Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

Allah analı babalı sağlıkla büyürsün inşallah bebişinizi sizin doğumunuz kaçıncı haftada oldu acaba sizede 37. Haftada alınmasını mı önerdiler ?

Tsk ederim darisi size ins benim 34. Haftada erken dogum oldu ama olmasaydi da romotolog bekletmemizi gununu gecirmemizi soylemisti muhtemelen 38. Haftamda alinirdi sizin kacinci haftaniz

ben şuan hamile değilim ama şimdiden doktorum olabilecekleri anlattı bende sjögren , lupus ve antifosfolopit olduğu için üçüde bebeği etkilediğinden 7 ay dolunca bebeği alırız dedi şimdiden bunları bil ve hamile kalmaya öyle karar ver dedi...
tabi rabbim ne nasip edecek o zaman ne olacak kısmet. hayırlısıyla bir hamile kalayımda sağlıkla gelir inşallah..

Lupus ta yan hastalıklar genelde ya oluyor ya da oluşuyor zamanla gördüğüm kadarıyla. Rabbim şifamızı verecek inşallah. Ben de çok umutluyum canım. Problem varsa eğer bulunması çözüme ulaştırır. Inşallah bebeğin sana tutunur. Güzel bir şekilde kavuşursun. Biz her gün 10 da çıkıyoruz evden 3 gibi dönüyoruz. O minik suratlıyı görebilmek için. Dün damar yolundan serum eline akmış koluna kadar şişmişti eli. Içim gitti onu öyle görünce. Inşallah bir an önce iyileşir de bende yaralarını sarar severim miniğimi. Bugün şükür daha iyiydi. Mamasını da emmiş ben gitmeden, uyuyordu. Öyle Git gelle geçiyor günlerimiz.

Benim romatoloğum da kullanırken emzirmemde bir sakınca görmedi. Kadın doğumcum ve yoğun bakım doktoru önermedi. Süte eser miktarda geçtiğini ve bununla ilgili bi çalışma yapılmadığını belirtti. İnsiyatifi bize bıraktı.

Bu arada benim doktorum bana iğneye devam et vs demedi ama ultrasonla baktı. Bol bol yürü dedi kan pıhtılaşması olma riskine karşı. Bende korse aldım. Yoksa sanki göbeğim bi külçe gibi aşağı çekiyodu. Onla rahat kalkıp yürüyebiliyorum. Yoksa baya zorşanıyodum. Hem de toparlamaya başladı. :)

Inşallah değerleriniz çabucak düzelir. İmuran ağır bir ilaçsa şayet boşuna kullanmak tehlikeli elbette.
Bende sanırım bu hafta testleri mi tekrarlatıcam. Duruma göre birsz uzatabiliriz belki plaquenil arasını. Şimdilik 3 saatte bir süt stoğu yapmaya çalışıyorum bu 10 gün içinde. Dolabın bi çekmecesi doldu. Tahmini 2.5 aylık stoğumuz var. :)
Orhan Bey bana emzirme nin bi sakıncası olmadığını söyledi 1 tane kullanırken. Kadın doğumcum ve yoğun bakım doktoru önermedi. Yine de saklamayı düşünüyorum ayrıyeten not ederek.

Maşallah canım sevindim sutunun bol olmasina benim malesef cok az bende sagip veriyorum anca uc ogunu kadar cikio kortizon kaynakli olabileceğini dusunuyoum artik oglum hic emmio cikinca bebegin sende ayni sorunu yasayabilirsin yogun bakimda biberona alisiyor ayrica senden sut getirmeni istemedilermi henuz ben sagip götürmüştum

oyy kıyamam kuzuya inşallah rabbim bir an önce şifasını verir de evinize geçersiniz senin sıcaklığını kokunu alınca bir an önce toparlar zaten miniğin.. hep dualarımdasın annemde her namazda her kuranda sana dua ediyor inşallah rabbim bizleri duyar..

Bende kortizon kullanıyorum şu an için 3 tane deltacortril. Son 3 4 gün süt istediler götürdüm. Öncekileri biriktirmiştim isteyene kadar. Şimdi arada onlardan veriyorum daha yağlı diye. Yine biriktirmeye devam ediyorum. Bu ay ki tahlillerimi Salı günü verdim. Sonuçlarımı bekliyorum ona göre plaquenile biraz daha ara verebilir miyim diye sorucam doktoruma. En azından 4 aylık stok yapsam içime sinerdi.

Amin çok sağol Tuba teyzesi geçtiğimiz Cumartesi çıktık şükür hastaneden. Ama öyle yoğun geçiyo ki günler. Bi türlü cevap yazamadım. Annenden Allah razı olsun. :)

Arkadaşlar bende 36+2 deyim şuan ve yarın doktor randevum var acaba sezeryan tarihi belirler mi Başlarda 37 de alırız demişti ama sonradan 38 e tamamlayabiliriz dedi.. Birde sanki artık hamileleik beni biraz daha etkiler oldu daha fazla halsizlik birde çok fazla çarpıntım oluyor 120-140 civarı lupusla alakalı değildir inşallah yarın kardiyolağa da gitmeyi düşünüyorum. AyseNeva bebişin çıkmasına çok sevindim gözünüz aydın

Bizde de ilk başta 37 demişti sonra 38 e tamamladık. Bebeğinin kilosu ne kadar bu arada? Bende 36 dan sonra çok etkilendim. Asıl zor zamanlar burasıymış dedim. Ama bence hamilelikle de alakası var. Bu arada bende hastaneye gidince biraz beklesem nabzım yükselir. Acaba bi problem var mı diye gitmiştim. Şükür birşey çıkmamıştı. Bu da hastalığımı öğrenmeden önceydi. Şimdi zaten hastaneler avm gibi bişey oldu benim için. Allah'tan avm yle içiçe. Habire gitmekten paikolojim ayaklanmıyo. Biraz da alışveriş yapıp mağazaları dolaşıp dönüyorum. :)
Bir de tahlillerim sonuçlandı. Değerlerim daha geçtiğimiz aydan daha iyi. Ama doktorum plaquenil e başlamamı söyledi. Bende az daha uzattım süt biriktirmek için. Ama bizim oburikse çok ta yetmez herhalde. Bir de yenidoğan reflüsü var bizim oğlan da şimdi göğsümde yatırıyorum dik bi şekilde yeter ki kusmasın çok yoruluyo diye.

Merhaba arkadaşlar
Uzun zamandır girmedim. Yazdıklarınızı okudum sonradan..
Ne güzel hamile olanları görmek umut verici. Ben iki buçuk yıldır evliyim. Geçen sene bi düşüğüm oldu. Akciğer tutulumu oldu sonra.. daha yeni yeni toparlanmaya başladım. Ben de çok istiyorum hamile kalmayı. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah... burda Nurdan arkadaş var.onu tavsiyesi üzerine Hayıt tohumunu kullanıyorum. Bakalım hayırlısı olsun.

Kızlar merhaba 15 haftalık hamileyim 2 gün önce gece uyandım tabiri caizse şarıl şarıl kanamam var ama öyle byle degıl tahmin bile edemezsiniz kanamanın nasıl oldğnu hemen doktora yetiştik bebektede bendede bişey cıkmadı bi gün hastanede yattım kanama kesildi ama doktorlar neyden kaynaklandğnı bulamadı öylece cıktık hastaneden sonrası hala lupus doktoruma gidemedim bu kanamanın lupusla alakası olablrmi be yasayan varsa sebebini öğrenebildimi?

öncelikle geçmiş olsun sadece kanama ile lupus olup olmadığın belli olmaz tabi öncesinde bu teşhis kondumu bilmiyorum ama ben lupus hastasıyım ve senin gibi çok ağır bir kanama ile kaybettim bebeklerimi (inşallah sende böyle birşey olmaz tabi) benimki lupusun yanında sjögren ve antifosfolopit vardı bunlar düşüğe sebep oluyor kan sulandırcı hap ve iğne kullanıyorum bebeğe zarar gelmesin diye ...
msj üzerinden geçmiş baya inşallah doktor ile görüşmüşsündür ve ikinizde iyisinizdir..

Öncelikle cok tesekkür ederim ancak zaten 4 yıldır lupus hastasıyım kontrollü bi şekilde hamile kaldım ama 15. Haftamda cok yoğun olan kanamamda cok şükür bebegimi kaybetmedim ki bu kaybetmeyeceğim anlamınada gelmedğni cok biliorum ilaclarımı düzenli alıorum kadın doktorumla görüşebldim ancak bişey bulamadılar sorum şu bu kanamalarla bebeğini kucagına alan varmı? Ayrica sizede cok geçmiş olsun..

çok geçmiş olsun canım moralini yüksek tut iyi düşün herşey iyi olsun şanslı olduğunu düşün en azından hastalığının biliyorsun ben mesela düşüğüm olduktan sonra öğrendim hastalığımı ve geç kamlıştık.. lupus hastası olup doğum yapan çok bayan var o yüzden içini ferahlat duanı et rabbim biizm için en hayırlısını verir zaten bol bol dinlen ilaçlarını kullan..

Saol canım tabiki kendimi motive etmeye calısıorum ama korkmuorumda degıl hani allahım kimseye byle bi acı yasatmasın umarım tekrar bebegin olmuştur.. Ben ilk gebeliğimde bilmiodum hastalğmı ama sürekli eklemlerim agrıyıp şişiyordu doğumdan snra tanıstım lupusla cok sukur saglıklı bi kızım oldu simdi 4 yasında bu gebeliğimide yarıladım umarım tamamlarım rabbim isteyen herkese versin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…