Sizce doktora görünmeli miyim?

toorudetobetrue

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2017
192
165
35
Hanımlar Merhaba,
Evlendikten birkaç ay sonra gebe kaldım ve kızım şuanda 23 aylık, tekrar gebelik düşünüyorum ve 3 aydır korunmuyorum...Sizce doktora görünmeli miyim hormonlarımı denetlemek için? Yoksa spirali çıkardıktan sonra rahmin kendisine gelmesini beklemek adına birkaç ay daha sabretmeli miyim?

Hanımlar Merhaba,
Evlendikten birkaç ay sonra gebe kaldım ve kızım şuanda 23 aylık, tekrar gebelik düşünüyorum ve 3 aydır korunmuyorum...Sizce doktora görünmeli miyim hormonlarımı denetlemek için? Yoksa spirali çıkardıktan sonra rahmin kendisine gelmesini beklemek adına birkaç ay daha sabretmeli miyim?
Sizin kararınız tabi, ama doktora her halükarda görünmenin bir zararı olmaz bence. Zaten biz kadınlar düzenli kontrole gitmeliyiz. Ben de 3 ay olmadığında bi hormon testi istemiştim doktorumdan en azından kafamda bir şey kalsın istememiştim. Çok geçmeden de hamile oldum. Olana kadar biraz telaş ediyoruz işte aslında hemencecik olmaması da normal :)

Teşekkür ederim, uzman doktor görüşü aldım, yaz sonuna kadar beklememi önerdi, Eylül gibi testlerini yaparız dedi. Peki doktorunuz size ilaç ya da takviye önerdi mi?

X