Sizce ne anlamaliyim?

ulker de

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2023
101
-17
Iyi günler herkese,

5 aydır görüştüğüm biri vardı evlilik niyetiyle.
Her şey güzel ilerliyordu.
kendisi yurt dışındaydı biz tanıştığımızda ve yeni dönmüştü.
Çok arkadaş çevresi olduğundan ve geç saate kadar dışarda, arkadaşlarında vs olmasından dolayı , kendisine evlilikten sonra görüşümü bildirdim. Yani her şeyin ortası olur, bekar hayatını unutması lazım, geç saatlerde eve gelmeden olmaz, benimle vakit geçirmesini ama tabi arkadaşlarına da zaman ayırması gerektiğini.
Neyse bu konu biraz hassas çünkü kendisi serbestliğe çok düşkün. Ama ben bu konuları konuşmam lazımdı ki sonradan sorun yaşamayalım. Ve pişman değilim. Sadece belki üstüne gittim ve kendimi iyi ifade edemedim.. bunun için pişmanım.

Neyse bana bu konularda olumsuz düşündüğünü demedi, ama belliydi zorlandığı ve hoşuna gitmediği.
Yurtdışından dönerken (arkadaşlarıyla tatilden) demiştim şükür ilişkimiz ilerliyecek filan, o da demişti ki evet ama 2 kişiye hayat farklı , yani tabi karımla tatili 1000 kere tercih ederim ama arkadaşlarla farklı. Ve eklemişti ki bayaa zaman çocuk istemiyorum tatillere gidelim. Bunlar detay ama hayata bakışını gösteriyor.

Ve bundan 1 ay önce benimle devam etmek istemedigini soyledi. Dedim emin misin iyi düşün. O da şimdilik böyle düşünüyorum, geçici bir karar. bana dedi: ama diyelim ki ilerde olurda sen daha istemezsen anlayış gösteririm.
Yani açık bir kapı bıraktı. Sosyal medyayadan beni takipten çıkarttı ama engellemedi.

Artık tanıdım onu ve eminim ki evlenip bekarlık rahatlığından olmaktan korktu. Ve eminim ki baska kızlarla konuşmaz. Yani bence benim söylediklerim hoşuna gitmedi sadece ve bu yüzden daha 24 yaşında olduğu için evlenme projesini şimdilik kenara koydu. Bana onu beklemememi söyledı , yani olursa olur ama olmazsa nasip gibi.

Sizce bir gün döner mi ? Aradan 1 ay geçti..
Ve bu pişmanlık duygusundan nasıl kurtulurum? (Bu arada bitmeden ona açıklama yapmıştım ki ben sıkmam onu , yani tek istediğim bekar gibi yaşamaması evlendikten sonra ama anlayışlı birisiyim vs)

Uzun oldu biraz şimdiden tşkrler

Dönmemesi daha iyi değil mi ?
Gecenin bi vakti eve kocam gelsin diye mi beklemek istiyorsun. Çok garipsiniz
Sadece arasira gece 12 veya biraz fazla dan sonra olabilir dedi, her aksam degil.
ama benim dedigim hani bekar arkadaslarina gidip aksamlari tek başına takılma ben de gelirim evli olanlara ve beraber oturmaya gideriz. Bu normal degil mi ? Evlendikten sonra bence erkek adam arkadaslarinin evinde arada da olsa bekar arkadaslarinin evinde gecirmez.
Gündüz görüsür

5 ay.

24 yasinda evlenmek istememesi ve evliliğin sorumluluğundan korkması, çekinmesi çok doğal zaten. bu yaşlarda hayatını yaşarsa yaşayabilir zaten. evlilik sorumluluğu başlayınca ister istemez her sey değişiyor. cocuk da istemesin bi zahmet bence mantıklı olanı yapmış.

buraya yazıyorum 29-30 yaslarında biriyle bam diye evlenecek. ama önce su an daha hevesini alamadığı hayatı yaşaması lazım. ve öaalesef sizi hep o baskıyı ve sorumluluk hissini ona hissettiren kişi olarak hatırlayacak

Kendisi mi istedi evlilik niyetiyle görüşmeyi?
Daha 24 yaşındaymış, gezmesi, tozması, evlense bile uzun süre çocuk istememesi çok normal.
Siz neyden pişmanlık duydunuz anlamadım. Birbirinize göre değilsiniz belli ki.
Bunu görmüşsünüz,konuşmayla da olmaz bazi seyler. Devam etmemek iki taraf içinde iyi olmuş.

Ama ben 25 yaşımdayım ve evlenmek istiyorum. Ki çok var bu yasta evlenen erkekler..
Ama bence de hevesini alamadi. Ama yazik degil mi bana ?
Yani sizce bitmis olmasi daha iyi mi ? Cünkü evlendikten sonra sorumsuz biri mi olurdu ?
Peki bana bir kaç sene sonra döner mi? Tabi ben onu beklemicem ama diyelim ki nasibim çikmadi

24 yaşında ki bir erkekten(z kuşağı erkeği) çokta bişey beklememek lazım. Olgunlaşması için çok yol alması lazım bence. Yazmaz ama yazarsa asıl sen cevap verme. Daha aklı başında hareketler sergileyen, tutarlı birini bul.

Hayatım neden bu kadar çok evlenmeyi istiyorsun? 25 yaş çok cici bir yaş ya gez toz yeni insanlar tanı mesela.

Biraz sözleşme yapıp ilişki yaşamaya başlamış gibisiniz. Ayrıca 24 yaş çok erken ya. Çocuk daha o

Evet kendisi görüşmek istedi. Benden gelmedi. Benim pişmanlığım evlendikten sonra hafta sonu akşamları bekar arkadaşında geçirmemesi demiş olmam yani bakış açım evlendikten sonra beraber evli arkadaşlarına gidip oturmamız ve vakit geçirmemiz. Yani ben evde yalnız bırakma bu gibi aktiviterin için filan dedim akşamları. Ama arkadaşları bize gelebilir dedim.. acaba çok ince mi düşündüm? yani boşuna sorun mu ettim bu konuyu?
Şunu belirtim: kendisi kafasını arıtmayı hiç sevmez, sorunlardan kaçan kafısını arıtmamak için

yazık değil. asıl bu adam hala hayatınızda olsa size yazık olurdu.
bitmesi ikiniz açısından da en iyisi oldu. cocuk da yanlış-kötü bir sey düsünmedi veya yapmadı. gayet ne istediğini bilerek bir karar vermis.
evlendikten sonra sorumsuz biri olmasından ziyade evlenmezsi. ne olursa olsun siz bu cocugu evliliğe zaten ikna edemezdiniz. (kaldı ki ikna edilmişle evlenilmez, mutsuz olursun)

sana döneceğini sanmıyorum. cünkü seni baskıcı biri olarak hatırlayacak hep. erkekler baskıdan hoşlanmıyor maalesef. ve baskı olan her yeden çok hızlı uzaklaşıyor.

hiç kafana takma en güzeli olmus. önğne bak sen de. kaldı ki senin derdin de cocuk değil de evlenmekmiş gibi duruyor.

bu yasta evleneb erkeklerin coğu zorlanıyor, yapamıyor. erkekler için en sağlıklısı 30+ evlenmek.

herkes 24 yaş küçük yazmış, 99 lu kendisi.
Bende aynı. Çok ideal bir yaş bana göre çünkü ben hemen çocuk istemiyorum eşimle gezmek hayatımı yaşamak istiyotum. Kadınlar daha mı olgun oluyor ondan mı acaba ?
Peki kimle evlenicez biz? 30 a yaklaştık mı evde kaldın derler..

Kafayı arıtmamak ne demek yahu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…