Sizce ne anlamaliyim?

Hayatım neden bu kadar çok evlenmeyi istiyorsun? 25 yaş çok cici bir yaş ya gez toz yeni insanlar tanı mesela.
Anliyorum seni haklisin ama arkadaş çevrem yok maalesef ve yalnız yaşıyorum hafta içi , hafta sonu aileme dönüyorum..
evlenip eşimle isterdim ben gezmek tozmak.. 🥲yani yalnız yaşamı sevmiyorum…

Anliyorum seni haklisin ama arkadaş çevrem yok maalesef ve yalnız yaşıyorum hafta içi , hafta sonu aileme dönüyorum..
evlenip eşimle isterdim ben gezmek tozmak.. 🥲yani yalnız yaşamı sevmiyorum…

Yalnız yaşamanın karşıtı eşle gezip tozmak değil ki. Bence evlilikten önce hayatınızı biraz değiştirin. Neden her hafta sonu ailenizin yanına gidiyorsunuz, onu anlamadım. Anladığım kadarıyla çalışıyorsunuz. Yani sosyal hayatın dışında değilsiniz. Kendinize bir arkadaş ortamı oluşturmaya çalışın.

Adam seni kenara koymuş istediğini yapacak sen de canı senle görüşmek isterse diye onu bekleyeceksin, siz ne yiyip ne içiyorsunuz da bu hale geliyorsunuz

Iyi günler herkese,

5 aydır görüştüğüm biri vardı evlilik niyetiyle.
Her şey güzel ilerliyordu.
kendisi yurt dışındaydı biz tanıştığımızda ve yeni dönmüştü.
Çok arkadaş çevresi olduğundan ve geç saate kadar dışarda, arkadaşlarında vs olmasından dolayı , kendisine evlilikten sonra görüşümü bildirdim. Yani her şeyin ortası olur, bekar hayatını unutması lazım, geç saatlerde eve gelmeden olmaz, benimle vakit geçirmesini ama tabi arkadaşlarına da zaman ayırması gerektiğini.
Neyse bu konu biraz hassas çünkü kendisi serbestliğe çok düşkün. Ama ben bu konuları konuşmam lazımdı ki sonradan sorun yaşamayalım. Ve pişman değilim. Sadece belki üstüne gittim ve kendimi iyi ifade edemedim.. bunun için pişmanım.

Neyse bana bu konularda olumsuz düşündüğünü demedi, ama belliydi zorlandığı ve hoşuna gitmediği.
Yurtdışından dönerken (arkadaşlarıyla tatilden) demiştim şükür ilişkimiz ilerliyecek filan, o da demişti ki evet ama 2 kişiye hayat farklı , yani tabi karımla tatili 1000 kere tercih ederim ama arkadaşlarla farklı. Ve eklemişti ki bayaa zaman çocuk istemiyorum tatillere gidelim. Bunlar detay ama hayata bakışını gösteriyor.

Ve bundan 1 ay önce benimle devam etmek istemedigini soyledi. Dedim emin misin iyi düşün. O da şimdilik böyle düşünüyorum, geçici bir karar. bana dedi: ama diyelim ki ilerde olurda sen daha istemezsen anlayış gösteririm.
Yani açık bir kapı bıraktı. Sosyal medyayadan beni takipten çıkarttı ama engellemedi.

Artık tanıdım onu ve eminim ki evlenip bekarlık rahatlığından olmaktan korktu. Ve eminim ki baska kızlarla konuşmaz. Yani bence benim söylediklerim hoşuna gitmedi sadece ve bu yüzden daha 24 yaşında olduğu için evlenme projesini şimdilik kenara koydu. Bana onu beklemememi söyledı , yani olursa olur ama olmazsa nasip gibi.

Sizce bir gün döner mi ? Aradan 1 ay geçti..
Ve bu pişmanlık duygusundan nasıl kurtulurum? (Bu arada bitmeden ona açıklama yapmıştım ki ben sıkmam onu , yani tek istediğim bekar gibi yaşamaması evlendikten sonra ama anlayışlı birisiyim vs)

Uzun oldu biraz şimdiden tşkrler
bence sevgilinize güveniyorsanız özgürlük tanımalısınız evet evlilik sorumluluk getirir getirmeli de buna çok sonsuz katılıyorum ama bekar hayatından farklı bir insan gibi niye olsun. Dışarı çıkması tatile gitmesi bunlar onun hakları. Arkadaşlarıyla gerekirse tatile çıkabilmeli bence eşiniz. Ben çıkıyorum kız arkadaşlarımla ve onu özleyerek geri dönüyorum her seferinde. O da aynı şekilde. Dışarı çıktı diye mırın kırın edip söylenme vs. olursa evet erkekler istemez siz birbirinize destekçi olmalısınız denetçi değil..

Ama ben 25 yaşımdayım ve evlenmek istiyorum. Ki çok var bu yasta evlenen erkekler..
Ama bence de hevesini alamadi. Ama yazik degil mi bana ?
Yani sizce bitmis olmasi daha iyi mi ? Cünkü evlendikten sonra sorumsuz biri mi olurdu ?
Peki bana bir kaç sene sonra döner mi? Tabi ben onu beklemicem ama diyelim ki nasibim çikmadi

O zaman kendine uygun birini bakacaksın kızım, adam genç, daha 24 yaşında, gezmeyi seviyor sana uygun değil. Bu arada sen de neden nene gibi yaşamak istiyorsun bunu da düşün. Her akşam evde pijama terlik muhabbeti yapacak yaşta sen de değilsin, evlenince gezersiniz, dışarı çıkarsınız, 26 yaşında kucağına çocuk alıp evde oturup ne yapıcaksın?

O zaman kendine uygun birini bakacaksın kızım, adam genç, daha 24 yaşında, gezmeyi seviyor sana uygun değil. Bu arada sen de neden nene gibi yaşamak istiyorsun bunu da düşün. Her akşam evde pijama terlik muhabbeti yapacak yaşta sen de değilsin, evlenince gezersiniz, dışarı çıkarsınız, 26 yaşında kucağına çocuk alıp evde oturup ne yapıcaksın?
Evet ama öyle kolay bulunmuyor işte kızım. Demesi kolay.
Ben öyle bir sey mi dedim ? Ben de gezmek isterim ve 30 yasindan önce çocuk düşünmüyorum.
Genç ama eşiyle gezemez mi ? ohh yani ben simdi gezmiyiyim 30 umda evlenim sonra hemen cocuk ve gençligim bitti.
Ama beyfendi gezsin simdilik.
Neden simdi gezmiyim cunku arkadas arasi tatile gitmiyorum. Ve bu bir seçim.

Evet ama öyle kolay bulunmuyor işte kızım. Demesi kolay.
Ben öyle bir sey mi dedim ? Ben de gezmek isterim ve 30 yasindan önce çocuk düşünmüyorum.
Genç ama eşiyle gezemez mi ? ohh yani ben simdi gezmiyiyim 30 umda evlenim sonra hemen cocuk ve gençligim bitti.
Ama beyfendi gezsin simdilik.

Şu anda gezmiyor oluşunuz neden "bir seçim" oluyor ki? Yani muhafazakar bir insansanız ve evlenmeden önce sevgililik dönemi yaşamak istemiyorsanız ilerleyebileceğiniz başka kanallar var (aile yoluyla tanıştırılmak gibi).

Adam seni kenara koymuş istediğini yapacak sen de canı senle görüşmek isterse diye onu bekleyeceksin, siz ne yiyip ne içiyorsunuz da bu hale geliyorsunuz
Bekliyecegimi kim dedi?. Karşıma biri çıkarsa evlenirim. Sadece acaba döner mi diye düsünuyorum .

Şu anda gezmiyor oluşunuz neden "bir seçim" oluyor ki? Yani muhafazakar bir insansanız ve evlenmeden önce sevgililik dönemi yaşamak istemiyorsanız ilerleyebileceğiniz başka kanallar var (aile yoluyla tanıştırılmak gibi).
Evet muhafazakar bir insanim. Ondan dolayi.
Maalesef aile yoluyla zor .. annem babam biliyorlar evlilige hazir oldugumu ama ellerinden bir sey gelmiyor. Ben sahsen nasil bana uygun birini bulacam bilimiyorum…

Aynen bende aynı düşünüyorum..
beni kaybetmeyi göze almasi demek ki bana o oadar da bağlanmamış. Ve geri dönsede nasil guvenecem ?
Bekleme demiş bu ne demek git başkasıyla görüş ne istersen yap demek, ben böyle bir adamı istemem eş olarak dönse bile kaldı ki dönmeyecek bence

Aynen bende aynı düşünüyorum..
beni kaybetmeyi göze almasi demek ki bana o oadar da bağlanmamış. Ve geri dönsede nasil guvenecem ?
Geri dönmesi veya dönmemesi senin için bir anlam ifade etmesin. Erkekler arayışa çıkar sonra bakar kimseyi bulamaz şurda beni seven bir kız vardı bi ona yazayım der oda yokluktan seni sevdiğinden de değil acı ama gerçek... elbet daha iyileri çıkar karşına yanlış insanlara yol ver ki doğru insanı bulman kolaylaşsın.

Ve eminim ki baska kızlarla konuşmaz.
Şu eminliği nasıl sağlıyorsunuz ya :KK70: bu hayatta ınsan hıcbıseyden emın olamaz. Net baskası var zaten. Hatta baskaları vardır merak etmeyin. 27 yasındayım evlılıge daır bı emarem yok neden olsun kı etrafımda evlenenlerın cogu mutsuz kucuk yasta evlenmek ne ıstedıgını bılmeden evlenmek matah değil. ayrıca sıze yazık degıl drama yaratmayın adam hayatı yasamayı bılıyor baktı kı sız ev kuşu eve hapseceksınız kaçmış iyi olmuş ıkınız acısından da sen de perısan olurdun oda. Dönmez bu arada

Bekleme demiş bu ne demek git başkasıyla görüş ne istersen yap demek, ben böyle bir adamı istemem eş olarak dönse bile kaldı ki dönmeyecek bence
Haklisin ama hakkima girmek istememesi de guzel bir sey yani bana da dedi ki bekle desem abartmis olurum hakkim degil, peki sizce neden dönmeyecek? Kendisi oyle kari kiz ariyan tipten degil. Arkadasları evlenirse o da evlenmek isterse donmek istemez mi ?

Ben dönsün demiyorum ama eger evlilige hazir degilseydi ve döndügünde hazir olursz belki bir sans veririm? Tabi kimse yoksa hayatimda , yoksa hayatta bakmam yuzune. Ama iste guven meselesi de var guveneme daha herhalde

Geri dönmesi veya dönmemesi senin için bir anlam ifade etmesin. Erkekler arayışa çıkar sonra bakar kimseyi bulamaz şurda beni seven bir kız vardı bi ona yazayım der oda yokluktan seni sevdiğinden de değil acı ama gerçek... elbet daha iyileri çıkar karşına yanlış insanlara yol ver ki doğru insanı bulman kolaylaşsın.
Tesekkur ederim yorumunun için.
Ben dogru insani nasil bulcam bilmiyorum. Avrupa da yasiyorum kendime uygun birini bulmak çok zor.. iş hayatımda sadece yabancılar, ailem kimseyle tanıştırmıyor ne yapabilirim?

Bu kişi yi sosyal medya üzerinden tanımıştım ..

Ve eminim ki baska kızlarla konuşmaz.
Nasıl bu kadar eminsiniz? Ayrılmışsınız neden konuşmasın?
24 yaşında olduğu için evlenme projesini şimdilik kenara koydu.
Proje, tam olarak sizin evliliğe bakış açınızı anlatıyor.
Ve bu pişmanlık duygusundan nasıl kurtulurum?
Pişman olacağınız bir şey yok. Adam belli ki arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi, eğlenmeyi, birlikte tatil yapmayı seviyor siz sevmiyorsunuz. Burdan başarılı bir evlilik çıkmaz. Bence siz de bir arkadaş çevresi edinmeye baksanız iyi edersiniz. Hayat sadece koca ile geçmez, o kişiden bağımsız bir sosyal çevreniz olursa ilişkiniz de daha sağlıklı olur, kendi ruhsal sağlığınız da daha iyi olur.
Gündüz görüsür
Şaka mısınız? İnsanlar haftaiçi çalışıyor. Haftasonu gündüz görüşse neden haftasonunu benle geçirmedin diyeceğinize adım gibi eminim. Napsın gündüz gündüz bu adam hem arkadaşlarıyla beş çayı mı içsin? Bu şekilde insanları kontrol altına almaya çalışırsanız zor evlenirsiniz.
Peki bana bir kaç sene sonra döner mi? Tabi ben onu beklemicem ama diyelim ki nasibim çikmadi
Dönmez. Kafa yapısına uygun birini bulur. Bıcır bıcır gezmeyi tozmayı seven bir kız. Kafa ütüleyenle mutlu evlilik olmaz böyle. Adam şimdiden bunalmış bırakmış sizi.
bakış açım evlendikten sonra beraber evli arkadaşlarına gidip oturmamız ve vakit geçirmemiz.
Sadece evli arkadaşlarla görüşülecek, bekar arkadaşlara son.
Evet ama öyle kolay bulunmuyor işte kızım.
Evet, bulamamışsınız da zaten.
Bu seçimi karşı taraf yapmamış mesela arkadaşlarıyla tatile gitmeyi seviyor, yaşam tarzlarınız farklı.
beni kaybetmeyi göze almasi demek ki bana o oadar da bağlanmamış.
Evet bağlanmamış, adamı üstüne de sıkmışsınız, birbirinize uygun olmadığınızı anlamış bırakmış.

X