Sizce böyle bir durumda ne yapabilirim?

morfil007

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2017
13
2
25
Öncelikle herkese merhaba,
Benim ailemle sorunlarım var, ben şuan 18 yaşındayım küçüklükten beri annem babam hep tartışırlardı evde huzursuzluk vardı anlıyacağınız sevgi ortamında büyümedim babam küçükken akrabalarımızın çocuklarına hep daha fazla değer verirdi beni de sevdiğini soylerdi annem desem babama göre biraz daha ilgiydi ama onunlada anladştigimizi söyleyemem gezme me pek karışmazlar o konuda kısıtlamaları yok bi o huyları iyi zaten hicbir zaman ben ne annemin ne babanın bana birseye ihtiyacım varmi birşey lazımmı diye sorduklarini hatırlamıyorum hep kendi ihtiyaçlarımı kendim hep anne ve babama söyleyerek yaptırdım Allah a şükür bir eksigim yok ama gençliğin verdiği birşey belki artik onlardan maddi anlamda hicbir destek istemiyorum aslında bu sene çalışacaktım ama üniversite sınavı şuydu buydu derken bi turlu olmadi maalesef artik onlarla aynı evde kalmak istemiyorum ama üniversite okuyacağım icin çalışmak için pek zamanim olmuyacak ama bu evde de durmak istemiyorum sizce ne yapabilirim ?

Evde size karşı yapılan kötü bir şey görmedim ben. Dayak, hakaret gibi şeyler yok. Kendi aralarındaki kavgalarından rahatsızsınız siz haklı olarak. Ama bence en azından bu durumda üniversite bitene kadar sabredebilirsiniz.

Canım sen şuan ergensin 5 seneye geçer diye ümid ediyorum o zamana okulda biter rahat edersin şimdi sabretmen gerekiyor

Annemle tartışırken ben de çok iyi sözler kullani yorum diyemem sıkıldım artik bu durumdan

Gencligin verdigi heyecanla yanlis seyler yapma da..Ne guzel annen baban basinda.Ergenlikte oluyor boyle alip basini gitme durumlari.Pisman olacagin seyler yapma ortam cok kotu.

M morfil007
Universiteyi ailesinden ayrı sehirde okumuş devlet yurdunda kalmış biri olarak yazıyorum..
Aileden uzakta okumak apayrı bir şey. Çok farklı uyrukta, çok farklı şehir ve kültürlerde insanlarla karşılaşınca anlıyorsunuz herşeyi.. Yurtta kalmak aynı odada dip dibe 4 kişi veya 8 kişi hiç tanımadığın insanlarla geçinmeye çalışmak.. Evde kendine ait bir odan var. Yurtta bırak kendine ait odayı kendine ait çalışma masan bile olmaz.. Evden ayrılmak için bu tür kararlar verme bence. Ailen dışında kimse ne maddi ne manevi destek olur. Illaki iyiler de var ama şu zamanda o iyilere rastlamak şans.. Hem okurum hem calışırim dersen yaparsın yapmasına ama o kadar kolay değil.. Bu yaşlarda kuşak çatışması illaki olur. Ama ailene sakın arkanı dönme.. senin yapman gereken derslerine odaklanıp okulunu okumak sonrasında kendi ekmeğini kazanmak.. Bu gunlerin kıymetini bilirsin umarım. Ayrıca çalıştığını gizlemen durumunda çalışırken başına bir şey gelse sana ilk koşacak yine ailen olur..

Haklisiniz hem çalışıp hem derslere odaklanmak zor olabilir Aileme sırtımı dönme gibi bir düşüncem yok zaten şuana kadar da ailemden hic birsey gizlemedim ama sıkıldım belkide artık doğduğum zamandan beri aynı evde yaşamanın verdiği bir psikolojide olabilir yorumunuz için teşekkür ederim

Baska sehirde universite+ ogrenim kredisi+ bol bol burs başvurusu+ haftasonlari ek is, yazin staj/iş, mezun olur olmaz da iyi kotu demeden yine farkli bir sehirde ise girip çalışma.
En iyi cozum bu.

Baska sehirde universite+ ogrenim kredisi+ bol bol burs başvurusu+ haftasonlari ek is, yazin staj/iş, mezun olur olmaz da iyi kotu demeden yine farkli bir sehirde ise girip çalışma.
En iyi cozum bu.
Peki kendi kaldığım şehirde çıkıp bunları yapsam sizce nasil olur

Ayni sehirde ayri eve/yurda cikmana olumlu bakiyorlarsa super olur, ama karsi cikarkarsa ipleri koparmak zorunda kalirsin. O zaman da cok pisman olursun emin ol.

Bilmiyorum karşı çıkarlar gibi bazen diyorlar istanbul dışına çıkacağına istanbulda oze l üniversiteye git diye ama ben devlette okumak istiyorum istanbul dışına izin verirler ama içinde ayrı ev bilmiyorum

Duyma görme bilme geç odana tak kulaklığını bir iki seneye girer bi işe çalışırsın yorgunluktan düşer yatağa uyursun bir şey duymazsın zaten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…