Sizce yanlış mıyım?

Arada kopukluk var ki , kayınvalide oğlunun huzurunu kaçırmamak adına; oğluna telefon açıp geline selam söylemiş diye düşündüm. Gelinin eşine , sen de selam söyle demesi dahi yeterli olurdu belki de.
Huzurunu kaçırmayacak insan en baştan huzur kaçırmayacak şekilde davranırdı ama. Yapıp yapıp sonra ay ağzımızın tadı denmez...

Huzurunu kaçırmayacak insan en baştan huzur kaçırmayacak şekilde davranırdı ama. Yapıp yapıp sonra ay ağzımızın tadı denmez...

Kayınvalideye gelinin ilk bilenme sebebi görümcenin evlilik durumu olarak anlaşılıyor.

Bu nedenle birine alınmak fazla değil mi ?

Hayat herkes için aynı anda devam ediyor. Bir evde cenaze varken , diğerinde düğün oluyor.

Hadi o dönem lohusalık , hormonlarda devredeydi. 2 senedir küs kalmak ve bu küslüğü sürdürmekte haklı olduğunu duymaya ihtiyaç duyuyorsa bir insan ; belki de olayları objektif bir şekilde yeniden değerlendirmeye ihtiyacı vardır.

Ben de iki yıldır asla konuşmuyorum kayınvalide ve birkaç kişiyle daha. Farkımız şu benim eşimde konuşmuyor. Benim için iyi tabi.

Biz de eşimle bi adım atıp hediye göndermiştik. Sonra en ufak bi pürüzde hediyenin parasını yolladı. Daha da yollamadık. Zaten konuşmuyoruz. Siz de göndermeyin bi şey. Bi yerleri kalkıyo

Yanlış yorumluyorsun bence. O cümleden gelinin kayınvalideye değil kayınvalidenin geline bilenme nedeni çıkıyor. Kayınvalide biricik kızının düğün işleriyle ilgilenmedi diye gelini oğluna şikayet etmiş, yetmemiş gelinin telefonlarına cevap vermemiş. Fitili ateşleyen kayınvalide olmuş.

Bir evde cenaze varken , diğerinde düğün oluyor
Gercekten cenaze varken dügün yapabilir misiniz?
Mesela Allah korusun cocugunuz vefat etse kardesiniz mendili alip halay başi mi olmali ya da anneniz babaniz pistte mi salinmali ?
Hani hep diyoruz ya aile aile kardes anne baba.
Cenazende yaninda olmayan anne baba kardes iyi gününde de olmasin !!!
Benim dedem halamin dügününden iki gün önce vefat etti dügün iptal oldu.
Sizin mantiktan bakarsak dügünü yapip dedemin cenazesi üstünde ailecek göbek atmaliydik.

Ortada gerçekten bir şikayet var mı , yoksa normalde anne kız veya anne oğul arasındaki bir konuşmanın konunun diğer tarafindaki kişilerce farklı algılanması mı var ; sadece tek tarafı dinleyerek kalemi kırmak mümkün olmayacak bir durum bu.

Zaman zaman hepimiz , kan bağıyla bağlı olduğumuz en yakınlarımıza dahi kırılıp alınabiliyoruz.

Konunun içindeki kişi olarak konu sahibi ; objektif bir şekilde olayları yeniden değerlendirerek bundan sonrası için kendi kararını kendi vermeli.

Çift taraflı dinleme şansımız yok burada. Bütün konuları tek taraflı dinleyerek yorumluyoruz. Dediğim gibi objektif olmaya da gerek yok, haklı haksız aramaya gerek yok çünkü. İlişkiler bu raddeye geldiyse evlilik içindeki iki insan da bunu sorun etmiyorsa bundan sonra da böyle yürütülmeye devam edebilir. Haklı ya da haksız olması önemli değil, ilişkiyi bu şekilde sürdürmek isteyip istememesi önemli. Konu sahibi de istiyor anladığım kadarıyla. O yüzden tekrar tekrar gündeme getirmeye ya da kendi içinde hesaplaşmalara girmesine gerek olduğunu düşünmüyorum. Bırak dağınık kalsın diyorum.

Hayatın devamlılığına dair bir cümle üzerinden , konuyu çarptırmayalım isterseniz.

Bu konu özelinde çok şükür ki bir cenaze yok farkındaysanız.

Aile içi vefat , hastalık gibi durumlar nedeniyle düğününü iptal etmeyen çok az sayıda insan belki vardır belki yoktur.

Bu yönden bakıldığında eskiden köy yaşamında , köy ahalisinin dahi değil cenazesi , duasına kadar yazılıp tarihlere ona göre bakılırdı. Bugün köylerde dahi , tüm komşuları kapsayacak şekilde ; bu duruma bakmak eskisi kadar mümkün olmuyor maalesef. Yakın akrabalarla tarih kontrolleri yapılabiliyor.

Büyük şehirlerde ise durum daha da zor. Bir komşunun cenazesi varken diğerinin düğünü , bebek mevliti de olabiliyor.

Çok şükür bebekleri dünyaya gelmiş , görümcenin de evlilik durumu varmış ; diğer taraftanda konuyu dinlemedikçe bir tarafa %100 haklı , diğer tarafa %100 haksız demek mümkün olmayacaktır.

Tüm bu olayların üzerinden 2 yıl geçmiş. Bundan sonra nasıl davranacağı konu sahibine kalmış.

Uzak akrabalıkta belki bir nebze olur dediğiniz. Ama erken doğan belki hala hastanede olan çocuk birinin yeğeni birinin torunu. Ben torunum yaşama tutunma mücadelesi verirken düğün telaşına kapılmam. Kapılıyorsam da gerçekten gelinim bana da mesafeyi koysun. Hakkıdır

Herkese meydan okuyorum da ama bir ablam var ki çok baskı yaptı bana. Acaba yaşayıp buraya danışmak istedim. Bu çoğunluk bana hakli olduğumu tekrar hissettirecek.

Konu sahibi haklı olduğunu hissetmeye ihtiyaç duyuyor.

Zaten burada kim ne derse desin ; neticede herkes kendi doğrusu neyse ona göre hareket edecektir.

Konu sahibi haklı olduğunu hissetmeye ihtiyaç duyuyor.

Zaten burada kim ne derse desin ; neticede herkes kendi doğrusu neyse ona göre hareket edecektir.
İşte ben de haklı haksız önemli değil beybi, sen ne hissediyorsan, ne istiyorsan önemli olan o diyorum.

Ha illa haksız arayacaksak karşı taraf oldukça haksız bence. Ki bunu hep kayınaile tarafında olan ben yazıyorum...

Eşin ne diyor bu duruma, seni zorlayıcı/huzursuz edici bi tavrı var mi? Yani onlarla mesafeli olmak sizin iliskinize negatif olarak dönüyor mu?

Detaylar önemli. Tek bir cümleyle bir başkasına çok keskin bir tavsiyede bulunmak hatalı sonuçlar doğurabilir.

Belki de ortada sadece 2 çocuğu için de elinden geleni yapmaya çalışan bir anne vardır.

Bundan 2 yıl öncesi pandemi kısıtlamalarının en fazla olduğu döneme denk gelmiyor mu ? Görümcenin müstakbel ailesinin de kendi istekleri , kayınvalideyi arada bırakmış olabilir.

Bu tür konular tek çözümü ve tek bir doğrusu olan sayısal problemler değil. Ortada birden fazla değişken var.

Olayların üzerinden 2 yıl geçmiş. Konu sahibi : kendi annesi ve ablası tarafindan bu konuda eleştiri alıyormuş.

Bu nedenle konu sahibi : objektif bir şekilde olayları yeniden değerlendirerek bir karar vermeli ve kararı her ne yönde olursa da onu uygulamalı.

Son düzenleme:
Bir gün derdimi anlatmak istesem bunu hediye ile değil normal konuşarak yapmayı tercih ederim.
Açıkçası şu durumda en hatalı kişi eşiniz.
Gebelik zehirlenmesi ile aniden doğan benim de kucağımda bir prematüre bebeğim vardı o sebeple ne halde olduğunuzu çok iyi anlıyorum. Nazlanmaya gerek yok ki öyle bir durumda insanın vücudu 3e katlıyor. Aşikar görünüyor. Elbette düğün zamanı ise diğer evladıyla da ilgilenecek ama zor bir süreçten geçen gelinden de iş, ilgi beklemeyecek.
Eşiniz diyemedi mi kızla ne derdiniz var görmüyor musunuz canıyla, evladımızla uğraşıyor diye... Yada hediye ben değil eşim düşünüp gönderdi ona teşekkür edin diye...

Konu sahibi : kendi annesi ve ablası tarafindan bu konuda eleştiri alıyormuş.
Bu bir parametre değil bence. Benim annemle ablalarım son derece nahif, küslüğe kavgaya katlanamayan, kimseyi kırmak istemeyen, minnoş insanlar. Eşimin ailesinden biriyle sorun yaşasam söyleyecekleri “alttan al, eşinin ailesi sonuçta sorun yaşama, haklısın ama büyüğün sonuçta özür dile” falan derler. Demişlikleri var bazı durumlarda.

hiçbir şey hissetmediğin yüzüne bakmadığın insana hediye almak bana saçma geliyor. karşının yerinde olsam o hediyeyi de kabul etmem. kv me ben de bayılmıyorum ama bu şekilde nasıl oluyor cidden merak ediyorum.
kk de çokça rastlıyorum eş ailesiyle görüşmeyen kadınlara. bunu nasıl başarıyorsunuz. eşinizle nasıl sıkıntı olmuyor. yine siz evinize kabule dip ikram falan hazırlıyormuşsunuz bunu da yapmayan çok bu forumda. cidden nasıl olabiliyor merak ediyorum
sorunuza gelince başta da dedim bence hiçbir anlamı olmayan bir hediye. almayın

Ben hiç görüşmüyorum , bayramda da gitmedim.
Dün aglamis eşime , bari bayramda küslük yapmasaydi diye.
Eşim eve geldiginde annem gitmedin diye üzüldü dedi.
Cevabim hıııı oldu, konu kapandi.

Ben sizi çok iyi anladım.Cok hassas ve düşünceniziniz.Kirilip tepki gösteriyorsunuz ama diğer yandan vicdan yapıyorsunuz insanı duygularla, belki kendinizi suçluyorsunuz aşırıya mı kaçıyorum diye. Bu kv ile ilgili olmasa da benimde yaşadığım gelgitler benziyor bazen.Hakli olarak gösterdiğim yükselgdigim durumlarda bile hemen karşıdakini de anlayıp haklı olabileceği sebepler durumlar bulabiliyorum.

Konunuzda denenmişi tekrar denemezdim sanırım ,kv önceki hediyeyi bi adım olarak düşünüp arayabilirdi buzları eritmek adına.demek ki halinden memnun

Benim eşimin ailesiyle aram iyi. Ancak bugün bir sebepten görüşmek istemiyorum desem eşimin sesi çıkmaz. Çünkü hem kararlarıma müdahale etmez hem sorunu çıkaran tarafın ben olmayacağımı bilir. Öyle bir durumda kendisinin görüşmesine tabi ki müdahale etmeyeceğimi de bilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…