Sizce yanlış mıyım?

Ben de tam olarak domuz gibi oluyorum Mune abla.
Ama işte bu domuzluğum kendi canlarım tarafından bile kabul görmüyor.
O noktada ee bir de buraya danışayım ben mi çok domuzum dedim
Birçoğumuzun aile yapıları birbirine benzer çünkü bu coğrafyada yetiştiler, söz konusu aile büyüklere saygı olunca büyükleri saymak, onlara hürmet etmek genlerimize işlemiş, büyüklerin yerini ve anlamını kültürümüze el öpmekle dudak aşınmaz, su küçüğün söz büyüğün, ulular köprü olsa basıp geçme gibi sözlerle yerleştirmişiz, bu sebeple de büyükler ne yaparsa yapsın küçüklerin ses çıkarmaması bekleniyor bizlerden, beklentilere aykırı davranınca da kabul görmüyor, ailelerimizin aksine bizler zamanla anladık ki, saygı görmek için bunu hak etmemiz gerekiyor, yaş aldık diye her şeyi kendimize hak görüp kırıp dökerken ben büyüğüm saygı gösterilecek demek kibirdir bence.

Dedemin bir lafı vardı bana 1 metre gelene ben 10 metre giderim, ailen aksini düşünse de sana adım atmayana hiçbir şey yapmak zorunda değilsin.

Degmez tabi ki. Hic konusmadiginiz, aldiginiz hediyeye tesekkur etme lutfunda bulunmayan insana ne hediyesi?

almayın tavrınızı koruyun

Oğlu alsın hediyesini. Ben olsam bir daha almazdim. Belli ki zaten onlarda bu kuslukten memnun . Aileniz de durumu kabullensin, sizi ezmeye çalışmalarından daha iyidir kusluk .

sanırım iki taraflı düşünmekten kaynaklı nasıl olacağına karar veremedim. mesela ben onun ailesiyle görüşmüyorum ama eşimin ailemle iyi olmasını istiyorum. bu nasıl olur ki ya da olur mu
neden hediye almak yerine gidip yüz yüze konuşmayı denemediniz ya da hediyeyi yüz yüze verip iletişim kurmayı. olursa olur olmazsa o zaman kendi bilir bu kadar ince düşünüyorsanız bu seçenek göz ardı edilmemeli bence
Mesele burunlarını sokmakla kalmıyordur ilişki o noktaya taşındıysa, daha ciddi şeyler vardır muhtemelen.
işte o kadar korkunç şeyler yaşanan bir aile ile devam etmek bana zor geliyor. sonuçta eş de o aileden. mesela burda okuyoruz bana şunu yaptılar bunu yaptılar hatta istemede başlayanlar var ve o ailelerle yola çıkılıyor. bu bana çok imkanı olan devam edilebilecek bir şeymiş gibi gelmiyor mesela.
evet sanırım ben de hem kendi ailemle eşimin ilişkisini düşündüğümden hem de ilerde kendi evladımla bu tarz şeyleri yaşarsam nasıl hissederim diye düşündüğümden kafa karışıklığı yaşıyorum

Anneler gününe düşündüğünüz kadar anlam yükleniyordur bellide.

Yani bir taraf bariz kusurlu hareket ederken diğer taraf anlayışlıysa neden eş o aileye durduk yere Misilleme yapsın ki?
Benim eşimle ailem çok iyi anlaşırlar. Aynı şehirdeyiz, haftada bir en fazla iki haftada bir beraber oluruz. Yazın yazlık nedeniyle görüşmemiz daha da sıklaşır. Onun babası ayıp etti diye bizimkilerin günahı ne?

sanırım iki taraflı düşünmekten kaynaklı nasıl olacağına karar veremedim. mesela ben onun ailesiyle görüşmüyorum ama eşimin ailemle iyi olmasını istiyorum. bu nasıl olur ki ya da olur mu
Tam tersini düşünün. Aileniz eşinize kötü davranıyor ve eşiniz ailenizle görüşmek istemiyor. Onun ailesinden herhangi bir kötü davranış görmediğiniz halde misilleme mi yaparsınız yoksa aynı şeylerin tekrar yaşanmaması için eşinizle ailenizi uzak tutup onun ailesiyle görüşmeye devam mı edersiniz?
Eş de o aileden diye onlar gibi olmak zorunda değil ki ama. Benim abimle babamın alakası yok mesela. Babam şeker gibi mülayim bir adamdı abim tazmanya canavarı gibi minik bir sinir küpü. Ya da eşimin ablalarının her şeye ve herkese küsme huyu var mesela, eşimin maksimum küs kalma süresi 3 dakika. Aynı ailede de yetişsek beş parmağın beşi bir değil.

Bu kiyaslanacak bir sey degil aslinda.
Senin ailen esini el ustunde tutuyor belki de.
Esinin ailesi ise bazi seyleri senin burnundan getiriyor olabilir.
Ailesinin sana davranisini senin ailenden görse eşin ne kadar sabreder mesela ?
Sen kendi cocuguna ve eşine sana davranildigi gibi davranmazsan cocugun sana böyle bir sey yapacak diye endişe de etmezsin.
Ben öyle bir endise tasimiyorum mesela.

Kendinden kindar diye bahsetmişsin ama asıl kindar kv. Çok uzatmış yoktan yere mevzuyu.
Sanırım ben hediye almayıp ölü taklidi yapmaya devam ederdim.

Ek olarak herkes tam olarak ailesine benzemiyor bu da çok yanlış bir genelleme.
Mesela annem anlamlar abim aşırı titiz, temiz ve düzen için canını verecek bir dakika boş duramayan insanlar. Bense tembelliğin el kitabıyım, keyifçiyim. Düzen ve titizlik ruhumda yok.
Keza eşimin ailesi mutaassıp yaşamı seven, dışarıya çıkmayı sevmeyen, eş dost aramayan içine kapalı bir aile. Eşimse sosyalleşmekten zevk alan, dışarı çıkmayı gezmeyi seven, dini hiç bir ritüeller işi olmayan biri. Hatta kendisi bizimkilerden gelince oh diyorum kendilerine eziyet ediyorlar der mesela.

Ama konumu iyi okuduğunuzu sanmıyorum.
Kandilde aradım iki kez açmadı geri dönmedi.
Amacım konuşmaktı. İletişime kapattı kendini dedim. Ha yanına gidin diyeceksiniz şehir disindalar. Ama yakında olsalar telefonumu açma zahmetine girmeyen insanlari kovalamazdim.
Çok insancıl yönüm kıyamadı hadi anneler günü hediyesini es geçmeyeyim anadır o da eşek değildir hatasını anlar dedim. Onda da teşekkürü bana etmedi.

Emin olun herkes insan gibi insan olsalar da tatli tatli geçirelim yuz yuze geldiğimizde diken üstünde saat saymayalim huzurla duralım ister. Kimse eşinin ailesi ile böyle olayım diye evlenmez.
Ama olmayınca olmuyor.
Ele karisacagina yele karış demisler.
Fena insana denk gelmeyen anlamaz.

Anneler gününe düşündüğünüz kadar anlam yükleniyordur bellide.
Eskiden yüklerdi ama sevinir özel olarak arayip teşekkür ederdi. :)

Yani açık apaçık bir küslük olusturdu ve uzatti. Şimdi ise o bir sey olmamış gibi selam yollayan ben ise vayy bayramda bile aramayan bir selami cok gören gelinim :)

doğru. benim eşim de yaşayış bakımından ailesiyle taban tabana zıt. o açıdan düşününce devam eden insanları anlamak daha kolay oluyor
yok. okudum konuyu. ama ısrarla sanki yine de gönlü kalmasın mutlu olsun çabanıza karşılık söyledim madem aklınız ve kalbinizin tam olarak rahat etmesini istiyorsanız yüz yüze görüşmek daha mantıklı diye

Yoo gönlü açıkçası çok umrumda değil artik.
Benim gönlümü kim umursadı ki?

Ben sadece yanlış anlaşılmaları icte tutup büyütmek yerine konuşmayı tercih ederdim.
Kırılmak hangi kırılmak ben kırgınım asıl bir de utanmadan oğluna şikayet ediyorsun bile diyemedim mesela.
Halbuki haketti.

Neticede bakin torun yüzünden evime gelip gidiyorlar. Gelmeyin diyemem oğlunun da evi. Sevmeyin diyemem onların da torunu.
Eskiden sadece kocasıyla konusmazdim artik tutulur dal yok.

Ben halimden memnunum ölü taklidi yapıyorum onlar da öyle yapsın problem yok. Ama etrafımdaki iyilik perileri tuhaf buluyor.
Eşin de içten içe takıyordur durumu kim böyle olsun ister diyorlar.

Illaki kim ister ama tek taraflı iyilik olmuyor yaşamayan anlamiyor.

bence saygısızlık edilmediği sürece kimsenin kimseyle arası mükemmel olmak zorunda değil. kandilde arıyorsun, açmıyor. yani insan görmeyebilir eyvallah da sonradan gelinim aramış acaba bişey mi oldu diye düşünüp geri aramaz mı? anneler gününde hediye gönderiyorsun vs adımlarına bi karşılık yok, daha ne yapacaksın ki? demek ki o da seninle iyi miyi olmak istemiyor, öyle bir düşüncesi yok, o da seni sevmiyor, arayı ısıtmak için çabalamayı bırak karşılık bile vermiyor. senin yolladığın hediye için oğlunu aramak ne alaka? onun bi oğlu varsa bir de gelini var. ben oğlumu arar geçerim demek ben oğlumla muhatabım, gelinimle değil demek oluyor bana göre.

kafanız netmiş aslında. bu durumda sıkıntı yok bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…