Sizce Kafamda mı kuruyorum ⁉️ Kayınvalide Evi

Eh yani canım benim 30 a kadar boş mu beklediniz kenara bi ev kiralayacak para koyaydınız ya.
Adam için ne rahat. Oooooh düzeni değişmeden yeni hayata masrafsız geçiş.
O ev senin gibi olmaz olamaz. Kadın istese de yapamaz yılların düzeni nasıl değişecek?
Sen en kısa sürede 1 odalı da olsa kendi evine çık
O koca cıkar mı, nıye cıksın

Siz evlenmemişsiniz. Eşinizin aile evine ekstra bir kişi olarak gitmişsiniz. Kadının yıllardır bir düzeni var, her şeye karışır tabi ki.
Hadi yaşınız 18 19 olsa kayınvalideyle yaşamanız anlaşılır da, 31 yaşında bunu nasıl kabul ettiniz?
Eşinizle nasıl tanıştınız? Siz çalışmıyorsunuz, iş sebebiyle değil muhtemelen.

Bunu da mı çalsam izniniz olursa? Bunu çalıp parantez içindeki (seks) kelimesini (evlilik) olarak kullanırım ben ama. Seks evliliği biraz tahammül edilebilir kılan ender şeylerden birisi. Onu da kayınpeder evinde yapamıyorsun yani gerçi konusahibi yapmış ama ıh ıh olmuyor.
Tabi ki çalabilirsiniz😂
Annem de daha çok laf var yeri geldikçe kullanırım

Merhaba 🌸
yaklaşık 2 aydın evliyim. Eşimle kültür farklılığımız var ben batı o Doğu kültürünü almış.
Çok severek evlendik. Ben hiç bilmediğim, görmediğim bir yere gelin geldim ve kayınvalidemle yasıyoruz. . Öncesinde kayınvalidem ile telefonda her gün irtibat halindeydik. İçim rahattı kendime güveniyordum orada yaparım diye.. her yere ayak uyduran bi yapım var.
Bana evi sahiplen dediler ben de öyle yapmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Anne evinde bir bardak taşımayan ben sabah 7-8 de kalkıp kahvaltı hazırlıyorum ve eşim gittikten sonra kayınvalidemle temizlik yapıyoruz . Hemen hemen bütün günümüz böyle. Ben yemek yapacağım zaman internet tarifi olmadan yapamam 😀
Soğan doğrama şeklimden tut çay demlemde bile her seyde fikir sahibi olmaya başlıyor. Daha bu sabah eski toz bezini attım. Yıkasam da temizlik hissi vermedi. Ben de çöpe attım. “ sen bana sor ben atılır mı atılmaz mı bakayım “ dedi. Ben bu evi nasıl sahipleneceğim yardım ⁉️‼️

Sakın çocuk yapma. Bak SAKIN diyorum. Saygı kelimesini edilen hizmete bağlıyorlar doğulular onların aile dinamikleri çok başka. Bu daha fragman kuzum. Kuzenimi kurtarmaya çalışıyoruz enişteme felç indi aynı senin gibi evlilik yaptı o da Bursa'dan Üsküp'e kaçırdık akrabaların yanına gönderdik can güvenliği yok diye. Evliliğin uzun sürmeyecek canım benim buraya konu açacaksın boşanmak istiyorum bırakmıyorlar diye lütfen fevri davranma sen orada teksin cevap vermeden sessizce hareket et sakın bak zararlı çıkan sen olursun onlar çoğunluk baş edemezsin aleyhine tanık olurlar

Mersin’den Erzurum’a geldim.

Mersin gibi güzel bir şehir bunun için mi terk edilir ? Yıl 2024 kayınvalideyle birlikte oturuyorsun ve ülkenin en ucuna gelin gidiyorsun..tansiyonum çıktı okurken yeminle...anan baban sana dur demedi mi ?!

Senin eğitimin mesleğin bir hayat meşgalen yok mu? Mersin'de erkek kıtlığı mı vardı ? Sen annesiyle evlenmişsin ne demek hergün telefonda konuşuyorduk ??

O evi sahiplenmeye hakkın yok senin değil çünkü kayınvalidenin evi . Onun evi düzeni onun toz bezi ne münasebet

Ne anamın ne de kaynanamın evine girip de birşeylerini atamam deli miyim ayol ne haddime !

İş çıkışı uğradık lokma yapmış mutfağa masaya koydum yiyin cenkle dedi Rahime anne . dolapta kendi yaptığı reçel varmış alın kuzular dedi yeminle hiçbirşeyini karıştırmadım açmadım dolabını bile çekindim

Antalyalı Mersinli tedarikçilerimiz iş arkadaşlarım var Bursa ya sık sık gidip gelen hiçbiri böyle kızlar değil yok ben biliyorum Akdeniz insanı böyle değil Mersinli olduğuna inanmıyorum kafasına silah dayasan Akdenizin Egenin kızı kabul etmez yani birlikte oturmayı kültürlerine ters çünkü hele ki Türkiye nin diğer ucuna temelli yerleşecek dalga geçerler

Merhaba 🌸
yaklaşık 2 aydın evliyim. Eşimle kültür farklılığımız var ben batı o Doğu kültürünü almış.
Çok severek evlendik. Ben hiç bilmediğim, görmediğim bir yere gelin geldim ve kayınvalidemle yasıyoruz. . Öncesinde kayınvalidem ile telefonda her gün irtibat halindeydik. İçim rahattı kendime güveniyordum orada yaparım diye.. her yere ayak uyduran bi yapım var.
Bana evi sahiplen dediler ben de öyle yapmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Anne evinde bir bardak taşımayan ben sabah 7-8 de kalkıp kahvaltı hazırlıyorum ve eşim gittikten sonra kayınvalidemle temizlik yapıyoruz . Hemen hemen bütün günümüz böyle. Ben yemek yapacağım zaman internet tarifi olmadan yapamam 😀
Soğan doğrama şeklimden tut çay demlemde bile her seyde fikir sahibi olmaya başlıyor. Daha bu sabah eski toz bezini attım. Yıkasam da temizlik hissi vermedi. Ben de çöpe attım. “ sen bana sor ben atılır mı atılmaz mı bakayım “ dedi. Ben bu evi nasıl sahipleneceğim yardım ⁉️‼️
Allah aklı dağıtırken nerelerdeydiniz acaba lütfen kusura bakmayın da
Aynı eve gelinir mi köle niyetine kötü yüzünü daha göstermemiş kv ufaktan başlamış ama
Bir tanıdıktan duymuştum doğru mu bilmiyorum ama gelinler asla kv izinsiz evden çıkamazmış değişik bir kıyafet giyerlermiş çıkarken feraceden farklı
Üzgünüm ama sen o evden artık kurtulamazsın ömrün orda çürüyüp gidecek gerçi sende mutlusun bu hayattan ama

Merhaba 🌸
Çok ılgınc ya su altlı ustlu oturmaya okey diyenler
Aynı mahalleyi kabul edenler
Aynı evde yaşayanlar

Annemle bıle yapamam da ben... Hadi neyse....

Olayın doğu batı ile alakası yok. Tipik hizmet bekleyen herisi yaptıran aile bunlar. Batı da da var yani... Bir de aynı ev kolay değil.

maalesef ama hele bu devirde yeni evlenecek genç çiftler de bunu anlamıyorlar ve kabul de etmiyorlar. İlla ki şatafatlı şa şalı düğün istiyorlar, nişan ve basit bir kına gecesi için bile koskoca yemekli salonlar tutuluyor. Adeta birşey yarıştırıyorlar, benimki daha iyi olsun daha görkemli olsun. Ev düzecekler aylaaaar öncesinden kira ve depozitoya giriyorlar, evin hiçbir şeyi eksik olmayacak beyaz eşyasından en basit peçeteliğe kadar her şey yepisyeni ve tam olacak. Yok şu marka olacak yok böyle olacak. Benim bir arkadaşım kız isteme için bile bir organizasyon şirketi ile anlaştı. Yok bir kere evleniyorum içimde kalmasın. İyi de ondan sonra neler neler kalıyor insanın içinde... Dünya kadar borç ve masrafa giriyorlar sonra da gençlikleri ve beraberliklerinin en güzel zamanlarını böyle o borç sıkıntıları ile geçiriyorlar. Kimisi de hayatlarını böyle mahvediyorlar işte. Ben düğün de yapmadım kına da. Nişan ve söz aynı gün evimizin salonunda yapıldı. Evlendiğimizde de kayınvalidem bir buzdolabı aldı diğer beyaz eşyalarımız baba evimden kalan eskilerdi. Bulaşık makinem yoktu. Çarşaflara perde kancası dikip kornejlere astım. Sephamız yoktu karton kolileri ters çevirip üzerine örtü örtüp zigon sepha yaptım vs vs Pişman da değilim bugün olsa yine böyle yaparım. Bohem ama çok güzeldi ya... :)
Allah mutluluğunuzu daim etsin🙏
Benzer şekilde evlendim, biz iki aileden de ne bir kuruş maddi yardım ne eşya hiçbir talepte bulunmadan, kimseden de yardım almadan evlendik, bir divan tabak çanak gibi çeyiz eşyasından başka hiçbir şeyimiz yoktu :)) ne düğün ne kına yapmadım zaten bu tip evlilik geleneklerini de sevmiyorum, üzerimizdeki kıyafetlerle bir nikah kıydık o kadar, nohut oda bakla sofa dedikleri bir ev kiralayıp oturduk, ben de asla pişman olmadım, sağ olsun eşim de 30 yıldır hiç pişman etmedi, çok şükür şimdi her şeyimiz var ama o günlerin tadı bir başkaydı, gelin gittiğim ev hala benim için çok özeldir, duvarlarına el izlerimizi çıkarmıştık, kızım o evde doğdu bizim el izlerinin yanına onunkileri eklemiştik, bahçesindeki ateş böceklerini seyretmekten bile keyif alırdım.

Tabii ki gençler istedikleri gibi evlensinler ama dünya kadar borca giriyorlar cümlenize katılıyorum, hele de şimdi her şey ateş pahasıyken çok ciddi borçlar yapılıyor sonra onları ödemek için strese giriliyor, canım cicim ayları diye bir şey bile kalmadı yeni nesilin evliliklerinde, maddi sıkıntılar yüzünden sürekli kavga kıyamet bazen şiddet, sizin benim gibi kadınlar anlatınca romantik ve ütopik diye adlandırılıyoruz ama dünya kadar kredi borcunun altında ezilmek veya kayınvalide yanında yaşamak yerine çarşafları perde yapmayı tercih ederim.

AH. Keşke gerçeği söyleyecek başımda birisi olsaydı. Dışarıdan göründüğü gibi olmadığı ortada . En büyük kötü örnek evlilik anne babamdı. Ama tek başına da hayat bi yere kadardı.. anlaşıp eğlendiğim sevdiğim sahiplenildiğim birisi eşi. Bende neden olmasın dedim. Ama oldurmakta zorlanıyorum
Keşke siteye eşinizle daha sevgiliyken üye olsaydınız, biz size patır patır tüm gerçekleri anlatırdık ama tabii kimileri bizim söylediklerimizi kulak ardı edip kayınvalide evinde yaşamak için can atıyor.

Neyse şu an hazır henüz ortada çocuk yokken evi ayırın, şimdi aranız iyi ama beraber yaşamaya devam ettikçe çatışmalar başlar tatlı tatlı ayrılmak varken kavga dövüş ev ayırmak çok kötü olur.

Merhaba 🌸
Benim bu konudaki taktiğim kaynananı begenme. Yaptıgı işi beğenme. Kabullenme. Eşim kapımın önünü siliyordu. Buda oğluma iş yaptırıyor diyip aldı ben silcem dedi sildi. Milletede ben kapısını sildim diye yayıyo. Sanki ben sil dedim. Bide bana söylemiyorda bitirdikten sonra söylüyo. Neyse eşime dedim buralar hiç temiz değil kovayı getir silcem. Eşim aldı baştan sildi. Buda ona kapak oldu gidip kimseye diyemedi ben kapısını sildim diye. Çovugumun altını bezlesin açar bidaha bezlerim. Bu kadar baskın bir kadın kendini yere göğe sığdıramazken ben onu sindirdim galiba ben yaptıysam sende yaparsın. Bez olayını bizde yaşadık aynı şekilde. Cebap veremiyosan dön arkanı git. 2 ayda bunu yapan 2 senede neler yapar

Yaşınız küçük olup cahil de değilmişsiniz, nasıl böyle bir şey yaptınız ? Ananız babanız ne bileyim çevrenizde eşiniz dostunuz da mı yoktu size akıl verecek?
Toz bezinin bile atılıp atılmayacağına karar veremediğiniz bir ev sizin olur mu ? Eskiden böyle şeyler yoktu ama şimdi instagramda orda burda herkes evini eşyalarını paylaşıyor bir pazar kahvaltısı hazırlıyor eşimle başbaşa diye insan özeniyor hiç mi görmediniz
Kayınpeder falan yoksa bence kurtulamazsınız o evden kaynana ölene kadar :KK43:

peki şimdi ne yapmalıyım ? Kendime geriye çekip her yapacağım şeyi ona mı soracagım?
Bence güzelce konuş.Anne birbirimizi yeni tanıyoruz.Ev üstune ev kurduk.Ben 18 yaşında degilim benim yapacağım işi ben kendi bildigim gibi yapayım seninkileri de sen bildigin gibi yap yoksa geçinemeyiz.İstersen yemeği sen yap diğer işleri ben yapayım seklinde konuşun.Ve eşinizle mutlaka ayrı ev konusunu gündemde tutun.Ayrilmadan çocuk yapmayın .

X