Sizce Bunu Atlatabilir miyiz? Ya da Nasıl Atlatırız Çok Utanıyorum

Kızlar merhaba.27 yaşındayım Haziran ayında düğünüm var.Şimdiye kadar ne nişanlımla ne kaynanamla ne de görümcemle hiç sorun yaşamamıştık. Ama annemin gazına geldim nişanlımla çok fena tartıştık barışır mıyız bilmiyorum .
Nişanlım ve ben ikimizde memuruz.Nişanlımın babası vefat etmiş annesinin sadece babadan kalan maaşı ve evi var .Şimdiye kadar hiç destek istememişlerdi.Kız kardeşi mayıs öğretmen atamalarında atandı.Eylül ayında göreve başlayacaklardı.Temmuz gibi atandığı ile ev kiralamaya gitti.Geçen sene ücretli öğretmenlik yapmıştı birikimi vardı biraz.Fakat birikimi emlakçı depozito eşya falan derken yetmemiş.Nişanlımdan 10 bin tl kadar borç istedi göreve başlayınca ödeyeceğini söyledi.Annemin gazına geldim kabul etmedim nişanlıma çok sert çıktım.Ailenin kıçında dolanmaktan vazgeç dedim göndertmedim.Annesi akrabalarından borç bulmuş bunu duyunca çok pişman oldum.Bizimkilerlede biraz atıştık.Hata yaptığımı anladım ama baya geç anladım.Geçen hafta annem para istedi. Erkek kardeşim lise son sınıf dershaneneye kaydoldu.Desteğe ihtiyaçları olmuş hayır diyemedim.50 bin kadar verdim.Nişanlım bunu öğrenmis çok büyük tartıştık.İşte kardeşime 2 aylık borca hayır diyon ama senin kardeşin olunca direk geri gelmeyeceğini bile bile yardım ediyosun, sen öğrenememişsin ailenin kıçında gezmemeyi falan dedi.Benim o zaman dediğim şeyleri teker teker yüzüme vurdu hiçbir şey diyemedim.En son giderken kendi ailene ağam paşam benim aileme hadi ordan diyorsun seni nasıl sevmişim dedi yıkıldım.
1 haftadır konuşmuyor.Kaynanam araya girdi barıştırmak için çırpınıyor.Görümcem başka şehirden telefonla abisini ikna etmeye uğraşıyor.Ya onların bu çabasını görünce yerin dibine giriyorum.Bana moral vermeye çalışıyorlar nişanlımı ikna etmeye uğraşıyorlar. Bizimkilere bakıyorum parayı aldılarya hicbir şey umurlarında değil.En son 2 gün önce patladım aileme bağırıp çağırdım 2 gündür ananemde kalıyorum.Ne annem ne babam arayıp sordukları yok.Nişanlımın ailesine bakıyorum o dediğim laflara rağmen hep yanımda olmaya çalışıyorlar çok utanıyorum.
Benim oğlumun nişanlısı olsanız asla sizi barıştırmam neden mi?
27 yaş olgunluğu yok,annenizin gazına gelecek bir durum yok normal zekada herkes abi kardeş arasındaki bu işe karismazdi,hatta nişanlısına kardeşinin bir şeye ihtiyacı varmı maddi manevi destek olalım derdi.....
10000 liranın kavgasını yapmış olan siz ,hiç düşünmeden 50000 bayilmişsınız nisanliniz az söylemiş....
Eminim ilerde yine annenizin gazıyla bu ve buna benzer çok şey yaparsınız........

Nişanlım kardeşiyle annesine kendini affettirmek istiyordur
Hata yapmak insana mahsus. Ama hata var hata var.. Konudaki kız kardeşin yerinde olsam asla affetmezdim. Nişanlisinin lafıyla 10bin parayı bana borç vermeyerek zor anımda beni yalnız bırakan abinin varlığı da bir yokluğu da bir olur. Bu öyle hata deyip geçilecek bir şey değil.
Ama nisanlinizin kız kardeşi ve annesi sizi arayıp yumuşatmaya çalıştıklarına göre belli ki gereksiz derecede iyi niyetli yukarıda bir üyenin dediği gibi de safça yaklaşıyorlar yani nişanlınızı da affederler. Kırılırlar ama sebebi biz olmayalım deyip görmezden gelirler bence.

Hata yaptım deyip durmuşsunuz da bana kalırsa bu hata değil düpedüz kötülük. İnsan el olsa yeni atanmış, düzen kurmaya çalışan insana yardımcı olur ki bu insan eşinizin kardeşi. Anneniz doldurmuş da bilmem neymiş bunlar hep bahane. Yetişkin, kendi fikirleri olan bir insan kimsenin dolduruşuna gelmez hele ki böyle bir konuda.

Hata yaptım deyip durmuşsunuz da bana kalırsa bu hata değil düpedüz kötülük. İnsan el olsa yeni atanmış, düzen kurmaya çalışan insana yardımcı olur ki bu insan eşinizin kardeşi. Anneniz doldurmuş da bilmem neymiş bunlar hep bahane. Yetişkin kendi fikirleri olan bir insan kimsenin dolduruşuna gelmez hele ki böyle bir konuda.
Farkındayım çok pişmanım.Kontrolü baştan al sonu gelmez diye bir ton örnek verdiler.Nasıl kandım bilmiyorum

Hata yapmak insana mahsus. Ama hata var hata var.. Konudaki kız kardeşin yerinde olsam asla affetmezdim. Nişanlisinin lafıyla 10bin parayı bana borç vermeyerek zor anımda beni yalnız bırakan abinin varlığı da bir yokluğu da bir olur. Bu öyle hata deyip geçilecek bir şey değil.
Ama nisanlinizin kız kardeşi ve annesi sizi arayıp yumuşatmaya çalıştıklarına göre belli ki gereksiz derecede iyi niyetli yukarıda bir üyenin dediği gibi de safça yaklaşıyorlar yani nişanlınızı da affederler. Kırılırlar ama sebebi biz olmayalım deyip görmezden gelirler bence.
Nişanlımı gönderirsen biter bu iş diye seçim zorunda bıraktım.Onunda başını yaktım.

1- Geri ödenecek 10 bini ne diye yer yurt kurmaya çalışan bir kızcağızdan esirgediniz? Kendi kızınız, kardeşiniz olsa vicdanınız elverir miydi?
2- Nişanlınız sizin lafınızla ne diye kardeşini ortada bırakmış? Nişanlınız tümden ayıp etmiş, size rağmen kardeşini kollamalıydı.
3- Siz 10 bini esirgerken 50 bini nasıl hibe edebildiniz?
4- Adam size küsmese yine acil bir durumda adamın ailesine yüz çevirirdiniz. Ders aldığınız vs. yok sizin.

Biraz şaşırdım benim de erkek kardeşim var evlenme çağında bile değil yeni sevgili yapmıştı annemle gidip altın kolye almıştık kardeşimin adına ama kesinlikle o durumda o ablanın yerinde olsam kara listeye eklerdim sizi kusura bakmayın ne kadar utansanız az 🥲

X