Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

inşallah olmaz bebeğini sağ saglim alirsin o endişe bende de var hamile değilim evlide değil evlendimi basil olur onuda bilmiyorum allah bütün anne adayları hamile kadir bu rahatsizlik oldurmuyo ama zor günler geçirmeye yetiyo iinşallah cikmaz bebeğini sağ salim eline alirsin

Hava değişiminden olabilir benimde öğle idi ilk zamanlar bizim romatizma sicagi sevniyo çok rahatsız oluyosan doktoruna basvur

Tamam canim yorum icin sagol :))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizlar moralim cok bozuk trombositlerim 53.000 cikti. Bogazim enfeksiyon kapmis 3 gundur yataklardayim valla 2 mg prednol kullaniyodum 4 mg a cikti off off bu trombositleri yukseltmenin bi yolu yok mu

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım aynı durumu yaşıyorum senle; bulunduğum şehirde iyi bi doktor bulamadığım için de ayrıca tedirginim... Bir buçuk yıl önce bana da Raynaud sendromu teşhisi kondu, daha sonra başka bir hastalığın eşlik edip etmediği araştırıldı ANA (+++) çıktı, D vit aşırı düşüktü, WBC falan da yüksekti; SLE olabilir dediler ama tam teşhis koymadılar bi de tedavi gördüm SLE için sonra dalga geçer gibi SLE değil henüz hastalığın ayrımlaşmamış ilacı bırak dediler bıraktım 5 ay sonra gebe kaldım aniden karaciğer enzimlerim yükseldi Karaciğer yetmezliğine giriyodum nerdeyse gastroenterolojide tedavi oldum şimdilik bebeğim sağlıklı ben de kontrol altındayım hergün aynı korkuyla yaşıyorum, doğumdan sonra iyi bi doktor bulup hangi şehirde olursa olsun tedavi olmayı düşünüyorum... Allah yardımcımız olsun;

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim kacinci ayindasin ? Moral moral moral. Bunu hic unutma tamam mi sen mutlu olucaksin ayrica karaciger de gebelikte cok onemli sk sk kontrol ettirmelisin benim troidlerde sorun ckti ama kontrol edilio suan sk sk. Ama dedigim gibi canini hic skma tamam mi kan sulandirici kullanio musun

3,5 aylık oldu bebeğim benim de tiroidim yüksek levotiron kullanıyorum şimdi; enzimler de aşırı yükseldi sonra düşmeye başladı tabi normale dönmedi ama kontrol altındayım yani lupusdan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama gittiğim romatolog hiç bişeye bakmadan gönderdi beni; Malesef gidebileceğim iyi bi doktor da yok İnşallah sağ salim atlatırız

Canim Allahin izniyle insallah muradimiza ereriz. Hangi sehirdesin ? Bende de hipertroidi den suphelendiler ama yavas yavas dusuyordu en son sanirim aspirin kullanimi biraz troidlerimi etkilemis. Bakalim simdi ilac icmiyorum ama her ay kontrol edicez dedi dr. Ben kismetse dogumdan sonra tum testlerimi tekrar ettirtcem Allahin izniyle. Canini hc skma Allahim yasatacaksa omurleri varsa yasayacaklar insallah. Allahim hic bir anneyi evladiyla sinamasin rabbim hayirli kandillr.

Âmin Rabbim bize bağışlasın yavrularımızı zaten her gün kan tahlili yaptırıyodum her gün yükseliyordu enzimler; gebeliği sonlandırabiliriz dedi doktorum çok korktum o ara tiroidim de yükseldi, beyaz kan hücrelerim hep yüksekti artık kendimi geçtim hep yavrumu düşündüm çok dua ettim herkesten çok dua istedim Allah kurtardı bizi, hiç bi müdahale olmadan enzimlerim düşmeye başladı, tiroid için de ilaç kullanmaya başladım çok şükür bebeğim çok sağlıklı Rabbim bana bağışlasın hepimizin yavrularını bağışlasın; bu arada Elazığ da yaşıyorum ben...

Arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak...2 tüp bebek denemem oldu ilki 6.haftada derin ven tromboz (pıhtı) rahatsızlığı nedeniyle bebeğimi kaybettim.2. bebeğimi 11.haftada sebepsiz bir şekilde kaybettim. Bunun sonucunda amerikan hastanesine gittim ve bana ANA, BETA-2 ve Lupus testleri yapıldı.Sonuç ANA negatif, Lupus testleri pozitif diye sonuç çıktı.bana yardımcı olursanız sevinirim Romatoloji polk. Randevu aldım.elde ara sıra kızarma, ara sıra Aft ve ilk hamilelikte pıhtı haricinde bir rahatsızlığım yok.Neler yapmalıyım?

sevgili arkadaşım bende 3.5 yıldır sle hastasıyım sana şunu sormak istiyorum cevaplarsan çok sevinirim hamile kalmadan önce ilaç kullanıyor muydun kullandıysan hamile kalmadan ne zaman önce ilaçları bıraktın ve korunmayı ne zaman bıraktın şimdiden teşekkürler

Sahmaran uzun zamandır girmiyordum, mesajın için teşekkür ederim. Bu arada Ankara'dayım. 2,5 yıl oldu ancak ilaç tedavim hala devam etmekte. Şu an takibi yapan dr. imuran kullanırken gebelik riskli demekte ve ne kadar bekleyeceğim konusunda da kesin bişey söylemiyor. Artık bebek düşünüyoruz. Senin yaptığın gibi farklı dr. araştırıp artık bu konuyla ilgili en kısa zamanda çözüm bulmak istiyorum. Bana bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek dr. lar kadın doğum doktorları da olabilir mi? Yoksa kendi rahatsızlığımla ilgili gastro bölümü doktorlarına mı sormak iyidir. Bu konuyla ilgili de bilgi verirsen sevinirim.

arkadaşlar bilgisi olanlar yazabilir mi

ilk öncelikle Allah bütün hastaların şifasını versin bende 6 senedir lupus hatasıyım şuan iki buçuk yaşında kızım var ilaçları bıraktıktan 6 ay sonra hamile kalabilirsin canım ama hastalığın atak halinde değilken tahlillerinin sonuçları iyi olan bi zamanda hamile kalmalısın ben hamileyken ilaç kullanmadım ağrılarım oldu elbet günde 3 defa ağrı kesici kullandığımda oldu ama inan Allah yardımcı oluyor

teşekkür edrim berguza doktorum mecburen ilaç kullanmam gerektiğini söylüyor çünkü bende protein kaçağı da var gebelikte kullanılabiliyormuş bu ilaçlar hastalığım atak değil şimdi çok şükür ana testi falan negatif c3 c4 de normal protein kaçağıda normal inş. hayırlısı burdada çoğu kişi ilaç kullanarakda hamilelik geçirmiş rabbim inş. yardımcımız olur hepimizin dualarınızda unutmayın beni de olur mu

inşallah güzel ALLAHIM sana ve isteyen herkese hayırlısından sağlıklı bir evlat verir. ilaç kullanarak doğum yapan birilerini tanıyorum 18 yaşındayken lupus denmiş böbreğini tutmuş şu an 30 yaşında ve 3 tane doğum yapmış ilaç kullanarak çocuklarıda gayet sağlıklı inşallah sağlığınla hiç bir problem yaşamadan çocuk sahibi olursun emin ol öyle olacak yeterki allaha sığın bide doktor kontrollerini aksatma yeter

teşekkür edrim allah razı olsun doktor kontrollerimi aksatmıyorum inş. bizede bu sene nasip olacak rabbime güveniyorum çünkü benim hastalığım 4 yıl önce hamilelikte aktif olmuş ama biz hastalığı falan bilmiyorduk preaklampsi oldu bende sonrasında protein kaçağı çıktı ve biyopsi sonucunda ortaya çıktı sle olduğum bebeğimi kaybettim o zaman sadece küvezde birkaç saat yaşamış 5 yıllık evliyim ve bu sene içimde çok kuvvetli bi his olacağını ve rabbime daha çok inanmamı söylüyor hayırlı ramazanlar

canım benim senden bi ricam olacak o arkadaşın hamileyken hangi ilaçları kullanmış öğrenebilir misin acaba teşekkür edrim şimdiden

canım benim senden bi ricam olacak o arkadaşın hamileyken hangi ilaçları kullanmış öğrenebilir misin acaba teşekkür edrim şimdiden

tabiki de sorarım canım yalnız hastanede tanışmıştım ama karşılaşıyoruz ağustosun birinde kontrolüm var görürsem muhakkak sorarım özellikle sordum çocuklarında bir problem oldu mu diye yok dedi çocukları gayet sağlıklıymış ben ilaç kullanmadan doğum yaptım benim çocuklarımda problemler var ama emin ol dr kontrolü altında en iyisi ben bu hastalığı hiç araştırmadım umursamadım kesinlikle bu hastalık ırsı değilmiş çocuklarına geçmiyormuş inşallah sağlıklı çocukların olur kendine iyi bak yeter ki pozitif ol bu arada hangi şehirdesin

teşekkür ederim ben tokatta oturuyorum peki ya sen nerde oturuyorsun bizde baştan bu hastalığa hiç bilmiyorduk ama ortaya çıktıktan sonra ben araştırdım şimdi birileri sorduğunda doktor gibi anlatıyorum hemen nerden öğrendin bunları doktor gibi anlatıyorsun diyorlar mecburen öğreniyorsun ama ben baştan kabullenemedim yani üzülüyordum bide ilk başta kortizon vermişlerdi yüzümde sivilceler çıkmıştı yüzüm ve heryerim şişmişti herkes birşeyler söylüyordu ister istemez moralim bozuluyordu ama sonra hastalığımı kabullendim ve güzel düşünmeye başladığımda çok şükür iyiyim kendimi derslere falan verdim okulumu bitirdim şimdi atama için çabalıyorum inş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…