Aile Planlaması Sizce de dogru bir zaman mi bebek icin ???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Utkuunutmaz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2020
38
30
24
Kızlar ben bir yıllık evliyim hpv teşhisim var ama bu hastalıktan korkmuyorum vücuttan en gec bir veya bir buçuk yılda atılıyormuş doktorlar gebeliğe engel değil dedi fazla uzatmayacağım malesef dilimdede küçük küçük olan siğillere rastladım haftaya hastahaneye gidip ne gerekiyosa yaptıracağım asıl sorun şu bende idrar enfeksyonu ve mantarda var ama hiç bitmek bilmeyen bir bebek isteğide var eşime konusunu açtığımda hem ortadan virüs kalksın hemde biz igleselim dedi oda çok istiyor bende ama şu hastalıklar beni düşündürüyor birde bebek çok zor olacak gibi hatta hiç olmayacak gibi bir his var içimde bir yandanda tedavi ol gez toz diyen bir yanım var sadece korkum ya olmazsa garip ama sırf bu yüzden çocuk yapmak saçma gelsede kendimi duygularımın yüzünden durduruyorum kv Min evinde yaşıyorum onlar köydeler en geç eylülde evime geçmiş olacağım eşyalarımı aldım kiracının çıkıp evin yapılmasını bekliyorum sizce bu dönemde gebelik ? Iyi bir dönem degilmi ya mantık olarak değil ama duygusal olarak durduramiyorum kendimi 😕 ya hemen olmazsa diye aslında gebelik için hiç sağlıklı bir zamanda ben ve dünya hiç değiliz bu duygular beni yiyip bitiriyor bebek lafı duymayayim eşim sabret zaman i var önce tedavilerimizi olalım şu virüs kalksın ortadan diyor mantık olarak o haklı ama duygularıma engel olamıyorum😣

Son düzenleme:
Bir sürü saglik sorununuz var
Ve suan cok kötü bir donemdeyiz. O yuzden korona bitene kadar bekleyin. Hamile kalirsaniz surekli hastaneye gitmek zorunda olursunuz.

Lutfen yanlis anlamayin ama boyle bir durumda nasil hamilelik dusunuyorsunuz gerçekten aklim almiyor.

Sızı anliyorum insan duygularının önüne geçemiyor okuduğum kadariyla çokta sitreslisın bu kadar sıtres çok fazla birde iltihabın varsa soğan suyu iltihaba iyi geliyo diyolar hastaneye gidemiyorsan onu evinde uygulaya bilirsin iltihapta çocuk olmamasina engel birde anlamadığım şey bebeğiniz bir seneden beri olmuyomu yoksa yenimi istiyorsursunuz 😌

Bir sürü saglik sorununuz var
Ve suan cok kötü bir donemdeyiz. O yuzden korona bitene kadar bekleyin. Hamile kalirsaniz surekli hastaneye gitmek zorunda olursunuz.

Lutfen yanlis anlamayin ama boyle bir durumda nasil hamilelik dusunuyorsunuz gerçekten aklim almiyor.
Mantıken evet hiç aklıma yatmiyor ama duygularim beni mutsuzluga itiyor butun rahatsızlıklar rahimle alakali :KK43: sanirim bu bende anne olamiycam korkusu olusturdu

Sızı anliyorum insan duygularının önüne geçemiyor okuduğum kadariyla çokta sitreslisın bu kadar sıtres çok fazla birde iltihabın varsa soğan suyu iltihaba iyi geliyo diyolar hastaneye gidemiyorsan onu evinde uygulaya bilirsin iltihapta çocuk olmamasina engel birde anlamadığım şey bebeğiniz bir seneden beri olmuyomu yoksa yenimi istiyorsursunuz 😌
Yok canim yeni istiyoruz aslında hep aklımızda var olan bişeydi ama 6 aydır zaten hpv olduğumu öğrendim bir yıl zaten istemiyorduk evimizi ayırıp düzen kurana kadar basta öyleydi sonra hastalıklar cıktı yine istemiyordum ama son bir aydır çok yoğun duygularım ve çok büyük stres altındayım korona ve hastalıklarım yüzünden olmaması mantıklı ama ya olmazsa korkuları beni çok strese sokuyor birde bu kadar rahatsızlık nasıl geçecek durumları falan baya yordu beni:KK43:

Onceliklikle bi rahatla daha çocuk denemesi bile olmamişken nasıl çocuğum olmaz kaygısına kapildın çok var üç beş sene olmuyan halada bi umutla bekleyen isteyen ki zaten sen daha bebek çalişmasi yapmamissin bile ki Hemende olacak diye bişey yok bnim üçüncü ayimdir istiyoruz yani ne bilim kafani rahat tut rahatla relaks🤣

Onceliklikle bi rahatla daha çocuk denemesi bile olmamişken nasıl çocuğum olmaz kaygısına kapildın çok var üç beş sene olmuyan halada bi umutla bekleyen isteyen ki zaten sen daha bebek çalişmasi yapmamissin bile ki Hemende olacak diye bişey yok bnim üçüncü ayimdir istiyoruz yani ne bilim kafani rahat tut rahatla relaks🤣
Sorunda burda zaten hicbir sorun yokken olmayan var ben resmen sorunlar abidesi oldum hep de sorun orda olunca korkuyorum galiba boşa endişeleniyorum ama bu beni bu kadar neden etkiledi bilmiyorum mantık kesinlikle bekle diyor duygularım ya olmazsa

X