Sizce eşimmi haklı benmi

Çocuk çok büyük bir sorumluluk asla şakaya gelmez , kızım doğduğundan beri hayatım A dan Z ye değişti, varlığına bin şükür ama 2. Çocuğu düşünmek bile istemiyorum şu psikoloji ile , gerçekten çok yıpratıcı annelik , ben de eşim de bebeğimizi çok istedik rabbim de nasip etti çok şükür ama daha bugün eşim 2. Ye tövbe dedi bilmem anlatabiliyor muyum 😅 Aşırı sabırlı ve fedakar olmak gerekiyor, kızım doğduğundan beri hiç tok kalkmadım sofradan ya da çayımı sıcak içebildiğimi hatırlamıyorum lakin ben her çilesine razıyım siz razı değilseniz aman ha bulaşmayın çocuğa da size de yazık olur ...

Çocuk çok büyük bir sorumluluk asla şakaya gelmez , kızım doğduğundan beri hayatım A dan Z ye değişti, varlığına bin şükür ama 2. Çocuğu düşünmek bile istemiyorum şu psikoloji ile , gerçekten çok yıpratıcı annelik , ben de eşim de bebeğimizi çok istedik rabbim de nasip etti çok şükür ama daha bugün eşim 2. Ye tövbe dedi bilmem anlatabiliyor muyum 😅 Aşırı sabırlı ve fedakar olmak gerekiyor, kızım doğduğundan beri hiç tok kalkmadım sofradan ya da çayımı sıcak içebildiğimi hatırlamıyorum lakin ben her çilesine razıyım siz razı değilseniz aman ha bulaşmayın çocuğa da size de yazık olur ...
😂 ikinizde gayet haklısınız 😂😂😂

Merhaba kızlar ben 3 yıldır evliyim kocamı cok seviyorum ama evlilik demek coluk cocuga karılıp üremek demek bi yandan kenfimi ilk günden beri hazır hissetmiyorum cocuga ne zaman hazır hissediceğimide bilmiyorum çalışmayı cok seviyorum calısıyorumda cocugun olunca bütün düzenimin alt üst olucagı düşüncesindeyim asla hiç cocuk sahini olmak istemekle işgili bi duygu yok içimde eşimde bi o kadar istiyor bütün arkadaşlarımızın beneği oldu büyüdüler onlara bakarken cok imrenerek baktıgını hissediyorum kendimi kötü hissediyorum ama korkuyorum günlerce tartışıyoruz boşanma eşiğindeyi nerdeyse
Kendinizi hazır hissetmeyene kadar bu düşünceye girmeyin bence . Eşinizin saygı duyması lazım. Aynı şey onun için de geçerli olabilirdi . Çocuk büyük bi sorumluluk bence de ve maalesef toplumumuzda çoğu kez bakım annede oluyor . Belki bu da sizi korkutuyor olabilir

Çocuk diye delirmiyorsanız şüpheleriniz varsa kesinlikle yapmayın isterse boşansın. Çocuk esas kadının hayatını etkiliyor. Ayrıca babalıktan istifa edilebilir ama annelikten edilmiyor. Adam zora geldi mi boşanır ayda yılda bir görür çocuğu ama kadın bir kere doğurduktan sonra ömrünün sonuna kadar annelikten mola bile alamıyor

Bende ilk üç yılıma yakın hiç istemiyordum ama bana bir anda geldi o anne olma isteği ilk düşündüğümüz zaman ya beceremezsek ya hazır değilsek diye çok mukayese ettik ama o histen bu yana da gebe kalamadım daha da şiddetlendi anne baba olma isteğimiz. Yaşınız daha 23 müş o yüzden istemiyor olabilirsiniz. Eşiniz kaç yaşında 28-29 ise ona bana bir iki sene daha ver gençliğimi hemen annelik sorumluluğunda geçirmek istemiyorum yaşımız daha küçük anlayışlı ol diyebilirsiniz. Hiç düşünmüyorum demek yerine bana zaman ver bu sorumluluğa iyice hazır hissettikten sonra yapmak istiyorum diyebilirsiniz.

Evelnmeden once konusmanız lazımdı. Eger hıc anne olmak ıstemıyorsanız bosanın. Kusura bakmayın ama eşiniizn baba olma hakkını elden almayın. Suan için ıstemiyorsanız da esınızle zamana yayın. Yaslarda musaıt ıse yavas yavas kendinzıı dınleyın.
Hıc ıstememkle hazır olmamak arasında farklar var.

X