sizin de anneniz hamileliğinizde sizden intikam alıyor mu?

dilekdoruk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2008
151
0
45
merhaba, ben 19+1 günlük hamileyim.Hamileliğim bugüne kadar çok rahat geçti, pek bir sıkıntım olmadı.Arada bi ufak bişeylerim olsa ki onda da pek dert yanmıyorum, annem hemen başlıyor, yaaa anne olmak kolay değil diye.Sanki intikam alıyor benden ya da ben mi çok hassaslaştım bilmiyorum.Bir keresinde çok kötü çıkardım yediklerimi, gelip yanıma bakmadı bile, tek söylediği olacak o kadar demek oldu, anne olmak kolay mı.Sizin anneleriniz hamileliğinizde size nasıl davranıyor, paylaşırsanız sevinirim.ben heyecanımı annemle paylaşırım sanıyordum ama o hiçbir şekilde yanımda değil.Ayrıca bebeğimin cinsiyetini öğrenir öğrenmez aradım, ilk söylediği erkek mi, ben erkek çocuklarını sevmiyorum, kız istiyordum oldu ve şimdi de sürekli erkek çocuklarını kötülüyor.

merhaba, ben 19+1 günlük hamileyim.Hamileliğim bugüne kadar çok rahat geçti, pek bir sıkıntım olmadı.Arada bi ufak bişeylerim olsa ki onda da pek dert yanmıyorum, annem hemen başlıyor, yaaa anne olmak kolay değil diye.Sanki intikam alıyor benden ya da ben mi çok hassaslaştım bilmiyorum.Bir keresinde çok kötü çıkardım yediklerimi, gelip yanıma bakmadı bile, tek söylediği olacak o kadar demek oldu, anne olmak kolay mı.Sizin anneleriniz hamileliğinizde size nasıl davranıyor, paylaşırsanız sevinirim.ben heyecanımı annemle paylaşırım sanıyordum ama o hiçbir şekilde yanımda değil.Ayrıca bebeğimin cinsiyetini öğrenir öğrenmez aradım, ilk söylediği erkek mi, ben erkek çocuklarını sevmiyorum, kız istiyordum oldu ve şimdi de sürekli erkek çocuklarını kötülüyor.
pardon cnm ama bunları söyleyen kendi annen mi kayın validen mi
sen şuan çok hassas bi dönemdesin gönlünü ferah tut

kesinlikle kendi annem canım maalesef.Bir de sürekli bana moral vereceğine hamileliğimin başından beri sen kesin hamilelikte çok kilo alırsın, en az 20 alırsın diyip duruyor.Ben dikkat ediyorum dedikçe, sen alırsın diyor başka bişey demiyor

canım bende 19+2 günlük hamişim. sağolsun annem hamile olduğum günden beri hep destek olmuştur bana.
kilo tabikide alıcaksın hamilelikte ama annenin 20 kilo alırsın vs..demesi yanlış. zaten hassas bi dönemdesin iyice moralini bozuyor annen.
kafana takma ve hamişliğin tadını çıkarmaya bak..

Canım inanki okurken kaynanan sanmıştım çok şaşırdım belki de sana abartılı geliyordur daha duygusal olduğumuz için olabilir mi
Eğer gerçekten öyleyse senin psikolojini alt üst eder be tatlım fazla takmamaya çalış iyi tarafından düşün herşeyi

bir anne kızına neden böyle yapar anlamış değilim.allah annene akıl fikir versin canım.çok canını sıkıyorsa fazla görüşme derim ben...

yaww bi an kaynana geldi aklıma benimkide böyle çünkü ama annem deyince şaşırdım??
benim annem her gün arayıp iyimisin diyo belkide sen çok duygusallaştın takma kafana..

sizin adınıza çok sevindim, anneniz size destek olduğu için. hamilelikte insan daha özel bir ilgi bekliyor yakın çevresinden, hele annesinden.Ben moralimi bozmamaya çalışıyorum ama ister istemez üzülüyorum, neyse ki eşim çok destek oluyor ve sürekli her konuda yanımda

tatlım slm. ben bu yazını okurken annemde yanımdaydı.inan cok üzüldü. gelsin ben ona gerekli ilgiyi gösteririm kıyamam ben ona dedi. ben anneme de eşime de yeterince nazlanıyorum. sağolsunlar çekiyorlar nazımı. o yönden şanslıyım. ama sende dua et eşin yanında. o sana yeter morelini bozma

annen seni bebekle paylaşacağı için kıskanmış olabilir. sana olan aşırı sevgisinden de kaynaklanıyor olabilir. benim aklıma bu ihtimal geldi.

valla ne olursa olsun annen yaninda olmali
her konuda sana yardimci olmali hele erkekleri sevmem demesi cok sacma
erkek kardesin varmi
bi an aklima erkek kardesin yoksa ondan sevmiyor gibi bisey geldi ama nekadar dogru bilemem tabi

aklıma iki ihtimal geliyor....1. sizi kıskanıyor bebekten yani....2. eşinizi sever mi?? bazen damatlarından hoşlanmayan anneler de bu tür davranışlar gösterebiliyor....:sm_confused:ve ne yaparsa yapsın sorunu her ne olursa olsun ...bebeğinz dünyaya geldiği andan itibaren ona deli olacakyerimsenibenonun için hiç canınızı üzmeyin hamileleğin tadını çıkarın:teselli:

sevgiler

benim annemde ablama aynisini yapti gibi. anne olmak kolaymi,degerimi anlarsiniz iste simdi, bu daha neki cocugun buyusun ben seni ozaman görcem, lafini bile dinlemez falanda filan...bosver canim takma sen kafana bunlari. benim annem ablam dogum yaparken o cektigi acilari gorunce ondan sonra cok daha farkli davranmaya basladi. o yuzden aldirma söylenenleri

hepinize desteğiniz için teşekkür ederim önceliklea.s.Ben anneme aşırı düşkündüm, nerdeyse onun için yaşardım, hatta kendisi beni annesi olarak görürdü nerdeyse, çünkü her sorununu ben hallederdim.Bu durumun yanlış olduğunu ona defalarca anlattım ama nafile.Bu yüzden kıskanıyor sanırım, ilginin azalacak olmasını.Bir de benim duygusallığımı bildiği için, demagoji yaparak beni kendine daha çok bağlamaya çalışıyor sanırım, bak ben de seni bu hallerle doğurdum, anla değerimi demeye çalışıyor, sanki daha ne kadar değerini anlayabilirsem.Hiç sağlıklı bir durum değil anlayacağınız.Bence en büyük yanlış çocuklarımızı doğurduğumuz, emek verdiğimiz için ömür boyu kendi malımız olarak görmek ve bu emeklerin karşılığını beklemek.Ben çocuklarıma bunu yapmayacağım, çünkü onu dünyaya getirmek benim seçimimdi ve bunun zorluklarını bilerek bu yola çıktım.Üstelik ne kadar zorluğu da olsa bence hamilelik bir kadının hayatındaki en mutlu dönem:CüvCüv:

canım belki hassaslaştığımız için herşeyi kafana takmaman gerektiğini düşünüyordur bende geçen gün oturayım derken karnımda feci bir acı hissettim anneme söyledim ve bana bu kadar evham yapma ne bu herşeyi kafana takıyorsun içini rahat tut ki herşey düzgün olsun dedi üzme canım kendini

kusura bakma ama annende bir problem var sanırım, davranışları hiç normal gelmedi bana, ya ilk torunu değil, o sebeple heyecanı yok, bizimkiler çok heyecanlı ve ilgili, şaşırdım doğrusu,

X