Sizin eşlerinizde boylemi bir kasik suda bogmak istiyorum

hemmam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2016
2.403
829
Kizlar ar direk konuya giriyorum.
3 sene önce ev aldık.
Aynı para ile havuzlu güvenlikli lüks bir apartmandan daireler alabiliyorkenşu an ki evinizden çok çok daha iyi ever alabiliyorlarken.
Eşim gece kondu mahallesinde apartman yıkık dökük sokaklar yıkık dökük çevre yıkık dökük bir daire aldi.neymis merkezmis
Baktığımız diğer evler merkeze uzaktı bu çok merkezi diye (Ama otobüs minibüs geciyordu o dediğim yerlerde)
Bu arada simdi oralarda baya gelisti.

Neyse üstüne birde kazıklandi.
Adam fazla fiyata satmış.
Sonradan bize çokk masraf çıkardı ev

Neyse vardır bunda da bir hayır malkero sağlık olsun deyip teskin ettim kendimi.
Para biriktirip krediyi kapatıp daha iyisine gideriz diye .

Sonra tutturdu araba alicam
Yalvaldim dil döktüm alma yani en azindan krediyle alma biraz sık dısini bak ne guzel para biriktiyoruz pesin alirsin desim.
1 sene daha arabasiz geciremem dedi.Ve gitti krediyle araba aldı.
Araba kredisinden önce gül gibi geçiniyor üstune iyi bir miktar parada arkamiza atabiliyorken kenara.

Neyse sonuç beni dinlemedi kredi çekti araba aldı.
Mesela 60 bin çekti 45 binlik araba aldı.aradaki parayi da eve masraf yaptı.
Tabi biz
Bu ikinci krediden sonra arkaya para atamaz olduk.

Sonra bir sene sonra arabanın sigortası kaskosu ıvır zifiri var dedi yapma etme deneme ragmen 3. Krediyide çekti ..

Bu arada biz ne geriye para atabiliyoruz.
Ne doğru duzgun gecinebiliyoru resmen yari ac yari tok.

Bu arada hamile kaldim canim yavrum doğdu çoçugum ihtiyacmari bile yarim yamalak.
Çildirdim sonunda satti arabayi.
Amaaaa baya zararina çünkü onda da kaziklanmis.
Bilen bilir.
Hasar kaydi bin lira filan demisler.
Aslinda sorgullattiğimizda da oyleydi fakat sattiğimiz adam almadan sorgulatinca hatri sayilir hasar kaydi cikinca ya almam yada fiyat degisir dedi hakli olarak.
Zararina sattik.

Bu arada dikkat edin .hasr kayitlarinda boyle hileler çok yapiyoarmis uyanik saticilar.

Artik 2 üc aydir dizginleri elime aldim maaş gunu el koyuyorum.
3 ay gibi bir surede iyi para biriktirdik.
Ama adama para batiyor.
Ne olur r ne olmaz bulunsun elinin altinda diye 5 bin yatirmistik hesaba .
O para yi carcur etmis.
Kafayi yicem ya.
Ne yaptigini bilmior resmen para dayanmiyor cebinde.

Sorunum suki cocugumu bu mahallede buyutmek yerine luks sitede buyutebilirdim.
Daha iyi bir cevre sağlayabilirdim ama yokk cunki babasi offf offf.
Evi satiliga cikardik satilmiyotda 2 senedir.
Bu seferde biz vazgectik.
Çunki evi satsak istedigimz bir muhitte ev almak icin çok ciddi borclanmamiz lazim.
Çunku faiz oranlari uçtu.
Ev fiyatlari uçtu.

Isin kotu tarafi.
Evim de satilmiyor 1bucuk 2 senedir.
Yan komsum satti.
Karsi komsum satti. Ben satamadim 2 senedir.
Bakiyorum millet satilik yazisi asmis kisa bir sure sonra satilmis ama benimki satilmiyo neden esim yuzunden çunku sadece net uzerinde ilan veriyor.
Etramizda hic yoksa 10 tane emlakci var.
Git diyorum tamm tamam diyor gitmiyor

O kadar da üsengecki afedersiniz s.çmaya gitmeye usenir yesin icsin yatsin..
Bende tam tersi hemen olsun bitsin .
Ugrasirim didinirim.
Bu adam beni sinir hastasi ediyor .

Disari ciktigimda eve gelmek istemiyorum daraliyorim afakanlar basiyor ruhum daraliyor resmen bu evde.

Küçük birde kutu gibi nefes alamiyorum.
Oysa ayni parayla kocaman ev alabiliyorduk.Ahhh ahhh
Bunlari dusundukce esimden soguyorum nefretke bakiyorum .
Sizce abartiyormuyum.
Ayrica bu anllattiklarim bir kismi bizi zarara ugrattigi okadar cok konu varki hayatim bole mi gecicek diyorum.

Akillanmazda hic elli kere ayni hata yi yapabilir.

Iş isten gecmis bana haklisin diyor her konuda pehhhh.

Neyse kizlar ben ne yapayim simdi.
Emlakcilara gidip benmi ilan versem.
Yada herseyin zamlandigi donemde kirio dizimi evimde otursammi.
Cunku ateş pahasi hersey.
Sizin fikirleriniz.
Nedir bu konuda.

Birde utanmadan biriktirdigin paralarla bi araba mi alsak diyor oldureceğim bu adami elimde kalcak bir gun.

Uzun oldu kusura bakmayin kizlar

Son düzenleyen: Moderatör:
Evinizi kiraya verin o beğendiğiniz evlerden birine kiraya çıkın.Eğer merkezi bir yerde eviniz varsa kira getirisi iyi olur böylece diğer evin kirasını karşılayabilirsiniz diye düşünüyorum.Şimdiki faiz oranlarıyla ev almak ölü yatırım yapmak gibi bir şey.

Evet evimiz merkezi ama begendigimiz yerlerin sadece aidatini karşilar.malesef oyle bir dengesizlik var bu şehirdr.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kiraya verip kiracı gitmeyi neden dusunmuyorsunuz?
Bu arada eşinin fikrini onemsemeyenleri bir kaşık suda boğasım var. Bekar değiller bir ailesi var ama beyefendi gitsin eşinin oturmak istemediği yerde ev alsın,araba alsın. Ciddi kavga sebebi benim için. Ben ki bencilim,ben bile yapmam

Kiraya verip kiracı gitmeyi neden dusunmuyorsunuz?
Bu arada eşinin fikrini onemsemeyenlere bir kaşık suda boğasım var. Bekar değiller bir ailesi var ama beyefendi gitsin eşinin oturmak istemediği yerde ev alsın,araba alsın. Ciddi kavga sebebi benim için. Ben ki bencilim,ben bile yapmam

Çunku bu ev gitmek istedigimiz yerin kirasini karßilamaz.
Ve 3 kredi oduyoruz .
Krediler olmasa kosa kosa gitmistim.
Tek çare evin satlmasi.
Kredilerin kapatilmasi.
Ve eldeki paranin ustune kredi cekilip ev alinmasi .
Yani ev satilmasi lazim.

Kavga ettim soylendim vazgctim çunku olani değistiremiyorum sadece huzursuzluk.
Birde oyle pişkin ki tecrube tecrube diyyor utanmadan

Şu zamanda ev satılır (satabilirsen) fakat ev alınmaz .biraz daha ekonominin düzelmesini beklemen gerek .tabi bide ev ekonomisi var ..eşine güvenme para konusunda .birkaç yıl yanlış yatırımlar yapmasını engelle ..

Artık olan olmuş ileriye bakmak lazım :işsiz: komşularınız ne kadara satmış onu öğrenin birde sizin istediğiniz yerdeki ev fiyatlarına bakın ona göre ne yapmak istediğinize karar verin:KK66:

Şu zamanda ev satılır (satabilirsen) fakat ev alınmaz .biraz daha ekonominin düzelmesini beklemen gerek .tabi bide ev ekonomisi var ..eşine güvenme para konusunda .birkaç yıl yanlış yatırımlar yapmasını engelle ..

Sağimdaki solumdaki çatir çutur satiyor evini ama bizimki satilmiyor cildiriyorum..
Beklemek istemiyorum noldu bu aralar bilmiyorum...
Ev batiyor resmen bana sanirim sabrim tukendi.
Ayrica evi satiyoruz ddiysekde hatri saylir paraya değil.
Aldigimiz fiyata hatta belki altinda.
Beyfendi kaziklandiğı icin .
Anca o fiyat ediyor ev

Sağimdaki solumdaki çatir çutur satiyor evini ama bizimki satilmiyor cildiriyorum..
Beklemek istemiyorum noldu bu aralar bilmiyorum...
Ev batiyor resmen bana sanirim sabrim tukendi.
Ayrica evi satiyoruz ddiysekde hatri saylir paraya değil.
Aldigimiz fiyata hatta belki altinda.
Beyfendi kaziklandiğı icin .
Anca o fiyat ediyor ev
Emlak fiyatları uçtu şuan ,nasıl senin evin zararına gidiyor ? En azından masraflarını çıkarır gibi geliyor .

Ayrıca madem sürekli kaziklaniyor bu adam ,ne diye güvenip ev araba aldiriyorsun ki ? Bir şekilde engel olmanın yolunu bulurdun .bir de hiç güvenebileceğiniz insanlar yok mu çevrenizde ? Onlara danissaydiniz keşke ev ve araba işini

Evet evimiz merkezi ama begendigimiz yerlerin sadece aidatini karşilar.malesef oyle bir dengesizlik var bu şehirdr.
Oturduğunuz ev ile beğendiğiniz ev arasında böyle uçurum varsa zamanında nasıl fiyatlar birdi anlamadım. Sadece merkezi yerden diye mi okadar para verdiniz kötü bir eve.

öncelikle satır atlaya atlaya aralara boşuk koya koya yazmanız ve tane tane anlatımınız için teşekkür ederim

konuya gelecek olursak huylu huyundan vazgeçmez

eş kişi benim bile sinirimi bozdu

para kolay kazanılmıyor

onun bilinçsiz tutumlarına bir dur demelisiniz

yerinizde olsam bütün para idaresini ben üstlenirdim

Emlak fiyatları uçtu şuan ,nasıl senin evin zararına gidiyor ? En azından masraflarını çıkarır gibi geliyor .

Ayrıca madem sürekli kaziklaniyor bu adam ,ne diye güvenip ev araba aldiriyorsun ki ? Bir şekilde engel olmanın yolunu bulurdun .bir de hiç güvenebileceğiniz insanlar yok mu çevrenizde ? Onlara danissaydiniz keşke ev ve araba işini

Buz olmasi gereknden cok daha fazlasina aldigimiz icin suan anca o ara ediyor.
Muhiiten dolayi cokda artmiyor fiyatlar

Karistirtmiyordu ki kavga guruldu istedigini yapiyordu bencil ve hep ben doğru mantiginda ben çildirdim da kendine geldi araba filan satti.
Birde piskin ki hak veriyor bana haklisin diyor e napayim tecrube tecrube diyor eminimki su akliyla geriye donsek ayni seyleri yapar hatasindan ders cikatmiyor

Oturduğunuz ev ile beğendiğiniz ev arasında böyle uçurum varsa zamanında nasıl fiyatlar birdi anlamadım. Sadece merkezi yerden diye mi okadar para verdiniz kötü bir eve.

Biz suanki evimizi olmasi gerekenden fazlaya aldik.
Ve o mis gibi evler sifir evlerdi.
Nedenini bilmiorum ama denkdi fiyatlar denk degil ayniydi

En kısa zamanda gidip emlakçılarla konuşun 2 3 emlakçıya birden verin evi ev satılır satılmaz yeni bir ev girisiminde bulunmayın döviz epeyi artacak gibi duruyor parayı dövize yatırıp bir süre makul bir evde kirada kalın dövizi kollamak için hatta bilindik güvenilir bir dövizci varsa parayı oraya yatırın ve ani etkileşimlerle telefonla al sat yapın 1 seneye kadar paranızı yüzde 50 arttırabilirsiniz bu şekilde. Döviz çok arttığında internet bankacılığı döviz satışlarını durdururyor ve mesai saatleri başlayana kadar döviz normal değerine geliyor bunun için söylüyorum. Paranızı arttırdıktan sonra ev yatırımınızı istediğiniz semtte hatta yeni gelişmekte olan bir semtte yaparsanız 5 sene sonra değerlenecektir zaten merkezi konumda olan ve gelişimini tamamlamış semtler emlak yatırımında kar sağlamaz. Kendinizi üzmeyin ve gidene üzülmeyin gidene üzüldüğünüz taktirde bu döngü devam edicektir geleceğe inanın ana şükredin ve inaçla bekleyin.

Olan olmuş geçmişi değiştiremezsin takma kafaya. Öyle böyle elinizde bir ev var. Benim eşimin iyi niyetinden sağa sola verip bir daha geri alamadığı paralarla şuan kendime lüks bir araba belki 2+1 ev rahat rahat alırdım. Bundan sonrası için plan yap. Ev idaresini kesinlikle hep sen yap. Biriktirdiğin para asla eşinin hesabında durmasın. Çocuğuna yatırım hesabı aç yetkili kişi sen ol. Şuan gerçekten çok zor bir dönem, bunaldım diyip eşinin yaptığı hataların benzerini yapma. Birikim yapmaya devam et. Evi satmak için uğraş. Yeni ev almak için acele etme. Borcunu ödeyemeyecek hale geliyor çoğu kişi, ev fiyatlarının böyle kalacağını sanmıyorum. Cebinde paran olunca kelepir ev bulması kolaylaşıyor.

öncelikle satır atlaya atlaya aralara boşuk koya koya yazmanız ve tane tane anlatımınız için teşekkür ederim

konuya gelecek olursak huylu huyundan vazgeçmez

eş kişi benim bile sinirimi bozdu

para kolay kazanılmıyor

onun bilinçsiz tutumlarına bir dur demelisiniz

yerinizde olsam bütün para idaresini ben üstlenirdim

:KK66:
Zaen ciddi bir sinir krizi gecirip hakimiyeti elime aldim.Son 2 uc aydir.
O bile saşiyor biriktirdim meblağa ya.
Cok zit kutuplardayiz yani beyfendiyle

Buz olmasi gereknden cok daha fazlasina aldigimiz icin suan anca o ara ediyor.
Muhiiten dolayi cokda artmiyor fiyatlar

Karistirtmiyordu ki kavga guruldu istedigini yapiyordu bencil ve hep ben doğru mantiginda ben çildirdim da kendine geldi araba filan satti.
Birde piskin ki hak veriyor bana haklisin diyor e napayim tecrube tecrube diyor eminimki su akliyla geriye donsek ayni seyleri yapar hatasindan ders cikatmiyor
Zor bir durum fakat kötü de olsa tecrübe ,esin haklı ..harcama konusunda kontrol eder ,mantıklı davranmasına yardım edersen ve esin bir araba daha almazsa biraz toparlar ,kredilerden sonra para biriktirmeye devam edersiniz .

Kizlar ar direk konuya giriyorum.
3 sene önce ev aldık.
Aynı para ile havuzlu güvenlikli lüks bir apartmandan daireler alabiliyorkenşu an ki evinizden çok çok daha iyi ever alabiliyorlarken.
Eşim gece kondu mahallesinde apartman yıkık dökük sokaklar yıkık dökük çevre yıkık dökük bir daire aldi.neymis merkezmis
Baktığımız diğer evler merkeze uzaktı bu çok merkezi diye (Ama otobüs minibüs geciyordu o dediğim yerlerde)
Bu arada simdi oralarda baya gelisti.

Neyse üstüne birde kazıklandi.
Adam fazla fiyata satmış.
Sonradan bize çokk masraf çıkardı ev

Neyse vardır bunda da bir hayır malkero sağlık olsun deyip teskin ettim kendimi.
Para biriktirip krediyi kapatıp daha iyisine gideriz diye .

Sonra tutturdu araba alicam
Yalvaldim dil döktüm alma yani en azindan krediyle alma biraz sık dısini bak ne guzel para biriktiyoruz pesin alirsin desim.
1 sene daha arabasiz geciremem dedi.Ve gitti krediyle araba aldı.
Araba kredisinden önce gül gibi geçiniyor üstune iyi bir miktar parada arkamiza atabiliyorken kenara.

Neyse sonuç beni dinlemedi kredi çekti araba aldı.
Mesela 60 bin çekti 45 binlik araba aldı.aradaki parayi da eve masraf yaptı.
Tabi biz
Bu ikinci krediden sonra arkaya para atamaz olduk.

Sonra bir sene sonra arabanın sigortası kaskosu ıvır zifiri var dedi yapma etme deneme ragmen 3. Krediyide çekti ..

Bu arada biz ne geriye para atabiliyoruz.
Ne doğru duzgun gecinebiliyoru resmen yari ac yari tok.

Bu arada hamile kaldim canim yavrum doğdu çoçugum ihtiyacmari bile yarim yamalak.
Çildirdim sonunda satti arabayi.
Amaaaa baya zararina çünkü onda da kaziklanmis.
Bilen bilir.
Hasar kaydi bin lira filan demisler.
Aslinda sorgullattiğimizda da oyleydi fakat sattiğimiz adam almadan sorgulatinca hatri sayilir hasar kaydi cikinca ya almam yada fiyat degisir dedi hakli olarak.
Zararina sattik.

Bu arada dikkat edin .hasr kayitlarinda boyle hileler çok yapiyoarmis uyanik saticilar.

Artik 2 üc aydir dizginleri elime aldim maaş gunu el koyuyorum.
3 ay gibi bir surede iyi para biriktirdik.
Ama adama para batiyor.
Ne olur r ne olmaz bulunsun elinin altinda diye 5 bin yatirmistik hesaba .
O para yi carcur etmis.
Kafayi yicem ya.
Ne yaptigini bilmior resmen para dayanmiyor cebinde.

Sorunum suki cocugumu bu mahallede buyutmek yerine luks sitede buyutebilirdim.
Daha iyi bir cevre sağlayabilirdim ama yokk cunki babasi offf offf.
Evi satiliga cikardik satilmiyotda 2 senedir.
Bu seferde biz vazgectik.
Çunki evi satsak istedigimz bir muhitte ev almak icin çok ciddi borclanmamiz lazim.
Çunku faiz oranlari uçtu.
Ev fiyatlari uçtu.

Isin kotu tarafi.
Evim de satilmiyor 1bucuk 2 senedir.
Yan komsum satti.
Karsi komsum satti. Ben satamadim 2 senedir.
Bakiyorum millet satilik yazisi asmis kisa bir sure sonra satilmis ama benimki satilmiyo neden esim yuzunden çunku sadece net uzerinde ilan veriyor.
Etramizda hic yoksa 10 tane emlakci var.
Git diyorum tamm tamam diyor gitmiyor

O kadar da üsengecki afedersiniz s.çmaya gitmeye usenir yesin icsin yatsin..
Bende tam tersi hemen olsun bitsin .
Ugrasirim didinirim.
Bu adam beni sinir hastasi ediyor .

Disari ciktigimda eve gelmek istemiyorum daraliyorim afakanlar basiyor ruhum daraliyor resmen bu evde.

Küçük birde kutu gibi nefes alamiyorum.
Oysa ayni parayla kocaman ev alabiliyorduk.Ahhh ahhh
Bunlari dusundukce esimden soguyorum nefretke bakiyorum .
Sizce abartiyormuyum.
Ayrica bu anllattiklarim bir kismi bizi zarara ugrattigi okadar cok konu varki hayatim bole mi gecicek diyorum.

Akillanmazda hic elli kere ayni hata yi yapabilir.

Iş isten gecmis bana haklisin diyor her konuda pehhhh.

Neyse kizlar ben ne yapayim simdi.
Emlakcilara gidip benmi ilan versem.
Yada herseyin zamlandigi donemde kirio dizimi evimde otursammi.
Cunku ateş pahasi hersey.
Sizin fikirleriniz.
Nedir bu konuda.

Birde utanmadan biriktirdigin paralarla bi araba mi alsak diyor oldureceğim bu adami elimde kalcak bir gun.

Uzun oldu kusura bakmayin kizlar

Öncelikle şuan da ne ev satılır ne ev alınır ne de araba satılıp alınır herşey zararına gider domatesin 5 lira olduğu zaman da ev satılmaz malesef ki satarsan da zararına satarsın fırsatçelinde parası olan gelir alır daha pahalıya satar

Eşine gerçekten batıyor para ciddi anlamda sıkıntı büyük ama maaşı verme yani bu şekilde çözüm buldu isen devam et para biriktirme konusunda iyi değil demekki

Bende biriktirmeyi beceremem eşim yapar mesela

Durmadan para biriktirerek ne yapacaksınız ben onu anlayamadım.. kredi çektik kenara para koyamıyoruz diyorsunuz da. Kredi karşılığında araba almışsınız zaten. Yani kredi ödeyerek kenara para atmış oluyorsunuz (araba?!)

Bence kesinlikle abartıyorsunuz. 45.000 e hangi araba var artık da ne kadar kazıklanmış olabilir ki. Evine de masraf yapmış 25.000.

Arabada ülkemizde değerlenen bir şey, en azından para kaybettirmez. Rahat rahat gezersiniz çocuğunuz olmuş bir doktora bir şeye giderken lazım olur.

Hiç paranız bir şeyiniz olmasa tamam diyeceğim de. Varken böyle yapmak niye anlamıyorum.

X