Sizce Kafamda mı kuruyorum ⁉️ Kayınvalide Evi

Ah hiç sorma. O kapıyı kapatıp işine devam ediyor yansıtmadığım için sanıyor ki her şey güllük gülistanlık.. ama yavaş yavaş aşılayacağım. Dediğim gibi kayınvalidemi seviyorum kötü olmadan bir eve çıkmamız gerek
Ayrı eve çıkmak istiyorsanız; bebek sahibi olma çaba ve çalışmalarınızı erteleyip, iş bulmayı deneyebilirsiniz.

Kahvaltıyı canım ıstedıgınde 11 gibi hazırladım yaptık
Bozulacak malzemelerı kaldırdım
Gerısı tezgahta beklıyor
Ben burda klımanın altında çerez yerken bı yandanda uzanıyorum😅
Canım ne zaman ısterse ozaman toplarım
Sonrada alır başımı istedıgım yere gıderım
Sende boyle yapmak ıstemezmıydın😅

Yanı nazi kampı gibi mıllete kalkıp erkenden kahvaltı hazırla ,yemek hazırla ,temızlık yap
Ay ben sınırlendım burda sen nasıl yasıyorsun o evde
Kaynanama gıtsem en fazla 1 hafta 10 gun kalırım ondada hadı kahvaltı hazırladı bulaşıgı ben yıkarım,bulaşıgı o yıkadı kahvaltıyı ben hazırlarım
Yemegınede karısmam
Sabah cıkarım aksama kadar gezer yemegımıde yer oyle evıne gıderım🤪

Merhaba 🌸
yaklaşık 2 aydın evliyim. Eşimle kültür farklılığımız var ben batı o Doğu kültürünü almış.
Çok severek evlendik. Ben hiç bilmediğim, görmediğim bir yere gelin geldim ve kayınvalidemle yasıyoruz. . Öncesinde kayınvalidem ile telefonda her gün irtibat halindeydik. İçim rahattı kendime güveniyordum orada yaparım diye.. her yere ayak uyduran bi yapım var.
Bana evi sahiplen dediler ben de öyle yapmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Anne evinde bir bardak taşımayan ben sabah 7-8 de kalkıp kahvaltı hazırlıyorum ve eşim gittikten sonra kayınvalidemle temizlik yapıyoruz . Hemen hemen bütün günümüz böyle. Ben yemek yapacağım zaman internet tarifi olmadan yapamam 😀
Soğan doğrama şeklimden tut çay demlemde bile her seyde fikir sahibi olmaya başlıyor. Daha bu sabah eski toz bezini attım. Yıkasam da temizlik hissi vermedi. Ben de çöpe attım. “ sen bana sor ben atılır mı atılmaz mı bakayım “ dedi. Ben bu evi nasıl sahipleneceğim yardım ⁉️‼️
Karşındaki insanın istersen melek kanatları olsun ama yinede birlik yaşamayın. Olmaz. Çokluk bokluktur. İnsan yeri gelir annesiyle tartışır. Başkasının kahrını çekmek zorunda değilsiniz. Sen o evi asla sahiplenemezsin,bir bezin hesabını yapan insanla anlaşamazsın.

Kadın size evin sahibi olarak evi sahiplen dememiş. Hizmetli gibi sahiplen demek istemiş.
Yani evin işini göreceksiniz ama evin sahiplerinin istediği şekilde. Tek fark maaş almayacak olmanız. Üzgünüm ama gerçek bu.
Bunu ne kadar çabuk kabullenirseniz o kadar çabuk kurtulursunuz. İster kendi evinize çıkarak, ister boşanarak...

Yaş 31 severek evlendim . Körü körüne 😊
:))) 31 yaş körü körüne evlenmek için olgun bir yaş aslında, sizi kimse uyarmadı mı? Kızım evladım kayınvalide sana altından taht yapsa, eşin etrafında pervane olsa bile ev ev üstüne olmaz diyeniniz çıkmadı mı?
Bu yaşa kadar çevrenizdeki evliliklerden de mi kendinize pay çıkarmadınız?
Bir an önce iş bulup ayrı eve çıkma planını devreye sokmalısınız.

:))) 31 yaş körü körüne evlenmek için olgun bir yaş aslında, sizi kimse uyarmadı mı? Kızım evladım kayınvalide sana altından taht yapsa, eşin etrafında pervane olsa bile ev ev üstüne olmaz diyeniniz çıkmadı mı?
Bu yaşa kadar çevrenizdeki evliliklerden de mi kendinize pay çıkarmadınız?
Bir an önce iş bulup ayrı eve çıkma planını devreye sokmalısınız.
AH. Keşke gerçeği söyleyecek başımda birisi olsaydı. Dışarıdan göründüğü gibi olmadığı ortada . En büyük kötü örnek evlilik anne babamdı. Ama tek başına da hayat bi yere kadardı.. anlaşıp eğlendiğim sevdiğim sahiplenildiğim birisi eşi. Bende neden olmasın dedim. Ama oldurmakta zorlanıyorum

Merhaba 🌸
yaklaşık 2 aydın evliyim. Eşimle kültür farklılığımız var ben batı o Doğu kültürünü almış.
Çok severek evlendik. Ben hiç bilmediğim, görmediğim bir yere gelin geldim ve kayınvalidemle yasıyoruz. . Öncesinde kayınvalidem ile telefonda her gün irtibat halindeydik. İçim rahattı kendime güveniyordum orada yaparım diye.. her yere ayak uyduran bi yapım var.
Bana evi sahiplen dediler ben de öyle yapmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Anne evinde bir bardak taşımayan ben sabah 7-8 de kalkıp kahvaltı hazırlıyorum ve eşim gittikten sonra kayınvalidemle temizlik yapıyoruz . Hemen hemen bütün günümüz böyle. Ben yemek yapacağım zaman internet tarifi olmadan yapamam 😀
Soğan doğrama şeklimden tut çay demlemde bile her seyde fikir sahibi olmaya başlıyor. Daha bu sabah eski toz bezini attım. Yıkasam da temizlik hissi vermedi. Ben de çöpe attım. “ sen bana sor ben atılır mı atılmaz mı bakayım “ dedi. Ben bu evi nasıl sahipleneceğim yardım ⁉️‼️

Sahiplenemeyeceksin çünkü o ev kayinvalidenin evi. Rahmetli anneannem 6 kızı 17 torunu vardı hep şunu söylerdi. "BENİM EVİM BENİM CUMHURİYETİM. SİZDE GİDİN KENDİ CUMHURİYETİNİZİ KURUN AMA ÖNCE KOLUNUZDA ALTIN BİLEZİĞİNİZ ( MESLEK) OLSUN Kİ GEREKTİĞİNDE KAPIYI ÇEKİP GİDEBİLMEYE GÜCÜNÜZ OLSUN. Sene olmus 2024 kendinize ev kuracak durumda değilseniz biraz daha geç evlenseydiniz. Bir süre sonra çocuk olacak böyle yaşanmazki

AH. Keşke gerçeği söyleyecek başımda birisi olsaydı. Dışarıdan göründüğü gibi olmadığı ortada . En büyük kötü örnek evlilik anne babamdı. Ama tek başına da hayat bi yere kadardı.. anlaşıp eğlendiğim sevdiğim sahiplenildiğim birisi eşi. Bende neden olmasın dedim. Ama oldurmakta zorlanıyorum
Canım bence sana ne dense boş. Sen o evden asla çıkamazsın hayatın kaynananla bi evde yaşlanmaktan ibaret olacak. Yarışa yarışa çocuk yapma derdine düşmüşsün hani ayrı eve imkanınız yoktu? Sen o çocuğu yaptığın an prangayı ayağına takarsın. Biraz akıllı olsan ayrı ev olmadan çocuk istemiyorum derdin diretirdin. Şimdi bebek ponçik bi fikir ama çocuğu kendine değil kayınvalidene doğuracaksın. Bence batılıda değilsin batı kültüründe bi kadının kendi işi gücü olur,31 yaşı fazla bulmaz koşa koşa kaynana ile yaşamaya gitmez. Severek evlendiğin eşine söyle bakalım işe giricem ayrı ev istiyorum diye o sevgisi ne olacak. Sen sallabaş gibi her şeye tamam demişsin tabiki sever, ilk diklenmende ağzının payını verir böyle adamlar.

Ben şikayet etmiyorum. Sadece bu evi nasıl sahipleneceğimi anlamıyorum.. ne yapsam olduramıyorum ve çıkmaza girdim.
Kayınvalidemi seviyorum ama ne yapsam gözüne batıyor hissi beni rahatsız ediyor ve akıl almak istiyorum hepsi bu
Böyle şeyler yapmayın o kaynana size düşman olur. O ev sizin değil, siz ev üstüne gelmişsiniz. Ve ev üstüne ev olmaz bunu da zamanla çok iyi anlayacaksınız.

Ben şikayet etmiyorum. Sadece bu evi nasıl sahipleneceğimi anlamıyorum.. ne yapsam olduramıyorum ve çıkmaza girdim.
Kayınvalidemi seviyorum ama ne yapsam gözüne batıyor hissi beni rahatsız ediyor ve akıl almak istiyorum hepsi bu
Sahiplenemezsiniz çünkü sizin eviniz değil..daha ziyade sizin eviniz olmadığını kabullenip.bir de iş bulun. Aksi halde kv ile evlisiniz gibi onu eşinizden çok göreceksiniz.

Vallaha tek başına hayat el oğlunun anasına hizmetçilik yapmaktan iyidir bence. O evde sabahtan akşama kadar didinseniz bile yine yaptığınız beğenilmeyecek ve bir günün sonunda sen ne yaptın ki , yaptıysan da yapmasaydın lafını işiteceksiniz ben diyeyim. Gerçekten çok kör davranmissiniz. 30 yaşında evleneyim diye kv yanina gelin gidilir mi yahu. Ananizi babanizi geçtim insan çevreden duyar yapma etme diye. Burayı okur duymazsa.:))) Yanlış anlamayın ama sizin yasinizdaki kadınların %98'i kabul etmez sizin yaptığınız. Eşiniz anaci mi diye soracağım ama olmasa 30lu yaşlardaki eşini anasinin yanına getirip buna evlilik demeye utanır bence.

X