Sizinde benim Hayatima benzeyen hayatiniz varmi?

*Kus-Yuvasi*

SANA MUHTACIM ALLAHIM
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2007
435
6
Rrrriiiingg

Hayir olamaz, ne zaman uyudumda, hemen sabah oldu.

Bugün günlerden ne? Evet bugün persembe, evet kalkmaliyim, ise gitmeliyim, ama ondan önce kahvalti hazirlamiyim, cantama ne koyacam, üf ya, ya kizima ne koysam acaba, ya esim??

Neyse bi kalkayimda gerisi gelir herhalde.

Ya ben bu evi daha dün toplamadimmi, anaaaam ben dün camasir makinasinda camasirlari unuttum, ise gitmeden hemencicik asayim bari, acele etsem iyi olacak sonra gec kalacam …

HI astim iyi oldu, yarina kurur, sonrada dolaba yerlestiririm …

Simdide üst bas giyineyim, sonar esimi uyandirip kizimida kaldiririm …

Cantalarda hazir, hep ayni, ekmek ici, salata meyve vs., Allah´im nankör insan olmak istemiyorum ama kuru kuruda gitmiyor bunlar bazen …

Kizim, kocisko kalkin artik – gülerek … Her ikiside kalkmak istemiyor …. Biraz onlarla ugras simdi …. Neyse kalktilar kahvalti cabuk cabuk yeyin gec kalacam sonra ise ..

Yedinizmi, iyi hadi tamam ceketlerinizi giyinin, kizim cabuk lütfen otobüsü kaciracam lütfeeeeeeeeeeen

Cikarken cöpü unutmayayim, sonra evde kokar …

Neyseki ciktik, esim ise, kizim ana okuluna bense ise …. Sonra is yerinde önce kahve keyfi ve kk keyfi, fakat bu keyif fazla sürmez, aninda basima üsüsürler, yani bir an önce ise baslarim … malum emir altindasin ….

Butün gün calismissin, onun bunun agiz kokusunu cekmissin, simdi eve gidipte yemekmi yapilir Allah askina, … Geldim eve, ya bu ev yine daginik … halbuki evde kim vardi …

Kizim dur yemek yiyelim sonra oynariz, tamam kizim sonra vs. Vs.

Esim, hanim yemek hazirmi cok aciktim bütün gün hic bir sey yemedim, kurt gibi acim …

Baba: Kizim su kumandayi bana verirmisin, bir haberlere bakim … Baba lütfen yumurcak tv acarmisin, simdi olmaz kizim … ama baba …. (münakasa)

Anne yani ben: Noluyor yine … Anne babam kumandayi vermiyor. Hanim su kizina bisi söyle azicik sussun, zaten bütün gün yoruldum …. Of be of be … (Bende ortami yumusatiyorum, kizim „bisi&#8221:KK66:

Yemek yenildi, masa toplaniyor (acaba kim topluyacak, ben yorgunum esimde yorgun, kizimda daha kücük) bir müddet bekliyor, sonra toplaniyor bir sekilde …

Artik yatma zamani geldi … dis fircala gecelik giy derken … saat olmus 21:00 h, uhuuu cok gec, nasil kalkacaksin kizim … Eh nihayet yataktayiz, masal oku, kitap oku derken, nerdeyse uyukluyorum … Nasilda uykum var, dünyalari verseler, kalkamam artik ama nerdeeeee kalkacaksin bir yigin isi seni bekliyor ….

Sonra esin ilgi ister ….

Bense saat olmus 23:00 h ve ancak uyuyabilmisim …

Bu yillardir süren hayat hikayem, simdi soruyorum kendi kendime ben bu zaman icinde kendim icin ne yaptim? Saadece arada bir kuaföre gittim, arada bir arkadaslarla takildim, ama ben varmiyimki hayatta?

Sizinde benim hayatima benzeyen hayatiniz varmi?

maraton gibi mübarek.. okurken ben yoruldum ya..
ama bunlar gercek.. annemden biliyorum.. 3 cocuk.. es.. ev.. annem calismiyorda.. simdi akli basina geldi artik.. soruyor kendi kendine. ve dile getiriyor.. diyo bir gün evi süpürmesydim.. tozda almasaydim.. 3 cesit yemek yapacagima sadece makarna yapsaydimda kendime vakit ayirsaydim keske.. genclik gitti elden, .. genckende yorgundum, e simdide yorgunum..

ama akli basina geldi artik.. kendini fazla yipratmiyor.. ev haricinde baska seylerde yapiyor.. her sabah arkadaslariyla yürüyüse cikiyor mesela.. daha fazla kitap okuyor.. kendine baska baska ugraslar buluyor..

ama suda bir gercek.. can cikmadan huy cikmiyor yinede.. herseyin farkinda olsada yinede yoruyor kendini, yipratiyor.. evi yine piril piri.. sarmis cesit cesit yemek kokusu..

bunlara istedigi kadar söylensede, vazgecemiyor yani

ama artik caninin kiymetini daha iyi biliyor

Kadin olmak kolay degil. Ben evli degilim ama bende annemden görüyorum, kadincagiz biz kücükken nasil carpana calar yorulurdu canim annem. Ben belirli bi yasa geldikten sonra yükü biraz olsun indi omuzlarindan, ama su an okul sebebiyle yine ayriyim, yardimda edemiyorum. Gerci telefonda sen gel evin isleri hep seni bekliyor diyor:)

Kadin olmak gercekten kolay degil

gerçekten yaaa okurken nefes nefese kaldım sanki.................
yok anacım seninki kadar tempolu bi hayatım yok...
şu an için daha çoçuğum olmadı..
ben işteykende evimi temizleyen biri var..
o yüzden şu an için rahatımm..

Yorumlariniz icin tesekkür ederim arkadaslar.

Evet can cikmayinca huy cikmaz demissin arkadasim, hic sorma, sanki üc cesit yemek yerinede sadece bir makarna olsa, ama yook olmaz, illaki dört dörtlük olsun istiyoruz.

Eskisi kadarda olmasa yinede bir cok seyleri yapma cabasindayim, hayatimdan sikayetci degilim, fakat bazen düsünüyorum kendi kendime dogrumu yanlismi, yani acaba bu yaptiklarimin kiymeti bir gün anlasilirmi diye, acaba mükafatini alacakmiyim diye, yoksa bosu bosunami didinip duruyorum ....

daha bir yillik evliyim ben, ilk gunler kosusturuyordum bende orayi topla surayi supur yemek cesitleri vs.vs.. Ama esim dayanamadi artik tuttugu gibi kolumdan yanina surukledi beni bi gun, yanimda oturacaksin sonra birlikte yapariz dedi.. basladi konusmaya, biraz daginik kalsa ne var? bizden kyimetlimi yoruluyoruz aksama kadar isyerinde, gelirgelmez yemek yapiyorsun zaten, dinlenelim sonra yapariz dedi, sonra birlikte topladik evi bide søz verdi cok fazla dagitmicakmis =), søzunde durmayinca gøsteriyorum dagittigi yeri topluyor sagolsun.

Offf vallahi bende hop hop oldum burda ama yaa
Kadin olmak zorrrrr ki ne zorrrr
daha evlenmedim ama tecrubeliyim
annem, iki sene ust uste 3 aylik izne gidiyor (gitsin yazik yillardir çalisti bizim için ya anneannemle gidiyor)
ben gunluk çalisiyorum, evde 3 erkegim var, babam, abim, kardesim
hepsi birbirinden daginik, tembel,...sabah ise git aksam gel, yemek, bulasik, çamasir, alisveris, hersey bana bakiyordu.
bigun husisi once bi guzel oturdum agladim, sonrada evleri supurdum...
evlenince ayni temoda gitmeyecegim ama...ne gerekirse...
annem yapti da ne oldu, ne bacagi tutuyor, ne kolu, canim benim...
seneye yazarim bende tempomu, belkide superwomen olucam yine :-))
kolay gelsin arkadasim, çok çok zor kadin olmak vallahi...

aynen benim hayatımdan kesitler....zor , hemde çok zor ama süperiz biz hanımlar .başarıyoruz değil mi? bazen kendime hayret ediyorum, nasıl yetişiyorum diye......

Evliliğimin ilk aylarında bende dört dörtlük olsun derdim ama şimdi yormuyorum kendimi olduğu kadar olsun, ev işleri nankör oluyor yap yap bitmez ama dağıtıldığı anda toparlansa bu kadar olmaz, asla dağınık evde yaşayamam ruhum daralır. İşden gelir gelmez mutfağada koşmam. Gençliimizi bu yaşımızda yaşamıycazda ne zaman yaşıycaz.

Offf vallahi bende hop hop oldum burda ama yaa
Kadin olmak zorrrrr ki ne zorrrr
daha evlenmedim ama tecrubeliyim
annem, iki sene ust uste 3 aylik izne gidiyor (gitsin yazik yillardir çalisti bizim için ya anneannemle gidiyor)
ben gunluk çalisiyorum, evde 3 erkegim var, babam, abim, kardesim
hepsi birbirinden daginik, tembel,...sabah ise git aksam gel, yemek, bulasik, çamasir, alisveris, hersey bana bakiyordu.
bigun husisi once bi guzel oturdum agladim, sonrada evleri supurdum...
evlenince ayni temoda gitmeyecegim ama...ne gerekirse...
annem yapti da ne oldu, ne bacagi tutuyor, ne kolu, canim benim...
seneye yazarim bende tempomu, belkide superwomen olucam yine :-))
kolay gelsin arkadasim, çok çok zor kadin olmak vallahi...

Allah hepimize çook büyük kolaylıklar versin inşallah..

aynen benim hayatımdan kesitler....zor , hemde çok zor ama süperiz biz hanımlar .başarıyoruz değil mi? bazen kendime hayret ediyorum, nasıl yetişiyorum diye......

Evet, Allah yinede bizim elimizden tutsun, evet tutsunki, cocuklarimizin gelecegi icin ugrasalim ... Benim gayem bu, güzel bir evlat yetistirmek, Allahim insallah benim yüzümü kara cikarmaz ...

gerçekten okurken yoruldum ne güzel yazmışsın
ben çok mükemmelliyetçi bir insanım herşey dört dörtlük olsun diye uğraşıyorum.ama ömrümüz bitiyor bu koşturmacalarla.gerçi çocuk yok şimdilik çocukta olsa daha zor olur sanırım.
yazına bide gidemediğimiz ve arayamadığımızda küsen ailelerimizide eklersen tam olur heralde

gerçekten okurken yoruldum ne güzel yazmışsın
ben çok mükemmelliyetçi bir insanım herşey dört dörtlük olsun diye uğraşıyorum.ama ömrümüz bitiyor bu koşturmacalarla.gerçi çocuk yok şimdilik çocukta olsa daha zor olur sanırım.
yazına bide gidemediğimiz ve arayamadığımızda küsen ailelerimizide eklersen tam olur heralde

Tesekkür ederim önerin icin, gercektende haklisin, birde onlari unutmusum.

Neyseki onlar bize ne kadar küssede, yinede cok severler dimi canim :1hug:

yeni evliyim, evde iki kişiyiz ama nasıl oluyorda hemen dağılıyor ev anlam veremiyorum.. ama iş yapacam diyede kendime eziyet edemem. yemeklerimi akşamdan hazırlarım işten gelince koştura koştura yemek yapmamak için, onun dışında eşim evdeyse onunla otururum işlerimi onun evde olmadığı zamanlar yaparım..bir arkadaşım davet ettiyse işim var diye gitmemezlik yapmam, işlerim kalsın ertesi günü de yaparım,önceliği herzaman kendime ayırırım..şakkıdı aksi taktirde ne hayatımı yaşamış olurum, nede eşime vakit ayırmış olurum..hayattan zevk alamam..

yeni evliyim, evde iki kişiyiz ama nasıl oluyorda hemen dağılıyor ev anlam veremiyorum.. ama iş yapacam diyede kendime eziyet edemem. yemeklerimi akşamdan hazırlarım işten gelince koştura koştura yemek yapmamak için, onun dışında eşim evdeyse onunla otururum işlerimi onun evde olmadığı zamanlar yaparım..bir arkadaşım davet ettiyse işim var diye gitmemezlik yapmam, işlerim kalsın ertesi günü de yaparım,önceliği herzaman kendime ayırırım..şakkıdı aksi taktirde ne hayatımı yaşamış olurum, nede eşime vakit ayırmış olurum..hayattan zevk alamam..

Cok haklisin canim, en dogrusuda bu sanirim.

Fakat bazen ben cok is yaparken sanki bir seylerden kaciyorum, sanki hayatim baska türlü olursa yasayamam gibi geliyor bana. Biraz fazla sorumluluk aliyorum galiba üzerime.

Yazini okuyunca 15 yil gerilere gittim ve sizin birgunluk yasantinizin benim ozamanlar ki yasantimla hemen hemen ayni oldugunu yuregim burkularak animsadim.Evet kadin olmak ve calismak cok zor..ama size tavsiyem önce kendinie zaman ayirmayi dusunun sonra aile ve ev isleri..cunku siz kendinizi ölurcesine yipratiyor yoruluyorsunuz ama kimse taktir etmiyor..birgunde birseyler eksik yapilinca sikayetler basliyor..Deymez..Ben simdi canim ne isterse onu yapiyorum daha mutluyum.Sevgiyle kal canim.

Yazini okuyunca 15 yil gerilere gittim ve sizin birgunluk yasantinizin benim ozamanlar ki yasantimla hemen hemen ayni oldugunu yuregim burkularak animsadim.Evet kadin olmak ve calismak cok zor..ama size tavsiyem önce kendinie zaman ayirmayi dusunun sonra aile ve ev isleri..cunku siz kendinizi ölurcesine yipratiyor yoruluyorsunuz ama kimse taktir etmiyor..birgunde birseyler eksik yapilinca sikayetler basliyor..Deymez..Ben simdi canim ne isterse onu yapiyorum daha mutluyum.Sevgiyle kal canim.

ay okurken başım döndü:1shok: ALLAH YARDIMCINIZ OLSUNa.s.

Kendi kendime cok diyorum, degmez, yarin öbür gün, herkes ne yaptinki der, yani öyle, insanoglu nankördür, ama bilmiyorum. Nedense kendimi frenliyemiyorum, neden böyle onuda bilmiyorum.

Yorumlariniz icin cok tesekkür ederim arkadaslar.

ALLAH yardımcın olsun arkadasım
valla okurken kendimi bian senin yerine koydum da cok zor valla
dediğim gibi ALLAH yardımcın olsun

X