canım

Yok ben 38 yaşındayım düşükler falan beni çok etkiledi ama genede kızıma bi kardeş düşünüyordum ama bu lupus çıkalı beri tamamen vaZgeçtim tekrar stres yaşamak birde risk yaştan dolayı artıyor bunlar beni korkutuyor kızımda zor bir çocuk du 26 aylık oldu rahatlamaya başladım eşimde istemiyor o yüzden vaZgeçtim Allah olmayanlara versin artık
Amin canim. Allah olmayanlara versin en başta. Bende 37 yaşındayım kardes güzelliğini görünce birtane daha istiyorum. Bende bi doktora giderim sonucuna göre bakarim olmazsa Allah yavruları
Günde 2 tane pleguniel alıyorum başka bişey yok 3 ayda birde kontrol olacakmışım bakalım hakkımızda hayırlısı aslında ciddi bir hastalık ama düşündükçe stres artıyor o yüzden takmamak lazım grsrz canım
Amin canim. Allah olmayanlara versin en başta. Bende 37 yaşındayım kardes güzelliğini görünce birtane daha istiyorum. Bende bi doktora giderim sonucuna göre bakarim olmazsa da olmaz Allah yavrularıma uzun ömür versin.

Ben hiç yaşamadım uyuşma.Vücut genelinde oluyorsa sinirsel de olabilir dr. gidin uyuşma hafife alınacak birşey değil bence. Bende de aca pozitif. Hergün coraspin içiyorum kan sulandırması için ömür boyu kullanıcam. Kendinizi boşlamanız hiç iyi değil. Bu ciddi bir rahatsızlık 3 ay ararlıklarla kendinize vakit ayırmalısınız kontrole gitmelisiniz. Ne güzel çocuklarınız varmış Allah sağlıklı ömürler versin. Tekrar gebelik düşünebilirsiniz elbette ama hergün iğne kullanmanız gerekecektir muhtemelen. Ve mutlaka romatoloğunuzun izni ile gebe kalmanız gerekir. Lütfen ihmal etmeyin. Sağlık,mutluluk dilerim... Bize de dua edin nolur sizler gibi bebeklerimiz olsun :)

X