Sizce Kafamda mı kuruyorum ⁉️ Kayınvalide Evi

Bu devirde hala kv ile aynı evde yaşayabileceğini zanneden kadınlar görünce hayret ediyorum. Kim ne derse desin ev üstüne ev olmaz. İstediğin kadar kv’yi sev aynı eve girince yapamazsınız. Keşke ayrı eve çıkabilecek gücünüz olmadan evlenmeseydiniz. Ayrıca o ev kv’nizin evi siz sahiplenemezsiniz sadece misafir olarak yaşarsınız. Başkasının evinde de evlilik yürümez bir an önce ayrı eve çıkmanın yollarına bakın bence.

Merhaba 🌸
yaklaşık 2 aydın evliyim. Eşimle kültür farklılığımız var ben batı o Doğu kültürünü almış.
Çok severek evlendik. Ben hiç bilmediğim, görmediğim bir yere gelin geldim ve kayınvalidemle yasıyoruz. . Öncesinde kayınvalidem ile telefonda her gün irtibat halindeydik. İçim rahattı kendime güveniyordum orada yaparım diye.. her yere ayak uyduran bi yapım var.
Bana evi sahiplen dediler ben de öyle yapmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Anne evinde bir bardak taşımayan ben sabah 7-8 de kalkıp kahvaltı hazırlıyorum ve eşim gittikten sonra kayınvalidemle temizlik yapıyoruz . Hemen hemen bütün günümüz böyle. Ben yemek yapacağım zaman internet tarifi olmadan yapamam 😀
Soğan doğrama şeklimden tut çay demlemde bile her seyde fikir sahibi olmaya başlıyor. Daha bu sabah eski toz bezini attım. Yıkasam da temizlik hissi vermedi. Ben de çöpe attım. “ sen bana sor ben atılır mı atılmaz mı bakayım “ dedi. Ben bu evi nasıl sahipleneceğim yardım ⁉️‼️
Allah kolaylık versin, çok zor bir işe kalkışmışsınız.
Size ne desek boş, oluru olmayan bir durumun içine sokmuşsunuz kendinizi, size tavsiyem kendi evinize geçmeden çocuk yapmayın.

Ben ev almadan önce eşime annenlerin köydeki evinin çatı katını bir düzene sokup ev alana kadar orda yaşayalım istersen demiştim de, eşim saçmalama sen asla orada yapamazsın diyip beni kendime getirmişti 🤭 aynı ev bile değildi düşünün.
Şimdi düşünüyorum da asla bir arada yapamazmışım, iyi ki eşim beni dinlememiş.

AH. Keşke gerçeği söyleyecek başımda birisi olsaydı. Dışarıdan göründüğü gibi olmadığı ortada . En büyük kötü örnek evlilik anne babamdı. Ama tek başına da hayat bi yere kadardı.. anlaşıp eğlendiğim sevdiğim sahiplenildiğim birisi eşi. Bende neden olmasın dedim. Ama oldurmakta zorlanıyorum
Valla sizde dünkü çocuk değilsiniz kocaman yetişkin insansınız.
Bu devirde köyden gelen insan bile kayınvalide ile yaşamak istemiyor.
Sizi basbaya hizmetçi gibi kullanıyorlar işte.
Hiç romantize edilecek öyle gülücük emoji koyulacak bir durumunuz yok.

Birde sürekli hamile kalmaya çalışıyorsunuz eski konulardan anladığım kadarıyla.

Bebeğinizin bir odası olacak mı?

Bebeğinize kendi istediginiz ismi verebilecek misiniz yoksa kv kp mi seçecek?
Bebeğinizi doya doya büyütebilecek misiniz ?
Çünkü sabah 7 de başlıyor hizmetçilik mesainiz işiniz hayli zor.
Birde kv eski kafalı bir kadın sizin çocuk büyütme stilinize burnunu sokacak vs.

Kocaman insansınız oturun bunları düşünün.
Ha bu kadar mesaiye de sigorta yapıp maaş veriyorlar başka yerlerde bilginiz olsun.
Madem sabahın köründe kalkıyorsunuz bari gidin bir ise girin de kimsenin eline bakmayın.

Merhaba 🌸
yaklaşık 2 aydın evliyim. Eşimle kültür farklılığımız var ben batı o Doğu kültürünü almış.
Çok severek evlendik. Ben hiç bilmediğim, görmediğim bir yere gelin geldim ve kayınvalidemle yasıyoruz. . Öncesinde kayınvalidem ile telefonda her gün irtibat halindeydik. İçim rahattı kendime güveniyordum orada yaparım diye.. her yere ayak uyduran bi yapım var.
Bana evi sahiplen dediler ben de öyle yapmak için elimden gelenin fazlasını yapıyorum. Anne evinde bir bardak taşımayan ben sabah 7-8 de kalkıp kahvaltı hazırlıyorum ve eşim gittikten sonra kayınvalidemle temizlik yapıyoruz . Hemen hemen bütün günümüz böyle. Ben yemek yapacağım zaman internet tarifi olmadan yapamam 😀
Soğan doğrama şeklimden tut çay demlemde bile her seyde fikir sahibi olmaya başlıyor. Daha bu sabah eski toz bezini attım. Yıkasam da temizlik hissi vermedi. Ben de çöpe attım. “ sen bana sor ben atılır mı atılmaz mı bakayım “ dedi. Ben bu evi nasıl sahipleneceğim yardım ⁉️‼️
Vizyon sıfır...

Ah . Beni de bu korkutuyor işte. Bana ev senden sorumlu diyip yaptıklarıma müdehale edilince ipler kopuyor tabii.
Seni evin sahibi sensin diyerek kandırıp resmen hizmetçilik yaptırıyorlar, aklın varsa hamile kalma yoksa çok çekeceğin var , ne zaman uyanırsın bilmem ama sakın sakın çocuk yapma, İkinize de yazık olur ...

Yani ne bekliyorsun ki?
Kayınvalidene soracaksın tabi aynı evde yaşarken ne olacaktı başka?
Kafana göre toz bezi bile atamazsın.ne bileyim canın ister yemek yapamazsın aynı anda kvnin de istemesi ve onay vermesi lazım.
Bu işler böyle.
Ev kuramayıp kira veremeyenin standardı bu olacak alışmaya bak.

Aman kızım siz ne yaptınız böyle. Bizde de durum aynı ben batı, onun ailesi doğulu... Deneyim konuşuyor. Hayatınızın hatasını yaptınız kayınvalidenin evine taşınmakla. Siz daha 2 aylıkken böyle olduysanız dur daha bunlar fragman bile değil neler göreceksiniz daha. Kusuruma bakmayın çok negatif konuşup moral bozmak değil niyetim ama ben çok şey çektim de doluyum yani bu bakımdan ondan yani yazıyorum böyle, engel de olamıyorum kendime... Sabahın köründe kalkıp gelinin kahvaltı hazırlaması bizde de norm ama kayınvalidenin evini temizlemek toz bezi attınız diye laf yemek. Siz sanki hizmetçi / temizlikçi kadınsınız da tüm evi şilip süpürmek bir yana toz bezi atarken bile ona soracakmışınız, e o evin hanımı ya. Siz değil o evi sahiplenmek bir toz bezini bile sahiplenemezsiniz şekil 1a'da görüldüğü gibi. Ben en başta söyledim eşime asla ailesinin şehrine taşınmayacağımı. Eşimse aileci. Valla sen git ailenin evinde yaşa ben gelmem dedim. Gitti. 1 sene mühlet verdim, 1 senenin sonunda nikahı da veririm dedim. Siz de bence kaçın kurtarın kendinizi. Yoksa tüm hayatınız çöp olur. Ne kadar yaşayacakları belli değil, bunun hastalığı da var yaşlılığı da var, bir de bir sürü akrabadan oluşan sülalaleri olur bunların. Daha onların kahrını çekmediniz değil mi yok daha 2 aylıksınız, görmediniz onların baskılarını daha.

Ev sahiplenme konusunda annemi ornek vereyim, birkac hafta bizde kaldi, herseyin yerini degistirmis. En sonunda bu masayi atmayin balkona koyun vs dedi. Yeni masa almistik, digerini atacaktik, kendisi ulkenin en sicak yerinde yasiyor, her seyi bahcede ,benim yasadigim yerde her gun yagmur yagiyor, tahta masayi disariya koyacakmisim , 3 gunde siser 🤣🤣 iyi tamam dedim , ok gittikten sonra attim. 1 sene gecti hala arada masayi ne yaptiniz diye soruyor 🤣🤣 esyalarin yerini degistirmekle basla bakalim ne olacak

Ev sahiplenme konusunda annemi ornek vereyim, birkac hafta bizde kaldi, herseyin yerini degistirmis. En sonunda bu masayi atmayin balkona koyun vs dedi. Yeni masa almistik, digerini atacaktik, kendisi ulkenin en sicak yerinde yasiyor, her seyi bahcede ,benim yasadigim yerde her gun yagmur yagiyor, tahta masayi disariya koyacakmisim , 3 gunde siser 🤣🤣 iyi tamam dedim , ok gittikten sonra attim. 1 sene gecti hala arada masayi ne yaptiniz diye soruyor 🤣🤣 esyalarin yerini degistirmekle basla bakalim ne olacak
Sahiplenme dediğin böyle olur, helal olsun 😂

Ben şikayet etmiyorum. Sadece bu evi nasıl sahipleneceğimi anlamıyorum.. ne yapsam olduramıyorum ve çıkmaza girdim.
Kayınvalidemi seviyorum ama ne yapsam gözüne batıyor hissi beni rahatsız ediyor ve akıl almak istiyorum hepsi bu
Bir sure kayinvalideyide kocayida sevemeyeceksiniz yapacak bir sey yok kadinin evine yerlesmissiniz tabi ki soracaksiniz copunu atarken bile sizde calisin evinizi ayirin o evi niye sahiplenecekmissiniz ki kendi evinizi sahiplenin

Merhaba 🌸
Bir tane yorum okudum sadece.

Yani gerçekten kendine yakıştırdığın hayat bu mu çok merak ediyorum, hadi sen yakıştırdın ailen nasıl müsaade etti ya inanmıyorum.

Merhaba 🌸
Ayrı ev olmadan evi sahiplenmeniz çok zor. Zamanla mutsuz olursunuz bence.

Ah hiç sorma. O kapıyı kapatıp işine devam ediyor yansıtmadığım için sanıyor ki her şey güllük gülistanlık.. ama yavaş yavaş aşılayacağım. Dediğim gibi kayınvalidemi seviyorum kötü olmadan bir eve çıkmamız gerek
Kötü olmadan çok zor. Teyzem öyle beraber aynı eve getirdi gelini. Ev büyük diye. Teyzem çok iyi kayinvalideydi. Balkonu ebeveyn banyosu da yaptılar. Ama karı koca arası hiç iyi olmadı.. eniştem de fenadir. Evi ayırmak istediklerinde sen bilerek geldin falan dediler. Yıllar sonra ayrı eve cikabildiler. Küçük oğlu da evlendi..yine o eve geldi ama teyzemler köye tasindi. Küçük gelin hiç birlikte yaşamadı koca ev ona kaldı.

Sahiplememezsiniz çünkü sizin eviniz değil. Başkasının evine ek olarak eklenmişsiniz. Toz bezi hakkında bile fikir beyan edemiyorsunuz. Kadının eşyasını çöpü dahil sormadan atmayın. Bırakın ev sahibi karar versin atılacağa. Size ev açmayıp ev kiralamayıp annesinin evinde sığıntı olarak yaşatan kocanıza sorun ben bu evi nasıl sahipleneceğim diye. Bu kadar mı değersizsiniz?

Bütün konularınız hamilelik üstüne. Başkasının evine kendiniz yetmiyor bir de çocuk getireceksiniz. Çocuğunuz olursa onun hakkında da söz sahibi olamayacaksınız. Çünkü eşiniz sizi anne babasına yardımcı olarak getirmiş, çocuğu da torun sevsinler diye istiyordur. Eşini ailesini seven adam mahremiyet özel alan ister. Karısının toz bezi için azarlanmasını yediremez kendine.
Cocuk olursa senin cocugun sahiplen derler sonrada bezine,meme vermesine,mamasina kadar karisirlar ki bunlari ayri evi olan bile yasiyor ama gunu geliyor kapatiyor kapisini karistirmiyor kimseyi ayni evin icinde onuda yapamaz konu sahibi birakin cocuk isini bir an once evi ayirmaya bakin

Merhaba 🌸

Ev 5+1. 2 odayı siz alın eşinle. Biri yatak odası, diğeri sana hobi odası gibi bir şey olsun.

Evin hizmetçisi gibi davranma her gün taze yemek ve temizlik yapılmaz.

Yüzüme dan diye çarpması. Ama aslında doğruluk payının olması... ben böyle hayal etmemiştim aslında. Eşimin manevi desteği olacağını, telefonda görüştüğüm kayınvalidem başkası gibi. Sohbetimiz muhabbetimiz çok güzel ama işe gelince onu böyle mi doğrasan, onu şu tarafa mı koysan gibi cümleleri rahatsız etmeye başladı..
Ben annemi eve yardıma cagirmiyorum kafasına göre birşeyler atıyor diye. Biriyle anlaştım haftalık geliyordu. O da kafasına göre atmaya başladı ve yine düzen konusunda şöyle böyle demeye başladı. Ben onu da artık cagirmiyorum.
Bir evin bir kadını olur. Ya düzen onda olacak siz geçici olarak ona destek olacaksınız. Bu süreçte de ondan birşeyler öğrenmek olarak algılayacaksiniz.
Ya düzen sizde olacak o size uyacak. İkincisi genelde daha zor ve çatışmalı oluyor.

Yüzüme dan diye çarpması. Ama aslında doğruluk payının olması... ben böyle hayal etmemiştim aslında. Eşimin manevi desteği olacağını, telefonda görüştüğüm kayınvalidem başkası gibi. Sohbetimiz muhabbetimiz çok güzel ama işe gelince onu böyle mi doğrasan, onu şu tarafa mı koysan gibi cümleleri rahatsız etmeye başladı..
başka bir konuda gördüm ve çaldım bu lafı: "Melek olsa kanadı çarpar" Ev üzerine ev olmaaaaaaz

X