size komik bir soru. fikriniz var mı acaba

brooke

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2008
169
2
arkadaşlar merhaba. halk arasında bi inanış var ya bilmem duydunuz mu. anne adayı hamileliği sırasında zeytin nar gibi renk verici şeyler yerken eline bulaşan gıdayı yüzüne veya vücudunun herhangi biyerine sürerse bebekte aynı bölgede leke olur diyorlar. bana bi kaç yaşanmış örnek verdiler. siz hiç böyle bişeyle karşılaştınız mı? doktora sorsam güler herhalde bana cahil misin sen diye.siz yardımcı olursunuz di mi? sevgiler

bunlar çok saçma şeyler ben hiç rastlamadım şimdiye kadar böyle şeylere inanma canım bende canın bişey çektiği zaman elini bi yerine sürersen çocukta onun izi olurmuş diye duymuştum ama tabi hepsi batıl inanaçlar

desenize benim bebek dalmaçyalı olacaksırnaşık şey
şaka bi yana bana saçma geliyor bunlar.
ama nedense çok istediğim halde saçımı kestiremiyorum.
batıl inanç ama insan bile bile inanıyor işte.

Sherry BatıL ınanc Ama Gercekten ınsan ısmese Bıle ınanıo ben ıkı gun once kuafor kolktugundan kalktım Yok ıste sacını Kesersen bebegın omru kısa olur Ilk hamılelıgımdede Saclarımı boyayamamıstım Sımdıde 9 Ay boyunca Saclarımı kesemıcem kırıklar Almıs basını gıdıo Allahtan boyamı yenı yaptım

Yaa Arkadaşlar Hakikaten çok Saçma Inanmayin Böyle Batil Inançlara.sakin Inanmayin Acayip Saçma şeylerr

benimde en korktuğum şey saç kestirmekti hatta arkadaşım hamileyken ona bile kestirmedim ama benim saçlarım çok uzamıştı ve çok zor hamilelik geçirdiğimden yıkıyamyodum bile 2 aylıkken mecburen kestirdim şimdi 8 aylık hamileyim çok şükür şimdiye kadar bir sorun olmadı inşallah sağlıklı sıhatli bir şekilde doğar :)

:) Ins Wsw SagLıkLı ve uzun omurLu oLur bebısın ( Sacımı Kesersem Cocugumun omru Kısa olurmus ben Kestırsem omur Boyu Allah Korusun her an Cocugumun Omrunu Dusunur dururum 9 Ay Cok bı zaman degıl hem :) Hayalımdekı Saca da kavusurum belkı :) ( Kendımı ole avutuom ıste napım

ömrünün kısa olması yani daha doğmadan ölmesi diye biliyodum onun için bende çok korkuyodum ama mecbur kaldım yoksa birazdaha beklesem bitlenecektim :roflol: çünkü hamileliğimin ilk aylarında tuvalete bile çok zor gidebiliyodum nerde kaldı bide o kdar uzun saçları yıkamak
ama sende bir sorun yoksa bakabiliyosan kestirme sonradan pişman olmaktansa gerçi bunların hepsi batıl inçta işte yinede insanı tedirgin ediyo

Evet Canım ıster ıstemez Tedırgın oluyorsun yok hayır benım kırıgım var Ama :) bırak onlarda kendı kendıne kopsun En cokta 9 ay sonra ıstedıgım uzunluktakı Saca kavusacam dıe sevınıom =)) Gercı bu kırıklarla kavusabılecekmıyım oda var neyse ya her sey bebegımız ıcın aa bu arada senın dogumuna cok az kalmıs hayırlısı canım

benimde saçlarım uzun ve yıkamak kurutmak gerçekten sorun oluyo.onun için kestirmek istiyorum ama işte ne kadar saçma gelsede bekliyorum.

benim başıma geldi güzelim yalnız ben türbe ziyaretine gitmiştim..türbe ziyaretine gitmeden önce annem beni tembihlemişti sakın türbe başında bir yerin kaşınırsa kaşıma diyee..tabiiki ben böyle şeylere fazla inanmam ama türbeden ayrılmak üzere kasığım öyle bir kaşınmıştım kiii anlatamammm.tabiiki de doğal olarak kaşıdım..şimdi tam kaşıdığım yerde oğlumun kasığında küçük bir izi varr...

kızlar yapmayın ya.saçımızla bebeğimizin ömrü arasında nasıl bir bağlantı olabilir.he tabi çok takıntılı kişiler olmayacak olanıda düşüne düşüne üzerlerine çekerler. olumlu yada olumsuz düşüncelerin bizi etkilediğine inanırım ama saç ve ömür arasında ilişki kuramıyorum açıkçası. benimde saçlarım çok uzundu hatta dalgalı röfleli belime kadar saçlarım vardı.çocuk yapmaya karar verdiğimiz gün gidip saçlarımı kendi rengine boyattım.hamilelikte boyanın etkisine inanıyorum çünkü.ve 1 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. 2 aylık hamileykende gidip saçlarımı kısa kestirdim.iyikide kestirmişim ilk aylar bir şekilde geçiyor ama son aylarda hiç uğraşamazmışım.ama sonuç olarak herkesin kendi tercihidir. kendinize iyi bakın ve psikolojik olarak size ne iyi gelecekse onu yapın derim.

kizlar ben de saçma olduğunu düşünüyorum böyle şeylerin haklısınız. aslında mesele şurdan doğdu. hamileliğimi öğrenmeden 1 hafta falan önce nar yerken yüzüme gözüme bulaştırmışım. annem de hadi hamileysen iz olur orda dedi. neymiş efendim bilmem kim hamileyken zeytin yerken elini yüzüne sürmüş. aynı yerde bebekte leke olmuş, bilmem kim kulağına kiraz takmış, bebeüinün kulağının önünde küraz büyüklüğünde ben olmuş falan filan. boşuna telaşlanmayım di mi. hem bebeklerimiz sa-ğlıklı sıhhatli olsun da lekeydi ben di böyle batıl şeyler için gereksiz telaşlanmayalım di mi? saç kestirme meselesi de bi okadar saçma bence. korkmayın kızlar. bi taraftan böyle diyorum, bi taraftan da içimden iyi ki saçımı geçen ay kestirmişim diyorum. üff komiğiz yani

kafanızı bunlarla meşgul etmeyin kızlar.iyi düşünün iyi olsun herşey. Allah sağlıklı evlatlar nasip etsin.bunun için dua edelim.

Brooke :) GuLdurdun ya Allah ıyıLıgını versın e geLde kafana Takma sımdı =)) Kıraz Lekesını ben gordum Ona ınanıyorum bak

evet saçma geldiği doğru ama bunlar gerçek olan şeyler arkadaşlar kendinizi kaptırmayın ama inanın da bence.bende bir bitkinin(adını unutmuş annem)lekesi var belimde.annem hamıleyken bıtkıye dokunuyor,bunu gören tanıdığıda napıyorsun sen dokunma leke kalır dıyor annem de o refleksle eyvahhh deyip elini beline sürüp temizliyor güya..ama belimde aynen çıkıyor şekli..dövme gibi..kardeşimde de annem bacağına şeftali sürüyor denemek için kardeşimin bacağında minik bir şeftali var..üstelik yaz gelince rengi koyulaşır belli olur,kış gelinde iyice soluklaşıp belirsizleşir...bunlar gördüklerim ama duyduğum bir çok şeyy var.e insanlar neden durup dururken uydursunlar?ben inanıyorum buna.ama saç kestirmek ile ilili bir fikrim yok herhangi birşey duymadım görmedim.
ayrıca böyl bir konu açmıştım ben.

Benimde Belimde Yan Kismimda çilek Lekem Var Annem çilek Yeyip Dalginlikla Sürüyor çilek Mevsiminde Artiyor çilek Mevsimi Gecince Azalir çok Ilginç Gelebilir Sizlere Ama Malesefki Gerçek

canım benim annem yapmış komşusundan izinsiz mutfağından dut çalmış bilerek denemek için elini başına sürmüş kardeşim doğduğunda kafasında dut izi varmış ve hala dut mevsimi geldiğinde başındaki leke beliriyo ben inanıyorum ve babamın yuzundede ciğer lekesi var ben inanıyorum bence deneyin canım...

bende leke olayına şaşırarak inanıyorum.. bi komşu amcamız vardı 60 küsür yaşında.. annesi ona hamileyken canı ciğer mi istemiş, elinde ciğer varken yüzüne mi sürmüş nasıl olmuş bilmem ama amcanın yüzünde gerçekten ciğere benzer bi leke var.. çilek olayıda çevremde bi iki arkadaşımda var çilek mevsiminde bariz çilek gibi olur lekeler onun haricinde belli belirsiz hale gelir..

Ya ben cok korkuyorum bebegım dalmacyalı olabılır mı acaba :S her yedıgımı yuzume gozume bulastırıyorum da:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…