Sizce Bunu Atlatabilir miyiz? Ya da Nasıl Atlatırız Çok Utanıyorum

Nişanlımı seçim yapmak zorjnda bıraktım.Gönderirsen bitiririm diye.

Annemin baştan kontrolü eline al sonu gelmez bu işin laflarına verdiği bir ton örneğe kandım

Kapı dışarı değil.Yüzlerine bakmayacağım.Onlarla ilgili dersimi aldım.
Bu yaşınızda ailenizin yüzünü yeni mi gördünüz gerçekten?
Aileniz sonuçta bilirsiniz içini dışını baya.
Ve gazla bir şeyler yapmanız bu yaşta yine olmamış.
Ben nedense kendi fikrinizin de bu olduğunu düşünüyorum.

Nişanlımı gönderirsen biter bu iş diye seçim zorunda bıraktım.Onunda başını yaktım.
Dediğim gibi ben suçu sadece siz ve annenizde bulmuyorum. Nisanliniz da hatali. Siz nisanlinizla olan ilişkinize annenizi karsitirarak olgun davranmamissiniz, nisanliniz ise kız kardeşiyle olan ilişkisine sizi karıştırarak olgun davranamamis. Bu olay ikinize de tecrübe olmuştur. Bundan sonrası için belki sınırları çizme konusunda daha mantıklı davranılır..

Konu bana inandırıcı gelmedi. Oğlanın ailesi bu durumlarda asla barıştırmak istemezler. Hele öğretmen olan bir insanın nişanlı eşine 10 bin verdirmeyip kendi ailesine 50 bin vermesi ve bunun sonucunu tahmin edememesi. Geçenlerde bir konu açılmıştı. Konu sahibi tek mesaj yazmış kendi üzerinden dolaylı yoldan kadınları eleştirmişti. O üye aklıma geldi. Burada kadınların eşini ve eşinin ailesini övmesini sağlamıştı. Aynı mantık işlenmiş, aynı kurgu var. Yemezler.

Farkındayım çok pişmanım.Kontrolü baştan al sonu gelmez diye bir ton örnek verdiler.Nasıl kandım bilmiyorum
Oo şimdi 10 verir sonra hep verir dediler sizde gaza geldiniz hatta senin maaşı da verir falan da demişlerdir senin maaşi yemek isteyenler
allah iyi kullarına işaret yolluyor bazen sizin nişanlı Allah'ın sevgili kulu belli

Nişanlınızın yerinde olsam asla barışmam.
Mesela para bile değil üslubunuz.

Yok ya var böyle insanlar. He kıymetleri bilinir mi veya yaptıkları doğru mu orası muamma. Ama ne olursa olsun aman biz sebep olmayalım bizden dolayı araları bozulmasinlar düşüncesi ile sessiz kalanlar var.

okudukça kinleniyorum resmen
ben bunu zaten yapmam da yapsam da aynaya bile bakamam
benim arkadaşlarım bile kızıma universiteye başlarken aralarında toplayıp bundan fazlasını harçlık olarak verdi kaldı ki aile
yok nerden baksam elimde kalıyor
burda beni aşırı etkileyen konular var
para konusunda bir abisinin bedelli askerliği için borç vermeye tereddüt eden üye vardı
biri de bu oldu
ölene kadar aklımdan çıkmaz şu vefasızlık

Son düzenleme:
Pes valla. Hani sürekli para isteyen, nişanlınızı söğüşleyen birileri olsa neyse.

Annenizin baştan kontrolü eline al sonu gelmez demesiyle böyle bir durumda bitiririm deyip göndermesine mani olmanız, nişanlınızın da göndermemesi valla şaşkınım ya.

Hele ki bu kadar abartıp kendi ailenize 50 bin vermeniz o daha ayrı bi olay

Öğretmen değiliz.Ben belediyede memurum.Nişanlım ilçe sağlık müdürlüğünde.

Nişanlınin yerinde olsam atarım yüzüğü. Keşke atsa.

yalnız gözden kaçırdığınız bir yer var hanımlar
adam önce nişanlısına soruyor verme deyinde vermiyor
hanım kızımız sorma gereği bile duymuyor adam kızın kardeşinden öğreniyor
yani adama söylemeyecek bile
yaptığı için değil ortaya çıktığı için pişman
siz de ailenizden farklı değilsiniz

Yaptığınızın çok büyük bir ayıp olduğunun farkindasiniz ve pismansiniz. K.valide, görümce ve nisanlinizi bir şekilde bir araya getirip, duygularınızı samimiyetle ifade edin ve kendi hallerine bırakın. Gerçi nisanliniz affetse bile bunu kullanacak gibi birine benziyor. Çiğ bir insan. Öyle olmasaydı üç gündür hayatında olan bir kız için, yetim kardeşine sırt donmezdi. Ailesini bu kadar kolay harcayan, sizi de gün gelir harcar.

Pek olur tarafı yok...

Genelde yapıcı yorum yapmaya özen gösteririm ama bu özeni hak etmediğinizi düşünüyorum. Çünkü sizi tanımlayan sözcük “hatalı” değil, “kötü”. Kötü bir insansınız. Genç bir kadına yardım eli uzatmayıp bir de yardım edilmesine engel olmuşsunuz. Ekonomi falan da bilmiyor olmalısınız ki on bin lafını duyar duymaz koşup nişanlınızın kız kardeşine borç vereceğini annenize yetiştirmişsiniz. Umarım nişanlınız bu işi tamamen bitirir.

Aynen adam tevafuken kardeşinden öğreniyor. Yoksa para verdiği saklanacak. Allah'ın sopası yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…